Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 24 маусымдағы № 281 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 16 тамызда № 14109 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтыру енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
__________________ Д. Абаев
2016 жылғы 30 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 18 шілде
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 24 маусымдағы
№ 281 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін бұйрықтарының тізбесі
1. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 сәуірде "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларында:

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 281. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2016 года № 14109.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Департаменту пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________________ Д. Абаев
30 июня 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ К. Бишмбаев
18 июля 2016 года
Утвержден
приказом Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 июня 2016 года № 281
Перечень приказов Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254, опубликованный 10 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденных указанным приказом:

6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Заңды және (немесе) жеке тұлғалар орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін орын ауыстырудың болжамды уақытына дейін, уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшесіне немесе "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамында, немесе www.e.gov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы экспорт кезінде - орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасу) жері бойынша, импорт кезінде – шеттен әкелу орнына, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш береді.";
7-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермеген.
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Рұқсат алуға мыналар:
1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттауға:
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің шыққан (орналасқан) жерінің жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша салауаттылығы;
импорттаушы елдің ветеринариялық-санитариялық талаптарына сәйкес келуі;
импорттаушы-тараптың орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектігіне қатысты уақытша ветеринариялық-санитариялық шараларының болмауы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға:
Халықаралық эпизоотиялық бюро Кодексінің стандарттарына, ұсыныстары мен басшылығына, Дүниежүзілік сауда ұйымының санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану бойынша келісіміне сәйкес жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша қолайсыздыққа байланысты жекелеген елдерге (елдер өңірлеріне) қатысты дәлеледенген, соның ішінде үшінші елдің құзыретті органдарымен байланысын қоса алғандағы шектеу шараларының болмауы;
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден бақылауға жататын тауарларды әкелу үшін Бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысанынан ерекшеленетін екі жақты ветеринариялық сертификаттарға сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың құқықтық актілерімен бекітілген ветеринариялық-санитариялық талаптарға, Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасына немесе ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкестігі ондай болған жағдайда;
"Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес қолданылатын реттеу шараларына сәйкес "Кеден одағындағы ветеринариялық бақылау (қадағалау) саласындағы мәселелер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 17 тамыздағы № 342 шешімімен бекітілген кеден одағының кедендік аумағына әкелетін бақылауға жататын тауарларды өндіруді, өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын Ұйымдар мен адамдардың тізілімінде (бұдан әрі – ұйымдар мен адамдардың тізілімі) ұйымның немесе адамның болмауы (егер Кеден одағының ережелерімен талап етілсе);
өтініште көрсетілген жеке экспорттаушы-кәсіпорынға (экспорттаушы-кәсіпорындардың тобы) қатысты уақытша шектеулердің болмауы;
бақылауға жататын тауарлардың әкелуіне жоспарланған жері немесе жүру бағыты өтетін аумақ арқылы Қазақстан Республикасының аумағына шектеу шараларының, карантиннің болмауы негіз болып табылады (егер шектеу шаралары, карантин қойылған тиісті бақылауға жататын тауарлар, аурулардың таратушысы (тасымалдаушысы) болған жағдайда).

пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. Физические и (или) юридические лица для получения разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов до предполагаемого начала перемещения письменно представляют заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в соответствующее территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа, при экспорте – по месту происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта, при импорте – по месту ввоза, либо в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", либо посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www. elicense.kz.;
7. К заявлению прилагают следующие документы:
1) племенное свидетельство или эквивалентный ему документ на каждую голову животного, выданный официальным органом страны-экспортера (при импорте племенных животных и племенной продукции (материала);
2) акт экспертизы (протокол испытаний) – при экспорте.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Основаниями для получения разрешения являются:
1) на экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта:
благополучие места происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных;
соответствие ветеринарно-санитарным требованиям страны-импортера;
отсутствие временных ветеринарно-санитарных мер в отношении перемещаемого (перевозимого) объекта страной-импортером;
2) на импорт перемещаемого (перевозимого) объекта:
отсутствие ограничительных мер в отношении отдельных стран (регионов стран), в связи с неблагополучием по инфекционным болезням животных в соответствии со стандартами, рекомендациями и руководствами Кодекса Международного эпизоотического бюро, Соглашением Всемирной торговой организации по применению санитарных и фитосанитарных мер, которые подтверждаются, в том числе через связь с компетентными органами третьих стран;
соответствие ветеринарно-санитарным требованиям, установленным правовыми актами Евразийского экономического союза, национальным законодательством Республики Казахстан или ветеринарно-санитарным требованиями, согласно двухсторонним ветеринарным сертификатам, отличающимся от форм Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 года № 607, при наличии таковых;
наличие организации или лица в Реестре организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных товаров, ввозимых на таможенную территорию Таможенного союза, утвержденном решением Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 года № 342 "О вопросах в сфере ветеринарного контроля (надзора) в Таможенном союзе" (далее – Реестр организаций и лиц), в соответствии с мерами регулирования, применяемыми согласно Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, предъявляемым к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Таможенном союзе" (если требуется положениями Евразийского экономического союза);
отсутствие временных ограничений в отношении отдельного предприятия-экспортера (группы предприятий-экспортеров), указанного в заявлении;
отсутствие ограничительных мероприятий, карантина на территории Республики Казахстан, на которую планируется ввоз или через территорию которой проходит маршрут следования подконтрольных товаров (в случае, если соответствующие подконтрольные товары могут являться носителями (переносчиками) болезни, в отношении которой введены ограничительные мероприятия, карантин);
соответствие Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, утвержденным решением Комиссии таможенного союза

"Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Бірыңғай ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкес болмағанда;";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттауға рұқсат беруден бас тартуға мыналар:
1) өтініш беруші рұқсатты алу үшін ұсынған құжаттарының және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) экспортқа рұқсат алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты рұқсат алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш беруші рұқсатты алумен байланысты арнайы құқықтан айырылуы негіздеме болып табылады.";
11. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импорттауға рұқсат беруден бас тартуға мыналар:
1) өтініш беруші рұқсатты алу үшін ұсынған құжаттарының және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) импортқа рұқсат алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты рұқсат алуын талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болуы, оның негізінде өтініш беруші рұқсат алумен байланысты арнайы құқықтан айырылуы негіздеме болып табылады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшесі экспортқа, импортқа рұқсат нөмірін, ол түскен күні журналда тіркейді және оны күнін көрсете отырып, ветеринариялық сертификатқа жазады.
Экспортқа, импортқа электрондық нұсқада берілген рұқсат "Кедендік одақта тасымалданатын өнімдердің ветеринариялық қауіпсіздігі" веб-порталы арқылы Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекараларына жіберіледі.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Жануарлар мен жануарлар текті өнімдерді Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы транзиттеу кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының өткізу пункті арқылы өту жоспарланған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет берген транзиттеуге рұқсат арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің басқа түрлерін транзиттеу уәкілетті органдардың рұқсатынсыз жүзеге асырылады.
Үшінші мемлекеттер арқылы (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің шегінен тыс) транзиттеуге рұқсат алуды бақылауға жататын тауар иесі алдын ала жүзеге асырады.".

от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Таможенном союзе";";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Основаниями для отказа в выдаче разрешения на экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов, данных и сведений, необходимых для получения разрешения на экспорт, требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением разрешения.
11. Основаниями для отказа в выдаче разрешения на импорт перемещаемого (перевозимого) объекта являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения разрешения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов, данных и сведений, необходимых для получения разрешения на импорт, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения разрешения;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением разрешения.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Соответствующее территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа регистрирует номер разрешения на экспорт, импорт в журнале в день его поступления и проставляет его на ветеринарном сертификате с указанием даты.
Выданные разрешения на экспорт, импорт в электронном виде направляются на внешнюю границу Евразийского экономического союза посредством веб-портала "Ветеринарная безопасность перевозимой продукции Таможенного союза".";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Транзит через таможенную территорию Евразийского экономического союза животных и сырья животного происхождения осуществляется по разрешению на транзит, выданному государством-членом Евразийского экономического союза, через пункт пропуска которого предполагается пересечение таможенной границы Евразийского экономического союза при ввозе.
Транзит других видов подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору перемещаемых (перевозимых) объектов осуществляется без разрешений уполномоченных органов.
Получение разрешений на транзит через третьи государства (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) осуществляется заблаговременно владельцем подконтрольного товара.".

2. "Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/31 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10505 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін өтініш беруші Ведомствоға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өтініш ұсынады.
Электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда өтініш беруші құжаттарды электрондық нысанда "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы бере алады.
Ведомство бес жұмыс күні ішінде ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының келісілген нормативтік-техникалық құжаттары, ветеринариялық препараттар, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынағының нәтижелері негізінде мынадай шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық препараттар мен жемшөп қоспаларына тиісті жалпы қабылданатын нөмір және сауда (өзгеше) атауын бере отырып, ветеринариялық препараттар немесе жемшөп қоспаларына тіркеу куәлігін электрондық немесе қағаз тасығышта осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берумен Тізілімдерге енгізу туралы;
2) мынадай жағдайларда:
өтініш берушінің тіркеу куәлігін алу үшін ұсынған құжаттарының және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталса;
байқаудан өткізу және тіркеу сынағының нәтижесі теріс болған кезде;
өтініш берушіге қатысты ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына мемлекеттік тіркеу алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
3) егер өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына мемлекеттік тіркеу алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылданады.
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуден бас тарту кезінде өтініш берушіге бас тартудың себептерін көрсете отырып жауап жолдайды.".
3. "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 10466 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларында:
14-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 7-1/31 "Об утверждении Правил проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10505, опубликованный 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Для проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок заявитель представляет в Ведомство заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При условии наличия электронной цифровой подписи заявитель может подать документы в электронной форме через веб-портал "электронного правительства".
Ведомство в течение пяти рабочих дней на основании согласованной нормативно-технической документации на ветеринарные препараты, кормовые добавки, результатов апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок принимает одно из следующих решений:
1) о включении в Реестры по формам, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам с присвоением соответствующих номеров с указанием общепринятых и торговых (отличительных) названий ветеринарных препаратов, кормовых добавок с выдачей регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты, кормовые добавки по форме, согласно приложению 4, к настоящим Правилам на электронном или бумажном носителях;
2) об отказе в государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок:
при установлении недостоверности документов, представленных заявителем для получения регистрационного удостоверения, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
при отрицательном результате апробации и регистрационных испытаний;
если в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок;
если в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок.
При отказе в государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок, заявителю направляется ответ с указанием причин отказа.".
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов№ 10466, опубликованный 1апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының бөлімшелері өтінуші – өндіріс объектісіне есептік нөмір беруден мынадай:
1) өтініш берушінің есептік нөмір беру үшін ұсынған құжаттарының және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған;
2) есептік нөмір беру үшін қажетті ұсынылған құжаттар, объектілер деректер мен мәліметтер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеген;
3) өтініш берушіге қатысты өндіріс объектісіне есептік нөмір беруді талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде өтініш беруші өндіріс объектісіне есептік нөмір алуына байланысты арнайы құқықтан айырылған жағдайларда бас тартады".
4. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 27.05.2021 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларында және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарда:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ветеринариялық сертификаттың, ветеринариялық-санитариялық қорытындының, ветеринариялық анықтаманың бланкілері мемлекеттік немесе орыс тілдерінде, ветеринариялық сертификат қажет болған кезде ағылшын тілінде беріледі.
Ветеринариялық құжаттың нөмірі мыналарды қамтитын әріптік және сандық символдардан (символдар дефис арқылы бөлінеді) тұрады:
алдыңғы екі символ – ҚР литерлік коды (Стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымның – ISO кодына сәйкес келетін екі әріптік қысқарған атау);
үшінші символ – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды;
төртінші – бесінші символдар – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі;
алтыншы – он бірінші символдар – құжаттың реттік нөмірі.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес енгізіледі.
Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада берілген ветеринариялық құжаттарды нөмірлеген кезде төртінші-бесінші символдарда нөлдер көрсетіледі.
Берілген ветеринариялық құжаттарды есепке алу қатаң есептілік бланкілерімен қатар жүргізіледі, ветеринариялық құжаттардың көшірмелері мен түбіртектері үш жыл ішінде сақталуға жатады.
Межелі пунктінде ветеринариялық анықтамалар келіп түскен күннен бастап үш жыл ішінде сақталуға жатады.
Қағаз бланкілерде ресімделген ветеринариялық құжаттар мәтінінде әр түрлі сиямен, қолмен, қаріппен толтыруға, сондай-ақ ветеринариялық құжат нысанында көзделген немесе басқа келісілген жағдайларда жүзеге асырылатын сызуларды (түзетудің жанына мөр, анық қол қойылады және түзетуді енгізуші жауапты лауазымды адамның жазбаша тегі, аты, әкесінің аты, көрсетіледі) қоспағанда, түзетуге жол берілмейді.
Ветеринариялық құжат осы Қағидалардың талаптарына сәйкес қағаз бланкілерде айқын мөр бедері бар мөрмен расталып, ресімделеді ветеринариялық құжаттың берілген күні, оны берген лауазымды адам лауазымының толық атауы, аты-жөні, қолы көрсетіледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. В присвоении учетного номера заявителю – объекту производства подразделениями местных исполнительных органов района (города областного значения), города республиканского значения, столицы осуществляющему деятельность в области ветеринарии, отказывается в случаях:
1) установления недостоверности документов, представленных заявителем для присвоения учетного номера, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для присвоения учетного номера, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих присвоенияучетного номера объекту производства;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с присвоениемучетного номера объекту производства.".
4. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 27.05.2021 № 171 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898, опубликованный 16 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Бланки ветеринарного сертификата, ветеринарно-санитарного заключения, ветеринарной справки выдаются на государственном или русском языках, ветеринарный сертификат – при необходимости на английском языке.
Номер ветеринарного документа состоит из буквенных и цифровых символов (символы разделяются дефисом) включающие:
первые два символа – литерный код РК (двухбуквенное сокращенное название, соответствующее коду ISO – Международной организации по стандартизации);
третий символ – литерный код области, города республиканского значения, столицы;
четвертый – пятый символы – порядковый номер района (города областного значения);
шестой – одиннадцатый символы – порядковый номер документа.
Литерный код области, города республиканского значения, столицы, порядковый номер района (города областного значения) вносится согласно приложению 1 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466).
При нумерации ветеринарных документов, выдаваемых в городах республиканского значения, столице в четвертом – пятом символах указываются нули.
Учет выданных ветеринарных документов проводится наравне с бланками строгой отчетности. Копии и корешки ветеринарных документов подлежат хранению в течение трех лет.
В пункте назначения ветеринарные справки подлежат хранению в течение трех лет со дня их поступления.
В тексте ветеринарных документов, оформленных на бумажных бланках, не допускаются заполнение разными чернилами, почерком, шрифтом, а также исправления, за исключением зачеркиваний, предусмотренных формой ветеринарного документа или осуществляемых в других согласованных случаях (рядом с исправлением ставится печать, разборчивая подпись и указывается прописью фамилия, имя, отчество должностного лица внесшего исправление).
Ветеринарные документы оформляются в соответствии с требованиями настоящих Правил на бумажных бланках, заверенных печатью, имеющие ясный оттиск печати, с указанием даты выдачи, полного наименования должности, инициалов должностного лица, выдавшего ветеринарный документ, подписи.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"13. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге ветеринариялық сертификат беруден бас тартуға мыналар негіздеме болып табылады:
1) өтініш беруші ветеринариялық сертификат алу үшін ұсынған құжаттарының және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) ветеринариялық сертификат алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты ветеринариялық сертификат алуын талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш беруші ветеринариялық сертификат алуына байланысты белгілі бір құқықтан айырылуы негіздеме болып табылады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Ветеринариялық дәрігер өтініш берушіге жүгінген күні мынадай жағдайларда ветеринариялық анықтама беруден жазбаша дәлелді бас тарту береді:
1) өтініш берушінің ветеринариялық анықтама алу үшін ұсынған құжаттарының және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) ветеринариялық анықтама алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты ветеринариялық анықтама алуын талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) өтініш берушіге қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде өтініш беруші ветеринариялық анықтама алумен байланысты арнайы құқықтан айырылуы.".

"13. Основаниями для отказа в выдаче ветеринарного сертификата на перемещаемый (перевозимый) объект являются:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения ветеринарного сертификата, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов, материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для получения ветеринарного сертификата, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения ветеринарного сертификата;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением ветеринарного сертификата.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Ветеринарный врач выдает заявителю в день обращения письменный мотивированный отказ в выдаче ветеринарной справки в случаях:
1) установления недостоверности документов, представленных заявителем для получения ветеринарной справки, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных документов, материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для получения ветеринарной справки, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения ветеринарной справки;
4) в отношении заявителя имеется вступившие в законную силу решения суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением ветеринарной справки.".