Уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) сенімгерлікпен басқару шартының үлгілік нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 348 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 31 тамызда № 14182 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 10.10.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" 2016 жылғы 7 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) сенімгерлікпен басқару шартының үлгілік нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін баспа және электронды түрде ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрілігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсiн.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 10 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Қ. Бишімбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 шілдедегі
№ 348 бұйрығымен
бекітілген
Уәкілетті компанияның дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) сенімгерлік басқару шартының үлгілік нысаны
_______________ қаласы                               20_ жылғы "___" _________
_______________________________________________________________ (бұдан әрі – Сенімгерлік басқарушы) атынан _______________ негізінде әрекет ететін _________________, бірінші тараптан, және _____________________________________________ (бұдан әрі – Құрылтайшы) атынан ____________ негізінде әрекет ететін ____________, екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар, "Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы" 2016 жылғы 7 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) негізінде, Құрылтайшы үлескерлердің ақшасын тарту есебінен көппәтерлі тұрғын үй құрылысын және _______ көппәтерлі тұрғын үйдегі (бұдан әрі – Жоба) үлестердің өткізілуін қамтамасыз ететін Уәкілетті компанияның жалғыз акционері/қатысушысы болып табылатынын назарға ала отырып, Сенімгерлік басқарушы Уәкілетті компанияға Жоба құрылысының аяқталуына кепілдік беретінін ескере отырып, төмендегілер туралы осы Шартты (бұдан әрі – Сенімгерлік басқару шарты) жасасты.

Об утверждении типовой формы договора доверительного управления голосующими акциями (долями участия в уставном капитале) уполномоченной компании
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июля 2016 года № 348. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2016 года № 14182.
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 10.10.2016.
В соответствии с подпунктом 7) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 7 апреля 2016 года "О долевом участии в жилищном строительстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую типовую форму договора доверительного управления голосующими акциями (долями участия в уставном капитале) уполномоченной компании.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 10 октября 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
К. Бишимбаев
Утверждена
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 июля 2016 года № 348
Типовая форма договора
доверительного управления голосующими акциями (долями участия
в уставном капитале) уполномоченной компании
город_____________ "___"_______ 20___года
________________________(далее – Доверительный управляющий) в лице ________________ действующий (-ая) на основании _______________________, с одной стороны, и ____________________________ (далее – Учредитель) в лице ___________, действующего (-ей) на основании _____________________, с другой стороны, совместно именуемые Стороны, на основании Закона Республики Казахстан "О долевом участии в жилищном строительстве" от 7 апреля 2016 года (далее – Закон), принимая во внимание, что Учредитель является единственным акционером/участником Уполномоченной компании, обеспечивающей строительство многоквартирного жилого дома и реализацию долей в многоквартирном жилом доме _________________________ (далее – Проект) путем привлечения денег дольщиков, учитывая, что Доверительный управляющий предоставит Уполномоченной компании гарантию завершения строительства Проекта, заключили настоящий договор (далее – Договор доверительного управления) о нижеследующем.

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.09.2020 № 504 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Осы шартта қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1. Уәкілетті компания: "___________" акционерлік қоғамы/ жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ____________, "___"__________ жылы _____________ берілген № _____ заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама (куәлік);
Уәкілетті компанияның заңды мекенжайы: ___________________.
Уәкілетті компанияның нақты мекенжайы: ___________________.
2. Кепілдік беру жағдайы – олар басталған кезде Тұрғын үй құрылысының бірыңғай операторында көппәтерлі тұрғын үйдің құрылысын аяқтау жөніндегі міндеттеме және тұрғын үй құрылысына үлестік қатысуға кепілдік беру туралы шарт бойынша үлескер алдында жауапкершілік туындайтын Заңда айқындалған жағдай немесе жағдайлардың жиынтығы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.09.2020 № 504 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Шарттың нысанасы
3. Сенімгерлік басқарудың нысанасы Уәкілетті компанияның Құрылтайшыға тиесілі дауыс беретін акциялары (жарғылық капиталға қатысу үлестері) болып табылады.
Сенімгерлік басқарудың нысанасы Сенімгерлік басқарушыға Қазақстан Республикасының заңнамасында және осы Шартта көзделген тәртіппен және шарттармен сенімгерлік басқаруға беріледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.10.2019 № 778 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Сенімгерлік басқару шарты нысанасының сипаттамасы:
Акционерлік қоғамдар үшін:
акционерлік қоғамның атауы: ____________;
акциялар түрі: ____________;
акциялар саны: ____________ дана;
акциялардың номиналды құны: ____________ теңге;
Құрылтайшының жарғылық капиталдағы үлесінің пайызы - ___%;
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі ҰСН): _________________;
Бағалы қағаздардың халықаралық сәйкестендіру коды ISIN: __________;
нысаны: құжаттамасыз;
тіркеуші____________.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер үшін:
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің атауы - ______________;
Құрылтайшының жарғылық капиталдағы үлесінің пайызы - ________%;
үлестің номиналды құны (жарғылық капиталға салымы) - _________;
тіркеуші____________.

Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.09.2020 № 504 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Термины и определения,
используемые в настоящем Договоре
1. Уполномоченная компания – Акционерное общество/Товарищество с ограниченной ответственностью "___________", бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)____________, справку (свидетельство) о государственной регистрации юридического лица №___________, выданное ___________________ от "___" _________ года;
Юридический адрес Уполномоченной компании: _________________.
Фактический адрес Уполномоченной компании: _________________.
2. Гарантийный случай – событие или совокупность событий, определенные Законом, с наступлением которых у Единого оператора жилищного строительства возникают обязательства по завершению строительства многоквартирного жилого дома и ответственность перед дольщиками по договору о предоставлении гарантии долевого участия в жилищном строительстве.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.09.2020 № 504 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Предмет договора
3. Предметом доверительного управления являются голосующие акции (доли участия в уставном капитале) Уполномоченной компании, принадлежащая(-ие) Учредителю.
Предмет доверительного управления передается в доверительное управление Доверительному управляющему в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2019 № 778 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Характеристика предмета договора доверительного управления:
Для акционерных обществ:
наименование акционерного общества: _____________;
вид акций: ______________;
количество акций: _______________ штук;
номинальная стоимость акций: _______________ тенге;
процент доли Учредителя в уставном капитале – ___%;
Национальный идентификационный номер (далее – HИH): _________________;
Международный идентификационный код ценной бумаги (далее – ISIN): _____;
форма: бездокументарная;
регистратор _____________.
Для товариществ с ограниченной ответственностью:
наименование товарищества с ограниченной ответственностью – ____________;
процент доли Учредителя в уставном капитале – ___%;
номинальная стоимость доли (вклада в уставный капитал) – ____________;
регистратор – ________________.

5. Құрылтайшы Сенімгерлік басқарушыға жылына 100 (жүз) теңге мөлшерінде сыйақы төлейді, ол Сенімгерлік басқарушы қойған төлем шоттарының негізінде тоқсанына бір рет біркелкі төленеді.
6. Сенімгерлік басқарушы Сенімгерлік басқарудың нысанасын оған тиесілі мүліктен бөлек есепке алады.
7. Шарт Сенімгерлік басқарушының Сенімгерлік басқарудың нысанасын сенімгерлік басқаруды жүзеге асыру құқығын куәландыратын негіздеме болып табылады.
8. Құрылтайшы Сенімгерлік басқарушыға Сенімгерлік басқарудың нысанасын берген күні:
1) кепілге салынбағанын;
2) үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салынбағанын;
3) сатуға қойылмағанын растайды.
9. Құрылтайшының Сенімгерлік басқарудың нысанасын беруі оған меншік құқығының Сенімгерлік басқарушыға өтуіне әкеп соқтырмайды.
10. Осы Шарт бойынша Құрылтайшы және Заңға сәйкес құрылыс бойынша міндеттемелерді орындамау Кепілдік беру жағдайының туындауына әкеп соққан көппәтерлі тұрғын үйдің үлескерлері пайда алушылар болып табылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.09.2020 № 504 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Құрылтайшы:
1) Сенімгерлік басқарушының Сенімгерлік басқарудың нысанасын басқару қызметі туралы ақпаратты (есепті) жазбаша сұрау салу бойынша тоқсанына бір рет ғана алуға;
2) сұрау салу бойынша Уәкілетті компанияның қызметі туралы ақпарат, оның ішінде қаржылық, бухгалтерлік және Уәкілетті компанияның өзге есептілігін алуға;
3) сенімгерлік басқаруға берілген Сенімгерлік басқарудың нысанасынан дивиденттер алуға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген өзге іс-әрекеттер жасауға құқылы.
12. Құрылтайшы:
1) өзінің мүлкін сенімгерлік басқаруды жүзеге асыру үшін Шартқа сәйкес Сенімгерлік басқару нысанасын Сенімгерлік басқарушыға Кепілдік беру жағдайы туындаған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Шарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша қабылдау-тапсыру актісі бойынша беруге;
2) Шарт күшіне енген сәттен бастап Уәкілетті компанияның операциялық қызметіне араласпауға міндетті.
13. Сенімгерлік басқарушы:
1) Уәкілетті компанияны басқаруға қатысуға, оның ішінде Сенімгерлік басқаруға берілген Сенімгерлік басқару нысанасына қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасына, Уәкілетті компанияның ішкі құжаттарына сәйкес тәртіпте және Шарт талаптарында Уәкілетті компания акционерінің құқығын жүзеге асыруға;

5. Учредитель выплачивает Доверительному управляющему вознаграждение в размере 100 (сто) тенге в год, которое выплачивается равномерно, раз в квартал на основании счетов на оплату, выставленных Доверительным управляющим.
6. Предмет доверительного управления подлежит учету Доверительным управляющим отдельно от принадлежащего ему имущества.
7. Основанием, удостоверяющим право Доверительного управляющего на осуществление доверительного управления Предметом доверительного управления, является Договор.
8. Учредитель подтверждает, что Предмет доверительного управления на дату его передачи Доверительному управляющему:
1) не находится в залоге;
2) не обременен правами третьих лиц;
3) не выставлен на продажу.
9. Передача Учредителем Предмета доверительного управления не влечет перехода права собственности к Доверительному управляющему.
10. Выгодоприобретателями по настоящему Договору являются Учредитель и дольщики многоквартирного жилого дома, неисполнение обязательств по строительству которого повлекло наступление Гарантийного случая согласно Закону.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.09.2020 № 504 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Права и обязанности Сторон
11. Учредитель имеет право:
1) получать информацию (отчет) о деятельности Доверительного управляющего по управлению Предметом доверительного управления по письменному запросу, но не более одного раза в квартал;
2) по запросу получать информацию о деятельности Уполномоченной компании, в том числе получать финансовую, бухгалтерскую и иную отчетность Уполномоченной компании;
3) получать дивиденды на переданный в доверительное управление Предмет доверительного управления;
4) совершать иные действия, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
12. Учредитель обязан:
1) для осуществления доверительного управления его имуществом передать Доверительному управляющему Предмет доверительного управления согласно Договору, в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента наступления Гарантийного случая по акту приема-передачи по форме согласно приложению к настоящему Договору;
2) не вмешиваться в операционную деятельность Уполномоченной компании с момента вступления Договора в силу.
13. Доверительный управляющий имеет право:
1) участвовать в управлении Уполномоченной компанией, в том числе осуществлять в отношении переданного в доверительное управление Предметом доверительного управления права акционера Уполномоченной компании, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, внутренними документами Уполномоченной компании, в порядке и на условиях Договора;

2) тек Қазақстан Республикасының, үлескерлердің және Сенімгерлік басқарушының мүддесінде Сенімгерлік басқару нысанасын басқарудың неғұрлым тиімді тәсілдерін айқындауға;
3) осы Шартта көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
Сенімгерлік басқарушы:
1) Құрылтайшыға Уәкілетті компания қызметі туралы есепті тоқсан сайын бір рет ғана беруге;
2) үлескерлердің мүддесінде әрекет етуге;
3) Шарт тоқтатылған кезде Сенімгерлік басқарушы Құрылтайшының тіркеушісін хабардар етуге, оның ішінде тиісті бұйрықты (қажет болған жағдайда) жолдау арқылы хабардар етуге және Сенімгерлік басқару нысанасын Шартты тоқтату күнінен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде қайтару және (немесе) тапсыру күніне есепте тұрған Құрылтайшыға тапсырылып жатқан (қайтарылып жатқан) Сенімгерлік басқару нысанасын қабылдау-тапсыру актісіне қол қою арқылы қайтаруды және (немесе) тапсыруды жүзеге асыруға міндетті.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.09.2020 № 504 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Сенімгерлік басқарушының өзіне берілген өкілеттіктерін асыра немесе оған белгіленген шектеулерді бұза отырып жасаған мәмілесі бойынша міндеттемелерді Сенімгерлік басқарушы өз мүлкі есебінен көтереді.
15. Заңнамалық актілерде не Шартта тікелей көзделген негіздерді қоспағанда, Тараптардың осы Шартты біржақты тәртіпте бұзуға құқықтары жоқ.
16. Сенімгерлік басқарушының Сенімгерлік басқару нысанасын басқару бойынша құқықтары мен міндеттері Сенімгерлік басқару нысанасын Сенімгерлік басқарушыға берген сәттен бастап туындайды.
4-тарау. Сенімгерлік басқару нысанасын қабылдау-тапсыру
17. Құрылтайшының Сенімгерлік басқару нысанасын Сенімгерлік басқарушыға беруді Шартқа қосымшаға және тіркеушіге Сенімгерлік басқару нысанасымен мәмілелерді тіркеуге жіберілген Тараптардың кері бұйрықтарына сәйкес нысан бойынша Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қойған Сенімгерлік басқару нысанасын қабылдау-тапсыру актісі негізінде Сенімгерлік басқару нысанасымен мәмілелерді Құрылтайшының тіркеушісінде тіркеу жолымен Тараптар жүзеге асырады.
Сенімгерлік басқару нысанасымен мәмілелерді тіркеумен байланысты шығыстарды Тараптардың әрқайсысы дербес төлейді.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.10.2019 № 778 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) определять наиболее эффективные способы управления Предметом доверительного управления исключительно в интересах Республики Казахстан, дольщиков и Доверительного управляющего;
3) осуществлять иные права, предусмотренные настоящим Договором.
Доверительный управляющий обязан:
1) предоставлять отчет о деятельности уполномоченной компании Учредителю, но не более одного раза в квартал;
2) действовать в интересах дольщиков;
3) при прекращении Договора известить регистратора Учредителя, в том числе путем направления соответствующего приказа (при необходимости), и осуществить возврат и (или) передачу Предмета доверительного управления Учредителю числящегося в учете на дату возврата и (или) передачи в течение 10 (десяти) календарных дней с даты прекращения Договора путем подписания акта приема-передачи передаваемого (возвращаемого) Предмета доверительного управления.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.09.2020 № 504 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Обязательства по сделке, совершенной Доверительным управляющим с превышением предоставленных ему полномочий или с нарушением установленных для него ограничений, несет Доверительный управляющий за счет своего имущества.
15. Стороны не вправе в одностороннем порядке расторгнуть настоящий Договор, за исключением оснований, прямо предусмотренных законодательными актами либо Договором.
16. Права и обязанности Доверительного управляющего по управлению Предметом доверительного управления возникают с момента передачи Предмета доверительного управления Доверительному управляющему.
Глава 4. Прием-передача Предмета доверительного управления
17. Передача Предмета доверительного управления Учредителем Доверительному управляющему производится Сторонами путем регистрации сделки с Предметом доверительного управления у регистратора Учредителя, на основании подписанного уполномоченными лицами Сторон акта приема-передачи Предмета доверительного управления по форме, согласно приложению к Договору и направленных регистратору встречных приказов Сторон на регистрацию сделки с Предметом доверительного управления.
Расходы, связанные с регистрацией сделки с Предметом доверительного управления, оплачиваются каждой из Сторон самостоятельно.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2019 № 778 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

18. Шарт тоқтатылған кезде Сенімгерлік басқару нысанасы Құрылтайшыға қайтарылуы тиіс.
5-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
19. Заңға сәйкес Құрылтайшының борыштары бойынша Сенімгерлік басқару нысанасынан өндіріп алу үшін өтініш жасауға жол берілмейді.
20. Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
6-тарау. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
21. Егер Осы Шарт бойынша міндеттемелерінің ішінара немесе толық орындалмауы еңсерілмейтін күш жағдайларының (жер сілкінісі, су басу, өрт, эмбарго, соғыс немесе соғыс қимылдары, мемлекеттік органдардың міндеттемелердің орындалуына тыйым салатын немесе қандай да бір өзге тәсілмен кедергі келтіретін нормативтік құқықтық актілерді басып шығаруы) салдарынан болса, бұл міндеттемелер Тараптардың еркіне тәуелді болмаған және Тараптардың кез келгені үшін Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауы мүмкін болмаған жағдайда Тараптар ол үшін жауапкершіліктен босатылады.
Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдар болған уақытқа тең мерзімге кейінге қалдырылады.
22. Тараптардың кез келгені еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған кезде 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде басқа Тарапты осы жағдайлардың басталуы туралы жазбаша хабардар етуге міндетті.
23. Хабарламау немесе уақытында хабарламау Тарапты жоғарыда көрсетілген кез келген жағдайға міндеттемені орындамағаны үшін жауапкершіліктен босату негізі ретінде сілтеме жасау құқығынан айырады.
7-тарау. Құпиялылық
24. Тараптар осы Шартта қамтылған және оны орындау барысында алынған барлық ақпарат құпия болып табылатынымен келісті және Тараптар оны қорғау үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды.
25. Тараптардың әр қайсысы басқа Тараптан алынған құпия ақпаратты жарияламауға міндеттенеді және Қазақстан Республикасының заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, бұл ақпаратты үшінші тұлғаларға басқа Тараптың алдын ала жазбаша келісімісіз ашуға құқығы жоқ.
8-тарау. Дауларды шешу
26. Шарттан туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер жолымен 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде шешіледі.
27. Даулар мен келіспеушіліктерді келіссөздер арқылы шешу мүмкін болмаған жағдайда, дау Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының сот органдарында қаралуы тиіс.
9-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
Шарт Кепілдік беру жағдайы туындаған сәттен бастап күшіне енеді және Уәкілетті компания, Құрылтайшы, Сенімгерлік басқарушы өз міндеттемелерін орындағанға дейін, оның ішінде қарыз болған жағдайда – толық орындағанға дейін қолданылады.

18. При прекращении Договора Предмет доверительного управления подлежит возврату Учредителю.
Глава 5. Ответственность сторон
19. Не допускается обращение взыскания по долгам Учредителя, на Предмет доверительного управления согласно Закону.
20. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение своих обязательств по Договору в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 6. Обстоятельства непреодолимой силы
21. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств по Договору, если оно явилось следствием обстоятельств непреодолимой силы (землетрясение, наводнение, пожар, эмбарго, война или военные действия, издание нормативных правовых актов государственными органами, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств), при условии, что эти обязательства не зависели от воли Сторон и сделали невозможным исполнение любой из сторон своих обязательств по Договору.
Срок исполнения обязательств по Договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.
22. Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы обязана в течение 15 (пятнадцати) календарных дней письменно информировать другую Сторону о наступлении этих обстоятельств.
23. Не уведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство как на основание, освобождающее от ответственности за неисполнение обязательства.
Глава 7. Конфиденциальность
24. Стороны согласились, что вся информация, содержащаяся в Договоре и полученная в процессе его исполнения, является конфиденциальной, и Стороны предпримут все необходимые меры для ее защиты.
25. Каждая из Сторон обязуются не разглашать конфиденциальную информацию, полученную от другой Стороны, и не вправе раскрывать эту информацию третьим лицам без предварительного письменного согласия другой Стороны, за исключением случаев, прямо предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Глава 8. Разрешение споров
26. Все споры и разногласия, возникающие из Договора, решаются путем переговоров в течение 30 (тридцати) календарных дней.
27. В случае, невозможности решения споров и разногласий путем переговоров, спор подлежит рассмотрению в судебных органах Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 9. Срок действия Договора
28. Договор вступает в силу с момента наступления Гарантийного случая и действует до исполнения Уполномоченной компанией, Учредителем, Доверительным управляющим своих обязательств, в том числе при наличии задолженности – до полного исполнения.

10-тарау. Өзге де талаптар
29. Тараптардың Шартта көзделмеген қатынастары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілеріне сәйкес реттеледі.
30. Құрылтайшы және Сенімгерлік басқарушы өзара келісім бойынша қосымша келісім жасасу арқылы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқылы.
31. Уәкілетті компания қосымша эмиссияны жүзеге асырған және акцияларды төлеген/жарғылық капиталды ұлғайтқан және төлеген жағдайда Тараптар акциялар санын/қатысу үлесінің номиналды бағасын ұлғайту туралы шартқа қосымша келісімді осы оқиға туындаған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жасайды.
32. Шартқа барлық қосымша келісімдер оның ажырамас бөлігі болып табылады және оған Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоюы және Тараптардың мөрімен бекітілуі тиіс.
33. Шарттың қолданылу мерзімін тоқтатылуы Тараптардың ол бойынша міндеттемелерінің тоқтауынына әкеп соқтырады, бірақ Тараптардың Шарт талаптарын орындауы кезінде оны бұзушылықтар орын алған жағдайда, Шарт Тараптары жауапкершіліктен босатылмайды.
34. Тараптардың бірінің деректемелері өзгерген жағдайда, Тарап басқа Тарапқа мұндай өзгерістер туралы жазбаша хабарлайды және бұл жағдайда қосымша келісім жасау талап етілмейді.
35. Шарт бірдей заңды күшке ие мемлекеттік және орыс тілдерінде 4 данада, Тараптардың әрқайсысы үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде бір-бір данадан жасалды.
11-тарау. Тараптардың пошталық мекенжайы мен банк деректемелері
Тараптардың қолдары:
Құрылтайшы: Сенімгерлік басқарушы:
_______________________ _______________________
Мөр орны Мөр орны
2019 жылғы
№       шартқа
қосымша
_____________ акцияларын/қатысу үлестерін сенімгерлік басқаруға қабылдау-тапсыру актісі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 15.10.2019 № 778 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нұр-Сұлтан қаласы
20__ жылғы "___" __________
Бұдан әрі "Құрылтайшы" деп аталатын _____________________________ атынан ________ негізінде әрекет ететін _______________________ бір тараптан және бұдан әрі "Сенімгерлік басқарушы" деп аталатын _____________________________ атынан ________ негізінде әрекет ететін _______________________ екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп, жеке – "Тарап" деп аталатындар, _____________ шешімі және 20__ жылғы "____" __________ №___ ______________ акцияларын/қатысу үлестерін сенімгерлік басқаруға беру туралы шарт негізінде осы ______________ акцияларын/қатысу үлестерін сенімгерлік басқаруға қабылдау-тапсыру актісін (бұдан әрі - __________) төмендегілер туралы жасасты:
Құрылтайшы тапсырады, ал Сенімгерлік басқарушы сенімгерлік басқаруға мынадай сипаттағы ______________ акцияларын/қатысу үлестерін ______________ дана/жарғылық капиталдағы үлесінің пайызы мөлшерінде қабылдап алады:
Акционерлік қоғамдар үшін:
акционерлік қоғамның атауы: ____________;
акциялар түрі: ____________;
акциялар саны: ____________ дана;
акциялардың номиналды құны: ____________ теңге;
Құрылтайшының жарғылық капиталдағы үлесінің пайызы - ___%;
ҰСН: _________________;
ISIN: __________________;
нысаны: құжаттамасыз;
тіркеуші ____________.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер үшін:
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің атауы - ______________;
Құрылтайшының жарғылық капиталдағы үлесінің пайызы - ________%;
үлестің номиналды құны (жарғылық капиталға салымы) - _________;
тіркеуші - ____________.
Осы ______________ акцияларын/қатысу үлестерін сенімгерлікпен басқаруға қабылдау-тапсыру актісі мемлекеттік және орыс тілдерінде бірдей заңды күшке ие төрт данада, Тараптардың әрқайсысы үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде бір-бір данадан жасалды.
Тапсырды::
Қабылдап алды:
"Құрылтайшы"
________________________
Мөр орны (болған жағдайда)
"Сенімгерлік басқарушы
______________________
Мөр орны (болған жағдайда)

Глава 10. Прочие условия
29. Отношения Сторон, непредусмотренные Договором, регулируются в соответствии с действующими законодательными актами Республики Казахстан.
30. Учредитель и Доверительный управляющий имеют право по обоюдному согласию вносить изменения и дополнения к Договору посредством заключения дополнительных соглашений.
31. В случае если Уполномоченная компания осуществит дополнительную эмиссию и оплатит акции/увеличит и оплатит размер уставного капитала, Стороны заключат дополнительное соглашение к Договору об увеличении количества акций/номинальной стоимости доли участия в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней с момента наступления такого события.
32. Все дополнительные соглашения к Договору являются его неотъемлемой частью и подписываются уполномоченными на то представителями Сторон и скрепляться печатями Сторон (при их наличии).
33. Прекращение срока действия Договора влечет за собой прекращение обязательств Сторон по нему, но не освобождает Стороны Договора от ответственности за его нарушения, если таковые имели место при исполнении Сторонами условий Договора.
34. В случае изменения реквизитов одной из Сторон, Сторона письменно уведомляет другую Сторону о таком изменении и в данном случае заключение дополнительного соглашения не требуется.
35. Договор составлен в 4-х экземплярах, по два экземпляра на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру на государственном и русском языках для каждой из Сторон.
Глава 11. Почтовые адреса и банковские реквизиты Сторон
Подписи Сторон:
"Учредитель"
________________________
М.П. (при наличии)
"Доверительный управляющий"
_________________________________
М.П. (при наличии)
Приложение
к Договору № от " " 20 года
форма
Акт приема-передачи
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2019 № 778 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
в доверительное управление акций/доли участия в _______________________ г. Нур-Султан "___" _____________ 20__ года _____________________________, именуемое в дальнейшем "Учредитель", в лице _______________, действующего на основании __________, с одной стороны, и ____________________, именуемое в дальнейшем "Доверительный управляющий", в лице _________, действующего на основании _________, с другой стороны, совместно именуемые "Стороны", а по отдельности – "Сторона", на основании решения ____________________ и Договора о передаче в доверительное управление акций/доли участия в ______________ от "____" __________ 20__ года №____________________, составили настоящий акт приема- передачи в доверительное управление акций/доли участия в __________ (далее – _____), о нижеследующем: Учредитель передает, а Доверительный управляющий принимает в доверительное управление акции/долю участия в _________ в количестве ___________________________ штук/процент доли в уставном капитале, имеющие следующие характеристики: Для акционерных обществ: наименование акционерного общества: _____________; вид акций: ______________; количество акций: _______________ штук; номинальная стоимость акций: _______________тенге; процент доли Учредителя в уставном капитале – ___%; HИH: _________________; ISIN: __________________; форма: бездокументарная; регистратор _____________. Для товариществ с ограниченной ответственностью: наименование товарищества с ограниченной ответственностью –___________; процент доли Учредителя в уставном капитале – ___%; номинальная стоимость доли (вклада в уставный капитал) – ____________; регистратор – ________________. Настоящий акт приема-передачи в доверительное управление акций/доли участия в _________________ составлен в четырех экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую силу, по одному экземпляру на государственном и русском языках для каждой из Сторон.
Передал:
Принял:
"Учредитель" ________________________ Место печати (при наличии)
"Доверительный управляющий" ________________________ Место печати (при наличии)