"Кәсіби және аудиторлық ұйымдардың есептілік тізбесін, нысандары мен ұсыну мерзімділігін, сондай-ақ аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 216 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 4 тамыздағы № 428 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 2 қыркүйекте № 14198 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 19.01.2017 № 34 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсіби және аудиторлық ұйымдардың есептілік тізбесін, нысандары мен ұсыну мерзімділігін, сондай-ақ аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 216 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10877 нөмірімен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 мамырда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
бұйрықтың такырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Кәсіби және аудиторлық ұйымдардың есептілік тізбесін, нысандары мен ұсыну кезеңдiлiгiн, сондай-ақ аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат нысанын бекіту туралы";
1-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) кәсіби аудиторлық ұйымның қызметі туралы жартыжылдық есептің нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;";
4) тармақша алынып тасталсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) аудиторлық ұйымдардың* қызметтерінің негізгі көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есептің нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) кәсіби аудиторлық ұйым жүргізген сыртқы сапа бақылауы туралы тоқсан сайынғы есеп нысаны осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармағымен толықтырылсын:
"1-1. Кәсіби аудиторлық ұйымдар және аудиторлық ұйымдар есептілікті электрондық форматта ұсынады.";
1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша алынып тасталсын;
5, 6, 7, 8, 9-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бухгалтерлік есебі мен аудиті әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 216 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными и аудиторскими организациями, а также формы информации по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 августа 2016 года № 428. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 сентября 2016 года № 14198. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2017 года № 34
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 19.01.2017 № 34 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 216 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными и аудиторскими организациями, а также формы информации по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10877, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 19 мая 2015 года) следующие изменения и дополнение:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 1:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) форму полугодового отчета о деятельности профессиональной аудиторской организации согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
подпункт 4) исключить;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"форму ежеквартального отчета по основным показателям деятельности аудиторских организаций* согласно приложению 5 к настоящему приказу;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) форму ежеквартального отчета о проведенном внешнем контроле качества профессиональной аудиторской организацией согласно приложению 6 к настоящему приказу;";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Профессиональные аудиторские организации и аудиторские организации представляют отчетность в электронном формате.";
приложения 1, 2, 3 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу;
приложение 4 исключить;
приложения 5, 6, 7, 8, 9 изложить в редакции согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алғаннан кейін күнтізбелік бес күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Кәсіби аудиторлық және аудиторлық ұйымдардың есептілік тізбесі мен ұсыну кезеңділігі
Р/с
Есептің атауы
Ұсыну мерзімі
1
2
3
Кәсіби аудиторлық ұйымдар
1
Кәсіби аудиторлық ұйымның қызметі туралы жартыжылдық есеп
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-іне дейін
2
Кәсіби аудиторлық ұйымның аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын өткізуі және сертификаттар беруі туралы жыл сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
3
Міндетті аудитті жүргізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы тоқсан сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-іне дейін
4
Кәсіби аудиторлық ұйым жүргізген сыртқы сапа бақылауы туралы тоқсан сайынғы есеп
Аудиторлық ұйымдар
5
Аудиторлық ұйым қызметтерінің негізгі көрсеткіштері бойынша тоқсан сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-іне дейін
6
Аудиторлық ұйымның аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы есеп
есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
7
Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат
азаматтық-құқықтық жауапкершілікті міндетті сақтандыру шартын жасасқан күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Аудиторлық ұйымның кәсіби қызметі туралы жарты жылдық есеп
Жыл________________________
Жарты жыл__________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның БСН-і___________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы___________________
Заңды мекенжайы, телефоны ________________________________________________
Іс жүзіндегі мекенжайы, телефоны ___________________________________________
Ұйымның басшысы
Ұйым басшысының ЖСН
Ұйым басшысының Т.А.Ә. (бар болса)
Лауазымы
"Аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігі берілген күн
Аудиторлар саны жөніндегі мәлімет
р/с
Т.А.Ә. (бар болса)
Аудитордың ЖСН-і
Аудитор жұмыс істейтін, аудиторлық ұйымның атауы
Аудиторлық ұйымның БСН
Мекенжайы, телефоны
"Аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні
"Аудитор" біліктілік куәлігін берген ұйым
Кәсіби аудиторлық ұйымға кірген күні
Кәсіби аудиторлық ұйымнан шыққан күні
өңір
толық мекенжайы, телефоны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Аудиторлық ұйымдар саны жөніндегі мәлімет
р\с
Аудиторлық ұйымның атауы
Аудиторлық ұйымның БСН-і
Заңды мекенжайы, телефоны
Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның сериясы (бар болғанда)
Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның нөмірі
Аудиторлық қызметті жүзеге асыру үшін лицензияның берілген күні
Кәсіби аудиторлық ұйымға кірген күні
Кәсіби аудиторлық ұйымнан шыққан күні
өңір
толық мекенжайы, телефоны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кәсіби аудиторлық ұйымның құрылымы
р\с
Кәсіби аудиторлық ұйым бөлімшесінің атауы
Бөлімше жетекшісінің ЖСН-і
Бөлімше жетекшісінің Т.А.Ә. (бар болса)
Лауазым атауы
"Аудитор" біліктілік куәлігін беру нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігі берілген күні
"Аудитор" біліктілік куәлігін берген ұйым
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Байланыс телефоны
Аудитордың
ЖСН-і
Т.А.Ә. (аудитор бар болса)
Біліктілік куәлігінің нөмірі
Біліктілік куәлігі берілген күні
Аудит саласындағы жұмыс тәжірибесі
9
10
11
12
13
14
Кәсіби аудиторлық
ұйым жетекшісі __________ _______________________
Қолы (Т.А.Ә (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарын өткізу және сертификаттар беру туралы жыл сайынғы есеп
Жыл______________________________________________________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның БСН-і ___________________________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы__________________________
р\с
Аудиторлардың біліктілігін жоғарлатуын жүргізу кезеңі
Аудиторлардың біліктілігін жоғарлату нысаны
Аудиторлардың біліктілігін жоғарлатуын жүргізу орны
Тақырып атауы
Сағат саны
Курсты өту жөнінде сертификат алған аудиторлардың саны
Біліктілігін жоғарлатудан өткен аудиторлар
Біліктілігін жоғарлатудан өткен аудиторлық ұйымдарда жұмыс істейтін аудиторлар
ЖСН
Т.А.Ә. (бар болса)
БСН
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кәсіби аудиторлық
ұйым жетекшісі __________ __________________________
Қолы (Т.А.Ә.(бар болса))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
5-қосымша
Нысан
Міндетті аудитті өткізетін аудиторлық ұйымдардың ең аз талаптарға сәйкестігі туралы тоқсан сайынғы есеп
Жыл_____________
Тоқсан___________
Кәсіби аудиторлық ұйымның БСН-і ___________________________________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы__________________________
ұйымдарының міндетті аудиті бойынша
р\с
Аудиторлық ұйымның атауы
Кәсіби аудиторлық ұйымның БСН-і
Аудиторлық ұйым құрамындағы аудиторлар саны
Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының нөмірі және берілген күні
Сыртқы сапаны бақылаудың нәтижесі бойынша қорытындының нөмірі және берілген күні, бағаны көрсете отырып
Соңғы жылдар ішінде әкімшілік өндіріп алулар
Өткізілген міндетті аудиттердің саны
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
ұлттық компаниялардың, ұлттық холдингтердің, ұлттық басқарушы холдингтердің міндетті аудиті бойынша (бар болса)
қаржылық ұйымдардың және "Қазақстан Даму Банкi" АҚ міндетті аудиті бойынша (бар болса)
Аудиторлық ұйым басшысының аудиторлық қызметпен айналысу мерзімі (кемінде 5 жыл)
ХҚЕС-ке сәйкес аудит жүргізілген ұйымдардың саны (кемінде 10)
кәсіби бухгалтер сертификаты бар мамандардың саны (кемінде 2)
жүргізілген міндетті аудит саны

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Перечень и периодичность представления отчетности
профессиональными аудиторскими и аудиторскими организациями
п/п
Наименование отчета
Срок представления
1
2
3
Профессиональные аудиторские организации
1
Полугодовой отчет о деятельности профессиональной аудиторской организации
до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом
2
Ежегодный отчет о проведении профессиональной аудиторской организацией курсов повышения квалификации аудиторов и выдачи сертификатов
до 1 марта года, следующего за отчетным периодом
3
Ежеквартальный отчет о соответствии минимальным требованиям аудиторских организаций, которые проводят обязательный аудит
до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом
4
Ежеквартальный отчет о проведенном внешнем контроле качества профессиональной аудиторской организацией
Аудиторские организации
5
Ежеквартальный отчет по основным показателям деятельности аудиторских организаций*
до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом
6
Ежегодный отчет аудиторской организации о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности
до 1 марта года, следующего за отчетным периодом
7
Информация по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации
в течение 15 рабочих дней с даты заключения договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Полугодовой отчет о деятельности
профессиональной аудиторской организации
Год ________
Полугодие _______
БИН профессиональной аудиторской организации ___________________
Наименование профессиональной аудиторской организации___________
Юридический адрес, телефон _____________________________________
Фактический адрес, телефон _____________________________________
Руководитель организации
ИИН руководителя организации
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя организации
Должность
Номер выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Сведения о количестве аудиторов
п/п
Ф.И.О. (при его наличии) аудитора
ИИН аудитора
Наименование аудиторской организации, в которой работает аудитор
БИН аудиторской организации
Адрес, местожительства, телефон
Номер квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Организация, выдавшая квалификационное свидетельство "аудитор"
Дата вступления в профессиональную аудиторскую организацию
Дата выбытия из профессиональной аудиторской организации
регион
Полный адрес, телефон
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Сведения о количестве аудиторских организаций
п/п
Наименование аудиторской организации
БИН аудиторской организации
Юридический адрес, телефон
Серия лицензии на осуществление аудиторской деятельности (при наличии)
Номер лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Дата выдачи лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Дата вступления в профессиональную аудиторскую организацию
Дата выбытия из профессиональной аудиторской организации
регион
Полный адрес, телефон
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Структура профессиональной аудиторской организации
п/п
Наименование подразделения профессиональной аудиторской организации
ИИН руководителя подразделения
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя подразделения
Наименование должности
Номер квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Организация выдавшая квалификационное свидетельство "аудитор"
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Контактный телефон
ИИН аудитора
Ф.И.О. (при его наличии)
аудитора
Номер квалификационного свидетельства
Дата выдачи квалификационного свидетельства
Опыт работы в области аудита
9
10
11
12
13
14
Руководитель профессиональной
аудиторской организации __________ __________________________
Подпись (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Ежегодный отчет о проведении профессиональной
аудиторской организацией курсов повышения квалификации
аудиторов и выдачи сертификатов
Год ____________________________________
БИН профессиональной аудиторской организации _______________________
Наименование профессиональной аудиторской организации ______________
п/п
Период проведения повышения квалификации аудиторов
Форма проведения повышения квалификации аудиторов
Место проведения повышения квалификации аудиторов
Наименование темы
Коли-
чество часов
Количество аудиторов, получивших сертификат о прохождении курсов
Аудиторы, прошедшие повышение квалификации
Аудиторские организации, в которых работают аудиторы, прошедшие повышение квалификации
ИИН
Ф.И.О. (при его наличии)
БИН
Наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель профессиональной
аудиторской организации __________ ____________________________
Подпись (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Ежеквартальный отчет о соответствии
минимальным требованиям аудиторских организаций,
которые проводят обязательный аудит
Год _______________
Квартал ___________
БИН профессиональной аудиторской организации ________________________
Наименование профессиональной аудиторской организации _______________
по обязательному аудиту организаций
п/п
Наименование аудиторской организации
БИН аудиторской организации
Количество аудиторов в составе аудиторской организации
Номер договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности аудиторской организации и дата выдачи
Номер заключения по результатам внешнего контроля качества и дата выдачи, с указанием оценки
Административные взыскания в течение последнего года
Количество проведенных обязательных аудитов
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
по обязательному аудиту национальных
компаний, национальных холдингов,
национальных управляющих холдингов
(при наличии)
по обязательному аудиту финансовых организаций и АО "Банк Развития Казахстана"
(при наличии)
срок занятия аудиторской деятельностью руководителя аудиторской организации (не менее 5 лет)
количество организаций, в которых проведен аудит в соответствии с МСФО (не менее 10)
количество специалистов, имеющих сертификат профессионального бухгалтера (не менее 2)
количество проведенных обязательных аудитов

соңғы 5 жылдың 3 жылы ішінде қаржылық аудит ұйымдары саласында жұмыс тәжірибесі бар
"аудитор" деген бiлiктiлiк куәлiгi бар топтың басшысы, Т.А.Ә. (бар болса)
бухгалтерлік есеп пен аудит саласында Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) толық біліктігінің біреуі бар не соңғы бес жылдың ішінде қаржы ұйымдары аудитінің саласында (кемінде 2 жыл) тәжірибесі бар мамандардың Т.А.Ә. (бар болса)
Міндетті жүргізілген аудит саны
9
10
11
12
13
14
15

Ф.И.О. (при его наличии) руководителя группы, имеющий квалификационное свидетельство "аудитор" с опытом работы в области аудита финансовых организаций в течение 3 лет из последних 5
Ф.И.О. (при его наличии) специалистов, имеющих одну из полных квалификаций Certified Public Accountant (CPA), The Association of Chartered Certified Acоcountants (ACCA), The Chartered Institute of ManҒagement Accountants (CIMA), The Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) в области бухгалтерского учета и аудита либо квалификацию "аудитор" с опытом работы в области аудита финансовых организаций в течении 2 (двух) лет из последних пяти (не менее 2)
количество проведенных обязательных аудитов
9
10
11
12
13
14
15

Ескертпе: 9, 10, 11, 12 бағандары – ұлттық компанияларда, ұлттық холдингтерде, ұлттық басқарушы холдингтерде міндетті аудит жүргізілген кезде ғана толтырады;
13, 14, 15 бағандар – қаржылық ұйымдар мен "Қазақстан Даму Банкi" АҚ міндетті аудит жүргізілген кезде толтырылады.
Кәсіби аудиторлық ұйымның басшысы __________ ___________________________
Қолы (Т.А.Ә. (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Аудиторлық ұйымдардың қызметінің негізгі көрсеткіштері
бойынша тоқсан сайынғы есеп
Жыл ________________________
Тоқсан ______________________
Аудиторлық ұйымның БСН-і ________________________
Аудиторлық ұйымның атауы________________________
Аудиторлық қызметті жүргізген жыл саны
1 жылдан аз
1-2 жыл
3-4 жыл
5 және одан көп жыл
X
X
X
X
Қаржылық есептілік аудитін жүргізуге қатысқан қызметкерлер саны (бірлік), оның ішінде:
"аудитор "біліктілік куәлігі бар (бірлік)
"аудитор "біліктілік куәлігінсіз (бірлік)
Қызметтен түскен табыс, барлығы
Жүргізілген қаржылық есептілік аудитінен түскен табыс, барлығы
Клиенттер саны (бірлік)
Берілген қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есептердің барлығы, оның ішінде:
1) модификацияланбаған пікірмен
2) модификацияланған пікірмен, оның ішінде:
а)ескертпемен
б) теріс пікірмен
в)пікір білдіруден бас тарта отырып
Барлығы, берілген өзге де қорытындылар, актілер және басқалары (бірлік), оның ішінде:
арнайы мақсаттағы аудит бойынша
өзгелері
* Барлық жолақтар толтырылуға міндетті
Аудиторлық ұйымның басшысы ___________ _______________________
Қолы (Т.А.Ә.(бар болса))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
7-қосымша
Нысан
Жүргізілген кәсіби аудиторлық ұйымның сыртқы сапасына бақылау туралы тоқсан сайынғы есеп
Жыл ___________________________________
Тоқсан _______________________________
БСН ___________________________________
Кәсіби аудиторлық ұйымның атауы __________________________
р/с
Сыртқы сапаға бақылау жүргізілген аудиторлық ұйымдар
Аудиторлық ұйымның БСН-і
Алдыңғы сыртқы сапаға бақылау жүргізілген күн
Қорытынды беру
Сыртқы сапаға бақылау жүргізу нәтижесі (баға)
Анықталған бұзушылықтар (бар болса мәні бойынша және қысқаша көрсетіледі)
Бұзушылықтарды жоюдың белгіленген мерзімі (бар болса)
Бұзушылықтарды жоюдың орындалуы туралы ақпарат (бар болса)
Қорытындыға шағымдану күні (бар болса)
Нөмірі
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кәсіби аудиторлық ұйымның басшысы __________ __________________________
Қолы (Т.А.Ә. (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
8-қосымша
Нысан
Аудиторлық ұйымның аудиторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы жыл сайынғы есеп
Жыл________________________________________________
Аудиторлық ұйымның БСН-і __________________________
Аудиторлық ұйымның атауы ___________________________
Лицензии туралы ақпарат
Заңды мекенжайы, телефоны
Іс жүзіндегі мекенжайы, телефоны
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама
сериясы
нөмірі
берілген күні
өңір
толық мекенжайы, телефоны
өңір
толық мекенжайы, телефоны
сериясы
нөмірі
берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ұйымның басшысы
Ұйым басшысының ЖСН-і
Ұйым басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда)
"Аудитор" біліктік куәлігінің берілген нөмірі
"Аудитор" біліктік куәлігінің берілген күні
Аудиторлық қызмет туралы заңнаманы бұзушылықтарға байланысты әкімшілік жазалардың болуы
р/с
әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы күні
ӘҚБК бойынша бап
әкімшілік жаза қолданған орган
1
2
3
4
Аудиторларға (немесе) және шетелдік аудиторлық ұйымдарға тиесілі аудиторлық ұйымның жарғылық капиталындағы үлес
р/с
Қатысушы болып табылатын аудиторлар немесе шетелдік аудиторлық ұйымдар
Жарғылық капиталдағы үлес мөлшері (%)
атауы
орналасқан жері
1
2
3
4
Есепті кезеңде құрылтайшы құжаттарда өзгерістердің болуы (бар болса толтырылады)
Құрылтайшылардың құрамындағы өзгерістер
Қызмет түрлерін өзгерту
өзгеріс енгізу күні
енгізілген өзгерістер
өзгеріс енгізу күні
енгізілген өзгерістер
1
2
3
4
Аудиторлық ұйымның сандық құрамы
Қызметкерлердің жалпы саны
Оның ішінде, штатта тұрмайтындар
алдындағы кезеңде
есепті кезеңде
алдындағы кезеңде
есепті кезеңде
1
2
3
4
Ұйымда жұмыс істейтін аудиторлар және ұйымда жұмыс істейтін аудиторлардың біліктілігін арттыру туралы мәліметтер
р\с
Аудитордың Т.А.Ә. (бар болса)
Аудитордың ЖСН-і
"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілуі
Жалпы жұмыс өтілі, оның ішінде мынадай салаларда:
Аудиторды қабылдаған күн
Аудитордың жұмыстан босатылған күні
Біліктілікті жоғарылату туралы мәліметтер
нөмірі
күні
аудит
өзге
белгі (ия/жоқ)
күні (бастап/дейін)
орны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Кәсіби аудиторлық ұйымдағы мүшелік
р\с
Атауы
БСН
Кіру (қайта кіру) күні
Шығу күні
1
2
3
4
5
Аудиторлық ұйымның филиалдары туралы деректер
р\с
Филиалдың БСН-і
Филиал атауы
Филиалдың орналасқан орны
Жетекшінің ЖСН-і
Жетекшінің Т.А.Ә (бар болса)
"Аудитор" біліктілік куәлігінің нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігінің берілу күні
Филиалды есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Аудиторлық ұйымның басшысы ________ _________________________
Қолы (Т.А.Ә. (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 4 тамыздағы
№ 428 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 216 бұйрығына
9-қосымша
Нысан
Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат
Аудиторлық ұйымның БСН-і __________________________________________
Аудиторлық ұйымның атауы__________________________ _____________
Азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру туралы деректер
р/с
Сақтандыру ұйымы
Азаматтық-құқықтық жауапкершілік
Сақтандыру полисі
Атауы
Орналасқан жері
Шарт
№ *
Шарт жасасу күні
Нөмір
Берілген күні
Сақтандыру сомасының мөлшері
Сақтандыру сыйлығының мөлшері
Іс жүзінде төленген сақтандыру сыйлығының мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
*Азаматтық-құқықтық жауапкершілік шартының көшірмесін бекіту
Аудиторлық ұйымның басшысы ________ ___________________________
Қолы (Т.А.Ә. (бар болса))

Примечание: столбцы 9, 10, 11, 12 – заполняются при проведении
обязательного аудита национальных компаний, национальных холдингов,
национальных управляющих холдингов;
столбцы 13, 14, 15- заполняются при проведении обязательного аудита
финансовых организаций и АО "Банк Развития Казахстана".
Руководитель профессиональной
аудиторской организации __________ ___________________________
Подпись (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Ежеквартальный отчет по основным
показателям деятельности аудиторских организаций *
Год _______________
Квартал ___________
БИН аудиторской организации ______________________________________
Наименование аудиторской организации _____________________________
Количество лет ведения аудиторской
деятельности:
1) менее 1 года
2) 1-2 года
3) 3-4 года
4) 5 и более лет
х
х
х
х
Количество работников, участвующих в проведении аудита финансовой отчетности (единиц), из них:
1) с квалификационным свидетельством "аудитор" (единиц)
2) без квалификационного свидетельства "аудитор" (единиц)
Доходы от деятельности, всего
Доходы от проведенного аудита финансовой отчетности, всего
Количество клиентов (единиц)
Всего выдано аудиторских отчетов
по финансовой отчетности (единиц),
из них:
1) с немодифицированным мнением
2) с модифицированным мнением, в том числе:
а) с оговоркой
б) отрицательных
в) с отказом от выражения мнения
Всего выдано иных заключений, актов и другое (единиц),
из них:
1) по аудиту специального назначения
2) иные
* Все поля обязательны для заполнения
Руководитель аудиторской организации __________ _____________________
Подпись (Ф.И.О.(при его наличии)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Ежеквартальный отчет о проведенном внешнем контроле
качества профессиональной аудиторской организацией
Год ___________________________________
Квартал _______________________________
БИН профессиональной аудиторской организации ________________________
Наименование профессиональной аудиторской организации _______________
п/п
Аудиторские организации, в которых проведен внешний контроль качества
БИН аудиторской организации
Пред-
ыдущая дата проведения внешнего контроля качества
Выдача заключения
Результат проведения внешнего контроля качества (оценка)
Выявлен
ные нарушения (при наличии указывают
ся по сущестсву и вкратце)
Установленный срок устранения нарушений (при наличии)
Информация об исполнении устранения нарушений (при наличии)
Дата обжалования заключения (при наличии)
Номер
Дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель профессиональной
аудиторской организации __________ _______________________________
Подпись (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Ежегодный отчет
аудиторской организации о соответствии
квалификационным требованиям к аудиторской деятельности
Год ________________________________
БИН аудиторской организации __________________________
Наименование аудиторской организации _________________
Сведения о лицензии
Юридический адрес, телефон
Фактический адрес, телефон
Свидетельство или справка
о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица
серия
номер
дата выдачи
регион
полный адрес, телефон
регион
полный адрес, телефон
серия
номер
дата выдачи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Руководитель организации
ИИН руководителя организации
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя организации
Номер выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
Наличие административных взысканий, связанных
с нарушениями законодательства об аудиторской деятельности
№ п/п
дата постановления о наложении административного взыскания
статья по КоАП
орган наложивший административное взыскание
1
2
3
4
Доля в уставном капитале аудиторской организации,
принадлежащая аудиторам и (или) иностранным аудиторским организациям
№ п/п
Аудиторы или иностранные аудиторские организации,
являющиеся участниками
Размер доли
в уставном капитале
(%)
наименование
местонахождение
1
2
3
4
Наличие изменений в учредительных документах
за отчетный период (заполняется при наличии)
Изменения в составе учредителей
Изменения видов деятельности
дата внесения изменения
внесенные изменения
дата внесения изменения
внесенные изменения
1
2
3
4
Численный состав аудиторской организации
Общая численность работников
В том числе, не состоящие в штате
за предыдущий период
за отчетный период
за предыдущий период
за отчетный период
1
2
3
4
Аудиторы, работающие в организации, и сведения
о повышении квалификации аудиторов, работающих в организации
п/п
Ф.И.О. (при его наличии) аудитора
ИИН аудитора
Выдача
квалификационного
свидетельства
"аудитор"
Общий стаж работы, из них в сфере:
Дата
принятия
аудитора
Дата
увольнения
аудитора
Сведения о повышении квалификации
номер
дата
аудита
иной
признак (да/нет)
дата (с/по)
место
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Членство в профессиональной аудиторской организации
п/п
Наименование
БИН
Дата вступления (повторного вступления)
Дата выбытия
1
2
3
4
5
Данные о филиалах аудиторской организации
п/п
БИН филиала
Наименование
филиала
Местонахождение
филиала
ИИН руководителя
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя
номер
квалификационного
свидетельства "аудитор"
Дата выдачи
квалификационного
свидетельства "аудитор"
Номер свидетельства
или справки об
учетной регистрации
(перерегистрации) филиала
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель аудиторской организации ________ _______________________
Подпись (Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 августа 2016 года № 428
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 216
Форма
Информация по страхованию гражданско-правовой
ответственности аудиторской организации
БИН аудиторской организации _________________________________________
Наименование аудиторской организации ________________________________
Данные о страховании гражданско-правовой ответственности
п/п
Страховая организация
Гражданско-правовая ответственность
Страховой полис
Наименование
Местонахождение
№ договора*
дата заключения
Номер
дата выдачи
Размер страховой суммы
Размер
страховой
премии
Размер фактически выплаченной страховой премии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Прикрепить копию договора гражданско-правовой ответственности
Руководитель аудиторской организации ________ _______________________
Подпись (Ф.И.О. (при его наличии))