"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 68 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 5 тамыздағы № 375 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 қыркүйекте № 14206 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 68 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9890 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің жоспарын жасау қағидаларында (бұдан әрі - Қағидалар):
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Газ желісі ұйымы беру жоспарының шеңберінде сатып алынған сұйытылған мұнай газын ұсынылған өтінімге сәйкес және "Газ және газбен жабдықтау туралы" 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 10-тармағын ескере отырып, өңірлердегі тұтынушыларға және (немесе) автогаз құю станцияларының және (немесе) газ толтыру пункттерінің иелеріне өткізуді жүзеге асырады.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 68 "Об утверждении Правил составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 5 августа 2016 года № 375. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2016 года № 14206
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 68 "Об утверждении Правил составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9890, опубликованный 17 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах составления плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Газосетевая организация осуществляет реализацию сжиженного нефтяного газа, приобретенного в рамках плана поставки, потребителям и (или) владельцам автогазозаправочных станций и (или) газонаполнительных пунктов в регионах в соответствии с представленной заявкой и с учетом пункта 10 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении".";
приложение 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту развития газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, информационно-правовую систему "Әділет" и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 5 тамыздағы
№ 375 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының ішкі
нарығына сұйытылған мұнай газын
берудің жоспарын жасау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын берудің_____(жылғы)______(айы) арналған жоспары
№ р/с
Берушінің атауы, орналасқан жері
Аймақ
Аймаққа беруге арналған сұйытылған мұнай газының көлемі , тонна
Газ желісі ұйымдарының атауы
Әрбір аймаққа маркалары мен партиялары бойынша бөлу
Әр бір партияның тиеу күні
Түсіру орны, жеткізу тәсілі
техникалық бутан
техникалық пропан- бутан
техникалық пропан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе: Беру жоспары мыналардан тұрады:
1) № р/с – реттік саны;
2) берушінің атауы, орналасқан жері - өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын өндірушілердің, оның меншік иелерінің тізбесі және олардың орналасқан жері бойынша облысы;
3) аймақ - газ желісі ұйымдарының өтінімдері бойынша сұйытылған мұнай газы берілетін облыс және республикалық маңызы бар қала, астана;
4) аймаққа беруге арналған сұйытылған мұнай газының көлемі - Қазақстан Республикасының ішкі нарығында өткізілуге міндетті сұйытылған мұнай газының көлемі;
5) газ желісі ұйымдарының атауы - өздеріне меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тиесілі көмірсутегі шикізатын өңдеу процесінде өндірілген сұйытылған мұнай газын өндірушілер, оның меншік иелері сұйытылған мұнай газын өткізуге міндетті газ желісі ұйымдарының тізбесі;
6), 7), 8) – сұйытылған мұнай газын маркалары бойынша бөлу: техникалық бутан, техникалық пропан-бутан, техникалық пропан.
9) әр бір партияның жөнелтілген күні – шаруашылық жүргізуші субъекттердің арасындағы шарттық қатынастарға сәйкес;
10) түсіру орны, жеткізу тәсілі - аккредиттеу туралы куәлікте көрсетілген газ толтыру станциясының мекенжайы және жеткізу тәсілі-темір жол көлігі және/немесе автомобиль көлігі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2016 жылғы 5 тамыздағы
№ 375 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының ішкі
нарығына сұйытылған мұнай газын
берудің жоспарын жасау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
____________________________________
____________________________________
(уәкілетті органның атауы)
____________________________________
____________________________________
(газ желісі ұйымының атауы мен
орналасқан жері, аккредиттеу туралы
куәліктің нөмірі мен күні)
Сұйытылған мұнай газын беруге арналған өтінім
Мәлімделген кезең _________________________
(күнтізбелік жыл, айлар)
Берілетін көлемнің барлығы, кг __________________________________
оның ішінде партиялармен
Партия № /кезеңдер
Партиядағы газ көлемі, кг
Маркасы (техникалық пропан, техникалық пропан- бутан, техникалық бутан)
Беруші
Берушінің тиеу күні
Жоспарланған өткізу көлемі, кг
Баллондық өткізу үшін газ толтыру пункттері
Топтық резервуарлық қондырғылар
Автогаз құю станциялары
Өнеркәсіптік кәсіпорындар
Өз тұтынуы
жеке
тысқары
көп пәтерлі үйлер
Жеке тұрғын үй секторлары
жеке
тысқары
Жыл бойынша жиыны
Жеткізу тәсілі _____________________________________________________________
(т/ж не автомобиль көлігімен - әрбір беруші үшін жеке)
Түсіру орны_______________________________________________________________
Басшы ___________________________________________________________________
Мөрдің орыны.
Ескертпе: Газ желісі ұйымының өтінімінде:

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
Приложение
к приказу Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 5 августа 2016 года № 375
Приложение 1
к Правилам составления
плана поставки
сжиженного нефтяного газа
на внутренний рынок
Республики Казахстан
Форма
План поставки сжиженного нефтяного газа
на внутренний рынок Республики Казахстан на
________(месяц) ________(года)
№ п/п
Наименование поставщика, местонахождение
Регион
Объем сжиженного нефтяного газа к поставке для региона, тонн
Наименование газосетевых организаций
С разбивкой по маркам и партиям для каждого региона
Дата отгрузки каждой партии
Место разгрузки, способ доставки
бутан технический
пропан-бутан технический
пропан технический
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание: План поставки содержит:
1) № п/п – порядковый номер;
2) наименование поставщика, местонахождение - перечень производителей, собственников сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья и область их местонахождения;
3) регион - область и город республиканского значения, столица, в которые по заявкам газосетевых организаций поставляется сжиженный нефтяной газ;
4) объем сжиженного нефтяного газа к поставке для региона - объем сжиженного нефтяного газа обязательного для реализации на внутреннем рынке Республики Казахстан;
5) наименование газосетевых организаций - перечень газосетевых организаций, которым производители, собственники сжиженного нефтяного газа, произведенного в процессе переработки принадлежащего им на праве собственности или иных законных основаниях углеводородного сырья, обязаны реализовывать сжиженный нефтяной газ;
6), 7), 8) – разбивка по маркам сжиженного нефтяного газа: бутан технический, пропан-бутан технический, пропан технический;
9) дата отгрузки каждой партии – согласно договорных отношений между хозяйствующими субъектами;
10) место разгрузки, способ доставки - адрес местонахождения газонаполнительной станции, указанной в свидетельстве об аккредитации, и способ доставки: железнодорожный транспорт и/или автомобильный транспорт.
Приложение
к приказу Министра
энергетики
Республики Казахстан
от 5 августа 2016 года № 375
Приложение 2
к Правилам составления
плана поставки
сжиженного нефтяного газа
на внутренний рынок
Республики Казахстан
Форма
____________________________
____________________________
(наименование уполномоченного
органа)
____________________________
____________________________
____________________________
(наименование и местонахождение
газосетевой организации,
номер и дата свидетельства об
аккредитации)
Заявка
на поставку сжиженного нефтяного газа
Заявленный период _________________________
(календарный год, месяцы)
Объем поставки всего, кг ______________________
из них партиями
№ партии/периоды
Объем газа в партии, кг
Марка (бутан технический, пропан-бутан технический, пропан технический)
Поставщик
Дата отгрузки поставщика
Планируемый объем реализации, кг
Газонапонительные пункты для баллонной реализации
собственные
сторонние
ИТОГО по году
продолжение таблицы
Планируемый объем реализации, кг
Групповые резервуарные установки
Автогазозаправочные станции
Промышленные предприятия
Собственные нужды
многоквартирные дома
частные жилые сектора
собственные
сторонние
Способ доставки _____________________________________________________
(ж/д либо автомобильным транспортом – отдельно для
каждого поставщика)
Место разгрузки _______________________________________________
Руководитель ___________________
Место печати.
Примечание: В заявке газосетевой организации указываются:

1) газ желісі ұйымының толық атауы мен оның орналасқан жері;
2) оған жақын өндірушінің атауы мен оның орналасқан жері;
3) сұйытылған мұнай газының жоспарланған көлемін тиеу күні және жеткізу тәсілі, газ толтыру станциясының орналысқан жеріне сәйкес түсіру орны;
4) түрлері (пропан-бутан фракциясы, пропан, бутан), партиялары мен тиеу күндері бойынша бөле отырып, сұйытылған мұнай газын сатып алудың мәлімделген көлемі;
5) аудандары және газ толтыру пункттері, топтық резервуарлық қондырғылар, автогаз құю станциялары және өнеркәсіптік тұтынушылар бойынша бөле отырып, мәлімделген көлемді жоспарланған тарату көрсетіледі.

1) полное наименование газосетевой организации и ее местонахождение;
2) наименование ближайшего к ней производителя и его местонахождение;
3) дата отгрузки и способ доставки планируемого объема сжиженного нефтяного газа,
место разгрузки согласно местонахождению газонаполнительной станции;
4) заявляемый объем приобретения сжиженного нефтяного газа с разбивкой по видам
(пропан-бутановая фракция, пропан, бутан), партиям и датам отгрузки;
5) планируемое распределение заявляемого объема по потребителям с разбивкой по районам и категориям потребления: газонаполнительных пунктов, групповых резервуарных установок, автогазозаправочных станций и промышленным потребителям.