"Білім беру қызметінде білім беру ұйымдары пайдаланатын қатаң есептегі құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 тамыздағы № 531 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 30 қыркүйекте № 14273 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру қызметінде білім беру ұйымдары пайдаланатын қатаң есептегі құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 23 қазандағы № 502 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4991 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген білім беру ұйымдары білім беру қызметінде пайдаланатын қатаң есептіліктегі құжаттардың нысанындағы мына нысандар:
бұйрықтарды тіркеу кітабы осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
орта білім беру ұйымдарының педагогикалық кеңесі хаттамаларының кітабы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жеке құрамын есепке алу кітабы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
білім алушыларды жазатын алфавиттік кітап осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
№ жеке іс қағазы осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
1-4-сыныптарға арналған сынып журналы осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналы осы бұйрыққа  7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
факультативтік сабақтардың журналы осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
босатылған және ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
мектепалды сыныптарының журналы осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
білім алушылардың үлгерімі туралы табельдерді есепке алу кітабын осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
1-4 сынып білім алушысының сабақ үлгерімі туралы табель осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 августа 2016 года № 531. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2016 года № 14273.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 октября 2007 года № 502 "Об утверждении формы документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4991) следующие изменения:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в формах документов строгой отчетности, используемых организациями образования в образовательной деятельности, утвержденных указанным приказом, формы:
книгу регистрации приказов изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
книгу протоколов педагогического совета организации среднего образования изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
книгу учета личного состава педагогических работников организации среднего образования изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
алфавитную книгу записи обучающихся изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
личное дело № ___ изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
классный журнал для 1-4 классов изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
классный журнал для 5- 11 (12) классов изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
журнал факультативных занятий изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
журнал учета пропущенных и замещенных уроков изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
журнал предшкольных классов изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
книгу учета табелей успеваемости обучающихся изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
табель успеваемости обучающегося 1-4 классов изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;

5-11 (12) сынып білім алушысының сабақ үлгерімі туралы табель осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
негізгі орта мектепті бітіргендігі туралы куәлікті беру және есепке алу кітабы осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
жалпы орта білім туралы аттестатты есепке алу және беру кітабы осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
мақтау грамоталарын және мақтау қағаздарын беруді есепке алу кітабы осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
кеткен білім алушыларды есепке алу кітабы осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
келген білім алушыларды есепке алу кітабы 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Ж.А. Жонтаева) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі                  Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Бұйрықтарды тіркеу кітабы
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана) _________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл) __________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ жылы кітап басталды
__________________ жылы кітап аяқталды
№ р/с
Бұйрық №
Шығарылған күні
Бұйрықтың атауы
Кім қол қойды (Т.А.Ә. (болған жағдайда), лауазымы
Ескерту: Бұйрықтарды тіркеу кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамызда
№ 531бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Орта білім беру ұйымдарының педагогикалық кеңесі хаттамаларының кітабы
___________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана) ___________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_______________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ жылы кітап басталды
__________________ жылы кітап аяқталды
№ хаттама  ________________________________________________________________
_____________________________________отырысы (кеңесі, жиналысы)
(өткізілген күні толық көрсетілуі тиіс)
Қатысқандар: (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) толық көрсетіледі)
Күн тәртібі:

табель успеваемости обучающегося 5-11 (12) классов изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
книгу учета и выдачи свидетельств об окончании основной средней школы изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
книгу учета и выдачи аттестатов об общем среднем образовании изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
книгу учета выдачи похвальных листов и похвальных грамот изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
книгу учета выбывших обучающихся изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему приказу;
книгу учета прибывших обучающихся изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему приказу.
2. Департаменту дошкольного и среднего образования (Жонтаева Ж.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Книга
регистрации приказов
_________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
_________________________________________________________
(район, город (село)
_________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
№ п/п
приказа
Дата издания
Название приказа
Кем подписан (Ф.И.О.
(при наличии), должность
Примечание: Аналогичный электронный вариант Книги регистрации приказов
используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан Книга протоколов педагогического совета
организации среднего образования
__________________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
__________________________________________________________________________
(район, город (село)
__________________________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
Протокол №
Заседания (совещания, собрания)_____________________________________________
__________________________________________________________________________
(дата проведения указывается полностью)
Присутствовали: (фамилии, имена и отчества (при наличии) указываются полностью)
Повестка дня:

1. Тыңдалды: 1. Қаралған мәселенің тақырыбы.
2. Сөйледі: 1. Сөйлеген адамның (Т.А.Ә. (болған жағдайда) және сөзінің қысқаша мазмұны.
3. Қаулы етті: 1. Аталған мәселе бойынша қабылданған шешім
Төраға ______________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Хатшы _____________________ (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Ескерту: Орта білім беру ұйымының педагогикалық кеңесі хаттамалары кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің жеке құрамын есепке алу кітабы
___________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ жылы кітап басталды
__________________ жылы кітап аяқталды
(сол жақ беті)
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы
Жынысы
Туған жылы
Ұлты
Білімі (қашан, қандай оқу орнын және факультетті бітірген, мамандығы, дипломның №)
1
2
3
4
5
6
Беттің соңына дейін (30 жол)
(оң жақ беті)
Қашан және қандай біліктілігін арттыру курстарын бітірді
Қандай пәнді жүргізеді
Осы орта білім беру ұйымына қабылданған кездегі жалпы педагогикалық стажы
Осы орта білім беру ұйымында қай уақыттан бері жұмыс істейді, бұйрықтың нөмірі, күні
Аттестаттау дан өткен күні, аттестаттау коммиссия сының шығарған қорытын дысы
Награда лары мен атағы, ғылыми дәрежесі
Мекен-жайы, телефоны
Кеткендігі туралы белгі
7
8
9
10
11
12
13
14
Беттің соңына дейін (30 жол)
Ескерту: Орта білім беру ұйымының педагог қызметкерлерінің жеке құрамын есепке алу кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Білім алушыларды жазатын алфавиттік кітап
_________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ жылы кітап басталды
__________________ жылы кітап аяқталды
Кітаптың ішкі беттері (сол жақ беті)
р/с
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы және айы
Жынысы
Ана тілі
Орта білім беру ұйымына қабылданған күні
Қай сыныпқа қабылданды
1
2
3
4
5
6
7
Кітаптың ішкі беттері (оң жақ беті)
Білім алушының мекен-жайы
Кеткен
күні
Қай сыныптан кетті
Кету жөніндегі бұйрықтың күні мен нөмірі
Қайда кетті (облыс, республи
калық маңызы бар қала және астана, аудан, орта білім беру ұйымы)
Кету себептері (оның ішінде, орта білім беру ұйымын бітіргенде)
Жеке іс қағазының берілгенін белгілеу
8
9
10
11
12
13
14
Ескерту: Білім алушыларды жазатын алфавиттік кітабының ұқсас электрондық
нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Суреттің орны
№ ________ жеке іс қағазы
Тегі _______________________________________________________________
Аты _______________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда)________________________________________
Туған күні, айы, жылы _______________________________________________
Мекен-жайы ________________________________________________________
Тегі ________________________________________________________________
Аты ________________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ________________________________________

1. Слушали: 1. Наименование рассмотренного вопроса.
2. Выступили: 1. (Ф.И.О. (при наличии) выступивших и краткое содержание выступлений.
3. Постановили: 1. Решение, принятое по данному вопросу
Председатель _____________ (Ф.И.О. (при наличии)
Секретарь ________________ (Ф.И.О. (при наличии)
Примечание: Аналогичный электронный вариант Книги протоколов педагогического совета
организации среднего образования используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 3
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                               Книга
учета личного состава педагогических работников
организации среднего образования
________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
________________________________________________________
(район, город (село)
________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
(левая сторона)
п/п
Фамилия,
имя, отчество (при наличии),
должность
Пол
Год
рождения
Национальность
Образование (учебное
заведение, факультет,
специальность,
№ диплома, когда
окончил)
1
2
3
4
5
6
До конца страницы (30 строк)
(правая сторона)
Когда
и какие
курсы
повышения
квалификации
окончил
Какой
предмет
преподает
Общий
стаж
педагогической
работы
при поступлении в данную организацию среднего образования
С какого
времени
работает
в данной
организации среднего образования,
номер
приказа,
дата
Дата
прохождения
аттестации,
заключение
аттестационной
комиссии
Награды,
персональное
звание,
ученая
степень
Домашний адрес,
телефон
Отметка
о
выбытии
причины
выбытия
7
8
9
10
11
12
13
14
До конца страницы (30 строк)
Примечание: Аналогичный электронный вариант Книги учета личного состава
педагогических работников организации среднего образования используется наравне с
бумажным вариантом.
Приложение 4
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан Алфавитная книга
записи обучающихся
___________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
___________________________________________________________________
(район, город (село)
___________________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
Внутренние страницы книги (левая сторона)
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
обучающегося
Год и месяц рождения
Пол
Родной
язык
Дата поступления
в организацию среднего образования
В какой класс поступил
1
2
3
4
5
6
7
Внутренние страницы книги (правая сторона)
Адрес обучающегося
День выезда
Из какого класса выбыл
Дата и номер приказа
о выбытии
Куда выбыл (область, город республиканского значения и столица район, организации среднего образования)
Причины выбытия (в.т.ч. окончание организации среднего образования)
Талоны о выдаче личного дела
8
9
10
11
12
13
14
Примечание: Аналогичный электронный вариант Алфавитной книги записи обучающихся используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 5
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан
Место
для
фотографии
Личное дело № ________
Фамилия_______________________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при наличии) _________________________________________
Число, месяц, год рождения ______________________________________
Домашний адрес________________________________________________
Фамилия ______________________________________________________
Имя __________________________________________________________
Отчество (при наличии) _________________________________________

1. Жынысы: ер, әйел _______ (астын сыз)
2. ____________________________________________________ туған
(күні, айы, жылы)
Негізі:
Туу туралы куәлік № ___ берілген күні ____ сериясы ____ №_______
3. Әкесінің тегі, аты, әкесінің аты ______________________________
Шешесінің тегі, аты, әкесінің аты ______________________________
немесе оларды алмастыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты
___________________________________________________________________
4. Ұлты ____________________________________________________________
5. Бірінші сыныпқа қабылданғанға дейін қай жерде тәрбиеленді (оқытылды)
_________________________________________________________________
6. Осы орта білім беру ұйымынан басқа орта білім беру ұйымына кету туралы мағлұматтар (ауысқан орта білім беру ұйымының атын көрсету керек және қай сыныпқа)
________________________________________________________________
7. Орта білім беру ұйымынан кету туралы белгі (қашан, қайда, себептері)
________________________________________________________________
8. Білім алушының мекен-жайы
________________________________________________________________
9. Наградалары мен марапаттаулары
________________________________________________________________
10. Қоғамдық жұмысқа, олимпиадаларға, конференцияларға түрлі жарыстарға және т.б. қатысуы туралы қысқаша мәліметтер _______________________________________________________________
11. Оқытылған факультативтік курстар туралы мәлімет
___________________________________________________________________
Ескерту: Жеке іс қағазының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі 1-4-сыныптарға арналған сынып журналы
_________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_____________________________________________________сынып
______________________________________________ оқу жылы
1-4 сыныптарға арналған сынып журналын жүргізуге арналған нұсқау
1. Сынып журналы орта білім беру ұйымының әрбір мұғалімі үшін электрондық және қағаз түріндегі нұсқада жүргізуге міндетті мемлекеттік құжат болып табылады.

1. Пол: мужской, женский___________ (подчеркнуть)
2. Родился____________________________________ (число, месяц, год)
Основание:
свидетельство о рождении № ___ от ____________ серия № ___________
3. Фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________________________
матери ________________________________________________________
или лиц, их заменяющих _________________________________________
4. Национальность ______________________________________________
5. Где воспитывался /обучался/ до поступления в первый класс
______________________________________________________________
6. Сведения о переходе из данной организации среднего образования в
другую/указать название организации среднего образования, из какой
пришел ученик, и в какой класс принят/
______________________________________________________________
7. Отметка о выбытии из организации среднего образования/когда, куда,
причины/
______________________________________________________________
8. Домашний адрес обучающегося
______________________________________________________________
9. Награды и поощрения
______________________________________________________________
10. Краткие сведения об общественной работе, участии в олимпиадах,
конференциях, соревнованиях
______________________________________________________________
11. Сведения об изучении факультативных курсов ___________________
______________________________________________________________
Примечание: Аналогичный электронный вариант Личного дела
используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 6
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан Классный журнал
для 1-4 классов
________________________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
________________________________________________________________________________
(район, город (село)
________________________________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
________________________________________________________________________________
(класс)
________________________________ учебный год
Указания
к ведению классного журнала для 1-4 классов
1. Классный журнал является государственным документом, ведение которого обязательно для каждого учителя организации среднего образования в электронном или бумажном варианте.

2. Орта білім беру ұйымының директоры және оның оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары сынып журналдарының сақталуын қамтамасыз етеді және электрондық немесе қағаз түріндегі сынып журналының дұрыс толтырылуына бақылауды жүйелі түрде жүзеге асырылады.
3. Электрондық немесе қағаз түріндегі сынып журналы бір оқу жылына есептелген. Параллель сыныптардың журналдары литермен нөмірленеді. Мысалы, 1 "А" сыныбы, 1 "Ә" сыныбы, 1 "Б" сыныбы.
4. Директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары (орта білім беру ұйымының директоры) бастауыш сынып мұғалімдеріне оқу жоспарындағы әр пәнге бөлінген сағаттардың санына сәйкес білім алушының жыл бойғы үлгерімі мен қатысуын есептеуге арналған журнал беттерін бөлу туралы нұсқау береді.
5. Мұғалім білім алушылардың білімін жүйелі түрде тексереді және бағалайды, сондай-ақ мектеп оқушыларының сабаққа қатысуын әр сабақта белгілейді. Ашылған журналдың сол жақ бетіне мұғалім өткізілген сабақтың күнін жазады, сабаққа қатыспаған білім алушыларды "ж" әрпімен белгілейді.
Журналдың ашылған бетінің оң жағына мұғалім өтілген сабақтың тақырыбын және үй тапсырмасын жазады.
"Мұғалімнің ескертпелері" бағаны жекелеген білім алушылардың тәртібі туралы, олардың оқу барысындағы жетістіктері мен кемшіліктері туралы ескертулерді жазуға арналған.
6. Жазба жұмыстарының бағалары сол жұмыс өткізілген күннің бағанына қойылады.
7. Жаңартылған бағдарлама бойынша 1-4 сыныптар үшін мұғалім мектеп оқушыларының әрбір сабаққа қатысуын белгілейді. Ашылған журналдың сол жақ бетіне мұғалім өткізілген сабақтың күнін жазады, сабаққа қатыспаған білім алушыларды "ж" әрпімен белгілейді. Журналдың ашылған бетінің оң жағына мұғалім білім алушылардың ең жоғары балын, бөлімдер бойынша /тақырыптар арқылы, тоқсандық бағалау қорытындылары/өтілген сабақтың тақырыбын және үй тапсырмасын жазады. "Мұғалімнің ескертпелері" бағаны жекелеген білім алушылардың тәртібі туралы, олардың оқу барысындағы жетістіктері мен кемшіліктері туралы ескертулерді жазуға арналған.
Бөлімдер/өтпелі тақырыптар тоқсандық үшін жиынтық бағалаудың қорытындылары бойынша білім алушылардың балдары аталған жұмыс өткізілгеннен кейін күнтізбелік екі күн ішінде журналдың бағанына қойылады.
8. Өткізілген практикалық және зертханалық жұмыстардың, экскурсиялардың, жазба бақылау жұмыстарының тақырыптары және оған жұмсалған сағат саны нақты көрсетіледі.
9. "Үй тапсырмасы" бағанына тапсырманың мазмұны және оның орындалу түрі (оқу, әңгімелеу, жатқа айту т.б.), есептер мен жаттығулардың, практикалық жұмыстардың беттері, нөмірлері жазылады. Егер білім алушыларға тапсырма қайталауға берілсе, онда оның көлемі нақты көрсетіледі.

2. Директор организации среднего образования и его заместитель по учебно-воспитательной работе обеспечивают хранение классных журналов и систематически осуществляют контроль за правильностью ведения электронного или бумажного журнала.
3. Классный электронный или бумажный журнал рассчитан на один учебный год. Журналы параллельных классов нумеруются литерами. Например, 1 "А" класс, 1 "Б" класс, 1 "В" класс.
4. Заместитель директора по учебно-воспитательной работе (директор) дает указание учителям начальных классов о распределении в журнале страниц, отведенных на текущий учет успеваемости и посещаемости обучающихся на год в соответствии с количеством часов, выделенных в учебном плане на каждый предмет.
5. Учитель систематически проверяет и оценивает знания обучающихся, а также отмечает посещаемость школьников на каждом уроке. На левой стороне развернутой страницы журнала учитель записывает дату проведения урока, отмечает отсутствующих на уроке обучающихся буквой "н".
На правой стороне развернутой страницы журнала учитель записывает тему, изученную на уроке, и задание на дом.
Графа "Заметки учителя" служит для записи замечаний учителя о поведении отдельных обучающихся, их продвижении или отставании в учебной работе.
6. По письменным работам оценки выставляются в графе того дня, когда проводилась данная работа.
7. Для 1-4 классов по обновленной программе учитель систематически отмечает посещаемость школьников на каждом уроке. На левой стороне развернутой страницы журнала учитель записывает дату проведения урока, отмечает отсутствующих на уроке обучающихся буквой "н". На правой стороне развернутой страницы журнала учитель отмечает максимальные баллы, баллы обучающихся по итогам суммативного оценивания за разделы / сквозные темы, четверти, вносит результаты расчета оценки за четверть, а также записывает тему, изученную на уроке, и задание на дом. Графа "заметки учителя" служит для записи замечаний учителя о поведении отдельных обучающихся, их продвижении или отставании в учебной работе.
Баллы обучающихся по итогам суммативного оценивания за разделы / сквозные темы, четверти выставляются в графу журнала в течение двух календарных дней после проведения данной работы.
8. По проведенным практическим и лабораторным работам, экскурсиям, контрольным письменным работам следует указывать точно их тему и количество использованных часов.
9. В графе "Домашнее задание" записываются содержание задания и характер его выполнения (читать, читать наизусть), страницы, номера задач и упражнений, практические работы. Если обучающимся дается задание на повторение, то конкретно указывается его объем.

10. Әр оқу тоқсанының (жылдық) қорытынды бағаларын мұғалім пәннің тоқсандағы соңғы сабағы өткізілген күні белгіленген жазбадан кейін қояды. Сонымен қатар тоқсандық бағалар білім алушылардың үлгерімі мен тәртібін есепке алудың жинақтық тізімдемесіне көшіріледі.
11. Бастауыш сыныптың мұғалімі білім алушылардың тегін, атын алфавиттік тәртіппен сынып журналына жазады; Жеке іс қағаздарындағы мағлұматтарды пайдалана отырып, "Білім алушылар жөніндегі жалпы мағлұматтарды" толтырады; "Білім алушылардың сабаққа қатысу есебі" деген бөліміне оқу жылындағы және тоқсан бойы әр білім алушының және сыныптың жыл бойы және тоқсан бойы босатқан сабақтары мен күндерін ай сайын жазады.
12. "Дене тәрбиесі дайындығының көрсеткіштері" бетін дене тәрбиесі мұғалімі жылына екі рет толтырады.
13. "Сынып журналын жүргізу жөніндегі ескертпелер" бетін директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары немесе орта білім беру ұйымының директоры толтырады.
14. Сынып журналындағы барлық жазбалар анық және ұқыпты толтырылады.
1-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
2 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
3 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
4 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
5 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
6 сабақ
__сағ.__мин.
__сағ.__мин.
2-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
_сағ.__мин.
_сағ.__мин.
2 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
3 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
4 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
5 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
6 сабақ
__сағ._мин.
__сағ._мин.
МАЗМҰНЫ
Атауы
беті
1. Сауат ашу
___________________
2. Ана тілі
___________________
3. Әдебиет
___________________
4. Қазақ тілі
___________________
5. Орыс тілі
___________________
6. Шетел тілі _______________
(қандай)
___________________
7. Математика
___________________
8. Информатика (Ақпараттық коммуникациялық технология)
___________________
9. Жаратылыстану
___________________
10. Дүниетану
___________________
11. Өзін-өзі тану
___________________
12. Музыка
___________________
13. Бейнелеу өнері
___________________

10. Итоговые оценки за каждую учебную четверть выставляются учителем после записи даты последнего урока по данному предмету в четверти. Одновременно с этим четвертные оценки переносятся им в сводную ведомость учета успеваемости и поведения обучающихся.
11. Учитель начальных классов записывает в классном журнале фамилии и имена обучающихся в алфавитном порядке, используя данные из их личных дел; заполняет "Общие сведения об обучающихся"; ежемесячно записывает в разделе "Учет посещаемости обучающихся" количество дней и уроков, пропущенных каждым обучающимся и классом в целом за четверть и учебный год.
12. Страница "Показатели физической подготовленности" заполняется учителем физической культуры два раза в год.
13. Страница "Замечания по ведению классного журнала" заполняется заместителем директора по учебно-воспитательной работе или директором организации среднего образования.
14. Все записи в классном журнале производятся четко и аккуратно.
Расписание уроков на 1-ое полугодие
Дни.
Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
2 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
3 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
4 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
5 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
6 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
Расписание уроков на 2-ое полугодие
Дни.
Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
2 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
3 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
4 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
5 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
6 урок
с__ч.___м.
до __ч.__м.
ОГЛАВЛЕНИЕ
наименование                                                 страница
1. Обучение грамоте                                           _____________
2. Родной язык                                                 _____________
3. Родная литература                                           _____________
4. Казахский язык                                                 _____________
5. Русский язык                                                 _____________
6. Иностранный язык _______                                     _____________
(какой)
7. Математика                                                 _____________
8. Информатика (Информационно                               _____________
-коммуникационные технологии)
9. Естествознание                                                _____________
10. Познание мира                                                 _____________
11. Самопознание _____________
12. Музыка                                                       _____________
13. Изобразительное искусство                                     _____________

14. Еңбекке баулу (Көркем еңбек)
___________________
15. Дене шынықтыру
___________________
16. ________________
___________________
17. ________________
___________________
18. ________________
___________________
19. ________________
___________________
20. Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
___________________
21. Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
___________________
22. Білім алушылардың қатыспаған сабақтары мен күндерінің саны туралы мағлұматтар
___________________
23. Білім алушылардың оқу үлгерімі және тәртібі есебінің жинақ тізімдемесі
___________________
24. Сынып журналының жүргізілуі туралы ескертулер
___________________
(Сол жақ беті)
Пәннің аты_______________________
№ р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
одан әрі, 26-ға дейін
Одан әрі, 42-ге дейін (оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _____________________
Айы, күні
Сабақта не өтілді
Үй тапсырмасы
Мұғалімнің ескертулері
Барлығы 42 жол (сол жақ беті)
Жаңартылған бағдарлама бойынша 1-4 сыныптар үшін*
Пән атауы _______________________
п/п
Білім алушының аты-жөні
Күні, айы
одан әрі, 26-ға дейін
Барлығы, 42-ге дейін (оң жақ беті)
Мұғалімнің Т.А.Ә. (болған жағдайда) ____________________________
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық ЖБ балы
Тоқсандық ЖБ балы
% ЖБ р (макс 50%)
% ЖБч (ең жоғары 50%)
Соммасы %
Тоқсандық бағалау
ЖБ р 1
ЖБ р 2
ЖБ р 3
ЖБ р 4
Ең жоғары көрсеткіш балл
Барлығы, 42-ге дейін (сол жақ беті)
*Ескерту: 2016-2017 оқу жылы – 1-сынып, 2017-2018 оқу жылы – 1, 2 - сыныптар, 2018-2019 оқу жылы – 1, 2 және 3-сыныптар, 2019-2020 оқу жылы – 1, 2, 3 және 4-сыныптар.
Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
№ р/с
Жеке іс қағазының №
Білім алушылардың тегі, аты
Жынысы
Туған жылы және айы
Ұлты
Мектепке дейінгі мекемеде болуы
1.
2.
3.
Беттің соңына дейін (оң жақ беті)
Оқуды
қашан бастады
Қашан және қайда кетті
Әке-шешесінің немесе оларды ауыстырушы адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Көрсетілген тұлғаның қызметі, жұмыс істейтін мекемесінің адресі және атауы
Мекен-жайы, телефоны
Беттің соңына дейін (сол жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
п/п
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының басында (қыркүйек)
жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Тығыз допты лақтыру (1кг)
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
сол
оң
Одан әрі, 42-ге дейін (оң жақ беті)
Медициналық топ
Оқу жылының аяғында (мамыр)
жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Тығыз допты лақтыру (1кг)
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
сол
оң
(сол жақ беті)
Білім алушылардың босатқан күндері мен сабақтарының
саны туралы мағлұмат
Білім алушылардың тегі және аты
қыркүйек
қазан
қараша
1 тоқсан
Толық күндер
Сабақ
тар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақ
тар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына айланысты
барлығы
денсаулығына айланысты
барлығы
денсаулығына айланысты
барлығы
денсаулығына айланысты
барлығы
денсаулығына айланысты
барлығы
денсаулығына айланысты
барлығы
денсаулығына айланысты
барлығы
денсаулығына айланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
Білім алушылардың
тегі және аты
қараша
желтоқсан
2-тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
Білім алушылардың
тегі және аты
қаңтар
ақпан
наурыз
3-тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақ
тар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
Одан әрі, 42-ге дейін
Білім алушылар
дың
тегі және аты
сәуір
мамыр
4-тоқсан
жылдық
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
(сол жақ беті)
Білім алушылардың оқу үлгерімі мен сабаққа қатысуын
есепке алудың жинақ тізімдемесі
Білім алушылар
дың тегі, аты
Оқу жылдарының кезеңдері
Пәндердің аттары
Сауат ашу
Ана тілі
Әдебиетітік оқу
Қазақ тлі
Орыс тілі
Шетел тілі
Математика
Информатика (АКТ)
Жаратылыстану
Дүниетану
Өзін-өзң тану
Бейнелеу өнері
Музыка
Еңбекке баулу (Көркем еңбек)
Дене тәрбиесі
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Жылдық баға
Жазғы тапсырмаларды орындауы
Қорытынды баға
Одан әрі, бет соңына қарай 4 парақ (оң жақ беті)
Журналды жүргізу жөніндегі ескертулер
Күні мен айы
Тексерушілердің
ескертулері мен ұсыныстары
Орындалғандығы
жөнінде белгі
Беттің соңына дейін

14. Трудовое обучение                                          _____________
(Художественный труд)
15. Физическая культура                                           _____________
16. ________________                                           _____________
17. ________________                                           _____________
18. ________________                                           _____________
19. ________________                                           _____________
20. Общие сведения об обучающихся                               _____________
21. Показатели физической
подготовленности обучающихся                                     _____________
22. Сведения о количестве дней и уроков,
пропущенных обучающимися                                     _____________
23. Сводная ведомость учета
успеваемости и поведения обучающихся                               _____________
24. Замечания по ведению классного журнала                         _____________
(Левая сторона)
Наименование предмета _______________________
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
Месяц, число
и далее,
до 26
И далее, до 42-х (правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) учителя __________________________________
Число,
месяц
Что пройдено
на уроке
Домашнее
задание
Заметки
учителя
Всего, до 42-х (левая сторона)
Для 1-4 классов по обновленной программе*
Наименование предмета _______________________
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
Месяц, число
и далее,
до 26
Всего, до 42-х (правая сторона)
Ф.И.О. (при наличии) учителя ____________________________
Расчет оценки за четверть
Число, Месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы СО за разделы учебной программы
в четверти
Балл СО за четв.
% СОр (макс 50%)
% СОч (макс 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОр 1
СОр 2
СОр 3
СОр 4
Максимальные баллы
Всего, до 42-х (левая сторона)
*Примечание: 2016-2017 учебный год – 1 класс, 2017-2018 учебный год – 1,2 классы, 2018-2019 учебный год – 1,2 и 3 классы, 2019-2020 учебный год – 1,2,3 и 4 классы.
Общие сведения об обучающихся
п/п
№ личного дела
Фамилия, имя обучающегося
Пол
Год, месяц рождения
национальность
Был ли
в дошкольном учреждении
1
2
3
До конца страницы (правая сторона)
Когда
начал учебу
Когда и
куда
выбыл
Фамилия, имя, отчество (при наличии) отца, матери или лиц, заменяющих их
Должность, название
и адрес учреждения,
где работает
указанное лицо
Домашний
адрес,
телефон
До конца страницы (левая сторона)
Показатели физической подготовленности учащихся
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
Медицинская
группа
В начале учебного года (сентябрь)
бег
Сила кисти
Прыжки
в длину
с места
Метание набивного
мяча
(1 кг)
Оценка
состояния
физической
подготовленности
правой
левой
И так далее, до 42-х (правая сторона)
Медицинская
группа
В конце учебного года (май)
бег
Сила кисти
Прыжки
в длину
с места
Метание
набивного
мяча
(1 кг)
Общая оценка состояния физической
подготовленности
правая
левая
(левая сторона)
Сведения о количестве пропущенных дней обучающимися
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
сентябрь
октябрь
ноябрь
1 четверть
всего
дней
в том числе
по болезни
всего
дней
в том числе
по
болезни
всего
дней
в том числе
по
болезни
всего
дней
в том числе
по
болезни
и далее до 42-х (правая сторона)
п/п
Фамилия,
имя обучающегося
ноябрь
декабрь
2 четверть
всего дней
в том числе
по болезни
всего дней
в том числе
по болезни
всего
дней
в том числе
по болезни
до 42-х левая сторона
п/п
Фамилия,
имя обучающегося
январь
февраль
март
3 четверть
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том числе по
болезни
всего
дней
в том числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по болезни
до 42-х правая сторона
п/п
Фамилия,
имя обучающегося
апрель
май
4 четверть
Всего за год
всего
дней
в том
числе
по
болезни
всего
дней
в том
числе
по
болезни
всего
дней
в том
числе
по
болезни
всего
дней
в том
числе
по
болезни
(левая сторона)
Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
п/п
Фамилия,
имя обучающегося
Периоды
учебного
года
Предметы
Обучение грамоте
Родной язык
Родная литература
Казахский язык
Русский язык
Иностранный язык
Математика
Информатика (ИКТ)
Естествознание
Познание мира
Самопознание
Изобразительное искусство
Музыка
Труд (Художественный труд)
Физическая культура
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
годовая
отметка
Выполнение
летних
заданий
Итоговая
оценка
и далее, до 42-х
Замечания по ведению журнала
Число и
месяц
Замечания и предложения
проверяющих
Отметки о выполнении
до конца страницы

Ескерту: 1-4 сыныптарға арналған сынып журналының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі 5-11 (12)-сыныптарға арналған сынып журналы
______________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
____________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
____________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
___________ сынып
___________ оқу жылы
Негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарының 5- 11(12)-сыныптарға арналған сынып журналын жүргізуге арналған НҰСҚАУ
1. Электрондық және/немесе қағаз нұсқадағы сынып журналы орта білім беру ұйымының әрбір мұғалімі және сынып жетекшісі үшін жүргізуге міндетті мемлекеттік құжат болып табылады.
2. Орта білім беру ұйымының директоры және оның оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары сынып журналының сақталуын қамтамасыз етеді және олардың дұрыс жүргізілуіне жүйелі бақылауды жүзеге асырады.
3. Сынып журналы бір оқу жылына есептелген. Параллель сынып журналдары литермен нөмірленеді. Мысалы, 5 "А" сыныбы, 5 "Ә" сыныбы, 5 "Б" сыныбы т.с.с.
4. Директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары (директор) әрбір пәнге оқу жоспарында бөлінген тиісті сағаттарға сәйкес білім алушылардың жыл бойы үлгерімі мен сабаққа қатысуы есебіне арналған журнал беттерін бөлу туралы мұғалімдерге және сынып жетекшілеріне нұсқау береді.
5. Мұғалім білім алушылардың білімдерін жүйелі тексереді білімін бағалайды, сондай-ақ мектеп оқушыларының қатысуын белгілеп отырады.
Журналдың ашылған бетінің сол жағында мұғалім сабақтың болған күнін жазады, сабаққа қатыспағандарды "ж" әрпімен белгіледі.
Мұғалім журналдың ашылған бетінің оң жағына өтілген сабақтың тақырыбын және үй тапсырмасын жазады.
"Мұғалім жазбалары" бағаны жекелеген білім алушылардың тәртібі, олардың оқу барысында көтерілуі немесе артта қалуы туралы мұғалімнің жазбасы үшін арналған.
6. Біріктірілген сабақтар өткізілгенде әр сабақтың күні мен тақырыбы жазылады.
7. Жазбаша жұмыстар бойынша бағалар сол жұмыстар өткен күні көрсетілген бағанға жазылады.
8. Жаңартылған бағдарлама бойынша 5-11 (12) сыныптар үшін мұғалім білім алушылардың білімін жүйелі түрде тексереді және бағалайды, сондай-ақ білім алушылардың сабаққа қатысуын әр сабақта белгілейді. Ашылған журналдың сол жақ бетіне мұғалім өткізілген сабақтың күнін жазады, сабаққа қатыспаған білім алушыларды "ж" әрпімен белгілейді. Журналдың ашылған бетінің оң жағына мұғалім білім алушылардың ең жоғары балл, бөлімдер бойынша /тақырыптар арқылы, тоқсандық бағалау қорытындылары / өтілген сабақтың тақырыбын және үй тапсырмасын жазады. "Мұғалімнің ескертпелері" бағаны жекелеген білім алушылардың тәртібі туралы, олардың оқу барысындағы жетістіктері мен кемшіліктері туралы ескертулерді жазуға арналған.
Бөлімдер/өтпелі тақырыптар тоқсандық үшін жиынтық бағалаудың қорытындылары бойынша білім алушылардың балдары аталған жұмыс өткізілгеннен кейін күнтізбелік екі күн ішінде журналдың бағанына қойылады.

Примечание: Аналогичный электронный вариант Классного журнала для 1-4 классов используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 7
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                         Классный журнал
для 5-11 (12) классов
_________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
_________________________________________________________
(район, город (село)
_________________________________________________________
(название организации среднего образования)
_________________________________________________________
(класс)
________________________ учебный год
Указания
к ведению классных журналов для 5-11 (12) классов
организации основного среднего и среднего образования
1. Классный журнал, электронный и/или бумажный, является государственным документом, ведение которого обязательно для каждого учителя и классного руководителя.
2. Директор организации среднего образования и его заместитель по учебно-воспитательной работе обеспечивают хранение электронных или бумажных классных журналов и систематически осуществляют контроль за правильностью их ведения.
3. Электронный или бумажный классный журнал рассчитан на один учебный год. Журналы параллельных классов нумеруются литерами. Например, 5 "А" класс, 5 "Б" класс, 5 "В" класс.
4. Заместитель директора по учебно-воспитательной работе (директор) дает указание учителям и классным руководителям о распределении в журнале страниц, отведенных на текущий учет успеваемости и посещаемости обучающихся на год в соответствии с количеством часов, выделенных в учебном плане на каждый предмет.
5. Учитель систематически проверяет, оценивает знания обучающихся и выставляет оценки, а также отмечает посещаемость школьников.
На левой стороне развернутой страницы журнала учитель записывает дату урока, отмечает отсутствующих на уроке обучающихся буквой "н".
На правой стороне развернутой страницы журнала учитель записывает изучаемую на уроке тему и задание на дом.
Графа "Заметки учителя" служит для записи замечаний учителя о поведении отдельных обучающихся, их продвижении или отставании в учебе.
6. При проведении сдвоенных уроков необходимо записывать дату и тему каждого урока.
7. По письменным работам оценки выставляются в графе того дня, когда проводилась данная работа.
8. Для 5-11 (12) классов по обновленной программе учитель систематически отмечает посещаемость школьников на каждом уроке. На левой стороне развернутой страницы журнала учитель записывает дату проведения урока, отмечает отсутствующих на уроке обучающихся буквой "н". На правой стороне развернутой страницы журнала учитель отмечает максимальные баллы, баллы обучающихся по итогам суммативного оценивания за разделы / сквозные темы, четверти, вносит результаты расчета оценки за четверть, а также записывает тему, изученную на уроке, и задание на дом. Графа "заметки учителя" служит для записи замечаний учителя о поведении отдельных обучающихся, их продвижении или отставании в учебной работе.
Баллы обучающихся по итогам суммативного оценивания за разделы/ сквозные темы, четверти выставляются в графу журнала в течение двух календарных дней после проведения данной работы.

9. Өткізілген практикалық, зертханалық, экскурсиялық, жазба бақылау жұмыстары бойынша олардың нақты тақырыбы мен жұмсалған сағаттар саны көрсетіледі.
10. "Үй тапсырмасы" бағанында тапсырманың мазмұны және оны орындау сипаты (оқу, жатқа айту, т.б.), беттері, тапсырма және жаттығу нөмірі, практикалық жұмыстар жазылады.
Егер білім алушыларға қайталау тапсырмасы берілсе, оның нақты көлемі көрсетіледі.
11. Әрбір оқу тоқсанының (жарты жылдық) қорытынды бағаларын мұғалім сол тоқсанның (жарты жылдықтың) соңғы сабағының күнін жазғаннан кейін қояды. Сонымен бірге осы тоқсандық (жарты жылдық) бағаларды сынып жетекшісі білім алушылардың үлгерімі және тәртібін есепке алудың жинақ тізімдемесіне көшіреді.
12. Шет тілі, дене тәрбиесі, еңбекке баулу, сондай-ақ қазақ тілінде білім беретін орта білім беру ұйымдарындағы орыс тілі және орыс тілінде білім беретін орта білім беретін ұйымдарында қазақ тілі сабақтары екі топқа бөлінеді.
13. Сынып жетекшісі сынып журналына жеке іс қағазындағы мағлұматтарды пайдалана отырып "Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтарды" толтырады, ай сайын "Білім алушылардың сабаққа қатысу есебі" бөлімінде білім алушылардың қатыспаған күндері мен сабақтарының санын жазады, тоқсан (жарты жылдық) және барлық оқу жылында әр білім алушының және сыныптың қатыспаған күндері және сабақтары туралы қорытынды шығарады.
14. "Дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері" бетін дене шынықтыру пәнінің мұғалімі толтырады.
15. 5, 9 және 11 (12) -сыныптарда "Дене шынықтыру даярлығы жөнінен Президент тестін тапсыру туралы мағлұматтар" бетін дене тәрбиесі пәнінің мұғалімі толтырады.
16. Білім алушылардың үйірмелерге, факультативтік сабақтарға, қоғамдық пайдалы жұмысқа қатысуы туралы мағлұматтарды сынып жетекшісі толтырады.
17. "Сынып журналын жүргізу жөніндегі ескертулер" бетін орта білім беру ұйымы директорының оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары немесе директор толтырады.
18. Сынып журналындағы барлық жазбалар анық, мұқият және сиямен немесе пастамен (мектеп әкімшілігінің шешіміне сәйкес) жазылады.
1-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні. Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
2 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
3 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
4 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин.
5 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
6 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
2-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні.
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
2 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
3 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
4 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин.
5 сабақ
__сағ.__мин
___сағ._мин
6 сабақ __сағ.__мин
___сағ._мин
МАЗМҰНЫ
Атауы
беті

9. По проведенным практическим и лабораторным работам, экскурсиям, контрольным письменным работам точно указывается их тема и количество затраченных часов.
10. В графе "Домашнее задание" записываются содержание задания и характер его выполнения (читать, читать наизусть), страницы, номера задач и упражнений, практические работы.
Если обучающимся дается задание на повторение, то конкретно указывается его объем.
11. Итоговые оценки за каждую учебную четверть (полугодие) выставляются учителем после записи даты последнего урока по данному предмету в четверти (полугодии). Одновременно с этим четвертные (полугодовые) оценки заносятся классным руководителем в сводную ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся.
12. В журнале учтено то, что класс на занятия по иностранному языку, физической культуре, трудовому обучению, а также по русскому языку в организациях среднего образования с казахским языком обучения и казахскому языку в организациях среднего образования с русским языком обучения делится на две группы.
13. Классный руководитель аккуратно записывает в классном журнале фамилии и имена обучающихся в алфавитном порядке, заполняет "Общие сведения об обучающихся" с использованием данных из их личных дел, ежемесячно записывает в разделе "Учет посещаемости обучающихся" количество дней и уроков, пропущенных учащимися и классом в целом за четверть (полугодие) и учебный год.
14. Страница "Показатели физической подготовленности обучающихся" заполняется учителем физической культуры.
15. Страница "Сведения о сдаче Президентских тестов физической подготовленности" заполняется учителем физической культуры в 5-х, 9-х и 11 (12)-х классах.
16. Сведения об участии обучающихся в кружках и факультативных занятиях, общественно полезной работе заполняются классным руководителем.
17. Страница "Замечания по ведению классного журнала" заполняется заместителем директора по учебно-воспитательной работе или директором организации среднего образования.
18. Все записи в электронном или бумажном классном журнале производятся четко, аккуратно пастой (по решению администрации школы).
Расписание уроков на 1-ое полугодие
Дни. Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с ___ч.__ м.
до __ч.__ м.
2 урок
с __ч.___ м.
до _ч.___ м.
3 урок
с __ч.___ м.
до _ч.___ м.
4 урок
с __ч.___ м.
до _ч.___ м.
5 урок
с __ч.___ м.
до _ч.___ м.
6 урок
с __ч.___ м.
до _ч.___ м.
Расписание уроков на 2-е полугодие
Дни.
Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 урок
с __ч.__ м.
до _ч.__ м.
2 урок
с __ч.__ м.
до _ч.__ м.
3 урок
с __ч.__ м.
до _ч.__ м.
4 урок
с __ч.__ м.
до__ч.__ м.
5 урок
с __ч.__ м.
до _ч.__ м.
6 урок
с __ч.__ м.
до _ч.__ м.
ОГЛАВЛЕНИЕ
наименование                                           страница

1. Қазақ тілі
_______________
2. Қазақ әдебиеті
____________________
3. Орыс тілі
4. Орыс әдебиеті
____________________
5. Ана тілі
____________________
6. Әдебиеті
____________________
7. Шетел тілі __________________
(қандай)
8. Математика
____________________
9. Алгебра және анализ бастамалары
____________________
10. Геометрия
____________________
11. Информатика
12. Жаратылыстану
____________________
13. География
____________________
14. Биология
____________________
15. Химия
16. Физика
____________________
17. Қазақстан тарихы
____________________
18. Дүниежүзі тарихы
____________________
19. Құқықтану негіздері
20. Адам.Қоғам.Құқық.
____________________
21. Өзін-өзі тану
22. Музыка
____________________
23. Бейнелеу өнері
____________________
24. Көркем еңбек
____________________
25. Технология
26. Дене шынықтыру
____________________
27. Білім алушылар туралы жалпы мағлұмат
____________________
28. Білім алушылардың босатқан күндері мен сабақтары туралы мағлұмат
29. Білім алушылардың оқу үлгерімі мен тәртібін есепке алудың жинақ тізімдемесі
30. Қоғамдық пайдалы еңбек және қоғамдық тапсырмаларды есепке алу
31. Үйірмелер (секциялар, клубтар) және факультативтік сабақтар туралы мағлұмат
32. Дене шынықтыру дайындығынан Президенттік тест тапсыру туралы мағлұмат
33. Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
34. Сынып журналының жүргізілуі туралы ескертулер
(сол жақ беті)
Пәннің аты _______________________________
р/с
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, 35-ке дейін
Беттің соңына дейін
Одан әрі, 42-ге дейін (сол жақ беті)
Мұғалімнің аты-жөні, тегі (болған жағдайда)____________________________
Күні, айы
Сабақта не өтілді
Үй тапсырмасы
Мұғалім ескертпесі
Жаңартылған бағдарлама бойынша 5-11 (12) сыныптар үшін*
Пәндер атауы _______________________________
п/п
Білім алушының аты-жөні
Айы, күні
Одан әрі, 35-ке дейін
42 бетке дейін (оң жақ бетте)
Мұғалімнің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Тоқсандық бағалау көрсеткіші
Күні, айы
Тақырыбы
Үй тапсырмасы
Оқу бағдарламалары бөлімдері үшін тоқсандық ЖБ баллы
Тоқсандық ЖБ баллы
% ЖБ р (макс 50%)
% ЖБч (макс 50%)
Сумма %
Тоқсандық бағалау
ЖБ р 1
ЖБ р 2
ЖБ р 3
ЖБ р 4
Ең жоғары көрсеткіш балл
Барлығы, 42 жол (сол жақ бетте)
*Ескерту: 2017-2018 оқу жылы – 5,7- сыныптар, 2018-2019 оқу жылы – 5,6,7,8 және 10- сыныптар, 2019-2020 оқу жылы – 5,6,7,8,9,10 және 11 (12)- сыныптар.
Білім алушылар туралы жалпы мағлұматтар
р/с
Жеке іс қағазының №
Білім алушылардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жынысы
Туған жылы және айы
Ұлты
Оқуды қашан бастады
1
2
3
Одан әрі, 42-ге дейін
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Қашан және қайда кетті
Үйірмелерге қатысуы, қоғамдық жұмысы
Әке-шешесінің немесе оларды ауыстырушы адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ата-анасының жұмыс орны, қызметі, телефоны
Мекен-жайы, телефоны
Беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың босатқан күндері мен сабақтарының саны туралы мағлұматтар
Білім алушылардың тегі және аты
Қыркүйек
Қазан
Қараша
1 тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
Денулығына байланысты
барлығы
Денсаулығына байланысты
барлығы
Денсаулығына байланысты
барлығы
Денсаулығына байланысты
барлығы
Денсаулығына байланысты.
барлығы
Денаулығына байланысты
барлығы
Денсаулығына байланысты
барлығы
Денсаулығына байланысты
1
2
3
42 бетке дейін
(оң жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты (болған жағдайда)
Қараша
Желтоқсан
2-тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
1
2
3
Одан әрі 42-ге дейін
(сол жақ беті)
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11 (12)-ыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
Білім алушылардың тегі және аты
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
3-тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
ден саулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
1
2
3
Одан әрі 42-ге дейін
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11 (12)-сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
(оң жақ беті)
Білім алушылардың тегі және аты
Сәуір
Мамыр
4-тоқсан
Жылдық
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
Барлығы (оқу жылы және тоқсандар бойы, 11-12 сыныптар оқу жылы және жарты жыл бойында)
(сол жақ беті)
Білім алушылардың үлгерімі мен тәртібін есепке алудың жинақ тізімдемесі
Білім алушының тегі, аты
Оқу жылының кезеңдері
Пәндер аты
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
Ана тілі
Әдебиеті
Шетел тілі
Математика
Алгебра және анализ бастамалары
Геометрия
Информатика
Жаратылыстану
География
Биология
1
1-тоқсан
2-тоқсан (1-жарты жылдық)
3-тоқсан
4-тоқсан (2-жарты жылдық)
Жылдық бағасы
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
4-тоқсан (2-жарты жылдық)
Жылдық бағасы
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
2
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Химия
Физика
Қазақстан тарихы
Қазіргі әлемдегі Қазақстан
Дүниежүзі тарихы
Адам. Қоғам. Құқық. (Құқық негіздері)
Өзін-өзі тану
Музыка
Сызу
Технология
Дене тәрбиесі
Алғашқы әскери дайындық (Алғашқы әскери және технологиялық дайындық)
Кәсіпкерлік және экономика негіздері
Графика және жобалау
Кестенің жалғасы
Технология
Графика және жобалау
Дене шынықтыру
Жалпы қауіпсіздік негіздері
Таңдаулы
Тәртібі
Ынтасы
(сол жақ беті)
Қоғамдық пайдалы еңбек және қоғамдық тапсырмаларды есепке алу
Білім алушының тегі және аты
Айы, күні
Одан әрі, 25-ке дейін
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________
Айы, күні
Орындалған жұмыстың мазмұны
Орындалған жұмыстың көлемі
Мұғалімнің белгісі
Беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Үйірмелерге (секцияларға, клубтарға) және факультативтерге қатысу туралы мағлұматтар
Білім алушының тегі, аты
Үйірмелер (секциялар, клубтар)
Факультативтер
1-жарты жылдық
2-жарты жылдық
1-жарты жылдық
2-жарты жылдық
Үйірменің (секцияның, клубтың) атауы
Ол үйірмені ұйымдастырған мекеменің атауы
Үйірменің (секцияның, клубтың) атауы
Ол үйірмені ұйымдастырған мекеменің атауы
Факультативтік курстың атауы
Факультативтік курстың атауы
1
2
3
Одан әрі, 42 жолға дейін
(оң жақ беті)
Дене шынықтыру дайындығынан Президенттік тест тапсыру туралы мағлұмат
Білім алушылардың тегі, аты
Дене шынықтыру дайындығының деңгейі
Белгі түрі және грамоталар
Президенттік тесті тапсырған күні
Президенттік деңгей
Ұлттық дайындық деңгей
1
2
3
Одан әрі, 42-ге дейін
(сол жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
Білім алушы лардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының басында (қыркүйек)
30-60-100 м. жүгіру
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Допты лақтыру (1 кг)
Тартылу
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
сол
оң
Ұл дар
Қыз дар
1
2
3
Одан әрі, 42-ге дейін
(оң жақ беті)
Білім алушылардың дене шынықтыру дайындығының көрсеткіштері
Білім алушылардың тегі және аты
Медициналық топ
Оқу жылының аяғында (мамыр)
Қолдың күші
Орнынан ұзындыққа секіру
Допты лақтыру (1 кг)
Тартылу
Дене тәрбиесі дайындығы жағдайының бағасы
Қолдың күші
сол
оң
Ұлдар
Қыздар
1
2
3
Одан әрі, 42-ге дейін
Журналдың жүргізілуі бойынша ескертулер
Күні және айы
Тексерушінің
ескертулері мен ұсыныстары
Орындалғаны жөніндегі белгі
Беттің соңына дейін

1. Казахский язык                                           _____________
2. Казахская литература                                     _____________
3. Русский язык                                           _____________
4. Русская литература                                     _____________
5. Родной язык                                           _____________
6. Родная литература                                     _____________
7. Иностранный язык _______                               _____________
(какой)
8. Математика                                           _____________
9. Алгебра и начала анализа                               _____________
10. Геометрия                                           _____________
11. Информатика                                           _____________
12. Естествознание                                           _____________
13. География                                           _____________
14. Биология                                                 _____________
15. Химия                                                 _____________
16. Физика                                                 _____________
17. История Казахстана                                     _____________
18. Всемирная история                                     _____________
19. Основы права                                            _____________
20. Человек. Общество. Право.                               _____________
21. Самопознание                                           _____________
22. Музыка                                                _____________
23. Изобразительное искусство                               _____________
24. Художественный труд                                     _____________
25. Технология                                     _      ____________
26. Физическая культура                                     _____________
27. Общие сведения об обучающихся                         _____________
28. Сведения о количестве дней и
уроков, пропущенных обучающимися                          _____________
29. Сводная ведомость учета успеваемости и
посещаемости обучающихся                               _____________
30. Учет общественно полезного труда
и общественных поручений                               _____________
31. Сведения о занятиях в кружках
(секциях, клубах) и факультативах                         _____________
32. Сведения о сдаче Президентских
тестов физической подготовленности                         ______________
33. Показатели физической
подготовленности обучащихся                               ______________
34. Замечания о ведении классного журнала                   ______________
(левая сторона)
Наименование предмета _______________________________
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
Месяц, дата
и далее до 35
И далее до 42-х
(правая сторона)
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии) учителя __________________________
Число, месяц
Что
пройдено на уроке
Домашнее задание
Заметки учителя
для 5-11 (12) классов по обновленной программе*
п/п
Наименование предмета _______________________________
Фамилия,
имя
обучающегося
Число, месяц,
и далее до 35
И далее до 42-х
(правая сторона)
Ф.И.О. (при наличии) учителя ____________________________
Расчет оценки за четверть
Число, месяц
Темы
Домашнее задание
Баллы СО за разделы учебной программы в четверти
Балл СО за четв.
% СОр (макс 50%)
% СОч (макс 50%)
Сумма %
Оценка за четверть
СОр 1
СОр 2
СОр 3
СОр 4
Максимальные баллы
Всего до 42-х
(левая сторона)
*Примечание: 2017-2018 учебный год – 5, 7 классы, 2018-2019 учебный год – 5, 6, 7, 8 и 10 классы, 2019-2020 учебный год – 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11 (12) классы.
Общие сведения об обучающихся
п/п
личного
дела
Фамилия,
имя,
отчество
(при наличии)
обучающегося
Пол
Год,
месяц
рождения
Национальность
Когда
начал
учебу
И далее до 42-х
до конца страницы, правая сторона
Когда и куда выбыл
Участие
в кружках, общественная работа
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) матери, отца или заменяющих их лиц
Должность, название и адрес учреждения, где работает указанное лицо
Домашний адрес,
телефон
До конца страницы
левая сторона
Сведения о количестве дней и уроков, пропущенных учащимися
п/п
Фамилия,
имя
обучающихся
сентябрь
октябрь
ноябрь
1 четверть
Всего
дней
в том
числе
по
болезни
всего
в том
числе
по
болезни
всего
в том
числе
по
болезни
всего
в том
числе
по
болезни
и далее до 42-х
п/п
Фамилия,
имя
обучающихся
ноябрь
декабрь
2 четверть
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том числе
по болезни
и далее до 42-х
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
(левая сторона)
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
январь
февраль
март
3 четверть
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по
болезни
и далее до 42-х
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11 (12) классах по полугодиям и учебный год)
(правая сторона)
№ п/п
Фамилия,
имя
обучаю
щегося
апрель
май
4 четверть
всего за год
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по
болезни
всего
дней
в том
числе по
болезни
Итого (данные только по четвертям и за учебный год, в 11(12) классах по полугодиям и учебный год)
Сводная ведомость учета успеваемости и посещаемости обучающихся
п/п
Фамилия,
имя обучающихся
периоды
учебного года
Казахский язык
Казахская литература
Русский язык
Русская литература
Родной язык
Родная литература
Иностранный язык
Математика
Алгебра и начала анализа
Геометрия
Информатика
Естествознание
География
Биология
1
1четверть
2 четверть
(1 полугодие)
3 четверть
4 четверть
(2 полугодие)
Годовая оценка
Экзаменационная оценка
Итоговая
Оценка
2
далее 4 номера до конца страницы
(правая сторона)
Естествознание
География
Биология
Химия
Физика
История Казахстана
Всемирная история
Человек. Общество. Право.
Самопознание
Музыка
Черчение
Технология (художественный труд)
Физическая культура
Начальная военная подготовка (Начальная военная и технологическая подготовка)
Основы экономики и предпринимательства
Графика и проектирование
продолжение таблицы
Физическая культура
Начальная военная подготовка
предметы по выбору
(левая сторона)
Учет общественно полезного труда
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
Месяц, число
и так далее до 25
до конца страницы
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) учителя __________________________
Месяц, число
Содержание выполненной работы
Объем
выполненной работы
Заметки учителя
до конца страницы
(левая сторона)
Сведения о занятиях в кружках (секциях, клубах) и факультативах
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
кружки (секции, клубы)
факультативы
1 полугодие
2 полугодие
1 полугодие
2 полугодие
наименование кружка (секции)
название учреждения,
наименование кружка (секции)
название учреждения
наименование
факультативного курса
наименование
факультативного курса
и далее, до 42
(правая сторона)
Сведения о сдаче Президентских тестов физической подготовленности
п/п
Фамилия, имя
обучающегося
Уровни физической
подготовленности
вид значка и грамоты
дата сдачи президентских тестов
Президентский уровень
Уровень национальной
готовности
и далее до 42-х
(левая сторона)
Показатели физической подготовленности обучающихся
п/п
Фамилия,
имя
обучаю-
щихся
Медицинская
группа
В начале учебного года (сентябрь)
Бег
30-60-100 м
Сила кисти
прыжки в длину с места
Метание
набивного мяча
Подтягивание
Оценка состояния физической
подготовленности
левой
правой
мальчики
девочки
и так далее до 42-х
(правая сторона)
п/п
Фамилия,
имя
обучающихся
Медицинская
группа
В конце учебного года (май)
Бег
30-60-100 м
Сила кисти
прыжки
в длину с места
Метание
набивного мяча
Подтягивание
Оценка
состояния
физической
подготовленности
левой
правой
мальчики
девочки
Замечания по ведению журнала
Число
и месяц
Замечания и предложения проверяющих
Отметки о выполнении
до конца страницы.

Ескерту: Негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының 5-11(12)-сыныптары үшін сынып журналының ұқсас электронды нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Факультативтік сабақтардың
журналы
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
__________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________сынып
__________________оқу жылы
(сол жақ беті)
Факультативтік курстың аты _____________________
п/п
Білім алушының тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, барлығы 26 баған
Одан әрі, бетті соңына дейін
(оң жақ беті)
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)_____________________
Айы, күні
Факультативтік сабақтың тақырыбы
Тапсырмалар
Мұғалімнің белгілері
Одан әрі, беттің соңына дейін
Ескерту: Факультативтік сабақтардың журналының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Босатылған және ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы
____________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
____________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_____________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
_______ /________ оқу жылы
(Сол жақ беті)
Босатылған және ауыстырылған сабақтарды есепке алу журналы
Айы, күні
Сынып
Пән
Мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Сабақты өткізбеуінің себебі
1
2
3
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Сабақты ауыстырған мұғалімнің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ауыстырған сабақтың саны
Сабақты өткізген мұғалімнің қолы
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Мектепалды сыныптарының журналы
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
__________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________ сынып
__________________ оқу жылы
Мектепалды сыныптарының журналын жүргізуге арналған
НҰСҚАУ

Примечание: Аналогичный электронный вариант Классного журнала для 5-11 (12) классов используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 8
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Журнал
факультативных занятий
___________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
___________________________________________________________________
(район, город)
___________________________________________________________________
(село) (название организации среднего образования)
_________________________________________________________
(класс) ________________________ _____________
учебный год
(левая сторона)
Наименование факультативного курса ______________________
п/п
Фамилия,
имя
обучающегося
Месяц, число
и далее всего 26 колонок
и далее, до конца страницы
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) учителя __________________________
и далее, до конца страницы.
Примечание: Аналогичный электронный вариант Журнала факультативных занятий используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 9
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                               Журнал                   учета пропущенных и замещенных уроков
___________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
___________________________________________________________
(район, город (село)
___________________________________________________________
(название организации среднего образования)
________________________________________________________
(класс)
________________________ ______________учебный год
(Левая сторона)
Журнал учета пропущенных и замещенных уроков
п/п
Дни, месяцы
Класс
Предмет
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) учителя по предмету
Причина
пропуска
урока
До конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) учителя, проводившего замену урока
Количество замененных уроков
Подпись учителя, проводившего замену урока
Приложение 10
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Журнал
предшкольных классов
___________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
___________________________________________________________________
(район, город (село)
___________________________________________________________________
(название организации среднего образования)
___________________________________________________________________
(класс)
________________________ ______________учебный год
УКАЗАНИЯ
к ведению журнала предшкольных классов

1. Мектепалды сыныптарының журналы мектепалды сыныптары бар барлық орта білім беру ұйымында жүргізіледі.
2. Орта білім беру ұйымының директоры және оның оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары мектепалды сыныптары журналының сақталуын қамтамасыз етеді және олардың дұрыс жүргізілуіне жүйелі түрде бақылау жасайды.
3. Мектепалды сыныптарының журналы бір оқу жылына есептелген. Мектепалды сыныптарының әрбір тәрбиешісі аталған журналға тиісті жазбалар жүргізеді.
Тәрбиеші журналдың ашылған бетінің сол жағына сабақтың өткізілген күнін жазады, қатыспағандарды "ж" әрпімен белгілейді.
Тәрбиеші журналдың ашылған бетінің оң жағына өтілген сабақтың тақырыбын жазады.
Журналда инвариативтік бөлікке кіретін пәндермен бірге вариативтік бөліктің пәндері де жазылған.
4. Мектепалды сынып журналына топқа жазылу тек қана орта білім беру ұйымы директорының бұйрығымен ресімделген тәрбиеленушілердің тектерін енгізуге рұқсат етіледі. Егер тәрбиеленуші мектепалды сыныбына баруды тоқтатса және оның шығарылуы орта білім беру ұйымы директорының бұйрығымен ресімделсе, "Шығарылған күні" бағанына оның сыныптан шығарылған күні мен айы жазылады. Егер тәрбиеленуші сыныпқа жыл ортасында келсе, оның тегі тізімнің соңына енгізіледі.
5. Мектепалды сыныбының тәрбиешісі тәрбиеленушілердің тегін журналға алфавит тәртібімен жазады, "Тәрбиеленушілер туралы жалпы мағлұматтарды" толтырады, "Тәрбиеленушілердің сабаққа қатысуын есепке алу" тарауына тоқсан және жыл бойғы әрбір тәрбиеленушілер мен сыныптың қатыспаған күндері мен сабақтарының санын ай сайын жазып отырады.
6. "Сынып журналын жүргізу бойынша ескертулер" бетін орта білім беру ұйымы директорының оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасары немесе орта білім беру ұйымының директоры толтырады.
7. Мектепалды сыныбының журналындағы барлық жазбалар анық, мұқият сиямен немесе пастамен (мектеп әкімшілігінің шешіміне сәйкес) толтырылады.
Мазмұны
беті
1. Дене шынықтыру. Қауіпсіз мінез-құлық негіздері
2. Сөйлеуді дамыту
3. Көркем әдебиет
4. Сауат ашу негіздері
5. Қазақ (орыс тілінде оқытылатын топтарда)
6. Орыс (қазақ тілінде оқытатын топтарда)
7. Шет тілдерінің бірі
8. Драма
9. Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру
10. Құрастыру
11. Жаратылыстану
12. Сурет салу
13. Мүсіндеу
14. Аппликация
15. Музыка
16. Өзін-өзі тану
17. Қоршаған ортамен танысу
18. Экология негіздері
19. Тәрбиеленушілер туралы жалпы мәлімет
20. Оқушылар денсаулығының көрсеткіштері
21. Тәрбиеленушілердің босатқан күндерінің саны туралы мәлімет
22. Сынып журналының жүргізілуі туралы ескертулер
23. Мектеп алды дайындық сыныптарының журналы электрондық және қағаз нұсқада
1-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
2 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
3 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
4 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
2-жарты жылдыққа арналған сабақ кестесі
Күні
Сабақ уақыты
Дүйсенбі
Сейсенбі
Сәрсенбі
Бейсенбі
Жұма
Сенбі
1 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
2 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
3 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
4 сабақ
___сағ.__мин.
___сағ.__мин.
оң жақ беті)
Мектепалды сыныптарындағы күн тәртібі
1-тоқсан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
2-тоқсан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3-тоқсан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4-тоқсан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сол жақ беті)
Пәннің аты _______________________________
Тәрбиеленушінің тегі, аты
Айы, күні
Одан әрі, 25-ке дейін
1
2
3
Беттің соңына дейін
Одан әрі, 30-ға дейін
(оң жақ беті)
Тәрбиешінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________
Айы және күні
Сабақта не өтілді
Тапсырма
Тәрбиешінің белгілері
Одан әрі 30-ға дейін
(оң жақ беті)
Мектепалды сыныбында тәрбиеленушілер туралы жалпы
мәліметтер
р/с
Тәрбиеленушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы
Мекен-жайы
Қабылданған күні
Кеткен күні
1
2
3
4
5
6
Одан әрі 30-ға дейін
(оң жақ беті)
Әке-шешесінің немесе оларды ауыстыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Ата-анасының жұмыс орны, қызметі, телефоны
Мекен-жайы, телефоны
Ескерту
7
8
9
10
Беттің соңына дейін
(сол жақ беті)
Тәрбиеленушілердің денсаулық көрсеткіштері
№ п/п
Тәрбиеленушінің тегі, аты, әкесінің аты
Туған жылы, айы, күні
1
2
3
1
2
3
Одан әрі, 30-ға дейін
(оң жақ беті)
Денсаулық жағдайы (нормадан ауытқушылық)
Медициналық топ
Тәрбиешінің белгілері
4
5
6
Одан әрі, 30-ға дейін
(сол жақ беті)
Тәрбиеленушілердің босатқан күндері мен сабақтарының саны жайлы мәліметтер
Тәрбие
ленушілердің тегі және аты
Қыркүйек
Қазан
Қараша
1-тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
Одан әрі, 30-ға дейін
Барлығы (оқу жылы барысында және тоқсандық)
(оң жақ беті)
Тәрбиеленушілердің тегі және аты
Қараша
Желтоқсан
2-тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
30 бетке дейін
Барлығы (оқу жылы барысында және тоқсандық)
(сол жақ беті)
Тәрбиеленушілердің тегі және аты
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
3 - тоқсан
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
30 бетке дейін
Барлығы (оқу жылы барысында және тоқсандық)
(оң жақ беті)
Тәрбиеленушілердің тегі және аты
Сәуір
Мамыр
4-тоқсан
Жылдық
Толық күндер
Сабақ тар
Толық күндер
Сабақ тар
Толық күндер
Сабақ тар
Толық күндер
Сабақтар
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
барлығы
денсаулығына байланысты
Журналдың жүргізілуі бойынша ескертулер
Күні және айы
Тексерушінің ұсыныстары мен ескертулері
Орындалғаны туралы белгі
Беттің соңына дейін
Ескерту: Мектепалды сыныптарының журналын жүргізуге арналған нұсқаулықтың ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Білім алушылардың үлгерімі туралы табельдерді есепке алу кітабы
_____________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_____________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
_____________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
___________________ жылы кітап басталды
___________________ жылы кітап аяқталды
Кітаптың тіркелген нөмірі ___________________________________________
Берілген күні _______________________________________________________
Берді _______________________________________________________________
(облыстық, қалалық, аудандық білім басқармасы (департаменті), (бөлімі)
Бастығы (директоры) __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
___________________ "_____"_____________ 20__ ж.
(қолы)
Алды _________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, мектеп)
Орта білім беру ұйымының директоры _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
______________________ "____"______________ 20__ ж.
(қолы)
Мөрдің орны

1. Журнал предшкольных классов ведется во всех организациях среднего образования, где имеются предшкольные классы.
2. Директор организации среднего образования и его заместитель по учебно-воспитательной работе обеспечивают хранение журнала предшкольных классов и систематически осуществляют контроль за правильностью ведения журнала.
3. Журнал предшкольных классов рассчитан на учебный год. Ведение соответствующих записей в данном журнале обязательно для каждого педагога предшкольных классов.
На левой стороне развернутой страницы журнала педагог записывает дату занятия, отмечает отсутствующих на уроке буквой "н".
На правой стороне развернутой страницы журнала педагог записывает тему, изученную на занятии. В журнале должны быть отражены предметы как инвариантной, так и вариативной части.
4. В журнал предшкольных классов разрешается вносить фамилии тех воспитанников, зачисление которых в группу оформлено приказом директора организации среднего образования. Если воспитанник прервал посещение предшкольного класса и его выбытие оформлено приказом директора организации среднего образования, то в графе "Дата выбытия" следует вписать число и месяц отчисления из класса. Если воспитанник прибыл в середине учебного года, его фамилия вносится в конце списка.
5. Педагог предшкольных классов записывает в журнале фамилии воспитанников в алфавитном порядке, ежемесячно записывает в разделе "Учет посещаемости воспитанников" количество календарных дней и занятий, пропущенных каждым воспитанником и классом в целом за четверть и учебный год.
6. Страница "Замечания по ведению классного журнала" заполняется заместителем директора по учебно-воспитательной работе или директором организации среднего образования.
7. Все записи в журнале предшкольных классов производятся четко, аккуратно чернилами или пастой (по решению администрации организации среднего образования).
Оглавление
Наименование
1. Физическая культура. Основы безопасного поведения
2. Развитие речи
3. Художественная литература
4. Основы грамоты
5. Казахский язык (в группах с русским языком обучения)
6. Русский язык (в группах с казахским языком обучения)
7. Один из иностранных языков
8. Драма
9. Формирование элементарных математических представлений
10.Конструирование
11. Естествознание
12. Рисование
13. Лепка
14. Аппликация
15. Музыка
16. Самопознание
17. Ознакомление с окружающим миром
18. Основы экологии
19. Общие сведения о воспитанниках
20. Показатели здоровья воспитанников
21. Сведения о количестве дней, пропущенных воспитанниками
22. Замечания о ведении классного журнала
Журнал предшкольных классов      ведется в электронном или бумажном варианте.
Сетка занятий на 1-ое полугодие
Дни. Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 занятие
с _ч.__м.
до ч.__м.
2 занятие с _ч.__м.
до ч.__м.
3 занятие с _ч.__м.
до ч.__м.
4 занятие с _ч.__м.
до ч.__м.
Сетка занятий на 2-ое полугодие
Дни. Часы занятий
Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
1 занятие
с_ч.__м.
до_ч.__м.
2 занятие
с __ч.__м.
до_ ч.__м.
3 занятие с __ч.__м.
до_ ч.__м.
4 занятие с __ч.__м.
до_ ч.__м.
(правая сторона)
Режим в предшкольном классе
1 четверть
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2 четверть
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
3 четверть
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4 четверть
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(левая сторона)
Наименование
п/п
Фамилия,
имя
воспитанника
Месяц, число
и далее, до 25
до конца страницы и далее, до 30
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) воспитателя_______________________
Число, месяц
Что пройдено на занятии
Задание
Заметки воспитателя
до конца страницы всего 30 строк
(левая сторона)
Сведения об обучающихся в предшкольном классе
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год рождения
Домашний адрес
Дата
зачисления
Дата
выбытия
1
2
3
4
5
6
и далее до 30
(правая сторона)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) отца, матери или лиц, их заменяющих
Место работы родителей,
занимаемая должность,
телефон
Домашний адрес, телефон
Примечание
7
8
9
10
и далее до 30
(левая сторона)
Показатели здоровья воспитанников
п/п
Фамилия, имя воспитанника
Год рождения
1
2
3
и далее до 30
(правая сторона)
Состояние здоровья
(отклонение от норм)
Медицинская группа
Заметки воспитателя
4
5
6
и далее до 30
(левая сторона)
Сведения о количестве пропущенных дней
п/п
Фамилия,
имя воспитанника
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
1 четверть
всего
дней
в том числе
по болезни
всего
дней
в т.ч
по болезни
всего
дней
в т.ч
по
болезни
всего
дней
в том
числе
по
болезни
и далее до 30
Итого (данные только по четвертям и за учебный год)
(правая сторона)
п/п
Фамилия,
имя воспитанника
Ноябрь
Декабрь
2 четверть
всего дней
в том числе
по болезни
всего
дней
в том числе
по болезни
всего дней
В том числе
по болезни
и далее до 30
Итого (данные только по четвертям и за учебный год)
(левая сторона)
п/п
Фамилия,
имя воспитанника
Январь
Февраль
Март
3 четверть
всего дней
в том числе
по
болезни
всего дней
в том числе
по
болезни
всего дней
в том числе
по
болезни
всего дней
в том числе
по
болезни
и далее до 30
Итого (данные только по четвертям и за учебный год)
(правая сторона)
п/п
Фамилия,
имя воспитанника
Апрель
Май
4 четверть
Всего за год
всего дней
в том числе
по
болезни
всего дней
в том числе
по
болезни
всего дней
в том числе
по
болезни
всего дней
в том числе
по
болезни
и далее, до 30
Замечания по ведению журнала
Число
и месяц
Замечания и предложения
проверяющих
Отметки
о выполнении
до конца страницы
Примечание: Аналогичный электронный вариант Журнала предшкольных классов используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 11
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Книга
учета табелей успеваемости обучающихся
______________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
______________________________________________________________
(район, город (село)
______________________________________________________________
(название организации среднего образования)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
Ведется электронный или бумажный вариант
Регистрационный номер _____________________________________
Дата выдачи _______________________________________________
Выдал ____________________________________________________
(областное, городское республиканского значения и столицы, городское
управление, районный (отдел) образования)
Руководитель                   ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
______________________             "_____"             ______________ 20__ г.
(подпись)
Получил ___________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица, город, район)
Директор организации среднего образования ____________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
_______________________________       "_____"        ___________ 20__ г.
(подпись)
Место печати

20__/20__ оқу жылы
1-сынып жетекшісі___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Білім алушының
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Табельдің тіркелген нөмірі
Берілген уақыты
Білім алушының басқа білім беру ұйымына кетуі (бұйрық №, кеткен күні)
Сынып жетекшісінің қолы
1
2
3
4
5
6
Әрі қарай, 40 жолға дейін
_____сынып Сынып жетекшісі ___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Білім алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Табельдің тіркелген нөмірі
Берілген уақыты
Білім алушының басқа орта білім беру ұйымына кетуі (бұйрық №, кеткен күні)
Сынып жетекшісінің қолы
1
2
3
4
5
6
Әрі қарай, 40 жолға дейін
Жыл басында берілгені _______________________________________
(саны)
Жыл қосымша берілгені _______________________________________
(саны)
Барлық берілгені ____________________________________________
(саны)
Білім беру ұйымының директоры ________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Хатшы ______________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
1-4 сынып білім алушысының сабақ үлгерімі туралы табель
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
_________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
"_______"______________ сынып
______________ оқу жылы
(сол жақ)
Пәндердің аттары ____________________________________
Оқу жылдарының кезеңдері
Сауат ашу
Ана тілі
Әдебиет
Қазақ тілі
Орыс тілі
Шетел тілі
Математика
Жаратылыстану
Дүниетану
Өзін-өзі тану
Музыка
Бейнелеу өнері
Еңбекке баулу (Көркем еңбек )
Денешынықтыру
Информатика (АКТ)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Қорытынды баға
Орта білім беру ұйымының директоры ___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Мұғалімі ___________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)) (қолы)
Мөрдің орны
(оң жақ беті)
Таңдау бойынша пәндер
Тәртібі
Ынта
Сабақтар саны
Ата-аналардың қолы
Мұғалімнің қолы
Барлығы
Оның ішінде
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі 5-11(12) сынып білім алушысының сабақ үлгерімі туралы табель
__________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана, қала, аудан)
__________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________________________________________________________________
(білім алушының тегі, аты)
"___"______________ сынып
______________ оқу жылы
(сол жақ)
Оқу жылдарының кезеңдері
Пәндердің аттары
Қазақ тілі
Қазақ әдебиеті
Орыс тілі
Орыс әдебиеті
Ана тілі
Әдебиеті
Шетел тілі
Математика
Алгебра және анализ бастамалары
Геометрия
Информатика
Жаратылыстану
География
1-тоқсан
2-тоқсан (1-жарты жылдық)
3-тоқсан
4-тоқсан (2-жарты жылдық)
Жылдық бағасы
Емтихан бағасы
Қорытынды баға
Оқу жылы қорытындысы бойынша педагогикалық кеңестің қаулысы
кестенің жалғасы
Орта білім беру ұйымының директоры____________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Мұғалімі ___________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)) (қолы)
Мөрдің орны
(оң жақ)
Пәннің атауы
Биология
Химия
Физика
Қазақстан тарихы
Дүние жүзі тарихы
Адам.Қоғам.Құқық (Құқық негіздері)
Өзін-өзі тану
Музыка
Бейнелеу өнері (Сызу)
Технология (Көркем еңбек)
Дене тәрбиесі
Алғашқы әскери даярлық (Алғашқы әскери және технологиялық даярлық)
кестенің жалғасы
Таңдау бойынша пәндер
Тәртібі
Ынта
Ата-аналардың қолы
Сынып жетекшісінің қолы
Тәртібі
Ескерту: 5-11(12) сынып білім алушысының сабақ үлгерімі туралы табельдің ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Негізгі орта мектепті бітіргендігі туралы куәлікті беру және есепке алу кітабы
__________________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
__________________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
___________________ жылы кітап басталды
___________________ жылы кітап аяқталды
1- бөлім. Негізгі орта мектепті бітіргені туралы куәліктерді есепке алу
(сол жақ беті)
Кітаптың ішкі беттері
Кіріс
№ р/с
Куәліктердің атауы, сериясы, нөмірі
Саны
Кіріске алу үшін негіздеме және алған күні
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Шығыс
№ р/с
Куәліктердің атауы, сериясы, нөмірі
Саны
Беру үшін негіздеме, берілген күні
Орта білім беру ұйымында қалған, сондай-ақ бүлінген, нөмірі көрсетілген бланкілерді алғаны туралы орта білім беру ұйымының құжаттарымен айналысатын адамның қолы
Беттің соңына дейін
2- бөлім. Негізгі орта мектепті бітіргені туралы куәліктерді есепке алу
Кітаптың ішкі беті
(сол жақ беті)
№ р/с
Куәліктердің атауы және сериясы, нөмірі
10-сыныпты бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Осы орта білім беру ұйымына қабылданған жылы
Пәндер бойынша білім бағасы
1
2
3
4
5
6
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Марапаттау
Негізгі мектепті бітіргені туралы педкеңес шешімінің жылы, айы, күні
Негізгі мектепті бітіргені туралы куәлікті алу жөніндегі қолхат
22
23
24
Кітаптың соңғы беті
Осы кітапта ____________________ бет (жазбаша) нөмірленген, бау өткізілген және мөрмен бекітілген
Мектеп директоры _________________________ (қолы)
Мөрдің орны
________ жылғы "_____" ______________
Ескерту: Негізгі орта мектепті бітіргендігі туралы куәлікті беру және есепке алу кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Жалпы орта білім туралы аттестатты есепке алу және беру кітабы
__________________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
__________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
__________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
____________________жылы кітап басталды
___________________ жылы кітап аяқталды
1- бөлім. Жалпы орта білім туралы аттестаттарды есепке алу
Кітаптың ішкі беті
(сол жақ беті)
Кіріс
№ р/с
Аттестаттардың атауы, нөмірі, сериясы
Саны
Кіріске тіркеу үшін негіздеме және алған күні
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
№ р/с
Аттестаттардың атауы, нөмірі, сериясы
Саны
Беру үшін негіздеме және берілген күні
Орта білім беру ұйымынан қалған, сондай-ақ бүлінген, нөмірі көрсетілген бланкілерді алғаны туралы аудандық білім бөлімі меңгерушісінің немесе орта білім беру ұйымының құжаттарымен айналысатын адамның қолы
Беттің соңына дейін
2-бөлім. Жалпы орта білім туралы аттестаттарды беру есебі
Кітаптың ішкі беті
(сол жақ беті)
№ р/с
Аттестаттың сериясы және нөмірі
Орта білім беру ұйымын бітірушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Осы орта білім беру ұйымына қабылданған жылы
Пәндер бойынша білім бағасы
Беттің соңына дейін
(оң жақ беті)
Марапаттау
Осы орта білім беру ұйымын бітіргені туралы педкеңес шешімінің жылы, айы, күні
Жалпы орта білім туралы аттестатты алу жөніндегі қолхат
Кітаптың соңғы беті
Осы кітапта ____________________ бет (жазбаша) нөмірленген, бау өткізілген және мөрмен бекітілген
Мектеп директоры _________________________ (қолы)
________ жылғы "_____"______________
Ескерту: Жалпы орта білім туралы аттестатты есепке алу және беру кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасы бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Мақтау грамоталарын және мақтау қағаздарын беруді есепке алу кітабы
______________________________________________________
(облыс, республикалық маңызы бар қала және астана)
____________________________________________________________
(аудан, қала (ауыл)
____________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
___________________ жылы кітап басталды
___________________ жылы кітап аяқталды
р/с
Марапатталушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Нешінші сыныпты бітірді
Марапатталған күні, айы және жылы
Награда алғаны жөніндегі қолхат
Кітаптың соңғы беті
Осы кітапта _____________________ бет (жазбаша) нөмірленген, бау өткізілген және мөрмен бекітілген
Мектеп директоры ___________________ (қолы)
Мөрдің орны
_____ жылғы "_____" _______________
Ескерту: Мақтау грамоталары және мақтау қағаздарын беруді есепке алу кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Кеткен білім алушыларды есепке алу кітабы
_______________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________ облысы, республикалық маңызы бар қала және астана
__________ ауданы,_____________
қаласы/ауылы,
Кеткен білім алушылар туралы мәлімет
Білім алушылардың кетуі туралы есептен шығару талоны
Тегі_________________________
Аты _________________________
Әкесінің аты_________________
(болған жағдайда)
Туған күні___________________
Оқыған сыныбы _______________
Қайда кетті__________________
_____________________________
_____________________________
Тегі_________________________
Аты__________________________
Әкесінің аты_________________
(болған жағдайда)
Туған күні___________________
Оқыған сыныбы________________
Мектеп (атауы, мекен-жайы)
_____________________________
_____________________________
Орта білім беру ұйымының директоры __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
(мектептің мөрі)
"__"_________ 200__жыл
Ескерту: Кеткен оқушыларды есепке алу кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 531 бұйрығына 18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2007 жылғы 23 қазандағы
№ 502 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Келген білім алушыларды есепке алу кітабы
________________________________________________________
(орта білім беру ұйымының атауы)
__________ облысы, республикалық маңызы бар қала және астана
__________ ауданы, _____________ қаласы/ауылы,
Кеткен білім алушылар туралы мәлімет
Білім алушылардың кетуі туралы есептен шығару талоны
Тегі_________________________
Аты _________________________
Әкесінің аты_________________
(болған жағдайда)
Туған күні___________________
Оқыған сыныбы _______________
Қайда кетті__________________
_____________________________
_____________________________
Тегі_________________________
Аты__________________________
Әкесінің аты_________________
(болған жағдайда)
Туған күні___________________
Оқыған сыныбы________________
Мектеп (атауы, мекен-жайы)
_____________________________
_____________________________
Орта білім беру ұйымының директоры __________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
(мектептің мөрі)
"__"_________ 200__жыл
Білім алушылардың кетуін есепке алу кітабы мен білім алушылардың келуін есепке алу кітабын жүргізуге арналған нұсқау
Білім алушылардың қозғалысын есепке алу және бақылау мақсатында білім алушылардың келуін есепке алу кітабы және білім алушылардың кетуін есепке алу кітабы типіне және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан барлық орта білім беру ұйымдарында жүргізіледі.
Кітаптарға директордың қолы және білім беру ұйымының мөрі қойылады, беттері нөмірленеді, тігіледі, қыстырылады.
Кітаптарды іс-қағаздарды жүргізуге жауапты адам толтырады.
Білім алушылардың кеткені туралы шығару талоны жаңа орта білім беру ұйымына келуі туралы шығару талонды алу мақсатында типіне және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан орта білім беру ұйымына көрсету үшін кәмелетке толмағандарға олардың оқыған жерінен беріледі.
Білім алушылардың келгені туралы есептен шығару талонын кәмелетке толмағандарға типіне және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан оның оқыған жері орта білім беру ұйымына көрсетуі және кетуі туралы есептен шығару талонын көрсеткеннен кейін жеке іс-қағазын алуы үшін оның келген жеріндегі орта білім беру ұйымы береді.

20__/20__учебный год
1 класс Классный руководитель ___________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
п/п
Фамилия,
имя, отчество
(при наличии) обучающегося
Регистрации
табеля
Дата
выдачи
Выбыл в другую
школу
(№ приказа,
дата убытия)
Подпись
классного
руководителя
1
2
3
4
5
6
Далее, до 40 строк
_____ класс Классный руководитель ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
(при наличии)
обучающегося
регистрации
табеля
Дата
выдачи
Выбыл в другую
школу
(№ приказа,
дата убытия)
Подпись
классного
руководителя
1
2
3
4
5
6
далее, до 40 строк
Выдано на начало года ___________________________________________
(количество)
Выдано дополнительно в течение года ______________________________
(количество)
Всего выдано ___________________________________________________
(количество)
Директор организации среднего образования__________________________
__________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))             (подпись)
Секретарь ________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))             (подпись)
Далее на следующий учебный год
Приложение 12
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Табель
успеваемости обучающегося
1-4 классов
___________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица, район, город, село)
___________________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
___________________________________________________________________
(фамилия и имя обучающегося)
"______" ________ класс
/учебный год
(левая сторона)
Периоды
учебного
года
Обучение грамоте
Родной язык
Родная литература
Казахский язык
Русский язык
Иностранный язык
Математика
Естествознание
Познание мира
Самопознание
Музыка
Труд (Художественный труд)
Физическая культура
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Итоговая
оценка
Директор организации среднего образования
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Классный руководитель ______________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))                                (подпись)
Место печати (правая сторона)
Информатика (ИКТ)
Предметы
по выбору
Поведение
Прилежание
Количество уроков
Подпись родителей
Подпись
учителя
Всего
из них
Примечание: Аналогичный электронный вариант Табеля успеваемости обучающегося используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 13
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Табель
успеваемости обучающегося                                5-11 (12) классов
__________________________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица, район, город, село)
__________________________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
__________________________________________________________________________
(фамилия и имя обучающегося)
"______" ________ класс
/учебный год
(левая сторона)
Периоды
учебного
года
Наименование предметов
Казахский
язык
Казахская
литература
Русский язык
Русская
литература
Родной язык
Родная литература
Иностранный язык
Математика
Алгебра и начала анализа
Геометрия
Информатика
Естествознание
География
1 четверть
2 четверть
3 четверть
4 четверть
Годовая
оценка
Экзаме-
национная
оценка
Итоговая
оценка
Постановление педагогического совета по итогам за учебный год
Директор организации среднего образования____________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Классный руководитель ______________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)) (подпись)
Место печати
(правая сторона)
Наименование предметов
Биология
Химия
Физика
История Казахстана
Всемирная история
Человек.Общество. Право (Основы права)
Самопознание
Музыка
Изобразительное
искусство
Технология (Художественный труд)
Физическая культура
Начальная военная
подготовка (Начальная военная и технологическая
подготовка)
продолжение таблицы
Предметы по
выбору
Поведение
Прилежание
Подпись
родителей
Подпись классного
руководителя
Поведение
Примечание: Аналогичный электронный вариант Табеля успеваемости обучающегося используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 14
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Книга
учета и выдачи свидетельств об окончании основной средней школы
____________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
____________________________________________________________
(города, села, района)
____________________________________________________________
(область, город республиканского значения и столица)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
1 часть. Учет свидетельств об окончании организации основного среднего образования
(левая сторона)
Внутренние страницы книги
Приход
п/п
Наименование,
серия, номера
свидетельства
Количество
Дата получения
и основание для
оприходования
до конца страницы
(правая сторона)
Расход
п/п
Наименование,
серия, номера
свидетельства
Количество
Основание
для выдачи,
дата выдачи
Подпись заведующего районным (городским) отделом образования или лица, занимающегося
школьной документацией,
о получении оставшихся бланков, а также испорченных
с указанием их номеров
до конца страницы
2 часть. Учет выдачи свидетельств об окончании организации основного
среднего образования
Внутренняя сторона книги
(левая сторона)
п/п
Серия и
номер
свидетельства
Ф.И.О.
(при наличии)
окончившего
9 (10) классов
Число,
месяц и
год
рождения
Год
поступления
в данную
организацию среднего образования
Оценка
знаний по
предметам
1
2
3
4
5
6
до конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Награждение
Год, месяц, число решения
педсовета об окончании
организации основного
среднего образования
Расписка в получении
свидетельств об окончании основной
средней школы
Последняя страница книги
В настоящей книге, пронумерованной, прошнурованной и скрепленной печатью _____________ страниц (прописью)
Директор организации среднего образования (подпись)
Место печати
"_____" ____________ ____ года
Примечание: Аналогичный электронный вариант Книги учета и выдачи свидетельств об окончании основной средней школы используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 15
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Книга
учета и выдачи аттестатов об общем среднем образовании
____________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
____________________________________________________________
(города, села, района)
____________________________________________________________
(области, города республиканского значения и столица)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
1 часть. Учет аттестатов об общем среднем образовании
(левая сторона)
Внутренние страницы книги
Приход
п/п
Наименование,
серия, номера аттестатов
Количество
Дата получения и основание для оприходования
До конца страницы
(правая сторона)
п/п
Наименование,
серия, номера
аттестатов
об общем среднем образовании
Количество
Основание
для выдачи,
дата выдачи
Подпись заведующего районным (городским) отделом образования или лица, занимающегося школьной
документацией, о получении оставшихся бланков, а также испорченных с указанием их номеров
До конца страницы
2 часть. Учет выдачи аттестатов об общем среднем образовании
Внутренняя сторона книги
(левая сторона)
п/п
Серия и
номер
аттестата
об общем среднем образовании
Ф.И.О.
(при наличии)
окончившего
среднюю школу
Число,
месяц
и год
рождения
Год
поступления
в данную
организацию среднего образования
Оценка
знаний по
предметам
До конца страницы
(правая сторона)
№ п/п
Награждение
Год, месяц, число
решения педсовета
об окончании средней школы
Расписка в получении
аттестата об общем среднем образовании
Последняя страница книги
В настоящей книге, пронумерованной, прошнурованной и
скрепленной печатью _____________ страниц (прописью)
Директор организации среднего образования _____________________
(подпись)
Место печати
"_____" ____________ _____ года
Примечание: Аналогичный электронный вариант Книги учета и выдачи аттестатов
об общем среднем образовании используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 16
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                               Книга
учета выдачи похвальных листов и похвальных грамот
_________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
________________________________________________________
(города, села, района)
_________________________________________________________
(области, города республиканского значения и столица)
Книга начата в _______________ году
Книга окончена в _____________ году
п/п
Фамилия, имя
и отчество (при наличии)
награжденного
Какой
класс
окончил
Год, месяц и
число получения
награды
Расписка
в получении
награды
Последняя страница книги
В настоящей книге, пронумерованной, прошнурованной и
скрепленной печатью, _____________ страниц (прописью)
Директор организации среднего образования ___________________
(подпись)
Место печати
"_____" ____________ ____ года
Примечание: аналогичный электронный вариант Книги учета выдачи похвальных
листов и похвальных грамот используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 17
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Книга
учета выбывших обучающихся
_______________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
город/село ____________, район ___________, область ___________
Сведения о выбывающем обучающемся Открепительный талон
о выбытии обучающегося
Фамилия ______________________ Фамилия ________________________
Имя __________________________ Имя ____________________________
Отчество (при наличии)__________ Отчество (при наличии)____________
Дата рождения _________________ Дата рождения ___________________
Класс обучения _________________ Класс обучения __________________
Куда выбыл ____________________ Организации среднего образования
(наименование, адрес)
______________________________ __________________________
______________________________ __________________________
__________________________
Директор организации среднего образования
_________________ (ФИО (при наличии))
(печать организации среднего образования)
"__" ____________ 20___ года
Примечание: Аналогичный электронный вариант Книги учета выбывших обучающихся
используется наравне с бумажным вариантом.
Приложение 18
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 531
Утверждена
приказом и.о. Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 23 октября 2007 года № 502
Форма
Министерство образования и науки Республики Казахстан                                     Книга
учета прибывших обучающихся
__________________________________________________________________
(наименование организации среднего образования)
город/село _____________, район _______________, область ______________
Сведения о прибывающем                   Открепительный талон
обучающемся о прибытии обучающегося
Фамилия ______________________ Фамилия _________________________
Имя __________________________ Имя _____________________________
Отчество (при наличии)_________ Отчество (при наличии) _____________
Дата рождения ________________ Дата рождения ____________________
Класс обучения _______________ Класс обучения ___________________
Куда выбыл __________________ Организации среднего образования
(наименование, адрес)
______________________________ __________________________________
______________________________ __________________________________
______________________________________
Директор организации среднего образования
_________________ (Ф.И.О. (при наличии))
(печать организации среднего образования)
"__"____________ 20___ года
Указания к ведению книги учета выбывших обучающихся и книги учета прибывших обучающихся
Книга учета выбывших обучающихся и книга учета прибывших обучающихся ведется во всех организациях среднего образования независимо от типа и ведомственной принадлежности с целью учета и контроля движения обучающихся.
Книга постранично пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью директора и печатью организации среднего образования.
Книга заполняются лицом, ответственным за делопроизводство.
Открепительный талон о выбытии обучающегося выдается несовершеннолетнему, где он обучался, для предъявления в организацию среднего образования независимо от типа и ведомственной принадлежности, с целью получения открепительного талона о прибытии в новую организацию среднего образования.
Открепительный талон о прибытии обучающегося выдается несовершеннолетнему организацией среднего образования, куда он прибыл, для предъявления в организацию среднего образования независимо от типа и ведомственной принадлежности, где он обучался, и получения личного дела после предъявления открепительного талона о выбытии.

Орта білім ұйымының іс-қағазында оның нақты шекарасының белгісі, ұйымының мөлтекаудандық сұлбасы белгіленген және 4 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың тізімінің осы ұйымға бекітілуі туралы, осы мөлтекауданда тұратындар, мектеп мөлтекауданында тұратын оқушылар бірақ құжатпен растау арқылы басқа оқу ұйымында оқитындардың тізімі, басқа мөлтекаудандарда тұратын, бірақ осы мектепте оқитын оқушылардың тізімі туралы қалада, ауылда, ауыл округінде аудан әкімінің шешімінен үзінді болады.
Ескерту: Келген оқушыларды есепке тіркеу кітабының ұқсас электрондық нұсқасы қағаз түріндегі нұсқасымен бірдей қолданылады.

В делах организации среднего образования находится выписка из решения акимата района, города, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа о закреплении за данной организацией микрорайона с точным обозначением его границ, карта микрорайона организации и списки детей от 4 до 18 лет, проживающих в данном микрорайоне, утвержденные акимом района в городе, поселке, ауле (села), аульного (сельского) округа; списки обучающихся, проживающих в микрорайоне школы, но обучающихся в других организациях среднего образования с подтверждающими документами; списки обучающихся, проживающих в других микрорайонах, но обучающихся в данной школе.
Примечание: Аналогичный электронный вариант Книги учета прибывших обучающихся используется наравне с бумажным вариантом.