"Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің iшкi тәртiптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 872 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 4 қазанда № 14283 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару кодексінің 16-бабы 1-тармағының 16) тармақшасына және "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің iшкi тәртiптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9984 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің iшкi тәртiптеме қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сотталғандарды мекемеге қабылдауды мекеме бастығының кезекшi көмекшiсi (бұдан әрі – кезекші) арнайы бөлiм мен медициналық бөлiм қызметкерлерінің қатысуымен мекеменің бақылау-өткізу пунктінде жүзеге асырады. Қызметкерлерді үстеме жұмыстарға тарту Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жүзеге асырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Сотталғандарды мекемеге қабылдау уақытында кезекші сотталғандардың жеке iстері бар қағаз пакеттердің тұтастығын, сондай-ақ мастикалық мөрлерінің тұтастығы мен бар-жоғын тексереді, келген сотталғандарды жеке іс құжаттарымен (жеке басын куәландыратын құжаттар, мамандығының бар-жоғы туралы куәлiк, медициналық картасы және жеке iсi бойынша басқа да құжаттар) салыстырады, келген сотталғандардың киімінің маусымға сәйкес келуін тексереді. Қағаз пакет немесе мастикалық мөр бүлінген жағдайда қарауыл бастығымен бiрлесіп акті (еркін нысанда) жасайды.
Сотталғанның фотосуретi, сауалнамалық деректерi жеке iсi бойынша анықтамамен сәйкес келмеген, мекемеге келген сотталғандардың маусым бойынша киiмi, жеке iстерiнде құжаттары, денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды болмаған жағдайда комиссия осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке істе құжаттардың барын тексеруге арналған салыстыру актісін жасайды және оны шаралар қабылдау үшiн инстанциялар бойынша жолдайды.
Жеке iсте сотталғанды тәртіптік изоляторға немесе жалғыз адамдық камераға қамау туралы материалдар болған жағдайда ол көрсетілген үй-жайға тәртіптік жаза өтелмеген мерзімге ауыстырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 872. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 октября 2016 года № 14283.
В соответствии с подпунктом 16) пункта 1 статьи 16 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года и статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9984, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 13 января 2015 года), следующие изменения:
в Правилах внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Прием осужденных в учреждение осуществляется дежурным помощником начальника учреждения (далее - дежурный) с участием работников специального отдела и медицинской части на контрольно-пропускном пункте учреждения. Привлечение работников к сверхурочным работам осуществляется в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Во время приема осужденных в учреждение, дежурный проверяет целостность бумажных пакетов с личными делами осужденных, а также целостность и наличие мастичных печатей, сверяет прибывших осужденных с документами личных дел (документов, удостоверяющих личность, свидетельства о наличии специальности, медицинской карты и других документов по личному делу), проверяет соответствие одежды по сезону прибывших осужденных. В случаях повреждения бумажного пакета или мастичной печати, совместно с начальником караула, составляет акт (в произвольной форме).
При несоответствии фотографии осужденного, анкетных данных со справкой по личному делу, отсутствии у прибывших в учреждение осужденных одежды по сезону, документов в личных делах, медицинского заключения о состоянии здоровья, комиссия составляет акт сверки наличия документов в личном деле по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и направляет его по инстанции для принятия мер.
В случае наличия в личном деле материалов о водворении осужденного в дисциплинарный изолятор или одиночную камеру он переводится в указанное помещение на не отбытый срок дисциплинарного наказания.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Медициналық қызметкер дене жарақаттарын, тері және жұқпалы ауру белгiлерiн анықтау мақсатында сотталғандарды сыртқы қарауын өткiзедi. Дене жарақаттарын анықтау фактiсі туралы жазбаша түрде қадағалаушы прокурорға дереу хабарланады. Бұдан әрі сотталғандарды шомылдыру және толық санитарлық тазарту жүргізіледі. Бұдан кейін сотталғандар карантин бөлiмшесiне орналастырылады, онда оларға, сондай-ақ ӨББА-ға және ӨЖ-ге сотталғандарға ұзақтығы 15 тәулiкке дейiн медициналық бақылау белгiленедi, медициналық тексеру жүргiзiледi. Карантин бөлімшесінде болу кезеңінде сотталғандар жазаны өтеудің дағдылы жағдайында болады. Мекеме психологтары жаңадан келген сотталғандардың жеке басын зерделеу, оларды жаңа жағдайға бейiмдеу бойынша жұмыс жүргiзедi. Өзіне-өзi қол жұмсауға, өз денесіне қасақана қандай да бiр зақым келтіруге және басқа да заңға қайшы әрекеттерге бейiм адамдар анықталады. Зерделеу нәтижелерi бойынша жаңадан келген сотталғанның әрқайсысына психологиялық портрет жасалады, мекеменiң тиісті қызметiне олармен жұмыс iстеу бойынша ұсынымдар енгiзіледi. Осы кезеңде жұқпалы аурумен ауыратындар анықталған жағдайда, олар оқшауландырылады, мекемеде эпидемияға қарсы іс-шаралар кешенi жүргiзіледi.
Сотталғанды карантин бөлiмшесiнен тәртіптік изоляторға, жалғыз адамдық камераға немесе медициналық санитарлық бөлімнің стационарына ауыстырған жағдайда осы үй-жайда ұсталуы карантин бөлімшесінде болу мерзіміне есептеледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын және сотталғандардың киім нысандары үлгілерін, сондай-ақ Қамауға алу немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны өтеуден босатылатын адамдардың тұрғылықты жеріне немесе жұмысына жету үшін ақысыз жол жүрумен, тамақпен немесе ақшамен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 қаулысына сәйкес сотталғандардар киім-кешек мүлкімен, кереуетпен және төсек жабдықтарымен қамтамасыз етіледі. Жатын үй-жайында көзге көрінетін жерде сотталғандардың жатын орындарының орналасу схемасы орнатылады. Жатын орындары ауыстырылмайды және перделенбейді.
Кереуетті жинау үлгісі осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген.
Түнгі ауысымдағы жұмыстан кейін демалып жатқандар мен төсек тартып жатқан ауруы бойынша босатылғандардан басқа сотталғандарға күн тәртіптемесімен ұйықтауға бөлінбеген уақытта жатын орындарын пайдалануға жол берілмейді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Медицинский работник проводит наружный осмотр осужденных, с целью выявления у них телесных повреждений и признаков кожных и инфекционных заболеваний. О факте обнаружения телесных повреждений немедленно сообщается в письменном виде надзирающему прокурору. Далее, производится помывка осужденных и полная санитарная обработка. После этого, осужденные размещаются в карантинном отделении, где за ними устанавливается медицинское наблюдение продолжительностью до 15 суток, проводится медицинское обследование, в том числе для осужденных к ПЛС и СК. В период пребывания в карантинном отделении осужденные находятся в обычных условиях отбывания наказания. Психологами учреждения проводится работа по изучению личности вновь прибывших осужденных, адаптации их к новым условиям. Выявляются лица, склонные к суициду, умышленному причинению себе какого-либо телесного повреждения и другим противоправным действиям. По результатам изучения составляются психологические портреты на каждого вновь прибывшего осужденного, вносятся в соответствующие службы учреждения рекомендации по работе с ними. При выявлении в этот период инфекционных больных, они изолируются, в учреждении проводится комплекс противоэпидемических мероприятий.
В случае перевода осужденного из карантинного отделения в дисциплинарный изолятор, одиночную камеру или стационар медицинской санитарной части, содержание в данном помещении засчитывается в срок нахождения в карантинном отделении.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Осужденные обеспечиваются вещевым имуществом, кроватью и постельными принадлежностями в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1255 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы и образцов формы одежды осужденных, а также Правил обеспечения бесплатным проездом, продуктами питания или деньгами на путь следования лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы, к месту жительства или работы".
В спальном помещении на видном месте устанавливается схема размещения осужденных на спальных местах. Спальные места не меняются и не занавешиваются.
Образец заправок кровати установлен приложением 2 к настоящим Правилам.
Осужденным не допускается пользоваться спальным местом в неотведенное распорядком дня время для сна, кроме отдыхающих после работы в ночную смену и имеющим освобождение по болезни с постельным режимом.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Мекеме қызметкерлерi сотталғандармен "Сiз" деп сөйлеседі және оларды "сотталған азамат", "сотталған азаматша" деп, тегі немесе аты мен әкесінің аты бойынша атайды. Кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған орташа қауіпсіз мекемелерде қызметкерлер сотталғандармен "сен" және "тәрбиеленушi" деп, сондай-ақ атымен де атай алады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Сотталғандар асханаға күн тәртібімен белгiленген сағатта таза киім мен аяқ киімде келеді.
Тамақтану жасақ, бөлiмше, бригада бойынша асханада немесе жұмыс объектiлерiндегi тамақ тарататын үй-жайда жүзеге асырылады. Егер асхана тұрғын және өндiрiстiк аймақтардың түйіскен жерінде орналасса, жұмыстағы ауысымды тамақтандыру тұрғын аймақтағы адамдарды өндiрiсте жұмыс iстейтін сотталғандардан оқшаулауды қамтамасыз ете отырып, асханада ұйымдастырылуы мүмкін.
Сотталғандарға асханадан азық-түліктерді және ыдыс-аяқтарды шығаруға жол берілмейді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Тәртіпті сақтау және сотталғандардың даулы жағдайларына жол бермеу мақсатында тамақтану кезiнде асханаларда мекеме әкiмшiлiгінің өкiлдерi мен Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілері болады.";
52-тармақ алынып тасталсын;
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Сотталғандардың мекенжайына келіп түскен сауқат, сәлемдеме және бандерольдер олардың ішіндегілерінің тiзбесi мен салмағы сәлемдемелер мен бандерольдерді беруді есепке алу журналына тіркеледі, оның нысаны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 тамыздағы № 536 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде ұсталатын адамдардың мінез-құлқына бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі қызметті ұйымдастыру және жете тексеру мен тінту жүргізу қағидаларында (бұдан әрі - ҚАЖ мекемелерінде ұсталатын адамдардың мінез-құлқына бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру жөніндегі қызметті ұйымдастыру қағидалары) көрсетілген.
Бiр сауқаттың немесе бандерольдің ең жоғары салмағы "Пошта туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бекітілген Пошта байланысы қызметтерін көрсету қағидаларына сәйкес айқындалады.
Бiр сәлемдеменiң салмағы бiр сауқатқа белгiленген салмақтан аспауы тиiс.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Өтiнiштер адресатқа мекемелердің әкiмшiлiгi арқылы жөнелтiледi. Олар мекеменiң арнайы есепке алу бөлiмдерiнде тiркеледi және үш тәулiктен кешiктiрiлмей адресатқа жiберiледі, ол туралы сотталғанға қолын қойдырып, хабарланады.";
152-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Сотрудники учреждения обращаются к осужденным на "Вы" и называют их "гражданин осужденный", "осужденная", по фамилии или имени и отчеству (при его наличии). В учреждениях средней безопасности для содержания несовершеннолетних сотрудники могут обращаться к осужденным также на "Ты" и называть их "воспитанник", "воспитанница", а также по имени.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Осужденные прибывают в столовую в часы, установленные распорядком дня, в чистой одежде и обуви.
Прием пищи производится поотрядно, по отделениям, побригадно в столовой либо раздаточном помещении на объектах работы. Если столовая расположена на стыке жилой и производственной зон, прием пищи работающей сменой может организовываться в столовой, с обеспечением изоляции лиц, находящихся в жилой зоне, от осужденных, работающих на производстве.
Не допускается вынос осужденными из столовой продуктов питания и посуды.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Для поддержания порядка и недопущения конфликтных ситуаций осужденными во время приема пищи в столовой присутствуют представители администрации учреждения и военнослужащие Национальной гвардии Республики Казахстан.";
пункт 52 исключить;
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Перечень и вес содержимого посылок, передач и бандеролей регистрируются в журнале учета выдачи посылок, передач, бандеролей, поступивших в адрес осужденных, и их вложений, форма которого указана в Правилах организации деятельности по осуществлению контроля и надзора за поведением лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы, и производства досмотров и обысков, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 августа 2014 года № 536 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9757) (далее - Правила организации деятельности по осуществлению контроля и надзора за поведением лиц, содержащихся в учреждениях УИС).
Максимальный вес одной посылки или бандероли определяется согласно Правилам предоставления услуг почтовой связи, утверждаемых в соответствии с Законом Республики Казахстан о почте.
Не допускается превышение веса одной передачи, установленного веса одной посылки.
пункт 71 изложить в следующей редакции:
"71. Обращения направляются адресату через администрацию учреждений. Они регистрируются в отделах специального учета учреждений и, не позднее, чем в трехсуточный срок направляются адресату, о чем осужденный информируется под роспись.";
пункт 152 изложить в следующей редакции:

"152. Сотталғандардың жеке гигиена заттарын қоспағанда, жеке заттары сақтау камераларына тапсырылады. Сотталғандарға тиесiлi темекi бұйымдары мен сiрiңке, оттықтар сақтау камераларындағы арнайы жабдықталған шкафтарда (жәшiктерде) сақталады. Сотталғандардың сақтау камераларынан заттарын және тамақ өнімдерін алуы бекiтiлген кестеге сәйкес жүзеге асырылады.";
3-қосымшада:
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе:
1. Күн тәртiбi әр мекемеде жергiлiктi жағдайларға, күннiң ұзақтығына, жыл маусымына қарай жасалады.
2. Егер сотталғандар өндiрiсте бiрнеше ауысыммен жұмыс iстеген жағдайда, күн тәртiбi әр ауысым үшiн жасалады.
3. Карантин бөлiмшесiнде, жазаны өтеудiң қатаң жағдайында, жалғыз адамдық камераларда, тәртiптiк изоляторларда, уақытша оқшаулау үй-жайларында, сондай-ақ камералық ұстау жағдайларында ұсталатын сотталғандардың күн тәртiбi жеке белгiленедi.";
6-қосымшада:
сотталғандардың омырауға және қолға тағатын белгілері үлгілерінің сипаттамасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сотталғандардың омырауға және қолға тағатын белгілері үлгілерінің сипаттамасы
Омырау белгiсі сотталғанның өлшемі 30х40 мм фотосуретiмен өлшемі 90х40 мм тiкбұрыш түріндегі ақ түстi материалдан дайындалады.
Белгi жасалатын жерде баспахана бояуымен сотталғанның тегі, аты-жөні және жасақ (бөлiмше) нөмірi көрсетiледi, ал шет-шетi бойынша ені 5 мм жиек жасалады.
Сотталғандардың қатарындағы бригадирлер және шеберлер тек жұмыс орнында ғана өлшемі 300х120 мм тiкбұрышты нысанда "Бригадир", "Шебер", "Сотталғандардың ерікті ұйымы" деген тиiстi жазулары бар байланатын шүберек тағып жүредi.
Омырау белгiлері киiмге кеуденiң оң жағына тiгiледi, қолға тағатын белгiлер сол қолдың жеңiне тағылады.";
8-қосымшада:
Сотталғандардардың өздерiнде болуға, сауқаттар, сәлемдемелер мен бандерольдер арқылы және мекемелердің дүкендерiнен сатып алуға рұқсат етiлетiн заттар мен нәрселердің тізбесінде:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) темекi бұйымдары, сіріңке, қолшамы және өзге де бейімделген құралдары жоқ оттықтар (кәмелетке толмаған сотталғандардан басқа);";
9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) алюминий немесе тамақ өнімдеріне арналған пластикалық негіздегі ыдыс (кружка, қасық, тәрелке), электр шәйнегі, зауытта жасалған электр су қайнатқыштар, олар жасақтың тамақтану бөлмелерінде сақталады;";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) үстел ойындары (шашка, шахмат, домино, нард, тоғыз құмалақ);
20) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"20) жылытуды қажет етпейтін тамақ өнімдері (қайнатуды немесе пісіруді қажет етпейтін тез дайындалатын азықтық концентраттар), шай, ерігіш кофе, құрғақ және қоюлатылған сүт, табиғи шырын, балшырын, қантсыз және спиртсіз негіздегі шәрбат, металл немесе шыны ыдыстағы емес алкогольсіз ішімдіктер;";

"152. Личные вещи осужденных, за исключением предметов личной гигиены сдаются в камеру хранения. Табачные изделия и спички, зажигалки принадлежащие осужденным, также хранятся в специально оборудованном шкафу (ящике) в камере хранения. Получение вещей и продуктов питания осужденными с камер хранения осуществляется согласно утвержденному графику.";
в приложении 3:
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
1. Распорядок дня составляется в каждом учреждении исходя из местных условий, продолжительности светового дня, времени года.
2. В случае если осужденные работают на производстве в несколько смен, распорядок составляется для каждой смены.
3. Распорядок дня осужденных, содержащихся в карантинном отделении, строгих условиях отбывания наказания, одиночных камерах, дисциплинарных изоляторах, помещениях временной изоляции, а также с камерным условием содержания устанавливается отдельно.";
в приложении 6:
Описание образцов нагрудных и нарукавных знаков осужденных изложить в следующей редакции:
"Описание образцов нагрудных и нарукавных знаков осужденных
Нагрудный знак изготавливается из материала белого цвета в виде прямоугольника размером 90x40 мм, с фотографией осужденного размером 30х40 мм.
На поле знака типографской краской указываются фамилия, инициалы осужденного и номер отряда (отделения), а по краям наносится кайма шириной 5 мм.
Бригадиры и мастера из числа осужденных носят съемные повязки только на рабочем месте в форме прямоугольника размером 300x120 мм с соответствующей надписью "Бригадир", "Мастер", "Добровольная организация осужденных".
Нагрудные знаки пришиваются к одежде на правой стороне груди, нарукавные знаки носятся на левом рукаве.";
в приложение 8:
в Перечне вещей и предметов, которые осужденным разрешается иметь при себе, получать в посылках, передачах, бандеролях и приобретать в магазинах учреждений:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) табачные изделия, спички, зажигалки без фонариков и иных приспособлений (кроме несовершеннолетних осужденных);";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) посуда на алюминиевой или пластиковой основе, предназначенная для пищевых продуктов (кружка, ложка, тарелка), электрочайник, электрокипятильники заводского изготовления, которые хранятся в комнатах для приема пищи отряда;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) настольные игры (шашки, шахматы, домино, нарды, тоғызқұмалақ);";
подпункт 20) изложить в следующей редакции:
"20) продукты питания, не требующие тепловой обработки (пищевые концентраты быстрого приготовления, не требующие кипячения или варки), чай, растворимый кофе, сухое и сгущенное молоко, соки натуральные, нектары, сиропы без сахарной и спиртовой основы, безалкогольные напитки не в стеклянной таре или металлической посуде;";
подпункт 23) изложить в следующей редакции:

23) тармақшаның орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін бір данада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-порталында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Б.Б. Бисенқұловқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетіне (Б.М. Бердалин) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов

"23) колбасные изделия (копченные и полукопченные), сало, сыр из расчета не более 1 кг. на одного человека;".
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Бисенкулова Б.Б. и Комитет уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Бердалин Б.М.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов