"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды іріктеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 57 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 28 қыркүйектегі № 150 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 2 қарашада № 14385 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды іріктеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 57 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11236 тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы прокуратурасының органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды кәсіби және психологиялық іріктеу бойынша іс-шараларды жүргізу, іріктеу комиссиясының құрылуы мен қызметінің Қағидаларында:
39-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл ретте Қазақстан Республикасының Конституциясы, «Прокуратура туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары) (бұдан әрі – әдеп кодексі) бойынша дұрыс жауаптардың саны әрбір нормативтік құқықтық акті бойынша 70% кем болмауы тиіс.»;
көрсетілген қағидалардың 7-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына        сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтық құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 57 "О некоторых вопросах отбора кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 сентября 2016 года № 150. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2016 года № 14385
Руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 57 «О некоторых вопросах отбора кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11236, опубликованный в Информационно-правовой системе «Әділет» 19 июня 2015 года), следующие изменения:
в Правилах образования и работы отборочных комиссий, проведения мероприятий по профессиональному и психологическому отбору кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
абзац третий пункта 39 изложить в следующей редакции:
«При этом, по Конституции Республики Казахстан, законам Республики Казахстан «О Прокуратуре», «О противодействии коррупции»,  Этическому кодексу государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее - Этический кодекс), количество правильных ответов должно составлять не менее 70 % от каждого нормативного правового акта.»;
приложение 7 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

4) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                              Ж. Асанов
КЕЛІСІЛГЕН
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
______________ С. Жасұзақов
2016 жылғы 6 қазан
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 28 қыркүйекте
№ 150 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
прокуратурасының органдарына,
ведомстволарына және мекемелеріне
келісімшарт бойынша әскери
қызметке кіру үшін азаматтар ішінен
кандидаттарды кәсіби және
психологиялық іріктеу бойынша
іс-шараларды жүргізу, іріктеу
комиссиясының құрылуы мен
қызметінің Қағидаларына 7-қосымша
Прокуратура органдарына келісімшарт бойынша әскери қызметке
кіретін кандидаттарды компьютерлік тестілеуден өткізу
бағдарламасы
Әскери лауазымдар
Бағдарлама
Тапсырмалар саны
офицерлік құрам
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Прокуратура туралы» (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы» (7 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (3 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (5 сұрақ),  «Құқықтық актілер туралы»(5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы» (10 сұрақ), «Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы» (5 сұрақ), «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының Тәртіптік Жарғысын (10 сұрақ), әдеп кодексін (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
қатардағы және сержанттық құрам
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), «Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы» (10 сұрақ), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» (10 сұрақ), «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» (15 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының Тәртіп Жарғысын (10 сұрақ), әдеп кодексін (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
90 сұрақ

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       Ж. Асанов
СОГЛАСОВАН
Министр обороны
Республики Казахстан
______________ С. Жасузаков
6 октября 2016 года
Приложение
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 28 сентября 2016 года № 150
Приложение 7
к Правилам образования и работы
отборочных комиссий, проведения
мероприятий по профессиональному
и психологическому отбору кандидатов
из числа граждан для поступления
на воинскую службу по контракту
в органы, ведомства и учреждения
прокуратуры Республики Казахстан
Программа компьютерного тестирования кандидатов,
поступающих на воинскую службу по контракту в органы прокуратуры
Воинские
должности
Программа
Количество
заданий
офицерский
состав
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (15 вопросов), «О государственной службе Республики Казахстан» (7 вопросов), «О противодействии коррупции» (10 вопросов), «О государственных секретах» (3 вопроса), «Об административных процедурах» (5 вопросов), «О правовых актах» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (10 вопросов), «Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан» (10 вопросов), «О национальной безопасности Республики Казахстан» (5 вопросов), «О воинской службе и статусе военнослужащих» (15 вопросов),  ДисциплинарногоУстава Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля
2007 года № 364 (10 вопросов), Этического кодекса (10 вопросов)
120
вопросов
рядовой и
сержантский
составы
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), законов Республики Казахстан «О государственной службе Республики Казахстан» (10 вопросов), «О противодействии коррупции» (10 вопросов), «О государственных секретах» (5 вопросов), «Об административных процедурах» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (10 вопросов), «О воинской службе и статусе военнослужащих» (15 вопросов), Дисциплинарного Устава Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (10 вопросов), Этического кодекса (10 вопросов)
90
вопросов