"Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 115 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 394 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлгінде 2016 жылғы 3 қарашада № 14391 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 09.08.2021 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 115 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10903 болып тіркелген, 2015 жылы 4 маусымда "Егемен Қазақстан" газетінде № 103 (25581) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, I, II және III санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат бланкісінің нысанында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. I, II және III санаттағы объектілерге арналған осы Рұқсаттың қолданылу кезеңіне Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 17 маусымдағы "Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарының және осы жоспардың орындалуы туралы есеп нысандарын бекіту туралы" № 252 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13984 болып тіркелген) сәйкес бекітілген нысан бойынша келісілген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысымен қарастырылған жобалау құжаттамасымен белгіленген қоршаған ортаға эмиссияларды төмендету іс-шараларын орындау.
I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсаттың қолданылу мерзімі ____ жылдан____ жылға дейін.";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"*I, II және III санаттағы объектілерге арналған осы Рұқсатта белгіленген жалпы эмиссиялар көлемі және ингредиенттер (заттар) бойынша эмиссиялар лимиттері осы I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсаттың кезеңіне қолданылады және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын толтыру қағидаларының 19-тармағында көрсетілген формула бойынша есептеледі.
I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсат қолданыстағы технологиялардың және осы Рұқсатта көрсетілген табиғат пайдалану шарттары өзгергенге дейін қолданыста болады.

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 115 "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 394. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 ноября 2016 года № 14391. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 09.08.2021 № 319 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 115 "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10903, опубликованный 4 июня 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 103 (27979)) следующие изменения:
в форме бланка разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов I, II, и III категорий, утвержденной указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Выполнять согласованный план мероприятий по охране окружающей среды по форме, утвержденной в соответствии с приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 17 июня 2016 года № 252 "Об утверждении Форм плана мероприятий по охране окружающей среды и отчета о выполнении данного плана" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13984) на период действия настоящего Разрешения для объектов I, II, и III категорий, а также мероприятия по снижению эмиссий в окружающую среду, установленные проектной документацией, предусмотренные положительным заключением государственной экологической экспертизы.
Срок действия Разрешения для объектов I, II и III категорий с ___года по ___ года.";
примечание изложить в следующей редакции:
"*Лимиты эмиссий, установленные в настоящем Разрешении для объектов I, II и III категорий, по валовым объемам эмиссий и ингредиентам (веществам) действуют на период настоящего Разрешения для объектов I, II и III категорий и рассчитываются по формуле, указанной в пункте 19 Правил заполнения форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду.
Разрешение для объектов I, II и III категорий действительно до изменения применяемых технологий и условий природопользования, указанных в настоящем Разрешении.

осы I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсаттың 1, 2 қосымшалары және қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары осы I, II және III санаттағы объектілерге арналған Рұқсаттың ажырамас бөлігі болып табылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттар нысандарын толтыру қағидаларында:
11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18-тармақтар алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмелерін мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілеріңің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек____________________
2016 жылғы 7 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Қ. Бишімбаев ___________________
2016 жылғы 28 қыркүйек

Приложения 1, 2 к настоящему Разрешению для объектов I, II и III категорий и план мероприятий по охране окружающей среды являются неотъемлемой частью настоящего Разрешения для объектов I, II и III категорий.";
в Правилах заполнения форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду, утвержденных указанным приказом:
пункты 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 исключить.
2. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, информационно-правовую систему "Јділет" и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по ивестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ Ж. Касымбек
7 сентября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ К. Бишимбаев
28 сентября 2016 года