"Электр энергиясын беру және (немесе) желіге босатуды техникалық диспетчерлеу жөніндегі қызмет тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 581 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 14 қыркүйектегі № 409 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 4 қарашада № 14396 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Электр энергиясын беру және (немесе) желіге босатуды техникалық диспетчерлеу жөніндегі қызмет тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 581 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12023 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Электр энергиясын беру және (немесе) желіге босатуды техникалық диспетчерлеу жөніндегі қызмет тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы қағидаларында (бұдан әрі – бұйрық):
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша уәкілетті органның ведомствосы уақытша төмендету коэффициентін бекіту не мұндай бекітуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы шешім энергия беруші ұйымның, құзыретті органның және салалық мемлекеттік органның оң қорытындылары алынған жағдайда уәкілетті органның ведомствосы бірінші басшысының не оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығы түрінде (бұдан әрі – бұйрық), тұтынушының өтініміне, энергия беруші ұйымның және құзыретті органның қорытындысында көрсетілген ұстанымға байланысты көрсетілетін қызметтердің көлемі айлар, немесе тоқсан, немесе жартыжылдық, немесе тұтас бір жыл бөлінісінде көрсетіліп қабылданады.
Энергия беруші ұйымнан, құзыретті органнан және/немесе салалық мемлекеттік органнан бір және одан көп теріс қорытынды алған жағдайда уәкілетті органның ведомствосы уақытша төмендету коэффициентін бекітуден бас тартады.
Уақытша төмендету коэффициентін бекіту туралы бұйрықтың көшірмесі энергия беруші ұйымға, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға оған қол қойылған күнінен бастап 3 жұмыс күні ішінде жіберіледі.
Уақытша төмендету коэффициентін бекітуден бас тартылған жағдайда уәкілетті органның ведомствосы тиісті дәлелді қорытынды шығарып, оны тұтынушыға, энергия беруші ұйымға, құзыретті органға және салалық мемлекеттік органға 3 жұмыс күні ішінде жібереді.
Қағидалардың 27-тармағына сәйкес тұтынушы қайта өтінім берген жағдайда салалық мемлекеттік органның қорытындысында өткізу нарықтары конъюнкурасының одан әрі нашарлауын және өндіру көлемінің азаюын растау қамтылуы тиіс. Бұл жағдайда, уәкілетті орган ведомствосының бұрын қабылданған шешімінің күші жойылады, ал жаңа өтінімді қарау және ол бойынша шешім қабылдау Қағидалардың талаптарына сәйкес жалпы тәртіппен жүргізіледі".

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 581 "Об утверждении Правил утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по передаче электрической энергии и (или) технической диспетчеризации отпуска в сеть"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 сентября 2016 года № 409. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 ноября 2016 года № 14396. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 581 "Об утверждении Правил утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по передаче электрической энергии и (или) технической диспетчеризации отпуска в сеть" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12023, опубликованный в информационно-правовой системе "Јділет" 22 сентября 2015 года) следующее изменение:
в Правилах утверждения временного понижающего коэффициента к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по передаче электрической энергии и (или) технической диспетчеризации отпуска в сеть (далее – Приказ), утвержденных указанным приказом:
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. По результатам проведенной экспертизы, ведомство уполномоченного органа принимает решение об утверждении временных понижающих коэффициентов либо отказе от такого утверждения.
Решение об утверждении временного понижающего коэффициента принимается в случае получения положительных заключений энергопередающей организации, компетентного органа и отраслевого государственного органа в виде приказа первого руководителя ведомства уполномоченного органа, либо лица, исполняющего его обязанности (далее – приказ), с указанием объемов предоставляемых услуг в разрезе месяцев, либо квартала, либо полугодия, либо в целом по году, в зависимости от заявки потребителя, позиции энергопередающей организации и компетентного органа, отраженной в заключении.
В случае получения одного и более отрицательных заключений от энергопередающей организации, компетентного органа и/или отраслевого государственного органа ведомство уполномоченного органа отказывает в утверждении временных понижающих коэффициентов.
Копия приказа об утверждении временного понижающего коэффициента направляется потребителю, энергопередающей организации, компетентному органу и отраслевому государственному органу в течение 3 рабочих дней со дня его подписания.
При отказе в утверждении временного понижающего коэффициента ведомство уполномоченного органа выносит соответствующее мотивированное заключение, которое направляется в течение 3 рабочих дней потребителю, энергопередающей организации, компетентному органу и отраслевому государственному органу.
При подаче потребителем заявки в соответствии с пунктом 27 Правил, заключение отраслевого государственного органа должно содержать подтверждение дальнейшего ухудшения конъюнктуры рынков сбыта и снижения объемов производства. В этом случае решение ведомства уполномоченного органа, принятое ранее, отменяется, а рассмотрение новой заявки и принятие решения по ней производится в общем порядке в соответствии с требованиями Правил".

2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерінің мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына баспа және электрондық түрде жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі Қ. Бишімбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
________________ Ж. Қасымбек
2016 жылғы 21 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
________________ Қ. Бозымбаев
2016 жылғы 4 қазан

2. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Јділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
К. Бишимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
Развитию Республики Казахстан
________________ Ж. Касымбек
от 21 сентября 2016 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_____________ К. Бозумбаев
от 4 октября 2016 год