Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 10 қарашадағы № 1007 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 11 қарашада № 14411 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 1441 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 24.09.2018 № 1441 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 568 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актiлердi ресімдеу, келісу, мемлекеттік тіркеу және олардың күшін жою қағидаларының 47-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нормативтiк құқықтық актiнi мемлекеттiк тiркеу туралы қорытындының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нормативтiк құқықтық актiнi мемлекеттiк тiркеу туралы мөртабанның нысаны бекітілсін.
2. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдасын.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 10 қарашадағы
№ 1007 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
"Б Е К І Т Е М І Н"
____________________________
____________________________
(Министрдің не
Министр орынбасарының,
аумақтық әділет органы
басшысының лауазымы,
тегі және аты-жөні)
____________________________
(қолы)
____________________________
(қол қойылған күн)
Нормативтік құқықтық актіні мемлекеттік тіркеу туралы Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
Нормативтік құқықтық актінің деректемелері:
Нормативтік құқықтық актінің тақырыбы, қабылдау күні, тіркеу нөмірі және нысаны
Нормативтік құқықтық актіні ұсынған орган:
Мемлекеттік органның атауы
Нормативтік құқықтық актіні қабылдау негіздемесі:
Нормативтік құқықтық актіні қабылдауға негіз болған Қазақстан Республикасы заңнамасының нақты нормасына сілтеме
Нормативтік құқықтық актінің мемлекеттік тіркеуге келіп түскен күні:
Әділет органдарына Нормативтік құқықтық актінің келіп түскен күні
Нормативтік құқықтық актіге жүргізілген заң сараптамасының нәтижелері бойынша осы нормативтік құқықтық акт азаматтардың заңда белгiленген құқықтары мен бостандықтарын, заңды тұлғалардың заңды мүдделерін бұзбайтыны және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтіні анықталды.

О некоторых вопросах государственной регистрации нормативных правовых актов
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 ноября 2016 года № 1007. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2016 года № 14411. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 1441.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 24.09.2018 № 1441.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 47 Правил оформления, согласования, государственной регистрации нормативных правовых актов и их отмены, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2016 года № 568 ПРИКАЗЫВАЮ:
1.Утвердить:
1)форму заключения о государственной регистрации нормативного правового акта согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2)форму Реестра государственной регистрации нормативных правовых актов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3)форму штампа о государственной регистрации нормативного правового акта согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2.Департаменту регистрации нормативных правовых актов направить настоящий приказ в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3.Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 ноября 2016 года № 1007
Форма
"УТВЕРЖДАЮ"
____________________________________
____________________________________
(должность, фамилия и инициалы
Министра либо Заместителя министра,
Руководителя территориального
органа юстиции)
_________________
(подпись)
_________________
(дата подписания)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о государственной регистрации нормативного правового акта
Реквизиты нормативного правового акта:
Форма, дата принятия, регистрационный номер и заголовок нормативного правового акта
Орган, представивший нормативный правовой акт:
Наименование государственного органа
Основания принятия нормативного правового акта:
Ссылка на конкретную норму законодательства Республики Казахстан, послужившую основанием принятия нормативного правового акта
Дата поступления нормативного правового акта на государственную регистрацию:
Дата поступления нормативного правового акта в органы юстиции
По результатам проведенной юридической экспертизы нормативного
правового акта установлено, что настоящий нормативный правовой акт не
нарушает установленные законом права и свободы граждан, законные
интересы юридических лиц и не противоречит действующему
законодательству Республики Казахстан.
Также было установлено, что настоящий нормативный правовой акт
соответствует требованиям, установленным Правилами оформления,
согласования, государственной регистрации нормативных правовых актов
и их отмены, утвержденными постановлением Правительства Республики

Сондай-ақ, осы нормативтік құқықтық акт Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 568 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актiлердi ресімдеу, келісу, мемлекеттік тіркеу және олардың күшін жою қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келетіні анықталды.
1) Жазылғанның негізінде:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________ тіркеуді;
(Нормативтік құқықтық актінің тақырыбы, қабылдау күні, тіркеу нөмірі және нысаны)
2) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № ___ енгізуді;
3) мемлекеттік тіркелгеннен кейін нормативтік құқықтық актінің бір данасы (төлнұсқалар) қазақ және орыс тілдеріндегі қорытындымен
_____________________________________________________________________________
___________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеуге нормативтік құқықтық актіні ұсынған мемлекеттік органның атауы) ресми жариялау міндеттемесімен жіберуді (егер тіркелген нормативтік құқықтық акт ресми жариялануға жатса);
4) нормативтік құқықтық актінің бір данасын (көшірмелерін) қазақ және орыс тілдеріндегі қорытындымен Республикалық (өңірлік) құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
5) актінің бір данасын (көшірмелерін) қазақ және орыс тілдеріндегі қорытындымен
____________________________________________________
__________________________________________________________________
(әділет органының атауы) қалдыруды мүмкін деп есептеймін.
___________________________ __________________ ____________________
(қорытындыны дайындаған (қолы) (тегі және аты-жөні)
маманның лауазымы)
Құжаттарды алған кезде әділет органында қалатын қазақ және орыс тілдеріндегі қорытындылар даналарында мыналар толтырылады:
Мемлекеттік орган қызметкерінің лауазымы
А.Ж.Т.(болған жағдайда)
Күні
Қолы
Төлнұсқалар
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 10 қарашадағы
№ 1007 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмi
Мемлекеттік тіркеу күні
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
НҚА қабылдаған мемлекеттік органның (-дардың) атауы
НҚА қабылдаған күні, тіркеу нөмірі және атауы
Эталондық бақылау банкiнде ресми жарияланған күні
Эталондық бақылау банкiнде ресми жарияланған күні көрсетіле отырып, НҚА-ға өзгеріс (-тер) және/немесе толықтыру (-лар) енгізуді көздейтін мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні
Эталондық бақылау банкiнде ресми жарияланған күні көрсетіле отырып, НҚА-ны (немесе оның құрылымдық элементін) қолданысын тоқтата тұруды көздейтін мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні
Эталондық бақылау банкiнде ресми жарияланған күні көрсетіле отырып, НҚА (немесе оның құрылымдық элементін) күші жойылды деп тануды көздейтін мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні
Сот шешімінің күні мен нөмірі, сондай-ақ Эталондық бақылау банкiнде ресми жарияланған күні көрсетіле отырып, НҚА-ны мемлекеттік тіркеуді жою туралы сот шешімінің күшіне енген күні
Өзге мәліметтер
Ескертпе: Тізілімді толтыру жөніндегі түсініктеме Тізілімге қосымшада көрсетілген.
Нормативтік құқықтық актілерді
мемлекеттік тіркеу тізіліміне
қосымша
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімін толтыру жөніндегі түсініктеме
1. Тізілім тігілген, нөмірленген, Тізілімді жүргізуге жауапты адамның қолы қойылған және тиісті органның мөрі қойылған журналды білдіреді.
2. Журнал бөтен адамдардың қолжетімділігін шектейтін арнайы орында тұрақты сақталатын құжат болып табылады.
3. Тізілімді жүргізуге жауапты адамды Әділет министрлігінің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы не оның міндетін атқарушы адам, аумақтық органдарда – тиісті аумақтық органның басшысы не оның міндетін атқарушы адам тағайындайды.
4. Нормативтік құқықтық акт туралы мәліметттер осы нормативтік құқықтық акт мемлекеттік тіркеу туралы қорытынды бекітілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде хронологиялық тәртіппен Тізілімге енгізіледі.
5. Тізілімге жазбалар нақты, түсінікті жазылып, қара түсті сиямен енгізіледі. Қарындашпен жазуға, сызып тастауға және басқа да түзетулерге жол берілмейді.
6. "Өзге мәліметтер" бағанында заң сараптамасын жүргізген әділет органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, сондай-ақ Тізілімнің республикалық (өңірлік) бөлімін жүргізу барысында туындауы мүмкін өзге де мәліметтер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 10 қарашадағы
№ 1007 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Нормативтiк құқықтық актiнi мемлекеттiк тiркеу туралы мөртабан
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
___________ облысының/қаласының Әділет департаменті
Нормативтік құқықтық акті 20 __ жылғы "____"
_________ Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № _______ болып енгізілді

Казахстан от 6 октября 2016 года № 568.
На основании изложенного считаю возможным:
1)зарегистрировать____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(форма, дата принятия, регистрационный номер и заголовок нормативного
правового акта);
2) внести в Реестр государственной регистрации нормативных
правовых актов за № ______;
3) после государственной регистрации один экземпляр
нормативного правового акта (подлиники) с заключением на казахском и
русском языках направить в__________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа представившего
нормативного правового акта на государственную регистрацию) с
обязательством официального опубликования (если зарегистрированный
нормативный правовой акт подлежит официальному опубликованию);
4) один экземпляр нормативного правового акта (копии) с
заключением на казахском и русском языках направить в Республиканский
(региональный) центр правовой информации;
5) один экземпляр акта (копии) с заключением на казахском и
русском языках оставить в ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование органа юстиции)
__________________________ _________________ ________________________
(должность специалиста, (подпись) (фамилия и инициалы)
подготовившего заключение)
При получении документов на экземплярах заключений на казахском и
русском языках, которые остаются в органе юстиции, заполняется
следующее:
Должность сотрудника государственного органа
Ф.И.О. (при наличии)
Дата
Подпись
Подлинники
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 ноября 2016 года № 1007
Форма
Реестр государственной регистрации нормативных правовых актов
Дата государственной регистрации
Номер государственной регистрации
Наименование государственного органа (- ов), принявшего (-их) НПА
Дата принятия, регистрационный номер и наименование НПА
Дата официального опубликования в Эталонном контрольном банке
Номер и дата государственной регистрации, предусматривающий внесение изменения (-ий) и/или дополнения (-ий) в НПА с указанием даты официального опубликования в Эталонном контрольном банке
Номер и дата государственной регистрации, предусматривающий приостановление действия НПА (или его структурного элемента) с указанием даты официального опубликования в Эталонном контрольном банке
Номер и дата государственной регистрации, предусматривающий признание утратившим (-ими) силу НПА (или его структурного элемента) с указанием даты официального опубликования в Эталонном контрольном банке
Дата вступления в силу решения суда об отмене государственной регистрации НПА с указанием даты и номера решения суда, а также даты официального опубликования в Эталонном контрольном банке
Иные сведения
Примечание: Пояснения по заполнению Реестра приведены в приложении к Реестру.
Приложение к Реестру
государственной регистрации
нормативных правовых актов
Пояснения по заполнению Реестра государственной регистрации
нормативных правовых актов
1.Реестр представляет собой журнал, который должен быть прошнурован, пронумерован, подписан ответственным лицом за ведение Реестра и скреплен печатью соответствующего органа.
2.Журнал является документом постоянного хранения в специально отведенном месте, ограничивающего доступ посторонних лиц.
3.Ответственное лицо за ведение Реестра назначается руководителем соответствующего структурного подразделения Министерства юстиции либо лицом, исполняющим его обязанности, в территориальных органах - руководителем соответствующего территориального органа либо лицом, исполняющим его обязанности.
4.Сведения о нормативном правовом акте включаются в Реестр в течение одного рабочего дня со дня утверждения заключения о государственной регистрации данного нормативного правового акта в хронологическом порядке.
5.Записи в Реестр вносятся четким, разборчивым почерком, чернилами черного цвета. Записи карандашом, зачеркивания и другие исправления не допускаются.
6.В графу "иные сведения" вносятся фамилия, имя, отчество сотрудника органа юстиции, проводившего юридическую экспертизу, а также иные сведения, которые могут возникнуть в ходе ведения республиканского (регионального) раздела Реестра.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 10 ноября 2016 года № 1007
Форма
Штамп о государственной регистрации нормативного правового акта
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
___________ облысының/қаласының Әділет департаменті
Нормативтік құқықтық акті 20 __ жылғы "____"
_________ Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік
тіркеудің тізіліміне № _______ болып енгізілді

Мөртабан өлшемі: ұзындығы 7 см, ені 3,5 см

Размеры штампа: длина 7 см, ширина 3,5 см