"2017 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 24 маусымдағы № 557 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 8 қарашадағы № 937 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 17 қарашада № 14437 болып тіркелді
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «2017 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 24 маусымдағы № 557 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13883 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 8 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
«Дәрілік заттар» деген бөлімде:
реттік нөмірі 41 деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
41
J01CR02
Амоксициллин+Клавулан қышқылы****
ауызға арналған суспензия дайындау үшін ұнтақ 457мг/5мл
құты
1 382,20
»;
реттік нөмірі 155 деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
155
J05AX66
Дасабувир+Омбитасвир+Паритапревир+Ритонавир****
Дасабувир-таблетка, 250 мг; Омбитасвир+Паритапревир+Ритонавир-таблетка, 12,5 мг/75 мг/50 мг
Таблеткалар жиынтығы
35 524,88
»;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 557 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2017 год"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 8 ноября 2016 года № 937. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2016 года № 14437
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 557 «Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2017 год» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13883, опубликованный информационно-правовой системе «Әділет» 8 июля 2016 года) следующие изменения и дополнения:
в разделе «Лекарственные средства»:
строку, порядковый номер 41, изложить в следующей редакции:
«
41
J01CR02
Амоксициллин+
Клавулановая кислота****
порошок для приготовления пероральной суспензии 457 мг/5 мл
флакон
1 382,20
»;
строку, порядковый номер 155, изложить в следующей редакции:
«
155
J05AX66
Дасабувир+Омбитасвир+Паритапревир+Ритонавир****
Дасабувир-таблетка, 250 мг; Омбитасвир+Паритапревир+Ритонавир-таблетка, 12,5 мг/75 мг/50 мг
набор таблеток
35 524,88
»;

реттік нөмірлері 241, 242 деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
241
A10AD04
Құрамында орташа ұзақтық инсулині бар екі фазалық инсулин аспарты (25/75 қысқа және орташа ұзақтық әрекетіндегі инсулин аналогтарының қоспасы)
1 бірлік қадамымен 75 картриджге 1 шприц-қалам есебінен жиынтықта шприц-қаламдары бар 3 мл картридждердегі 100 бірлік/мл ерітінді/суспензия. Картридждерде емес, толтырылған шприц-қаламдарда жеткізілуі мүмкін, бұл жағдайда инсулинге шприц-қаламдар қажет емес.
картридж/ шприц-қалам

строки, порядковые номера 241, 242, изложить в следующей редакции:
«
241
A10AD04
Инсулин лизпро двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия 25/75)
раствор/суспензия 100 ед/мл в картриджах по 3 мл в комплекте со шприц-ручками из расчета на 75 картриджей 1 шприц-ручка с шагом 1 ЕД. Возможны поставки не в картриджах, а в уже заправленных шприц-ручках, в этом случае шприц-ручки к инсулину не нужны
картридж/ шприц-ручка

2 835,34
»;
реттік нөмірлері 525, 526, 527 деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
525
N01BB09
Ропивакаин****
инъекцияға арналған ерітінді 10 мг/мл, 10 мл
ампула
2 931,03
526
N01BB09
Ропивакаин****
инъекцияға арналған ерітінді 2 мг/мл, 20 мл
ампула
2 085,80
527
N01BB09
Ропивакаин****
инъекцияға арналған ерітінді 7,5 мг/мл, 10 мл
ампула
1 629,11
»;
реттік нөмірі 653 деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
653
J01DC02
Цефуроксим****
ішкізу арқылы қолданылатын суспензия дайындауға арналған түйіршіктер 125мг/5мл
құты

2 835,34
»;
строки, порядковые номера 525, 526, 527, изложить в следующей редакции:
«
525
N01BB09
Ропивакаин****
раствор для инъекций 10 мг/мл, 10 мл
ампула
2 931,03
526
N01BB09
Ропивакаин****
раствор для инъекций 2 мг/мл, 20 мл
ампула
2 085,80
527
N01BB09
Ропивакаин****
раствор для инъекций 7,5 мг/мл, 10 мл
ампула
1 629,11
»;
строку, порядковый номер 653, изложить в следующей редакции:
«
653
J01DC02
Цефуроксим****
гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь 125 мг/5мл
флакон

1 792,51
»;
реттік нөмірі 689 деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
689
J05AR
Эмтрицитабин+Тенофовир
жүкті әйелдерге қолданылуы мүмкін таблетка, 200 мг/300 мг
таблетка
979,17
»;
реттік нөмірлері 2, 12, 17, 35, 39, 40, 44, 66, 168, 169, 172, 173, 174, 185, 196, 223, 299, 311, 324, 329, 331, 347, 382, 395, 413, 414, 455, 500, 501, 520, 549, 552, 553, 583, 584, 586, 604, 614, 629, 632, 672, 683, 716 деген жолдар алынып тасталсын;
«Медициналық мақсаттағы бұйымдар» деген бөлімде:
реттік нөмірі 285 деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

1 792,51
»;
строку, порядковый номер 689, изложить в следующей редакции:
«
689
J05AR
Эмтрицитабин+Тенофовир
таблетка, 200 мг/300 мг, с возможностью применения у беременных
таблетка
979,17
»;
строки, порядковые номера 2, 12, 17, 35, 39, 40, 44, 66, 168,
169, 172, 173, 174, 185, 196, 223, 299, 311, 324, 329, 331, 347, 382,
395, 413, 414, 455, 500, 501, 520, 549, 552, 553, 583, 584, 586, 604,
614, 629, 632, 672, 683, 716 исключить;
в разделе «Изделия медицинского назначения»:
строку, порядковый номер 285, изложить в следующей редакции:
«

1 019,27
290
-
Нәжістегі жасырын қанды сапалы анықтауға арналған экспресс-тест ****
1. Тест-жолақ – 1 дана.
2. Мультикассета - 1 дана.
3. Пробиркада 2 мл-дан үлгіні буферлі сұйылтқыш – 1 дана.
4. Үлгіні буферлі сұйылтуға арналған пробирка – 1 дана.
5. Мульткассеталарға арналған мөр қойылатын пластикалық пакет – 1 дана.
6.Барлық жиынтықтауыштарды лейболмен қаптауға арналған картон қорап - 1 дана.
7. Үлгіні буферлі сұйылтуға арналған пробиркалар үшін картон қорап - 1 дана
8. Үлгіні жинауға арналған пакет – 1 дана.
9. ID стикер – 1 дана.
10. Қазақ және орыс тілдеріндегі қолдану жөніндегі нұсқаулық – 1 дана.
11. Кептіргіш, 5г - 1 дана.
жиынтық
1150,00
»;
реттік нөмірлері 179, 181 деген жолдар алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде мемлекеттік және орыс тілдерінде бір данада баспа және электронды түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін, мерзімдік баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялауға «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындалуы жөнінде мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі                   Т. Дүйсенова

1 019,27
290
-
Экспресс-тест для качественного определения скрытой крови в кале****
1. Тест-полоска – 1 шт.
2. Мультикассета – 1 шт.
3. Буферный разбавитель образца по 2 мл в пробирке – 1 шт.
4. Пробирка для буферного разбавителя образца – 1 шт.
5. Запечатываемый пластиковый пакет для мультикассеты – 1 шт.
6. Картонная коробка для пробирок с буферным разбавителем образца – 1 шт.
7. Запечатываемый пластиковый пакет для коробки с пробирками с буферным разбавителем образца – 1 шт.
8. Пакет для сбора образца – 1 шт.
9. ID стикер – 1 шт.
10. Инструкция по применению на казахском и русском языках – 1 шт.
11. Осушитель, 5 г – 1 шт.
комплект
1150,00
»;
строки, порядковые номера 179, 181 исключить.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в одном экземпляре на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно–правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан                       Т. Дуйсенова