Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 11 қарашадағы № 53 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 12 желтоқсанда № 14505 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2022 жылғы 4 шiлдедегi № 253 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 04.07.2022 № 253 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 08.02.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабы 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 08.02.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет Істері министрлігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен (погонсыз) қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 3 наурыздағы № 51 бұйырғының (2016 жылғы 8 сәуірдегі "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13564 болып тіркелген) күші жойылған деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 11 ноября 2016 года № 53. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2016 года № 14505. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 4 июля 2022 года № 253
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 04.07.2022 № 253 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 08.02.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 08.02.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 3 марта 2016 года № 51 "Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой (без погон) сотрудников Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13564, опубликованный 8 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Национальному бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығының" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің төрағасы Қ. Қожамжаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
____________ Б. Сұлтанов
2016 жылғы 15 қараша
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі төрағасының
2016 жылғы 11 қарашадағы
№ 53 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) қызметкерлерін нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормалары
Ескерту. Заттай нормалардың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 08.02.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Заттай нормалар жаңа редакцияда – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 02.05.2017 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/с
Заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Бір қызметкерге арналған заттар саны
Кию мерзімі (айлармен)

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в информационно- правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
К. Кожамжаров
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
15 ноября 2016 года
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 11 ноября 2016 года № 53
Сноска. Натуральные нормы в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 02.05.2017 № 93 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Натуральные нормы обеспечения форменной одеждой сотрудников Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 08.02.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование предметов
Единица измерения
Количество предметов на одного сотрудника
Сроки ношения
(в месяцах)

1. Жоғары басшы, аға және орта басшылық құрамның лауазымдарына арналған нысанды киімнің және айырым белгілерінің үлгілері осы нормаларға қосымшада келтірілген.
2. Нысанды киімді және оның заттарын киіп жүру мерзімдері оның берілген күнінен бастап есептеледі.
3. Парадтық нысанды киімді киген кезде мундирде ордендер, медальдар мен төсбелгілері тағылады; парадтық-салтанатты және күнделікті нысанды киімді киген кезде мундир мен кительде – арнайы айыру белгілері, планкалардағы орден ленталары мен медаль ленталары, кеуде белгілері тағылады.
4. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері жедел-тергеу іс-шараларын орындаған кезде кеудеше-жамылғыны нысанды киімнің үстінен киеді.
5. Далалық нысанды киімді киюді өз қызметтік міндеттерін кезекші бөлімшелерде, айдауылдау және жедел әрекет ету қызметтерін атқаратын бөлімшелерде орындайтын сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің қызметкерлері жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
қызметкерлерін нысанды
киіммен қамтамасыз етудің
заттай нормаларына қосымша
Ескерту. Қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 08.02.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жоғары, аға және орта басшылық құрамның лауазымдарына арналған нысанды киімінің және айырым белгілерінің үлгілері:
Ескерту. Қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 08.02.2020 № 33 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған нысанды киім:
1) парадтық-салтанаттық нысанды киім (1, 2-сурет):
ашық сұр түсті фуражка;
ашық сұр түстi ашық қос қаусырмалы парадтық-салтанаттық мундир;
жеңi қысқа ақ түсті жейде;
жеңi ұзын ақ түсті жейде;
қаракөк түстi галстук;
қаракөк түстi жүн шалбар;
қара түсті туфли;
қысқы:
сұр түсті құлақшын;
сұрғылт түстi пальто;
ақ түсті қолғап пен кашне;
парадтық мундир;
қаракөк түстi шалбар;
ақ түсті жейде;
қаракөк түсті галстук;
хромдық қара түсті қонышы қысқа етік;
1-сурет. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған парадтық-салтанаттық нысанды киім
2-сурет. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған қысқы парадтық-салтанаттық нысанды киім

1. Образцы форменной одежды и знаков различия для должностей высшего, старшего и среднего начальствующего состава приведены в приложении к настоящим нормам.
2. Сроки ношения форменной одежды и ее элементов исчисляются со дня ее выдачи.
3. При парадной форме одежды на мундире носят ордена, медали и нагрудные знаки; при парадно-выходной и повседневной форме одежды на мундире и кителе – знаки особого отличия, орденские ленты и ленты медалей на планках, нагрудные знаки.
4. Ношение жилета-накидки осуществляется поверх форменной одежды, при выполнении сотрудниками следственно-оперативных мероприятий.
5. Ношение полевой форменной одежды осуществляется сотрудниками антикоррупционной службы, выполняющими свои служебные обязанности в дежурных частях, подразделениях конвойной службы и оперативного реагирования.
Приложение
к Натуральным нормам обеспечения
форменной одеждой сотрудников
Агентства Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 08.02.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы форменной одежды и знаков различия для должностей высшего, старшего и среднего начальствующего составов Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы):
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 08.02.2020 № 33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Форменная одежда для должностей высшего начальствующего состава:
1) парадно-выходная форменная одежда (рисунки 1, 2):
фуражка светло-серого цвета;
парадно-выходной мундир светло-серого цвета;
рубашка белого цвета с коротким рукавом;
рубашка белого цвета с длинным рукавом;
галстук темно-синего цвета;
шерстяные брюки темно-синего цвета;
туфли черного цвета;
зимняя:
шапка-ушанка серого цвета;
пальто стального цвета;
перчатки и кашне белого цвета;
парадный мундир;
брюки темно-синего цвета;
рубашка белого цвета;
галстук темно-синего цвета;
полусапожки хромовые черного цвета;
Рисунок 1.
Парадно-выходная форменная одежда
высшего начальствующего состава
Рисунок 2. Зимняя парадно-выходная форменная одежда
высшего начальствующего состава

2) парадтық нысанды киім (3-сурет):
қаракөк түсті фуражка;
қаракөк түсті парадтық мундир;
жеңi қысқа ақ түсті жейде;
жеңi ұзын ақ түсті жейде;
қаракөк түстi галстук;
қаракөк түстi шалбар;
ақ түсті қолғап;
қара түсті туфли;
3-сурет. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған парадтық нысанды киім
3) күнделікті нысанды киім (4, 5, 6-суреттер):
жазғы:
қаракөк түсті фуражка;
қаракөк түстi китель;
жеңi қысқа көгілдір түсті жейде;
жеңi ұзын көгілдір түсті жейде;
қаракөк түстi галстук;
қаракөк түстi шалбар;
қара түсті туфли;
қысқы:
сұр түсті құлақшын;
қаракөк түстi пальто;
ақ түсті қолғап және кашне;
қаракөк түсті китель;
қаракөк түстi шалбар;
көгілдір түсті жейде;
қаракөк түсті галстук;
маусымдық:
қаракөк түсті фуражка;
маусымдық плащ;
ақ түсті қолғап және кашне;
ашық бiр қаусырмалы китель;
қаракөк түстi шалбар;
көгілдір түсті жейде;
қаракөк түсті галстук;
қара түсті хромдық қонышы қысқа етік;
4-сурет. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған күнделікті нысанды киім
5-сурет. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған маусымдық нысанды киім
6-сурет. Жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған қысқы нысанды киім
2. Аға және орта басшы құрамының лауазымдарына арналған нысанды киiмi:
ерлерге арналған нысанды киім жиынтығына (7-сурет):
1) қою сұр түсті маусымдық бас киім;
2) қара түсті қыстық бас киім;
3) қою сұр түсті қыстық (жүн) пальто;
4) қара түсті кашне;
5) сұр түсті маусымдық плащ;
6) қою сұр түсті шалбары мен жилеті бар пиджак;
7) жеңі ұзын жейде;
8) жеңі қысқа жейде;
9) қара түсті қысқы бәтеңке;
10) қара түсті туфли;
11) қара түсті галстук;
12) қара түсті былғары белдік белбеу;
13) қара түсті қолғап;
14) қою сұр түсті кеудеше-жамылғы кіреді.
7-сурет. Аға және орта басшы құрамының лауазымдарына арналған ерлер нысанды киiмi
2. Әйелдерге арналған нысанды киім жиынтығына (8-сурет):
1) қою сұр түсті маусымдық пилотка;
2) қою сұр түсті қысқы берет;
3) қою сұр түсті қысқы (жүн) пальто;
4) қара түсті кашне;
5) сұр түсті маусымдық плащ;
6) қою сұр түсті юбкасы немесе шалбары мен жилеті бар пиджак;
7) ұзын жеңді жейде;
8) қысқа жеңді жейде;
9) қара түсті қысқы етік;
10) қара түсті туфли;
11) қою сұр түсті бант-галстук;
12) қара түсті былғары белдік белбеу;
13) қара түсті қолғап;
14) қара түсті кеудеше-жамылғы кіреді.
8-сурет. Аға және орта басшы құрамының лауазымдарына арналған әйелдер нысанды киiмi
Кезекші бөлім, айдауылдау және жедел әрекет ету қызметтерінің қызметкерлеріне арналған далалық нысанды киімінің жиынтығына (9-сурет):

2) парадная форменная одежда (рисунок 3):
фуражка темно-синего цвета;
парадный мундир темно-синего цвета;
рубашка белого цвета с коротким рукавом;
рубашка белого цвета с длинным рукавом;
галстук темно-синего цвета;
брюки темно-синего цвета;
перчатки белого цвета;
туфли черного цвета;
Рисунок 3. Парадная форменная одежда
высшего начальствующего состава
3) повседневная форменная одежда (рисунки 4, 5, 6):
летняя:
фуражка темно-синего цвета;
китель темно-синего цвета;
рубашка голубого цвета с коротким рукавом;
рубашка голубого цвета с длинным рукавом;
галстук темно-синего цвета;
брюки темно-синего цвета;
туфли черного цвета;
зимняя:
шапка-ушанка серого цвета;
пальто темно-синего цвета;
перчатки и кашне белого цвета;
китель темно-синего цвета;
брюки темно-синего цвета;
рубашка голубого цвета;
галстук темно-синего цвета;
демисезонная:
фуражка темно-синего цвета;
плащ демисезонный;
перчатки и кашне белого цвета;
китель открытый однобортный;
брюки темно-синего цвета;
рубашка голубого цвета;
галстук темно-синего цвета;
полусапожки хромовые черного цвета;
Рисунок 4. Повседневная форменная одежда
высшего начальствующего состава
Рисунок 5. Демисезонная форменная одежда
высшего начальствующего состава
Рисунок 6. Зимняя форменная одежда
высшего начальствующего состава
2. Форменная одежда для должностей старшего и среднего начальствующего состава:
в комплект мужской форменной одежды входит (рисунок 7):
1) головной убор демисезонный темно-серого цвета;
2) головной убор зимний черного цвета;
3) пальто (шерстяное) зимнее темно-серого цвета;
4) кашне черного цвета;
5) плащ демисезонный серого цвета;
6) пиджак с брюками и жилетом темно-серого цвета;
7) рубашка с длинным рукавом;
8) рубашка с коротким рукавом;
9) ботинки зимние черного цвета;
10) туфли черного цвета;
11) галстук черного цвета;
12) ремень поясной кожаный черного цвета;
13) перчатки черного цвета;
14) жилет-накидка черного цвета.
Рисунок 7. Мужская форменная одежда старшего и среднего
начальствующего состава
В комплект женской форменной одежды входит (рисунок 8):
1) пилотка демисезонный темно-серого цвета;
2) берет зимний темно-серого цвета;
3) пальто (шерстяное) зимнее темно-серого цвета;
4) кашне черного цвета;
5) плащ демисезонный серого цвета;
6) пиджак с юбкой или брюками и жилетом темно-серого цвета;
7) рубашка белого цвета с длинным рукавом;
8) рубашка белого цвета с коротким рукавом;
9) сапоги зимние черного цвета;
10) туфли черного цвета;
11) галстук-бант темно-серого цвета;
12) ремень поясной кожаный черного цвета;
13) перчатки черного цвета;
14) жилет-накидка черного цвета.
Рисунок 8. Женская форменная одежда старшего и среднего
начальствующего состава
В комплект полевой форменной одежды для сотрудников дежурной части, подразделений конвойной службы и оперативного реагирования входит (рисунок 9):

1) қара түсті күрте (алынып-салынатын) (ерлер үшін);
2) қара түсті ұзын жеңді жейде мен шалбар;
3) қара түсті жүк түсіруге арналған жиынтықты белдік белбеу;
4) қара түсті жүк түсіруге арналған жиынтықты кеудеше;
5) қара түсті тізеқап, шынтаққап;
6) қара түсті ұзын қонышты берцтер;
7) қара түсті қыстық ұзын қонышты берцтер;
8) қара түсті футболка;
9) қара түсті кепи (бейсболка) кіреді.
9-сурет. Далалық нысанды киім
3. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің біліктілік сыныптары бойынша айырым белгілерінің үлгілері:
1) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің біліктілік сыныптары бойынша айырым белгілері погондар, шеврондар, жеңдегі белгілер, бас киімдердегі және нысанды киімдегі тігістер тұрады және біліктілік сыныпты белгілеу үшін қажет.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары басшы құрамның лауазымдарына арналған айырым белгілері погондар, ал аға және орта басшы құрамының – шеврондар болып табылады.
2) жоғары басшы құрамның айырым біліктілік сыныптары бойынша айырым белгілері:
жоғары басшы құрамның погондары (10-сурет):
парадтық, парадтық-салтанаттық және күнделікті погондар.
10-сурет. Жоғары басшы құрамның погондары
Жеңдегі белгілер (11, 12-суреттер):
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет басшысының жеңдегi белгiсi және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жоғары басшы құрам лауазымдарының жеңдегi белгiсi.
11-сурет. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет басшысының жеңдегi белгiсi
12-сурет. Жоғары басшы құрамның жеңдегi белгiсi
3) аға және орта басшы құрамының біліктілік сыныптары бойынша айырым белгілері (13-сурет):
13-сурет. Аға және орта бас шы құрамының шеврондары
Аға басшы құрамы шевронында логотип, екі перпендикулярлы жолақ, сондай-ақ диаметрі 20 мм болатын алтын түсте жасалған жұлдыздар былай орналасады:
1) 3-санатты біліктілік сыныбы – 1 жұлдыз;
2) 2-санатты біліктілік сыныбы – 2 жұлдыз;
3) 1-санатты біліктілік сыныбы – 3 жұлдыз.
Орта басшы құрамы шевронында логотип, бір перпендикулярлы жолақ және диаметрі 13 мм болатын күміс түсте жасалған жұлдыздар былай орналасады:
1) 6-санатты біліктілік сыныбы – 2 жұлдыз;
2) 5-санатты біліктілік сыныбы – 3 жұлдыз;
3) 4-санатты біліктілік сыныбы – 4 жұлдыз.

1) куртка (со съемным утеплителем) (мужская) черного цвета;
2) рубашка с длинным рукавом и брюками черного цвета;
3) ремень поясной разгрузочный с комплектом черного цвета;
4) жилет разгрузочный с комплектом черного цвета;
5) наколенники, налокотники черного цвета;
6) берцы высокие черного цвета;
7) берцы высокие зимние черного цвета;
8) футболка черного цвета;
9) кепи (бейсболка) черного цвета.
Рисунок 9. Полевая форменная одежда.
3. Образцы знаков различия по квалификационным классам антикоррупционной службы:
1) знаки различия по квалификационным классам антикоррупционной службы состоят из погон, шевронов, нарукавных знаков, шитья на головных уборах и форменной одежде и служат для обозначения квалификационного класса.
Знаками различия для должностей высшего начальствующего состава антикоррупционной службы являются погоны, а для старшего и среднего начальствующего состава – шевроны;
2) знаки различия по квалификационным классам высшего начальствующего состава:
погоны высшего начальствующего состава (рисунок 10):
погоны парадные, парадно-выходные и повседневные.
Парадный Парадно-выходной Повседневный
Рисунок 10. Погоны высшего начальствующего состава
Нарукавные знаки (рисунок 11, 12):
нарукавный знак руководителя антикоррупционной службы и нарукавный знак для должностей высшего начальствующего состава антикоррупционной службы.
Рисунок 11. Нарукавный знак руководителя антикоррупционной службы
Рисунок 12. Нарукавный знак высшего начальствующего состава
3) знаки различия по квалификационным классам старшего и среднего начальствующего состава (рисунок 13).
Рисунок 13. Шевроны старшего и среднего начальствующего состава.
На шевроне старшего начальствующего состава логотип, две перпендикулярные полосы, а также звезды размером 20 мм, выполненные в золотистом цвете, располагаются:
1) квалификационный класс 3 категории – 1 звезда;
2) квалификационный класс 2 категории – 2 звезды;
3) квалификационный класс 1 категории – 3 звезды.
На шевроне среднего начальствующего состава логотип, одна перпендикулярная полоса, а также звезды размером 13 мм, выполненные в серебристом цвете, располагаются:
1) квалификационный класс 6 категории – 2 звезды;
2) квалификационный класс 5 категории – 3 звезды;
3) квалификационный класс 4 категории – 4 звезды.