"Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 212 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 2 қарашадағы № 633 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 14541 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 206 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 14.05.2020 № 206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 212 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 11260 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 маусымда "Әділет" нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау" көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарты:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Орталыққа және Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
1) білім туралы құжаттарды тану рәсімі бойынша – көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9–тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 2 (екі) айдан аспайды (Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) білім туралы құжаттарды нострификациялау рәсімі бойынша – көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9–тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) айдан аспайды (Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді).
Егер білім туралы құжатты берген білім беру ұйымына және/немесе көрсетілген білім беру ұйымы қарамағына жататын білім беру саласындағы басқару органына тануға ұсынылған білім туралы құжаттың білім мазмұнын, алған білімнің нысанын сипаттайтын мәліметерді ұсыну және құжатты берген ұйым орналасқан мемлекетте білім туралы құжаттың танылуы тұралы тиісті сұраныс жолданған жағдайда білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы өтініштерді қарау мерзімі тағы күнтізбелік 30 (отыз) күнге ұзартылады.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
9–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 212 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере образования и науки"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 ноября 2016 года № 633. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2016 года № 14541. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 206.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 14.05.2020 № 206 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 212 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере образования и науки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11260, опубликованный в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет" от 23 июня 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в Стандарте государственной услуги "Признание и нострификация документов об образовании", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги при обращении в Центр и Государственную корпорацию:
1) по процедуре признания документа об образовании – c момента сдачи услугополучателем пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги – 2 (два) месяца (при обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) по процедуре нострификации документа об образовании – c момента сдачи услугополучателем пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги – 3 (три) месяца (при обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
Срок рассмотрения заявления о признании/нострификации продлевается на 30 (тридцать) календарных дней в случае направления соответствующего запроса в организацию образования, выдавшую документ об образовании, и (или) в орган управления в сфере образования, в ведении которого находится указанная организация, о предоставлении сведений, характеризующих содержание образования, форму получения образования, признания документа об образовании, представленного к признанию/нострификации, в государстве, которому принадлежит выдавшая его организация.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Орталыққа:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2–қосымшаға сәйкес нысан бойынша білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы өтініш;
2) білім туралы құжаттың және оның қосымшасының (егер соңғысы мұндай құжат берген мемлекеттің заңнамасында көзделген болса) нотариалды куәландырылған көшірмесі және білім туралы құжаттың және оның қосымшасының нотариалды куәландырылған аудармасы, оның ішінде мөрдің аудармасы (егер құжат толығымен шет тілінде болса).
Құжаттың мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасының дұрыстығын Қазақстан Республикасының аумағындағы нотариус немесе құжат берілген елдегі Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет органдары куәландырады.
3) бiлiм туралы құжат иесiнің жеке басын куәландыратын құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін);
Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғалар үшін білім туралы құжат иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың немесе паспорттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге);
Егер білім туралы құжат иесі оны алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болған жағдайда) ауыстырса, тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болған жағдайда) ауыстырғаны туралы немесе неке туралы немесе некені бұзу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынуы қажет (түпнұсқаны теңестіру үшін);
4) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаты (салыстыру үшін) және өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжаты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде);
5) төлем туралы түбіртек.
Білім туралы құжаттың иегері өзінің дайындығын дәлелдейтін, оның ішінде кәсіби қызметке рұқсат беретін, практикалық тәжірибесі туралы дәлелді құжаттарын ұсынады. Аталған құжаттар олардың белгіленген тәртіппен нотариалды куәландырылған аудармасымен, оның ішінде мөрдің аудармасымен бірге ұсынылады (егер құжат толығымен шет тілінде болса).
Мемлекеттік корпорацияға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2–қосымшаға сәйкес нысан бойынша білім туралы құжаттарды тану/нострификациялау туралы өтініш;
2) білім туралы құжаттың және оның қосымшасының (егер соңғысы мұндай құжат берген мемлекеттің заңнамасында көзделген болса) нотариалды куәландырылған көшірмесі және білім туралы құжаттың және оның қосымшасының нотариалды куәландырылған аудармасы, оның ішінде мөрдің аудармасы (егер құжат толығымен шет тілінде болса).
Құжаттың мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасының дұрыстығын Қазақстан Республикасының аумағындағы нотариус немесе құжат берілген елдегі Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет органдары куәландырады.

"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
в Центр:
"1) заявление о признании/нострификации документов об образовании по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально заверенная копия документа об образовании и приложения к нему (если последнее предусмотрено законодательством государства, в котором выдан такой документ) и нотариально заверенный в установленном порядке перевод (в случае, если документ полностью на иностранном языке) документа об образовании и приложения к нему, включая перевод печатей.
Заверение перевода на казахский или русский язык осуществляется нотариусом на территории Республики Казахстан или органами дипломатической службы Республики Казахстан в стране, в которой выдан документ;
3) документ, удостоверяющий личность владельца документа об образовании (для идентификации личности);
Для нерезидентов Республики Казахстан нотариально заверенная копия документа, удостоверяющего личность владельца документа об образовании (с переводом на государственный или русский языки);
Если обладатель документа об образовании изменил фамилию, имя или отчество (при его наличии) после его получения, необходимо представить нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации актов записи перемены имени, фамилии, отчества (при его наличии) или актовую запись о браке или о расторжении брака;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя (для идентификации) и документ, удостоверяющий полномочия на представительство (при обращении представителя услугополучателя);
5) квитанция об оплате.
Обладатель документа об образовании представляет доказательства своей подготовки, в том числе документы о допуске к профессиональной деятельности, практическом опыте. Данные документы представляются вместе с их нотариально заверенными в установленном порядке переводами (в случае, если документ полностью на иностранном языке), включая перевод печатей;
в Государственную корпорацию:
1) заявление о признании/нострификации документов об образовании по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально заверенная копия документа об образовании и приложения к нему (если последнее предусмотрено законодательством государства, в котором выдан такой документ) и нотариально заверенный в установленном порядке перевод (в случае, если документ полностью на иностранном языке) документа об образовании и приложения к нему, включая перевод печатей.
Заверение перевода на казахский или русский язык осуществляется нотариусом на территории Республики Казахстан или органами дипломатической службы Республики Казахстан в стране, в которой выдан документ;

3) бiлiм туралы құжат иесiнің жеке басын куәландыратын құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін);
Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғалар үшін білім туралы құжат иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың немесе паспорттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге);
Егер білім туралы құжат иесі оны алғаннан кейін тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болған жағдайда) ауыстырса, тегін, атын немесе әкесінің атын (бар болған жағдайда) ауыстырғаны туралы немесе неке туралы немесе некені бұзу туралы акт жазбасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынуы қажет (түпнұсқаны теңестіру үшін);
4) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаты (салыстыру үшін) және өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжаты (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде);
5) төлем туралы түбіртек.
Білім туралы құжаттың иегері өзінің дайындығын дәлелдейтін, оның ішінде кәсіби қызметке рұқсат беретін, практикалық тәжірибесі туралы дәлелді құжаттарын ұсынады. Аталған құжаттар олардың белгіленген тәртіппен нотариалды куәландырылған аудармасымен, оның ішінде мөрдің аудармасымен бірге ұсынылады (егер құжат толығымен шет тілінде болса).
Телнұсқаны алу үшін көрсетілетін қызметті алушы орталыққа немесе Мемлекеттік корпорацияға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2–1– қосымшасына сәйкес нысан бойынша телнұсқаны беру туралы өтініш;
2) бiлiм туралы құжат иесiнің жеке басын куәландыратын құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін);
Қазақстан Республикасының резиденті емес тұлғалар үшін білім туралы құжат иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі (мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасымен бірге);
3) Қазақстан Республикасының мерзімді баспасөз беттерінде жарияланған жоғалғаны туралы ақпарат;
4) уәкілетті өкілдің жеке басын куәландыратын құжаты (жеке басын сәйкестендіру үшін) және өкілдікке өкілеттілікті куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының өкілі жүгінген кезде);
5) төлем туралы түбіртек.
Телнұсқа құжаттың түпнұсқасы берілген тегіне, атына, әкесінің атына (бар болған жағдайда) ресімделеді. Берілген куәлік бланкісінің оң жақ жоғары бұрышына "Телнұсқа" деген мөртабан басылады.
Телнұсқаны беру туралы өтінішті қарау мерзімі күнтізбелік 30 (отыз) күнді құрайды.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Мемлекеттік ақпарат жүйелерінде қамтылған жеке басын куәландыратын құжаттар, неке туралы немесе оны бұзу туралы куәліктер (2008 жылдан кейін берілген) туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйелері арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттардың түпнұсқасын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылған мәліметтермен және құжаттардың жасалған электрондық көшірмелерімен салыстырады, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру тиісті құжаттарды қабылдағанын растайтын қолхат негізінде жеке басын куәландыратын куәлігін көрсеткен жағдайда (немесе уәкілетті өкілдің наториалды куәландырылған сенімхаты негізінде) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация қорытындыны өзінде бір ай бойы сақтайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң хабарласқан жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір күн ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Мемлекеттік корпорацияға өтініштің қабылданғанын растау тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат болып табылады.";
келесі мазмұндағы 10–1–тармақпен толықтырылсын:
"10–1. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер:

3) документ, удостоверяющий личность владельца документа об образовании (для идентификации личности);
Для нерезидентов Республики Казахстан нотариально заверенная копия документа, удостоверяющего личность владельца документа об образовании (с переводом на государственный или русский языки);
Если обладатель документа об образовании изменил фамилию, имя или отчество (при его наличии) после его получения, необходимо представить нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации актов записи перемены имени, фамилии, отчества (при его наличии) или актовую запись о браке или о расторжении брака;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя (для идентификации) и документ, удостоверяющий полномочия на представительство (при обращении представителя услугополучателя);
5) квитанция об оплате.
Обладатель документа об образовании представляет доказательства своей подготовки, в том числе документы о допуске к профессиональной деятельности, практическом опыте. Данные документы представляются вместе с их нотариально заверенными в установленном порядке переводами (в случае, если документ полностью на иностранном языке), включая перевод печатей.
Для получения дубликата услугополучатель представляет в Центр или Государственную корпорацию следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата по форме, согласно приложению 2-1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность владельца документа об образовании (для идентификации личности);
Для нерезидентов Республики Казахстан нотариально заверенная копия документа, удостоверяющего личность владельца документа об образовании (с переводом на государственный или русский языки);
3) информацию об утере, опубликованную в периодическом печатном издании Республики Казахстан;
4) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя (для идентификации личности) и документ, удостоверяющий полномочия на представительство (при обращении представителя услугополучателя);
5) квитанцию об оплате.
Дубликат оформляется на фамилию, имя, отчество (при его наличии), на которые был выдан подлинник документа. На выдаваемом бланке удостоверения в правом верхнем углу проставляется штамп "Дубликат".
Срок рассмотрения заявления о выдаче дубликата составляет 30 (тридцать) календарных дней.
При получении государственной услуги через Государственную корпорацию, услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельство о браке или его расторжении (выданные после 2008 года), содержащиеся в государственных информационных системах, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Государственной корпорации.
При приеме документов работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов со сведениями, представленными из государственных информационных систем, и с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результатов в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного дня направляет готовые документы в Государственной корпорации для выдачи услугополучателю.
Подтверждением принятия заявления в Государственную корпорацию является расписка о приеме соответствующих документов.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.";
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының қосымшасына сәйкес 2–1–қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (А.Ә. Пірімқұлов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет–ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс–шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің төрағасы А.Ә. Пірімқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_________________________ Д. Абаев

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки.";
дополнить приложением 2-1 согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги.
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Примкулов А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение десяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан Примкулова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________________ Д. Абаев

2016 жылғы 15 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________________Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 18 қараша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 2 қарашадағы
№ 633 бұйрығына
қосымша
"Білім туралы құжаттарды
тану және нострификациялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-1-қосымша
Үлгі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
минситрлігі Білім және ғылым саласындағы
бақылау комитеті
________________________________________
(Аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
__________________________________________
__________________________________________
Азаматтығы: ______________________________
__________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаты (паспорт/жеке
куәлік):____________________________________
__________________________________________
(нөмері, сериясы, кім бергені және күні)
__________________________________________
Тұрғылықты мекен-
жайы:___________________________________
__________________________________________
(мемлекет, облыс, қала, аудан, көше атауы)
__________________________________________
үй және пәтер нөмрі)
Байланыс_________________________________
________________________________________
(ұялы, жұмыс/үй телефондары,
электронды пошта адресі)
___________________________________________
__________________________________________
Жұмыс немесе оқу орны:____________________
_________________________________________
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
(білім туралы құжатты тану/нострификациялау туралы куәліктің телнұсқасын беру)
_____________________________________________________________________
Себебі ______________________________________________________________
(куәліктің жоғалуы/бүлінуіне және т.б. себебі)
Білім туралы құжаттың сериясы, нөмрі және түрі
_____________________________________________________________________
(диплом, аттестат, куәлік, сертификат)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(білім беру ұйымының, елдің атауы)
мамандық бойынша ____________________________________________________
(толық атауы)
Берілген
біліктілік/академиялық дәреже _______________________________________
_____________________________________________________________________
(толық атауы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес ұсынылған мәліметтердің дұрыстығына толық жауап беремін.
"___" _____________ 20___жыл ________________________________________
(Аты, тегі, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)) жеке немесе уәкілеті тұлғаның қолы)

15 ноября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________________ К. Бишимбаев
18 ноября 2016 года
Приложение к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 ноября 2016 года № 633
Приложение 2-1
к Стандарту государственной услуги
"Признание и нострификация
документов об образовании"
Форма
Комитет по контролю в сфере образования и
науки Министерство образования и науки
Республики Казахстан
от_______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________________________________
_________________________________________
Гражданство: ____________________________
_________________________________________
Документ, удостоверяющий личность
(паспорт/удостоверение личности):
_________________________________________
_________________________________________
(номер, серия, дата и кем выдан)
_________________________________________
Адрес проживания:________________________
_________________________________________
(наименование страны, области, города,
района, улицы,
_________________________________________
номер дома и квартиры)
Контактные данные________________________
_________________________________________
(мобильный, рабочий/домашний телефоны,
адрес электронной почты)
_________________________________________
_________________________________________
Место работы или учебы:__________________
_________________________________________
Заявление
Прошу Вас____________________________________________________________
(выдать дубликат удостоверения о признании/нострификации
зарубежного документа об образовании)
Причина______________________________________________________________
(в связи с утерей/порчей удостоверения или др.)
_____________________________________________________________________
Вид, серия и номер документа об образовании _________________________
(диплом, аттестат, свидетельство, удостоверение, сертификат)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кем выдан____________________________________________________________
(полное наименование организации образования, страна выдачи)
по специальности_____________________________________________________
(полное наименование)
Присвоенная квалификация/академическая степень_______________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен (на) на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Несу полную ответственность за достоверность предоставленных
мною документов и сведений согласно Стандарта государственной услуги
в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
"___" ________ 20___ года _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
личная подпись или доверенного лица)