"Мемлекеттік мүлік тізіліміне есепке алу объектілері деректерін енгізудің, сондай-ақ мемлекеттік мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 29 қарашадағы № 623 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14621 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мүлік тізіліміне есепке алу объектілері деректерін енгізудің, сондай-ақ мемлекеттік мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7375 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2012 жылғы наурыз, № 3, 443-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүлік тізіліміне есепке алу объектілері деректерін енгізудің, сондай-ақ мемлекеттік мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізудің бірыңғай әдістемесінде:
5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) электрондық есеп Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша Тізілімнің веб-порталында орналасқан бағдарламалық қамтамасыз ету арқылы жасалады. Бағдарламалық қамтамасыз етумен жұмыс істеу нәтижесінде оған ұлттық куәландыру орталығы берген мемлекеттік заңды тұлғаның электрондық сандық қолтаңбасы қойылатын осы Әдістеменің 123 және 4-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізу нәтижелері жөніндегі ақпараты және № 325 бұйрығымен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 1-6 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік мекемелердің жылдық қаржылық есептілігі бар файлдар қалыптастырылады;";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Э.К. Өтепов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года № 623. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2016 года № 14621.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7375, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, март 2012 года, № 3, ст. 443), следующие изменения и дополнение:
в Единой методике ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества, утвержденной вышеуказанным приказом:
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) составляют электронный отчет посредством программного обеспечения, размещенного на веб-портале Реестра в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz. В результате работы с программным обеспечением, формируются файлы с информацией по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящей Методике, и годовой финансовой отчетностью государственных учреждений по формам согласно приложениям 1-6 к Правилам составления и представления финансовой отчетности, утвержденным Приказом № 325, которые подписываются электронной цифровой подписью государственного юридического лица, выданной национальным удостоверяющим центром;";
приложение 1 изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 изложить в редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 4 согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Утепов Э.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күннің ішінде оны мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап он күнтізбелік күннің ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика Министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________Н. Айдапкелов
2016 жылғы "___"_________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 636 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"31.12.20 ___ ж. жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау
және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат"
Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1-ЖА
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
Ұйымның атауы: _______________________________________________
Ұйымның БСН: _________________________________________________
Ұйымның заңды мекенжайы: _____________________________________
мың. теңге
Мүлік түрі
Саны
Алғашқы құн
Жинақталған амортизация
Құнсызданудан шығындар
Теңгерім құны (3-баған - 4-баған - 5-баған)
Қайта бағалау сомасы (+/-)
Қайта бағалаудан кейінгі теңгерім құны (6-баған + 7-баған)
Техникалық паспорттары бар объектілер саны
Есепті жылда паспорттау жүргізілген объектілер саны
Паспорттау жүргізілуі қажет объектілер саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Ғимараттар, жерлер**
Тұрғын емес ғимараттар
Тұрғын ғимараттар
Жер
x
2. Құрылыстар** (су тартқыштар, стадиондар, бассейндер, жолдар, көпірлер, ескерткіштер, саябақтар, скверлер, қоғамдық бақтар қоршаулары, бұрғы скважиналары, штольнялар және басқалар)

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно – правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по
статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Н. Айдапкелов
"___" _________ _2016 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 623
Приложение 1
к Единой методике ввода данных
объектов учета в реестр
государственного имущества, а
также проведения инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Сводная информация по результатам инвентаризации,
паспортизации и переоценки имущества по состоянию
на 31.12.20___ г."
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-СИ
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года следующего за отчетным периодом
Форма
Наименование государственного
юридического лица: _________________________________________
БИН организации: ___________________________________________
Юридический адрес организации: _____________________________
тыс. тенге
Тип
имущества
Количество
Первоначальнаястоимость
Накопленная амортизация
Убыток отобесценения
Балансоваястоимость
(столбец
3-столбец
4- столбец
5)
Сумма
переоценки
(+/-)
Балансовая
стоимость
после
переоценки
(столбец 6
+ столбец 7)
Количество
объектов,
по которым
имеются
технические
паспорта
Количество
объектов,
по которым
проведена
паспортизация
в отчетном
году
Количество
объектов,
по которым
требуется
проведение
паспортизации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Здания, земля **
Нежилые здания
Жилые здания
Земля
х
2. Сооружения** (водокачки, стадионы, бассейны, дороги, мосты, памятники, ограждения парков, скверов и общественных садов, буровые скважины, штольни и другие)

3. Беру қондырғылары
Электр беру және байланыс қондырғылары
Трансмиссиялар және құбыр өткізгіштері
4. Көлік құралдары
Теміржол көлігінің жылжымалы құрамы
Су көлігі
Автомобиль көлігі
Әуе көлігі
Ат көлігі
Өндірістік көлік
Спорттық көлік
5. Машиналар және жабдық
Күш машиналары және жабдық
Жұмыс машиналары және жабдық
Өлшеу аспаптары
Реттеуші аспаптар және қондырғылар
Лабораториялық жабдық
Компьютерлік жабдық
Медициналық жабдық
Кеңсе жабдығы
Өзге де машиналар және жабдық
6. Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммал*
Құралдар
Өндірістік мүкәммал және керек-жарақтар
Шаруашылық мүкәммал
Өзге де өндірістік және шаруашылық мүкәммал
7. Өзге де негізгі құралдар
Көгалдандыратын, сәндік отырғызулар және басқа да жасанды көп жылдық отырғызулар
Жерлерді жақсарту бойынша күрделі шығындар
Өзге де мүкәммал
Жұмыс орындайтын мал
Өзге де негізгі құралдар
8. Инвестициялық жылжымайтын мүлік**
Тұрғын емес ғимараттар
Тұрғын ғимараттар
Жер
x
9. Биологиялық активтер
Жануарлар
Көп жылдық отырғызулар
10. Материалдық емес активтер
Бағдарламалық қамтамасыз ету
Авторлық құқықтар
Лицензиялық келісім
Патенттер
Өзге де материалдық емес активтер
11. Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Ескертпе: * осы тармақты мемлекеттік кәсіпорындардың толтыруы міндетті емес
** жүргізілген паспорттау бойынша ақпаратты көрсете отырып
x бұл жайғасым толтыруға жатпайды
Бірінші басшы ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"31.12.20 ___ ж. жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат"
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме 31.12.20 ___ жылғы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпараттың нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша біріңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал оның жоқ болған жағдайында оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында мүлік түрі көрсетілген.
4. Нысанның 2-бағанында мүліктің саны көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында мүліктің алғашқы құны, теңгерімге қойған кездегі алғашқы қабылданғаны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында қолдану кезеңінде жинақталған мүліктің тозуы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мүліктің баланстық құны оның қайтару құнынан артық болған құны көрсетіледі.

3. Передаточные устройства
Устройства электропередачи и связи
Трансмиссии и трубопроводы
4. Транспортные средства
Подвижной состав железнодорожного транспорта
Водный транспорт
Автомобильный транспорт
Воздушный транспорт
Гужевой транспорт
Производственный транспорт
Спортивный транспорт
5. Машины и оборудование
Силовые машины и оборудование
Рабочие машины и оборудование
Измерительные приборы
Регулирующие приборы и устройства
Лабораторное оборудование
Компьютерное оборудование
Медицинское оборудование
Офисное оборудование
Прочие машины и оборудование
6. Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь*
Инструменты
Производственный инвентарь и принадлежности
Хозяйственный инвентарь
Прочий производственный и хозяйственный инвентарь
7. Прочие основные средства
Озеленительные, декоративные насаждения и другие искусственные многолетние насаждения
Капитальные затраты по улучшению земель
Прочий инвентарь
Рабочий скот
Прочие основные средства
8. Инвестиционная недвижимость **
Нежилые здания
Жилые здания
Земля
х
9. Биологические активы
Животные
Многолетние насаждения
10. Нематериальные активы
Программное обеспечение
Авторские права
Лицензионное соглашение
Патенты
Прочие нематериальные активы
11. Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
Примечание: * данный пункт не обязателен для заполнения государственными предприятиями
** с указанием информации по проведенной паспортизации
х данная позиция не подлежит заполнению
Первый руководитель ________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер __________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
"Сводная информация по результатам инвентаризации,
паспортизации и переоценки имущества по состоянию
на 31.12.20___ г."
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сводной информации по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31.12.20 ___ года (далее – Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указаны типы имущества.
4. В столбце 2 Формы указывается количество имущества.
5. В столбце 3 Формы указывается первоначальная стоимость имущества, первоначально признанная при постановке на баланс.
6. В столбце 4 Формы указывается износ имущества, накопленный за период пользования.
7. В столбце 5 Формы указывается сумма, на которой балансовая стоимость имущества превышает его возмещаемую стоимость.

8. Нысанның 6-бағанында жинақталған амортизация мен құнсызданудың шығындарын алғаннан кейін мүлік есепке алынатын құны көрсетіледі. (3-баған – 4-баған – 5-баған).
9. Нысанның 7-бағанында қайта бағалау сомасы көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында қайта бағалаудан кейінгі теңгерімдік құны көрсетіледі (6-баған + 7-баған).
11. Нысанның 9-бағанында техникалық паспорттары бар объектілер саны көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында есепті жылда паспорттау жүргізілген объектілер саны көрсетіледі.
13. Нысанның 11-бағанында паспорттау жүргізілуі қажет объектілер саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 636 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі
туралы ақпарат"
Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АҚ
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
Р/с №
Үй-жайдың атауы
Мемлекеттік заңды тұлғалар қызметшілерінің саны
Бекітілген нормативтерге сәйкес үй-жайдың алаңы, ш.м.
Үй-жайдың нақты алып отырған алаңы, ш.м.
Мемлекеттік заңды тұлғаны бекітілген нормативке сәйкес орналастыруға арналған қажетті алаң, ш.м.
1
2
3
4
5
6
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)             (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)       (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат"
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат" нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында үй-жайдың атауы көрсетіледі, атап айтқанда мемлекеттік заңды тұлғалары орналасқан әрбір жеке үй-жай толтырылады.

8. В столбце 6 Формы указывается стоимость, по которой учитывается имущество после вычета накопленной амортизации и убытков от обесценения (столбец 3 - столбец 4 - столбец 5).
9. В столбце 7 Формы указывается сумма переоценки.
10. В столбце 8 Формы указывается балансовая стоимость после переоценки (столбец 6 + столбец 7).
11. В столбце 9 Формы указывается количество объектов, по которым имеются технические паспорта.
12. В столбце 10 Формы указывается количество объектов, по которым проведена паспортизация в отчетном году.
13. В столбце 11 Формы указывается количество объектов, по которым требуется проведение паспортизации.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 623
Приложение 2
к Единой методике ввода данных
объектов учета в реестр
государственного имущества, а
также проведения инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Информация о потребности государственных юридических
лиц в площадях помещений"
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-ПП
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года следующего за отчетным периодом
Форма
№ п/п
Наименование помещения
Численность сотрудников государственного юридического лица
Площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами, кв.м.
Фактически занимаемая площадь помещения, кв.м.
Необходимая площадь для размещения государственного юридического лица в соответствии с утвержденными нормативами, кв.м.
1
2
3
4
5
6
Первый руководитель ________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер __________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
"Информация о потребности государственных юридических лиц
в площадях помещений"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация о потребности государственных юридических лиц в площадях помещений" (далее – Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование помещения, в частности заполняется отдельно каждое помещение, в котором размещены государственные юридические лица.

5. Нысанның 3-бағанында мемлекеттік заңды тұлғалардың қызметшілері саны, атап айтқанда осы үй-жайға орналасқан мемлекеттік заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында бекітілген нормативтеріне сәйкес үй-жайдың алаңы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның нақты алып отырған алаңы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында бекітілген нормативтерге сәйкес орналастыруға арналған мемлекеттік заңды тұлғаларға қажетті алаң көрсетіледі (6-баған, егер 5-бағанда көрсетілген мән 4-бағанында көрсетілген мәннен аз болса толтырылады).
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 636 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың
немесе үй-жайлардың" алаңдары
Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АА
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
Р/с №
Ғимараттың немесе үй-жайдың атауы
Ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері
Ғимараттың кадастрлік нөмері
Ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың немесе ғимараттағы үй-жайдың бөлігі және т.б.)
Мемлекеттік заңды тұлғаларды орналастыру туралы мәліметтер
Мемлекеттік заңды тұлғалардың алып отырған ғимараттың немесе үй-жайдың алаңы, ш.м.
Жалға алынған алаңның 1 ш.м. үшін құны, теңге*
Ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңге*
Ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңге*
Ғимарат немесе үй-жай жедел жүргізу немесе шаруашылық басқару құқығында бекітілген
Басқа мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жайларында орналастырылған
Мемлекеттік емес заңды және/немесе жеке тұлғалардан жалға алынған
Жалпы алаңы
Пайдалы алаңы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Ескертпе : * 11-13-бағандарды жалға алынатын үй-жайы бар болған жағдайда мемлекеттік мекемелер ғана толтырады
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)             (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)             (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат"

5. В столбце 3 Формы указывается численность сотрудников государственного юридического лица, в частности количество сотрудников размещенных в данном помещении.
6. В столбце 4 Формы указывается площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами.
7. В столбце 5 Формы указывается фактически занимаемая площадь помещения государственным юридическим лицом.
8. В столбце 6 Формы указывается необходимая государственному юридическому лицу площадь для размещения в соответствии с утвержденными нормативами (столбец 6 заполняется при условии, если значение, указанное в столбце 5 меньше значения, указанного в столбце 4).
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 623
Приложение 3
к Единой методике ввода
данных объектов учета в реестр
государственного имущества, а также
проведения инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Занимаемые площади зданий или помещений
государственными юридическими лицами"
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1- ЗП
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года следующего за отчетным периодом
Форма
№ п/п
Наименование здания или помещения
Местонахождение здания или помещения
Кадастровый номер здания
Сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и т.д.)
Сведения о размещении государственного юридического лица
Площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом, кв.м.
Стоимость за 1 кв.м. арендуемой площади, тенге *
Расходы по аренде здания или помещения, за один месяц, тенге *
Расходы по аренде здания или помещения, за отчетный год, тенге *
Здание или помещение, закреплено на праве оперативного ведения или хозяйственного управления
Размещено в помещениях других государственных юридических лиц
Арендовано у негосударственных юридических лиц и/или физических лиц
Общая площадь
Полезная площадь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Примечание: * столбцы 11-13 заполняются только государственными учреждениями при наличии арендуемого помещения
Первый руководитель ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
"Информация по занимаемым площадям зданий или помещений
государственными юридическими лицами"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері (мекенжайы) көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың немесе ғимараттағы үй-жайдың бөлігі және т.б.) көрсетіледі.
8. Нысанның 6, 7, 8 - бағандарында мемлекеттік заңды тұлғаның орналастырылуы туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. Нысанның 9, 10 - бағандарында мемлекеттік заңды тұлға алып отырған ғимараттың немесе үй-жайдың жалпы және пайдалы алаңы көрсетіледі.
10. Нысанның 11-бағанында жалға алынған алаңның 1 шаршы метрі үшін құны көрсетіледі.
11. 12-бағанда ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
12. 13-бағанда ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2016 жылғы 29 қарашадағы
№ 636 бұйрығына 4-қосымша
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан "Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау
бойынша ақпарат"
Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АЖ
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
р/с
Мемлекеттік заңды тұлғаның атауы
Қызметтік немесе кезекші
(оның ішінде автобустар)
Марка, модель, модификация
Мемлекеттік нөмір
Қозғалтқыштың көлемі, текше см
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Автомобильдің жабдықтары туралы мәліметтер
Автомобилді жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңге
Автомобилді жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңге
Жедел немесе шаруашылық басқару құқығында бекітіліп берілген автомобиль
Басқа мемлекеттік заңды тұлғалардың пайдалануына берілген
Мемлекеттік емес заңды тұлғалардан және (немесе) жеке тұлғалардан жалға алынған
7
8
9
10
11
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)             (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)             (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат"
1 Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация по занимаемым площадям зданий или помещений государственными юридическими лицами" (далее – Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование здания или помещения.
5. В столбце 3 Формы указывается местонахождение (адрес) здания или помещения.
6. В столбце 4 Формы указывается кадастровый номер здания или помещения.
7. В столбце 5 Формы указываются сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и т.д.).
8. В столбцах 6, 7, 8 Формы указываются сведения о размещении государственного юридического лица.
9. В столбцах 9 и 10 Формы указывается общая и полезная площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом.
10. В столбце 11 Формы указывается стоимость за 1 квадратный метр арендуемой площади.
11. В столбце 12 указываются расходы по аренде здания или помещения за один месяц, в тенге.
12. В столбце 13 указываются расходы по аренде здания или помещения за отчетный год, в тенге.
Приложение 4
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 29 ноября 2016 года № 623
Приложение 4
к Единой методике ввода данных
объектов учета в реестр государственного
имущества, а также проведения
инвентаризации, паспортизации и
переоценки государственного имущества
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Информация по оснащенности
государственных юридических лиц автомобилями"
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1- ОА
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года следующего за отчетным периодом
Форма
№ п/п
Наименование
государственного
юридического лица
Служебный или дежурный
(в том числе автобусы)
Марка, модель, модификация
Государственный номер
Объем двигателя, куб. см
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
Сведения о принадлежности автомобиля
Расходы по аренде автомобиля, за один месяц, тенге
Расходы по аренде автомобиля, за отчетный год, тенге
Автомобиль, закрепленный на праве оперативного или хозяйственного управления
Предоставлено в пользование другими государственными юридическими лицами
Арендуемое у негосударственных юридических лиц и (или) физических лиц
7
8
9
10
11
Первый руководитель ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
"Информация по оснащенности государственных
юридических лиц автомобилями"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация по оснащенности государственных юридических лиц автомобилями" (далее - Форма).

2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1 - бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2 - бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3 - бағанында қызметтік немесе кезекші автомобиль (оның ішінде автобустар) көрсетіледі.
6. Нысанның 4 - бағанында автомобильдің маркасы, моделі, модификациясы көрсетіледі.
7. Нысанның 5 - бағанында автомобильдің мемлекеттік нөмірі көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында автомобиль қозғалтқышының көлемі текше см көрсетіледі.
9. Нысанның 7, 8, 9 - бағандарында автомобильдің жабдықтары туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 10 - бағанда автомобильді жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
11. 11 - бағанда автомобильді жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.

2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование государственного юридического лица.
5. В столбце 3 Формы указывается служебный или дежурный автомобиль (в том числе автобусы).
6. В столбце 4 Формы указывается марка, модель, модификация автомобиля.
7. В столбце 5 Формы указывается государственный номер автомобиля.
8. В столбце 6 Формы указывается объем двигателя автомобиля в куб. см.
9. В столбцах 7, 8, 9 Формы указываются сведения о принадлежности автомобиля.
10. В столбце 10 указываются расходы по аренде автомобиля за один месяц, в тенге.
11. В столбце 11 указываются расходы по аренде автомобиля за отчетный год, в тенге.