"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 506 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 қаңтарда № 14724 болып тіркелді. Ескерту. Күші жойылды – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 27.01.2017 № 30 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9987 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
2-тармақтың:
2) тармақшасы алып тасталсын;
3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) сатып алынған асыл тұқымды малдарды пайдалану туралы келісім – тиісті аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің (бұдан әрі - бөлім) басшысы және тауар өндіруші арасында қол қойылған, сатып алынған асыл тұқымды малды нысаналы пайдалану бойынша тауар өндіруші қабылдаған міндеттемелерді растайтын құжат;";
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
асыл тұқымды ірі қара малдың, қойлардың, маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен, сондай-ақ бал араның ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу;
тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара мал мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу;
асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу;
отандық және шетелдік асыл тұқымдық зауытшылардан асыл тұқымды қой, жылқы, шошқа, түйе, марал (бұғыларды) сатып алу;
отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан асыл тұқымды тәуліктік балапан мен ата-енелік/ата-тектік нысанды құстардың етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқасын сатып алу;
жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу;
шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу;
асыл тұқымдық орталықтар мен асыл тұқымды жануарлардың ұрығын өткізу жөніндегі дистрибьютерлік орталықтардың (бұдан әрі - дистрибьютерлік орталық) ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына қолдан ұрықтандыру жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу жөніндегі шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;";

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 506. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2017 года № 14724. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 27.01.2017 № 30 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9987, опубликованный 24 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 2) исключить;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) соглашение об использовании приобретенных племенных животных – документ, подтверждающий принятые обязательства товаропроизводителя по целевому использованию приобретенных племенных животных, подписанное между руководителем отдела сельского хозяйства соответствующего района (далее – отдел) и товаропроизводителем;";
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) на развитие племенного животноводства:
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, маралов (оленей), а также пчелосемьями;
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, охваченного породным преобразованием;
приобретение племенного крупного рогатого скота;
приобретение племенных овец, лошадей, свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных;
приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных;
содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств;
возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах;
возмещение до 50 % затрат племенных центров и дистрибьютерных центров по реализации семени племенных животных (далее – дистрибьютерный центр) на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных;";

8-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) бұрын субсидияланған, сондай-ақ айырбас бойынша өзара есеп айырысу есебіне сатып алынған немесе өнімділікті молайту мақсатында пайдаланылмайтын асыл тұқымды ірі қара мал, асыл тұқымды қой, жылқы, түйе, шошқа, марал (бұғы), асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімі;";
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу;
қойлардың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу;
асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу;
асыл тұқымды қойларды сатып алу;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға бағытталған басқа да бағыттар;";
15-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша жануарларды кіріске алу актісі және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған асыл тұқымдық малды пайдалану туралы келісімі;
2) асыл тұқымды қойларды, жылқыларды, түйелерді, шошқалар мен маралдарды (бұғыларды) сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша жануарларды кіріске алу актісі және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған асыл тұқымдық малды пайдалану туралы келісімі;";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Ұсынылған құжаттар осы Қағидаларда белгіленген өлшемдер мен талаптарға сәйкес келген және өтінімдерді қайтарып беруге негіздер болмаған жағдайда, бөлім тауар өндіруші субсидия алуға өтінімде ұсынған деректерді екі жұмыс күні ішінде ірі қара мал мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу бағыты бойынша осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кейіннен шығара отырып, АЖС мен АТЖ-де мал басы санын (малдардың жеке нөмірлері, жынысы, тұқымы және туған мерзімі сәйкестігіне), АТЖ-де ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарттың бар-жоғын, АЖС-де асыл тұқымды ірі қара малға арналған асыл тұқымды куәліктің бар-жоғын салыстырып тексеруді жүргізеді.
Бөлім мал шаруашылығы өнімдерін субсидиялауға өтінім берген тауар өндірушілерді ауданның ветеринария бөлімі ұсынған аса қауіпті және инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралар бар болған жағдайда қойылған тауар өндірушілер тізімімен салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті аумақтық бөлімшесінің асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы АТЖ мен АЖС-дағы мал басы санының сәйкестігіне және тұқымдық бұқаға арналған жүктемеге мониторинг жүргізеді.";

подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"4) племенной крупный рогатый скот, племенные овцы, лошади, верблюды, свиньи, маралы (олени), племенная птицеводческая продукция ранее просубсидированные, а также приобретенные по бартеру, в счет взаиморасчетов или используемые не для воспроизводственных целей;";
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) на развитие племенного животноводства:
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота;
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец;
приобретение племенного крупного рогатого скота;
приобретение племенных овец;
остальные направления, направленные на развитие племенного животноводства;";
подпункты 1) и 2) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"1) при приобретении племенного крупного рогатого скота – акт оприходования животных по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и соглашение об использовании приобретенных племенных животных по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) при приобретении племенных овец, лошадей, верблюдов, свиней и маралов (оленей) – акт оприходования животных по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и соглашение об использовании приобретенных племенных животных по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. В случае соответствия представленных документов критериям и требованиям, установленным настоящими Правилами и отсутствия оснований для отклонения, отдел в течение двух рабочих дней проверяет данные, представленные товаропроизводителем в заявке на получение субсидий по направлению ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец: проводит в ИАС сверку с ИСЖ численности поголовья (на соответствие индивидуальных номеров животных, пола, породы и даты рождения), наличие договора о научно-консалтинговом сопровождении в ИАС, наличие племенного свидетельства на племенной крупный рогатый скот в ИАС.
Отдел осуществляет сверку товаропроизводителей, подавших заявку на субсидирование животноводческой продукции, со списком товаропроизводителей, по которым наложены карантинные мероприятия по особо опасным и инфекционным заболеваниям представленной отделом ветеринарии района при наличии таковых.
Государственный инспектор по племенному животноводству территориального подразделения Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства осуществляет мониторинг на соответствие численности поголовья в ИАС и ИСЖ, нагрузку на быка производителя.";

23-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) асыл тұқымды ірі қара малды/қойды сатып алу – осы қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (АТЖ-ден) асыл тұқымды малдарды сатып алғаны туралы үзінді;";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Бөлім тауар өндірушінің осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген тиісті өндіріс деңгейіне сәйкестігін айқындайды және осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудан бойынша жиынтық акт жасайды және оны аудан әкімі бекітеді. Бекітілген аудан бойынша жиынтық акт және егер субсидия алуға арналған өтінімдер болған жағдайда, субсидия алуға арналған өтінімдердің электрондық (сканерленген) көшірмелері басқармаға екі аптада бір рет ұсынылады. Бөлім субсидия алуға арналған өтінімді растау құжаттарының көшірмелермен (АТЖ-дан және ветеринариялық ұйымнан алынған) және сатып алынған асыл тұқымды жануарларды пайдалану туралы келісімнің түпнұсқасымен бірге үш жыл бойы сақтайды. Бөлім басқармаға берілетін құжаттардың дұрыстығын қамтамасыз етеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 4, 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 10-қосымшаның 5-нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген Қағидаларға 11-қосымшаның 2, 6-нысандары осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға, сондай-ақ "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
_______________Б. Сұлтанов

подпункт 2) пункта 23 изложить в следующей редакции:
"2) приобретения племенного крупного рогатого скота/ племенных овец – выпиской о приобретении племенного крупного рогатого скота/племенных овец (из ИАС) по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Отдел определяет соответствие товаропроизводителя соответствующему уровню производства, указанному в приложении 3 к настоящим Правилам и составляет сводный акт по району по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам и утверждает акимом района. Утвержденный сводный акт по району и электронные (сканированные) копии заявок на получение субсидий не реже одного раза в две недели представляется в управление в случае наличия заявок на получение субсидий. Отдел хранит заявку на получение субсидий с копиями подтверждающих документов (полученных с ИАС и от ветеринарной организации) и оригиналом соглашения об использовании приобретенных племенных животных в течение трех лет. Отдел обеспечивает достоверность представляемых в управление документов.";
приложения 1, 2, 4, 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу;
форму 5 приложения 10 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
формы 2 и 6 приложения 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов

2016 жылғы 20 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_______________Т. Сүлейменов
2016 жылғы 29 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2016 жылғы
6 желтоқсандағы № 506
бұйрығына
1-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығы өнімінің
өнімділігі мен өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Бюджеттік субсидиялар нормативтері
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Мал шаруашылығы
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
*
2.
Асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу құнын арзандату
бірлік
*
Етті бағыттағы мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу

20 декабря 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Т. Сулейменов
29 декабря 2016 года
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер – Министра
Республики Казахстан -
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2016 года № 506
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Нормативы бюджетных субсидий
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Скотоводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
*
2.
Удешевление стоимости приобретенного племенными и дистрибьютерными центрами специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
единиц
*
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы

30 000
2.
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
бас
*
3.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандату
бас
*
Бал ара шаруашылығы
1.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
бал ара ұясы
*
Ескертпе:
* субсидиялар нормативтері облыс әкімдігінің қаулысымен бекітіледі;
**импортталған асыл тұқымды жануарларды сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын көлемі субсидияланады.
*** жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан қайта бөлген кезде және/немесе бөлінген бюджеттік қаражат жеткілікті болған кезде Министрліктің келісімі бойынша субсидиялау нормативтерін бекітілген нормативтің 50%-ына дейін (күрке тауық еті бойынша 100%-ына дейін) арттыруға болады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2016 жылғы
6 желтоқсандағы № 506
бұйрығына
2-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығы өнімінің
өнімділігі мен өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған бюджеттік субсидияларды беруге үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қойылатын өлшемшарттар мен талаптар
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар мен талаптар
1
2
3
1.
Ірі қара малдың аналық басымен
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Барлық малдарда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖС-да тіркелуі.
2. Ірі қара малдың барлық басы АТЖ-да тіркелген болуы.
3. Импортталған жануарлар үшін өсімін молайтуда пайдаланылатын, асыл тұқымды тұқымдық бұқаларға арналған асыл тұқымды куәліктердің және жануар Қазақстанда туылған жағдайда Ірі қара мал тұқымдары бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
4. Тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір бұқа, бұқаны қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес етті бағыттағы бірінші және екінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды шағылыстыру кезеңі бойында өсімін молайтуға пайдалану және бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған етті бағыттағы бірінші және екінші санаттағы тұқымдық бұқаларға алмастыру;
2) АЖС-дан үзінді-көшірмедегі ақпаратпен расталатын, өсімін молайту үшін пайдалануға жол бермеу мақсатында осы тауарлы табынның барлық тұқымсыз бұқаларын піштіру.

30 000
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
голов
*
3.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
голов
*
Пчеловодство
1.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелосемей
*
Примечание:
* норматив субсидий утверждается постановлением акимата области;
** приобретение импортированных племенных животных субсидируется до
утвержденного норматива, но не более 50% стоимости от его стоимости приобретения;
*** при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или
при перераспределении с других бюджетных программ и/или при достаточности
выделенных бюджетных средств допускается увеличение нормативов субсидирования до
50% от установленного норматива по согласованию с Министерством.
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2016 года № 506
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии и требования
к сельскохозяйственным товаропроизводителям, претендующим
на предоставление бюджетных субсидий на развитие
племенного животноводства
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация в ИСЖ.
2. Наличие регистрации всего поголовья крупного рогатого скота в ИАС.
3. Наличие племенных свидетельств на племенных быков-производителей, используемых в воспроизводстве для импортированных животных и наличие племенного статуса в Республиканской палате по породам крупного рогатого скота при условии рождения животного в Казахстане.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием:
1) использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных быков-производителей первой или второй категории мясных пород, в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка на тридцать голов случного контингента, использование быка не более двух случных сезонов подряд);
2) кастрация всех беспородных быков данного товарного стада в целях недопущения их использования для воспроизводства, подтверждаемая сведениями в выписке из ИСЖ.

5. Етті және сүтті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара мал басын өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) мал басын тиісті тұқым бойынша Республикалық палатада тіркеу;
2) тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың консалтингтік сүйемелдеуі;
3) етті мал шаруашылығында:
бірінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы және/немесе өзіндік өнімділігі бойынша бағаланған, тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану; екінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе индекстік жүйе бойынша және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған, тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану;
4) сүтті мал шаруашылығында - шағылыстыру контингентін индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы бойынша бағаланған және тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % қолдан ұрықтандыруда пайдалану.
2.
Қойдың аналық басымен
1. Барлық малдарда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олар АЖС-да тіркелген болуы.
2. Қойдың барлық аналық басының АТЖ-да тіркелген болуы.
3. Қойдың кемінде 300 аналық басының болуы.
4. Тұқымдық түрлендірумен қамтылған қойды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір қошқар, тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды шағылыстыру кезеңі бойында өсімін молайтуда пайдалану және бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды алмастыру немесе аналық мал басын өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану;
2) АЖС-дан үзінді-көшірмедегі ақпаратпен расталатын, өсімін молайту үшін пайдалануға жол бермеу мақсатында осы тауарлы табынның барлық тұқымсыз бұқаларын піштіру;

5. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного крупного рогатого скота мясного и молочного направления:
1) регистрация поголовья в Республиканской палате по соответствующей породе;
2) консалтинговое сопровождение Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) в мясном скотоводстве:
для племенного стада первой категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или по собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
для племенного стада второй категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по индексной системе и/или собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
4) в молочном скотоводстве - использование 100% искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе.
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация в ИСЖ.
2. Наличие регистрации всего поголовья овец в ИАС.
3. Наличие не менее 300 голов маточного поголовья овец.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением овец, охваченного породным преобразованием:
1) использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного барана на тридцать голов случного контингента, использование барана-производителя не более двух случных сезонов подряд) или использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей;
2) кастрация всех беспородных баранов в стаде в целях недопущения их использования для воспроизводства, подтверждаемая сведениями в выписке из ИСЖ;

3) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін технологиялық жабдықтың болуы немесе дистрибьютерлік орталықпен бірлесе отырып, қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдаланған кезде).
5. Асыл тұқымды қойларды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) бейінді ғылыми ұйымның немесе шаруашылық өсіретін қой тұқымы бойынша маманданған ғалымның консалтингтік сүйемелдеуі;
2) аналық мал басын өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды пайдалану;
3) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін технологиялық жабдықтың болуы немесе дистрибьютерлік орталықпен бірлесе отырып, қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдаланған кезде).
4) Қазақстанда туылған жағдайда қойлардың өнімділік бағыттары бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
3.
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Есептік жылдың 1 қаңтарына маралдардың (бұғылардың) кемінде 300 бастың болуы.
2. Асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды шағылыстыру кезеңі бойында және ротациялауда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір аталық, тұқымдық аталықты қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес өсімін молайтуда пайдалану.
3. Бейінді ғылыми мекеменің немесе марал (бұғы) өсіруде маманданған ғалымның ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
4. Қазақстанда туылған жағдайда марал шаруашылығы (бұғы шаруашылығы) бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
4.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Есептік жылдың 1 қаңтарында кемінде 100 бал ара ұясының болуы.
2. Бейіндік ғылыми ұйымның немесе бал араларын өсірумен айналысатын ғалымның ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
3. Қазақстанда туылған жағдайда бал ара шаруашылығы бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
5.
Тауар өндірушілердің асыл тұқымды және селекциялық ірі қара мал сатып алуы
1. Сатып алатын ірі қара малдың жасы оларды тауар өндірушіде карантинге қойған сәтте:
қашарлар - 18 айдан, құнажындар және бұқалар - 26 айдан аспайды.
2. Зоотехникалық қырылу нормасының шегінде өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын кемінде екі жыл, асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды - кемінде екі шағылыстыру маусымында пайдалану (жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында өсімін молайту үшін сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды есепке алмағанда).

3) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с дистрибьютерным центром (при использовании искусственного осеменения).
5. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенных овец:
1) консалтинговое сопровождение профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на породе овец, разводимой хозяйством;
2) использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей и/или использование в воспроизводстве оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей;
3) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с дистрибьютерным центром (при использовании искусственного осеменения);
4) наличие племенного статуса в Республиканской палате по направлению продуктивности овец при условии рождения животного в Казахстане.
3.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1. Наличие поголовья маралов (оленей) не менее 300 голов на 1 января отчетного года.
2. Использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и ротации племенных самцов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного самца на тридцать голов случного контингента, использование самца-производителя не более двух случных сезонов подряд).
3. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении маралов (оленей).
4. Наличие племенного статуса в Республиканской палате по мараловодству (оленеводству) при условии рождения животного в Казахстане.
4.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие не менее 100 пчелосемей на 1 января отчетного года.
2. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении пчел;
3. Наличие племенного статуса в Республиканской палате по пчеловодству при условии рождения животного в Казахстане.
5.
Приобретение товаропроизводителями племенного крупного рогатого скота
1. Возраст приобретенного крупного рогатого скота не превышает на момент их постановки на карантин у товаропроизводителя: телки - 18 месяцев, нетели и быки - 26 месяцев.
2. Использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводственных целях не менее двух лет, племенных быков-производителей - не менее двух случных сезонов (за исключением племенных быков-производителей, приобретенных для использования в воспроизводстве в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств).

3. Табынның өсімін молайту үшін сатып алынған ірі қара малды тек Қазақстан Республикасының аумағында үш жыл ішінде пайдалану.
4. Асыл тұқымды ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың консалтингтік сүйемелдеуі;
2) етті мал шаруашылығында: бірінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған, ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану; екінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған, өз өнімділігі бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану;
3) сүтті мал шаруашылығында – шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған және тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % қолдан ұрықтандыруда пайдалану.
6.
Тауар өндірушілердің асыл тұқымды қойларды, жылқыларды, түйелерді, шошқаларды және маралдарды (бұғыларды) сатып алуы
1. Сатып алынған асыл тұқымды жануарлардың жасы сатып алу-сату/лизинг шартын жасасқан сәтте мынадай жастан аспайды:
қойлар: тұсақтар - 18 айға дейін; еркек тоқтылар - 18 айға дейін;
жылқылар: байталдар - 3 жасқа дейін; сәуріктер - 5 жасқа дейін;
түйелер: аналықтар - 3 жасқа дейін; аталықтар - 5 жасқа дейін;
шошқалар: аналықтар - 12 айға дейін; аталықтар - 14 айға дейін;
маралдар: аналықтар - 18 айға дейін, аталықтар (алғаш төлдегендер) - 24 айға дейін.
2. Асыл тұқымды малды отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан сатып алу.
3. Зоотехникалық қырылу нормалары шегінде сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басының өсімін молайту мақсатында кемінде екі жыл, асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды кемінде екі шағылыстыру маусымында пайдалану.
7.
Отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан ата-енелік/ ата-тектік нысандағы тәуліктік балапан мен етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқа сатып алу
1. Ата-тектік, ата-енелік/ата-тектік нысандары бар отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан және ата-енелік/ата-тектік нысандағы етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапан және асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқа сатып алу.

3. Использование приобретенного крупного рогатого скота для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного поголовья крупного рогатого скота:
1) консалтинговое сопровождение Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) в мясном скотоводстве:
для племенного стада первой категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по качеству потомства племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
для племенного стада второй категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) в молочном скотоводстве - использование 100% искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе.
6.
Приобретение товаропроизводителями племенных овец, лошадей, верблюдов, свиней и маралов(оленей)
1. Возраст приобретенных племенных животных не превышает на момент заключения договора купли-продажи/лизинга:
овцы: ярки - до 18 месяцев; баранчики - до 18 месяцев;
лошади: кобылки - до 3 лет; жеребчики - до 5 лет;
верблюды: самки - до 3 лет; самцы - до 5 лет;
свиньи: свинки - до 12 месяцев; хрячки - до 14 месяцев;
маралы (олени): самки - до 18 месяцев; самцы (перворожки) - до 24 месяцев.
2. Приобретение племенных животных у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных.
3. Использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводственных целях не менее двух лет, племенных производителей - не менее двух случных сезонов;
7.
Приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных
1. Приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных, содержащих прародительские, родительские формы.

2. Торда немесе еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы.
8.
Жеке қосалқы шаруашылықардағы мал басынан қалыпастырылған, жалпы табында өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу
1. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған жалпы табында осы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары жиынын өткізу.
2. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды зоотехникалық нормативтерге (қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық емес) сәйкес табында өсімін молайтуда пайдалану.
3. Тұқымсыз бұқаларды өсімін молайту үшін пайдалануға жол бермеу мақсатында осы жалпы табынның тұқымсыз бұқаларын піштіру.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2016 жылғы
6 желтоқсандағы № 506
бұйрығына
3-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
1-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малға, отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан сатып алынған асыл тұқымды қойларға, жылқыларға, шошқаларға, түйелерге, маралдарға (бұғыларға); етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапандарға, сондай-ақ отандық және шетелдік асыл тұқымды құс фабрикаларынан асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқаға (қажеттісін қалдырыңыз) субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші (сатып алушы): _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
тауар өндірушінің/сатып алушының атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Тауар өндірушінің (сатып алушының) мекенжайы: _____________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (бар болса): __________________________________
5. 20__ жылы асыл тұқымды өнімнің (материалдың) нақты сатып алынғаны:
1) түрі: ____________________________________________________________________
(ірі қара мал/қойлар/жылқылар/шошқалар/түйелер/маралдар (бұғылар)
__________________________________________________________________________
(тәуліктік балапандар/асыл тұқымды жұмыртқа)
2) тұқым (кросс), өнімділік бағыты:
__________________________________________________________________________

2. Наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания.
8.
Содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
1. Проведение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию данных племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств.
2. Использование племенных быков-производителей в воспроизводстве стада в соответствии с зоотехническими нормативами (не более двух случных сезонов подряд).
3. Кастрация беспородных быков данного общественного стада в целях недопущения их использования для воспроизводства.
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер –
Министра Республики Казахстан -
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2016 года №506
Приложение 4
к Правилам субсидирования развития
племенного животноводства,
повышения продуктивности и качества
продукции животноводства
форма 1
Отдел ___________________
__________________ района
__________________ области
Заявка
на получение субсидий за приобретенный племенной
крупный рогатый скот, племенных овец, лошадей,
свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и
зарубежных заводчиков племенных животных; племенных суточных
цыплят мясного и яичного направления, а также племенного
инкубационного яйца у отечественных и зарубежных
племенных птицефабрик (оставить нужное)
1. Товаропроизводитель (покупатель):_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
________________________________________________________________________________
наименование товаропроизводителя/покупателя)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
________________________________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Адрес товаропроизводителя (покупателя):_________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии): __________________________________________
5. Фактически приобретено племенной продукции (материала) в 20_ году:
1) вид:____________________________________________________________________
(крупный рогатый скот/ овцы/ лошади/ свиньи/ верблюды/ маралы (олени)
________________________________________________________________________________
суточные цыплята/племенное яйцо)
2) порода (кросс), направление продуктивности:______________________________________
________________________________________________________________________________

3) саны, жас-жыныстық тобы, жасы (сатып алу кезіндегі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(бас - санмен және жазбаша)
4) облысы, шығарылған елі:
__________________________________________________________________________
5) сатушы:
__________________________________________________________________________
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды малдарды, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімдерін сатып алу-сату/лизингілеу шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасасу күні
Бас саны
Бірлік құны, теңге
Шарт бойынша сомасы
Сатушы туралы деректер (ел, сатушының атауы, орналасқан жері)
2.
Асыл тұқымды малдарды және асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімдерін сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасауды және/немесе төлемнің кейінге қалдырылғанын растайтын төлем құжаттары
Құжат (тар) атауы
Бірлік құны, теңге
Барлық төленген сомасы, теңге
3.
Асыл тұқымды малға, асыл тұқымды тәулік балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқаға асыл тұқымдық куәлік (сертификат) немесе асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малға селекциялық карточка
Куәлік (тер) нөмірі
Берілген күні
4.
Жануарларды және құстарды кіріске алу актісі
Акт нөмірі
Күні
Саны
5.
Тауар өндірушіден карантинді алу туралы акті (асыл тұқымды ірі қара малды шетелден сатып алған жағдайда)
Акт нөмірі
Күні
Саны
6.
Құстарды торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
7.
Асыл тұқымды ірі қара мал басын өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін: тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың консалтингтік сүйемелдеуі туралы шартының № және күні (тек асыл тұқымды аналық мал басын сатып алған жағдайда)
Шарт нөмірі
Жасасу күні
8.
ДНК-паспорты (асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды шетелден сатып алған жағдайда)
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
9.
Сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малды пайдалану туралы келісім
Жасасу күні
Жануар түрі
Бас саны
Қолданылу мерзімі
10.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы::
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______ ________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____"_____________ 20___ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ______ _________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
2-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан құралған жалпы табында өсімін молайту үшін пайдаланатын етті, сүтті және құрама бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға субсидиялар алуға арналған өтінім
Тауар өндіруші ____________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды тұлғаның атауы)
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Жалпы табында шығылыстыру үшін пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
жануардың жеке нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, (айы)
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен
табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған жалпы табында етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары жиналысының шешімі
Елді мекен атауы
Жиналыс өткізу күні
Аналық мал басы саны (екі жастан жоғары), бас
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық мал басы саны, бас
Асыл тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірлері
Тұқымы
АТЖ-дағы тіркеу нөмірі
Бұқа (лар) иесінің атауы
2.
Осы жалпы табындағы тұқымсыз бұқаларды піштіру туралы ауылдық округке бекітілген ветеринариялық дәрігер берген анықтама
Нөмірі және берілген күні
Ауылдық округ, елді мекен атауы
Жануар түрі
Бұқалар саны, бас
Анықтама берушінің ТАӘ
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: _______ ____________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" _______________ 20___жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
3-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Шаруа қожалықтарында (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды жеткізушілерге 100 %-ға дейін өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Жеткізуші: ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды тұлғаның атауы,
__________________________________________________________________________
мекенжайы)

3) количество, половозрастная группа, возраст (при покупке):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(голов - цифрами и прописью)
4) область, страна происхождения: _________________________________________________
________________________________________________________________________________
5) продавец: ____________________________________________________________________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи/лизинга племенных животных, племенной птицеводческой продукции
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Стоимость единицы, тенге
Сумма по договору
Данные о продавце (страна, наименование продавца, место расположение)
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи племенных животных и племенной птицеводческой продукции
Наименование документа (ов)
Стоимость единицы, тенге
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Племенное свидетельство на племенную продукцию (материал)
Номер свидетельства (в)
Дата выдачи
4.
Акт оприходования животных и птицы
Номер акта
Дата
Количество
5.
Акт снятия с карантина у товаропроизводителя (в случае приобретения племенного крупного рогатого скота из-за рубежа)
Номер акта
Дата
Количество
6.
Документы подтверждающие наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
7.
Для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного поголовья крупного рогатого скота: номер и дата договора о консалтинговом сопровождении Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе (только при приобретении племенного маточного поголовья)
Номер договора
Дата заключения
8.
ДНК-паспорта (в случае приобретения племенных быков-производителей из-за рубежа);
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
9.
Соглашение об использовании приобретенных племенных животных
Дата заключения
Вид животного
Количество голов
Срок действия
10.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): _________ _________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________________________
(при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ___________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________________________
(при его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________________ района ___________________________ области
форма 2
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий за содержание племенных
быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород,
используемых для воспроизводства в общественном стаде,
сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
Товаропроизводитель: ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица / наименование юридического лица)
Область и район: __________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: _________________________________________
Быки-производители, используемые для случки в общественных стадах
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
индивидуальный номер животного (далее - ИНЖ)
инвентарный номер
кличка
возраст, (месяцев)
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
населенный пункт
наименование стада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных молочных и комбинированных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
Наименование населенного пункта
Дата проведения схода
Количество маточного поголовья (старше двух лет), голов
Количество маточного поголовья планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационный номера племенных быков-производителей
Порода
Регистрационный номер в ИАС
Наименование владельца быка (ов)
2.
Справка о кастрации беспородных быков данного общественного стада, выданная ветеринарным врачом, закрепленным за сельским округом
Номер и дата выдачи
Наименование сельского округа, населенного пункта
Вид животного
Количество быков, голов
ФИО выдавшего справку
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): _________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
_______________________________________________________________________
наличии)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
__________________________________________________________________________
наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 3
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий на возмещение поставщикам до 100 %
затрат по искусственному осеменению маточного поголовья
крупного рогатого скота/овец в крестьянских (фермерских),
личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Поставщик:______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического
лица, адрес)

2. ЖСН/ БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Жеткізушінің мекенжайы: _________________________________________________
__________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй №)
4. Ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша __________ мал басына қызмет көрсетілді.
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Шаруашылық (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Отандық асыл тұқымдық орталықтан (асыл тұқымдық орталықтарды қоспағанда) ірі қара малдың аналық мал басы үшін ұрық сатып алуға арналған шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын ұрықтандыру актісі және ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басын тексеру актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған мал басы саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандырушы-техниктің ТАӘ
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Жеткізуші: _________ ___________________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" _______________ 20__ жылғы
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
Бөлімінің басшысы ________ _______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
4-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Бұқашықтарды бірінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдарына өткізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар туралы мәліметтер
ЖСН
Сатылған кезіндегі жасы, айы
Сатылған кезіндегі тірідей салмағы, кг
Сатылған күні
Сатып алушы
Бордақылау алаңының атауы
Есептік нөмірі
1
2
3
4
5
6
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Бұқашықтарды бордақылау алаңдарына сатып алу-сату шарты немесе дайындаушы ұйымдар арқылы өткізген кезде - тауар өндіруші, дайындаушы ұйым және бордақылау алаңы арасындағы ірі қара малды сатып алу шарты
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған бұқашықтар саны, бас
Бір бастың құны, теңге
Шарт бойынша барлық сомасы, теңге
3.
Бұқашықтарды бордақылау алаңдарына қабылдап алу - беру актісі
Акт нөмірі және күні
Бұқашықтар саны, бас
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): ________ _______________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
5-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ірі, шырынды, құрама жемшөптер мен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(тауар өндірушінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /атауы)

2. ИИН/БИН_______________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес поставщика:_______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(область, район, город/село/ улица, № дома)
4. Оказана услуга по искусственному осеменению маточного поголовья крупного
рогатого скота/овец __________ голов.
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в крестьянско-фермерских/производственных кооперативах и личных подсобных хозяйствах
Номер договора
Дата заключения
2.
Договор на приобретение семени для маточного поголовья крупного рогатого скота у отечественного племенного центра (за исключением племенных центров)
Номер договора
Дата заключения
3.
Акт осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Вид животного
Количество осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и ФИО техника-осеменатора
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Поставщик: _________________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела _________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
руководителя)
Место печати (при наличии)
форма 4
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
реализацию бычков на откормочные площадки
первого уровня производства
Наименование хозяйствующего субъекта:______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ___________________________________
Сведения о бычках, реализованных на откормочные площадки
ИНЖ
Возраст при продаже, месяцев
Живая масса при продаже, килограмм
Дата продажи
Покупатель
Наименование откорм-площадки
Учетный номер
1
2
3
4
5
6
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор купли-продажи бычков на откормочную площадку или при реализации через заготовительные организации - договор закупа крупного рогатого скота между товаропроизводителем, заготовительной организацией и откормочной площадкой
Номер договора
Дата заключения
Количество приобретенных бычков, голов
Стоимость одной головы, тенге
Всего сумма по договору, тенге
3.
Акт приема-передачи бычков на откормочную площадку
Номер и дата акта
Количество бычков, голов
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ____________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ___________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
_______________________________________________________________________________
(при его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 5
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат по заготовке и
приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и
кормовых добавок
1.Товаропроизводитель:_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование
товаропроизводителя)

2. БСН/ЖСН _______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі ____________________________________________
5. Аналық мал басының болуы _________________________________________бас
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жер учаскелерін жемшөп дақылдарына және/(немесе) шабындық (орылатын) алқаптарына (егіндік жер, шабындық, түпкілікті жақсартылған жайылымдар) бөлу туралы акті және/немесе ірі, шырынды, құрама жемшөптерді және жемшөптік қоспаларды (сүрлем/пішендеме/пішен) және жемшөптік қоспалар (премикстер) сатып алуға арналған шарт
Акт/шарт нөмірі
Акт берілген күн/шарт жасасу күні
Алаң, га/көлемі, тонна
2.
Ірі, шырынды, құрама жемшөптерді дайындауға арналған шығындардың анықтама-есебі
Жасау күні
Жемшөп түрі
Шығындар атауы
Барлық құны, теңге
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______ ________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
6-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Сиыр етi, жылқы етi, қой етi (қозы еті), түйе еті, шошқа етi, құс етi және күрке тауық етi, жұмыртқалағыш кроссты тауық жұмыртқасы (бұдан әрi - тағамдық жұмыртқа), сүт, қымыз, шұбат, биязы жүнді қойлардың жүнi (бұдан әрi - биязы жүн) өндiрісінің құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды тұлғаның атауы)

2. БИН /ИИН ______________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес Товаропроизводителя:_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
4. Учетный номер хозяйства__________________________________________________
5. Наличие маточного поголовья____________________________________ голов
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения) и/или договор на покупку грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок ((силос/сенаж/сено) и кормовых добавок (премиксы)
№ акта/договора
Дата выдачи акта/дата заключения договора
Площадь, га/объем, тонн
2.
Справка-расчет затрат на заготовку грубых, сочных, концентрированных кормов
Дата составления
Вид корма
Наименование затрат
Всего стоимость, тенге
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ____________ _________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________________________
(при его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 6
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на удешевление стоимости производства говядины, конины,
баранины (ягнятины), верблюжатины, свинины, мяса птицы и
индейки, куриного яйца яичных кроссов (далее - пищевое яйцо),
молока, кумыса, шубата, шерсти тонкорунных овец
(далее - тонкая шерсть)
1. Товаропроизводитель: ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица/наименование юридического лица)

2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(жеке/заңды тұлға үшін) _____________________________________________________
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (бар болса): __________________________________
5. Өткізілген көлемі (қажеттісін толтыру):
Өнімнің түрі
Мал сою/өңдеу бойынша кәсіпорынның есептік нөмірі
Өнімді сатып алушы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
Деңгейі
Өлшем бірлігі
Өндірілген және өткізілген өнім көлемі, бірлік
1 бірлік үшін субсидиялау нормативі, теңге
Субсидиялардың жиыны, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Сиыр еті
килограмм
Қой еті (қозы еті)
килограмм
Жылқы еті
килограмм
Түйе еті
килограмм
Шошқа еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Тағамдық жұмыртқа
дана
Сүт
килограмм
Қымыз
килограмм
Шұбат
килограмм
Биязы жүн
килограмм
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар (өнімді меншікті өңдеу кәсіпорындарына немесе цехтарына берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
2.
Тауар өндірушіге тиесілі емес кәсіпорынның қызметін пайдаланған кезде малды сою және бастапқы өңдеу бойынша көрсетілген қызметтерді растайтын құжаттар (шарт, шот-фактура, төлем құжаттары)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген және төленген өнім көлемі
3.
Заңды тұлға мал бордақылау қызметтерін сатып алуды жүзеге асырған тауар өндірушілердің немесе бордақылау алаңдарының өлшемдер мен талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар (тиісті субсидиялау бағыты бойынша алғаш рет өтінім берген кезде немесе өндіріс деңгейі өзгерген кезде толтырылады)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
Сәйкес келеді немесе сәйкес келмейді
4.
Мал бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шарт және мал бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметтер құнын толық төлегенін растайтын құжаттар (мал бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде толтырылады)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
5.
Өнімді өткізуге тауарлы-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі (өнімді жеке өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне өткізген жағдайда)
Тауарлы-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір жүкқұжаты бойынша көрсетіледі)
6.
Кассалық чектердің тізілімі (өнімді өздері өткізген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі және күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
7.
Жануарларды сою актісі
Акт (тар) нөмірі және күні
Сойылған мал басы саны, бас
Барлық тірідей салмағы, килограмм
Барлық сойыс салмағы, килограмм
Бір бастың орташа сойыс салмағы, килограмм
8.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығы жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Өндірілген өнім көлемі, килограмм
Статистика органдарының есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
9.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: ___________ _______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
"____" _______ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
Құс фабрикалары өтінім берген жағдайда келісіледі
"Келісілді"
"Қазақстан құс өсірушілер одағы" ЗЖТБ
"____ " _______ 20__ жыл
______________ ____________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
7-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
Аналық мал басы (18 айдан бастап), бас: ________________________________________
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: _____________________________________
Тұқымдық бұқаға жүктеме, бас: _______________________________________________
Шаруашылықта пайдаланылатып тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
Сатып алу туралы мәліметтер
ЖСН
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
кезеңі, маусым
түскен күні
сатушының атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын аналық мал басы
ЖСН
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): __________ _____________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
8-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге (өнімділіктің етті және сүтті бағыттарында асыл тұқымды ірі қара малды өсіруімен айналысатын тауар өндірушілер үшін) субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы (15 айдан үлкен сиырлар, қашарлар және құнажындар), бас: ________
Асыл тұқымды аналық мал басы туралы мәліметтер
Мал туралы мәлімет
Соңғы ұрықтандыру туралы мәліметтер
ЖСН
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
табынның атауы
күні
ұрықтандыру әдісі
тұқымдық бұқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9

2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес
идентификационный номер (для физического/юридического лица)_________________
3. Адрес товаропроизводителя:_______________________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии) ____________________________________
5. Реализованный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, бизнес идентификационный номер
Уровень
Единица измерения
Произведенный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Говядина
килограмм
Баранина (ягнятина)
килограмм
Конина
килограмм
Верблюжатина
килограмм
Свинина
килограмм
Мясо птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Пищевое яйцо
килограмм
Молоко
килограмм
Кумыс
килограмм
Шубат
килограмм
Тонкая шерсть
килограмм
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
2.
Документы, подтверждающие оказанные услуги по убою животных и первичной переработке (договор, счет-фактуру, платежный документ) при использовании услуг предприятия, не принадлежащего товаропроизводителю
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Объем реализованной и оплаченной продукции
3.
Документы, подтверждающие соответствие товаропроизводителей или откормочных площадок, у которых юридическим лицом осуществлен закуп услуг по откорму скота, критериям и требованиям (заполняется при подаче заявки по соответствующему направлению субсидирования впервые или при изменении уровня производства)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Соответствует или не соответствует
4.
Договор на закуп услуг по откорму скота и документы, подтверждающие полную оплату стоимости услуг по откорму скота (заполняется при закупе услуг по откорму скота)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
5.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
6.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
7.
Акт забоя животных
Номер и дата акта (ов)
Количество забитого поголовья, голов
Всего живой вес, килограмм
Всего убойный вес, килограмм
Средний убойный вес одной головы, килограмм
8.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства";
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Объем произведенной продукции, килограмм
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
9.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель ___________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать
________________________________________________________________________________
(при наличии)
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства
_______________________________ района _____________________________области
_______________ __________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
Согласовывается в случае подачи заявки птицефабриками
"Согласовано"
ОЮФЛ "Союз птицеводов Казахстана"
_________ ________________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"____ " _______ 20__ года
форма 7
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным
поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным
преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта_______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________________
Статистика по ведению породного преобразования:
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: ____________________________________
Племенных быков мясного направления, голов: _________________________________
Нагрузка на быка-производителя, голов: _______________________________________
Используемые в хозяйстве быки-производители
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
Регистрационный номер в палате
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, участвующее в породном преобразовании
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района _____________________________________ области
форма 8
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
(для товаропроизводителей, занимающихся разведением
племенного крупного рогатого скота мясного и молочного
направлений продуктивности)
Наименование хозяйствующего субъекта: ______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________________
Статистика по маточному поголовью
Маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев),
голов: __________
Сведения о племенном маточном поголовье
Сведения о животном
Сведения о последнем осеменении
ИНЖ
кличка
возраст, месяцев
порода
Регистрационный номер в палате
наименование стада
дата
метод осеменения*
бык-производитель
1
2
3
4
5
6
7
8
9

* ұрықтандыру әдісі (1 - қолдан ұрықтандыру, 2 - қолдан шағылыстыру), еркін шағылыстыру кезінде толтырылмайды
Еркін шағылыстыруда пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқалар туралы мәліметтер
ЖСН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): __________ _____________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
9-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған қойдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ___________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (12 айынан бастап), бас: ______________________________________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарларлар, бас: ___________________________________
Тұқымдық қошқарларға жүктеме, бас: _________________________________________
Шаруашылықтарда пайдаланылатын тұқымдық қошқарлар:
Тұқымдық қошқар туралы мәліметтер
Тұқымдық қошқарды пайдалану
Сатып алу туралы мәліметтер
ЖСН
жасы, ай
тұқым
басталуы, күні
кезеңі, маусымы
түскен күні
сатушының атауы
1
2
3
4
5
7
8
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын қойлардың аналық мал басының тізімі*
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
1
2
3
4
5
* кесте тек малдарды бірдейлендіру нөмірлері жөніндегі ақпаратты қамтиды, кестеде келтірілген қойлар тұқымдық түрлендіруге өтінімді қалыптастыру мерзімінен бастап қатысады, нөмірлер ұлғаю тәртібінде іріктелген
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______ ________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
10-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымдық зауыттарда қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облысы және ауданы: _______________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Асыл тұқымды аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы, бас:__________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
ЖСН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
1
2
3
4
5
Асыл тұқымды аналық мал басының тізімі*
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
1
2
3
4
5
* кесте тек малдарды бірдейлендіру жөніндегі ақпаратты қамтиды, кестеде тұқымдық түрлендіруге өтінімді қалыптастыру күніне асыл тұқымды ретінде тіркелген қойлар туралы деректер көрсетіледі, нөмірлер ұлғаю тәртібінде іріктелген
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар немесе қойлардың аналық мал басына қолдан ұрықтандыру жүргізуге асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықпен жасалған шарт
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
Жабдықтың болуы немесе шарт жасалған асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтың атауы
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): ________ ____________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
11-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымды зауыттар мен шаруашылықтарда маралдардың(бұғылардың) аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облысы және ауданы: _______________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Асыл тұқымды аналық мал басы бойынша статистика
Аналықтары, бас:__________
Маралдар (бұғылар) туралы мәліметтер
ЖСН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, айы
1
2
3
4
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығының жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Мал басы бар, бас
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): ________ _______________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды _______________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
12-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымды шаруашылықтарда бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облысы және ауданы: _______________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Бал ара ұясы бойынша статистика: ____________________________________________
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығының жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Бал ара ұясы бар
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): __________ __________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды ____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
13-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
Ауыл шаруашылығы бөлімі
Асыл тұқымды және асыл тұқымды дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Сатып алушы: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды
__________________________________________________________________________
тұлғаның атауы, мекенжайы)

* метод осеменения (1 - искусственное осеменение, 2 - ручная случка),
не заполняется при вольной случке
Используемые в вольной случке быки-производители
Сведения о быках-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
Номер гурта
1
2
3
4
5
6
7
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): _____________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ____________ _________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 9
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным
поголовьем овец, охваченного породным преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта: ______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________________
Статистика по ведению породного преобразования:
Маточное поголовье (от 12 месяцев), голов: ____________________________________
Племенных баранов-производителей, голов:____________________________________
Нагрузка на барана-производителя, голов: _____________________________________
Используемые в хозяйстве бараны-производители:
Сведения о баране-производителе
Использование барана-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
7
8
Список маточного поголовья овец, участвующего в породном преобразовании*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных,
овцы приведенные в таблице участвуют в породном преобразовании на дату формирования
заявки, номера отсортированы в порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________ _______________________________
(подпись)            (фамилия, имя и отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 10
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем овец у заводчиков племенных животных
Наименование хозяйствующего субъекта:______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________________
Статистика по племенному маточному поголовью
Маточное поголовье, голов: __________
Сведения о племенных баранах-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
1
2
3
4
5
Список племенного маточного поголовья*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных,
в таблице приводятся данные об овцах зарегистрированных как племенные на дату
формирования заявки, номера отсортированы в порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
2.
Документы, подтверждающие искусственного осеменения сельскохозяйственных животных или договор с племенным и дистрибьютерным центром на проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец
Наименование документа (ов)
Наименование племенного и дистрибьютерного центра с которым заключен договор
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): __________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 11
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий, на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем маралов (оленей) у заводчиков племенных животных
Наименование хозяйствующего субъекта: ______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________________
Статистика по поголовью самок:
Самки, голов:___________
Сведения о маралах (оленях)
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
1
2
3
4
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
3.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется поголовья, голов
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): __________ ________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ___________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 12
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
в племенных хозяйствах
Наименование хозяйствующего субъекта:______________________________________
Область и район:___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:____________________________________
Статистика пчелосемей: __________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
3.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется пчелосемей
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): __________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 13
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий племенными и дистрибьютерными центрами
за приобретение специальной техники и технологического
оборудования, используемого для проведения искусственного
осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
1. Покупатель: _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица, адрес)

2. ЖСН/ БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтар___ бірлік сатып алынды.
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға арналған сатып алу-сату шарты
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған жабдық түрі
2.
Сатып алынған тауарлардың құнын және оған ақы төленгенін растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі (лер) (бар болса)
Кұжатта (рда) көрсетілген күн
Бағасы және төленген сомасы
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Сатып алушы: _________ ____________________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" _______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Бөлім басшысы _________ ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
14-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
Ауыл шаруашылығы бөлімі
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен жемшөп құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(тауар өндірушінің атауы)
2. ЖСН/ БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаларға)
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі ____________________________________________
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығының жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Мал басы бар, бас
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
2.
АЖС-да бір иеге тіркелген/шығарылған жануарлар бойынша ақпарат (ірі кара малдар үшін)
Тіркелген мал басы саны, бас
3.
Жемшөпті сатып алуға шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған жем азығы түрі
Жемшөпті өткізген ұйымның атауы
Сатып алынған жемшөп көлемі, тонна
4.
Сатып алынған тауарлардың құнын және оған ақы төленгенін растайтын және/немесе тауарларды сатып алу-сату шарты бойынша төлемнің мерзімін ұзарту құжаттары, тауарлық-көліктік жүкқұжат
Құжат (тар) атауы
Нөмірі (лер) (бар болса)
Кұжатта (рда) көрсетілген күн
Құны және төленген сомасы
5.
Ағымдағы жылдың 1 қаңтарынан бастап өнім өндірісі туралы статистика органдарына берілген кәсіпорын есебі (құс және шошқа өсіруші кәсіпорындар өтінім берген кезде ұсынылады)
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Өнім атауы
Өндірілді, тонна/мың дана
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
6.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: __________ _________________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ ___________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар
_________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
Құс фабрикалары өтінім берген жағдайда келісіледі
"Келісілді"
"Қазақстан құс өсірушілер одағы" ЗЖТБ
______________ _________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
"____" _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2016 жылғы
6 желтоқсандағы № 506
бұйрығына
4-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
нысан
Сатып алынған асыл тұқымдық малды пайдалану туралы келісім
1. Тараптарды анықтау
1. ___________ облысы _______________ ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі атынан бөлімнің басшысы ____________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (бұдан әрі - Басшы) бірінші тараптан және шаруашылық басшысы атынан _______________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі - Тауар өндіруші) екінші тараптан, келесілер туралы осы Келісімді жасасты.

2. ИИН/БИН ______________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Приобретено __________ единиц специальной техники и технологического
оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного
поголовья сельскохозяйственных животных.
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного оборудования
2.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Стоимость и оплаченная сумма
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Покупатель: _________ _____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) покупателя)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела ___________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя)
Место печати (при наличии)
_________________ района __________________ области
форма 14
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий
на удешевление стоимости кормов за счет средств
Национального фонда Республики Казахстан
1.Товаропроизводитель _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица/наименование юридического лица)
2. БИН/ИИН_______________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Адрес Товаропроизводителя:_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
4. Учетный номер хозяйства_________________________________________________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется поголовья, голов
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
2.
Информацию по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца в ИСЖ (для крупного рогатого скота)
Количество зарегистрированного поголовья, голов
3.
Договор на покупку кормов
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного корма
Наименование организации реализовавшей корма
Объем приобретенного корма, тонн
4.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи товаров, товарно-транспортные накладные
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Стоимость и оплаченная сумма
5.
Отчет предприятия в органы статистики о производстве продукции с 1 января текущего года (предоставляется при подаче заявки птицеводческими и свиноводческими предприятиями);
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Наименование продукции
Произведено, тонн/тыс. штук
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
6.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:__________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
__________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
Согласовывается в случае подачи заявки птицефабриками
"Согласовано"
ОЮФЛ "Союз птицеводов Казахстана"
______________ ___________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"____ " _______ 20__ года
Приложение 4
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 6 декабря 2016 года № 506
Приложение 6
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
форма
Соглашение
об использовании приобретенных племенных животных
Определение сторон
1. Отдел сельского хозяйства ____________ района ___________ области, в лице
руководителя отдела ___________________ (фамилия, имя, отчество (далее - Руководитель)
с одной стороны, и руководителя хозяйства ___________, в лице _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Товаропроизводитель) с другой стороны
заключили настоящее соглашение о нижеследующем.

2. Келісім мәні, мақсаттары мен міндеттері
2. Өз төлінен ________ бас өсіру мақсатында тауар өндіруші өзіне алған сатып алынған асыл тұқымдық малды ___________ (жануардың түрі) пайдалану бойынша міндеттенеді.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3. Тауар өндіруші:
1) асыл тұқымды және селекциялық малдарды зоотехникалық талаптарға сәйкес және барлық қажетті ветеринариялық Іс-шараларды жүзеге асыруға;
2) өз төлінен өсіру мақсатында сатып алынған асыл тұқымды және селекциялық аналық басын - екі жылдан кем емес/ асыл тұқымды аталықтарды - екі шағылыстыру маусымынан кем емес пайдалануға;
3) Табынды өсімін молайту үшін сатып алынған ірі қара малды тек Қазақстан Республикасының аумағында үш жыл ішінде пайдалануға;
4) етті мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда ұрпағының сапасы бойынша және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалануға;
5) сүтті мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100% қолдан ұрықтандыруда пайдалануға;
6) кәсіптік шағылыстыру үшін сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын пайдаланбауға;
7) сатып алынған асыл тұқымды төлді мақсатты пайдалану үшін шаралар қабылдауға міндеттенеді.
4. Басшы:
1) сатып алынған асыл тұқымды төлдің мақсатқа сай пайдаланбау тәуекелдерін басқару бойынша шараларды уақытылы қабылдауға;
2) егер Тауар өндірушімен қабылдаған міндеттемелер орындалмаған жағдайда тиісті облыстың ауыл шаруашылығы басқармасына төленген субсидияны қайтару мәселесін ұсынуға міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
5. Тауар өндіруші Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзіне алған міндеттемелері үшін, осы келісімнің қолдану мерзімі ішінде мақсатқа сай қолдау үшін жауапты болады.
6. Басшы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, тауар өндіруші субсидияланған асыл тұқымды және/немесе селекциялық малдарды мақсатсыз сай пайдаланған фактілері табылған кезде уақытылы тиісті шараларды қабылдамағаны үшін жауапты болады.
5. Дауларды шешу
7. Осы Келісімнен туындайтын немесе оған байланысты кез келген даумен келіспеушілік Басшы мен Тауар өндіруші арасында өзара келіссөздер жүргізу жолымен шешілетін болады.
8. Басшы мен Тауар өндіруші:
олардың арасындағы өзара тиімді шешімді іздеу мақсатында туындаған мәселенің талдануын қамтамасыз етеді;
олардың арасындағы өзара тиімді шешімді таппаған жағдайда жоғары тұрған органға немесе сотқа жүгінеді.

2. Предмет, цели и задачи Соглашения
2. Товаропроизводитель принимает на себя обязательство об использовании
приобретенного племенного животного _________________ (вид животного) в
воспроизводственных целях в количестве _________ голов.
3. Права и обязанности сторон
3. Товаропроизводитель обязуется:
1) содержать племенных животных в соответствии с зоотехническими нормами и
осуществлять все необходимые ветеринарные мероприятия;
2) использовать приобретенное племенное маточное поголовье в воспроизводительных
целях - не менее двух лет/племенных производителей - не менее двух случных сезонов;
3) использовать приобретенное из-за рубежа импортное племенное поголовье и его
приплод для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан;
4) в мясном скотоводстве использовать искусственное осеменение случного контингента
семенем племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства, и/или использовании
в ручной случке оцененных по собственной продуктивности племенных быков-производителей;
5) в молочном скотоводстве использовать 100% искусственное осеменение случного
контингента семенем племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства;
6) не использовать приобретенного племенного маточного поголовья для промышленного
скрещивания;
7) принимать меры для целевого использования приобретенного племенного молодняка.
4. Руководитель обязуется:
1) своевременно принимать меры по управлению рисками нецелевого использования
приобретенного племенного молодняка;
2) в случае неисполнения принятых обязательств Товаропроизводителем вносить в
Управление сельского хозяйства соответствующей области вопрос о возврате выплаченных субсидий.
4. Ответственность сторон
5. Товаропроизводитель несет ответственность за взятые на себя обязательства в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан за нецелевое использование
в течении срока действия настоящего соглашения.
6. Руководитель несет ответственность за взятые на себя обязательства в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан за несвоевременное принятие соответствующих
мер при обнаружении фактов нецелевого использования просубсидированных племенных животных
Товаропроизводителем.
5. Разрешение споров
7. Любой спор или разногласие, которое может возникнуть из настоящего Соглашения
или связанное с ним будут решаться путем проведения переговоров между Руководителем и
Товаропроизводителем.
8. Руководитель и Товаропроизводитель:
обеспечивают обсуждение возникшего вопроса с целью поиска взаимоприемлемого решения между собой;
в случае не нахождения взаимоприемлемого решения между собой обращаются в вышестоящий орган или в суд.

6. Қолдану мерзімі
9. Келісім қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және үш жыл ішінде қолданылады.
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы
______________________ облысының
______________________ ауданы
______________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) , мөрі (бар болса) Мөр орны (бар болса)
Тауар өндіруші
______________________ (шаруашылықтың атауы)
______________________ (орналасқан жері)
______________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
Мөр орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2016 жылғы
6 желтоқсандағы № 506
бұйрығына
5-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
10-қосымша
5-нысан
Асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу туралы үзінді-көшірме
Үзінді-көшірменің нөмірі: ___________________________________________________
Қалыптастыру күні:_________________________________________________________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: ___________________________________________________
Сатып алынған етті және сүтті өнімділік бағытындағы ІҚМ төлі бойынша статистика
Бұқашықтар, қашарлар және құнажындар
барлығы
оның ішінде отандық
оның ішінде импортталғандары:
Австралиядан, АҚШ-тан, Канададан,
Еуропа елдерінен
Ресейден, Беларусьтен, Украинадан
бұқашықтар, қашарлар және құнажындар
бұқашықтар, қашарлар және құнажындар
бұқашықтар, қашарлар мен құнажындар
1
2
3
4
5
6
Сатып алынды, бас
Субсидиялау нормативі, теңге
154 000
200 000*, 235 000**
154 000
118 000
* Етті өнімділік бағытындағы ІҚМ
** Сүтті өнімділік бағытындағы ІҚМ
Субсидиялау сомасы (теңге): _____________
Ауыл шаруашылығы
бөлімі _________________________________________________ __________________
(маманның лауазымы, (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы)
Мөр орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2016 жылғы
6 желтоқсандағы № 506
бұйрығына
6-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
11-қосымша
2-нысан
"Бекітемін"
_____________________
ауданының әкімі
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда), қолы, мөрі
(бар болса)
20__жылғы "_____"
_____________________
Аудан бойынша жиынтық акт (ірі қара малға/қойларға/маралдарға (бұғыларға)/араларға жүргізілген селекциялық және асылдандыру жұмысы туралы)
___________ облысы ____________ ауданы бойынша 20__ жылғы ___________
(айы)
Тауар өндіруші, есептік нөмірі (бар болса)
Ірі қара малдың, қойлардың, маралдардың (бұғылардың), аралардың түрі (асыл тұқымды/ тауарлы; етті/сүтті бағыттағы)
Ірі қара малдың/ қойлардың, маралдардың (бұғылардың), аралардың аналық мал басының саны
Асыл тұқымды тұқымдықтардың, еркектерінің саны
Асыл тұқымды тұқымдықтар ұрығының саны
Ақпаратық талдау жүйесінен (бұдан әрі АТЖ) үзінді көшірменің алынған күні және №
Бір мал басына/ бал ара ұясына норматив, (теңге)
Тиесілі бюджеттік субсидия сомасы, (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бөлім маманы _______________ ______________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі
мемлекеттік инспектор* __________________ ___________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
* ААИ штатында асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы болмаған жағдайда, ОАИ-дың асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы қол қояды
6-нысан
"Бекітемін"
____________________________
_ облысы
әкімнің орынбасары-комиссия
төрағасы
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда), қолы, мөрі
(бар болса)
20__жылғы "_____"
_____________________
Облыс бойынша жиынтық акт (ірі қара малға/қойларларға/маралдарға (бұғыларға)/араларға жүргізілген селекциялық және асылдандыру жұмысы туралы)
___________ облысы ____________ ауданы бойынша 20__ жылғы ___________
(айы)
Тауар өндіруші, есептік нөмір (бар болса), аудан
Ірі қара малдың/ қойлардың (асыл тұқымды/ тауарлы; етті/сүтті бағыттағы)/ маралдардың (бұғылардың)/ аралардың түрі
Ірі қара малдың/ қойлардың/ маралдардың/ аралардың аналық бастарының саны
Асыл тұқымды тұқымдықтардың/аталықтардың саны
Асыл тұқымды тұқымдықтардың/ аталықтардың ұрығының саны
АТЖ-дан үзін ді-көшір менің нөмірі және күні
Бір мал басына/ бал ара ұясына норматив, (теңге)
Тиесілі бюджеттік субсидия сомасы, (теңге)
Жыл басынан бастап төленгені, (теңге)
Төленуге тиіс, (теңге)
Келесі айда төленуі тиіс, (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
облыс бойынша ЖИЫНЫ
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы __________ _______________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мал шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер __________________ ___________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік
инспектор __________________ ______________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

6. Сроки действия
9. Соглашение вступает в силу с момента его подписания и действует в течении трех лет.
Руководитель
отдела сельского хозяйства
_______________________________ района
______________________________ области
______________________________________
( фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись)
Место печати (при наличии)
Товаропроизводитель
_________________ (наименование хозяйства)
_________________ (местонахождение)
________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к приказу Заместителя Премьер –
Министра Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 декабря 2016 года №506
Приложение 10
к Правилам субсидирования развития
племенного животноводства,
повышения продуктивности и качества
продукции животноводства
форма 5
Выписка о приобретении племенного крупного рогатого скота
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: _____________________________________
Область и район: __________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ___________________________________
Статистика по приобретенному молодняку КРС мясного и молочного направления
продуктивности
Бычки, телки и нетели
всего
в том числе отечественного происхождения
в том числе импортированные из
Австралии, США, Канады,
стран Европы
России, Беларуси, Украины
бычки, тҰлки и нетели
бычки, тҰлки и нетели
бычки, тҰлки и нетели
1
2
3
4
5
6
Приобретено, голов
Норматив субсидирования, тенге
154 000
200 000*,
235 000**
154 000
118 000
_______________________
* КРС мясного направления продуктивности
** КРС молочного направления продуктивности
Сумма субсидирования (тенге): ___________
Отдел сельского хозяйства___________________________________________________
(должность специалиста, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 6
к приказу Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 6 декабря 2016 года №506
Приложение 11
к Правилам субсидирования развития
племенного животноводства, повышения
продуктивности и качества продукции
животноводства
форма 2
"Утверждаю"
Аким _____________________ района
________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись, печать (при наличии)
"______" ______________ 20__ года
Сводный акт по району
(о проведенной селекционной и племенной работе с крупным рогатым скотом/овцами/маралами (оленями)/пчелами)
за _________ 20___года по ____________ району _______________ области
(месяц)
Товаропроизводитель, учетный номер
(при наличии)
Вид крупного рогатого скота, овец, маралов (оленей), пчел (племенной/ товарный; мясного/ молочного направления)
Количество маточного поголовья крупного рогатого скота/овец, маралов (оленей), пчел
Количество племенных производителей самцов
Количество семени племенных производителей
№ и дата выписки из информационно-аналитической системы (далее - ИАС)
Норматив за голову/пчелосемью, (тенге)
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Руководитель отдела сельского хозяйства _________ ____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии)
Специалист отдела ________________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Государственный инспектор по племенному животноводству* ____________________
(подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
* в случае отсутствия в штате РТИ государственного инспектора по племенному
животноводству подписывает государственный инспектор по племенному животноводству ОТИ
форма 6
"Утверждаю"
Председатель комиссии – заместитель акима
____________________области
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись, печать (при наличии)
"______" ___________ 20__ года
Сводный акт по области
(о проведенной селекционной и племенной работе с крупным
рогатым скотом/овцами/маралами (оленями)/пчелами)
за _____________ 20____года по_______________________________ области
(месяц)
Товаропроизводитель, учетный номер (при наличии), район
Вид крупного рогатого скота/овец (племенной/товарный; мясного/молочного направления)/маралов (оленей)/пчел
Количество маточного поголовья крупного рогатого скота/ овец/ маралов (оленей)/пчел
Количество племенных производителей/ самцов
Количество семени племенных производителей/ самцов
Номер и дата выписки из ИАС
Норматив за голову, пчелосемью (тенге)
Причитающаяся сумма бюджетных субсидий, (тенге)
Оплачено с начало года, (тенге)
Подлежит к оплате, (тенге)
Подлежит к оплате в следующем месяце (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого по области
Руководитель управления сельского хозяйства __________ _______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________________________
(при его наличии)
Руководитель отдела животноводства __________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии)
Главный бухгалтер __________________ ______________________________________
(подпись)              (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Государственный инспектор по племенному животноводству ____________________
(подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)