Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 705 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 7 ақпанда № 14768 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 343 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 01.04.2020 № 343 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 50-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 21.04.2017 № 265 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2) "Уақытша әкімшіні, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушыларды есепке алу, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау және шеттету қағидаларын, сондай-ақ уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 189 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9478 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 2 шілдеде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уақытша әкімшіні, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушыларды есепке алу, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау және шеттету қағидаларында:
3, 4, 5-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Уақытша әкімшіні, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушыларды есепке алу (бұдан әрі – Есепке алу) әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар хабарламаларының тізіліміндегі адамдарды әкімші кандидатурасын таңдау мүмкіндігін қамтамасыз ету мақсатында бірыңғай есепке алу үшін енгізіледі.
4. Уәкілетті орган Есепке алуды уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылатын, осы Қағидаларға қосымшасына сәйкес нысан бойынша хабарламалары әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар хабарламаларының тізіліміне енгізілгендердің Бірыңғай тізілімін (бұдан әрі – Бірыңғай тізілім) жүргізу жолымен жүзеге асырылады.
5. Хабарламасы әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар тізіліміне енгізілгені және (немесе) тізілімнен алып тасталғаны туралы мәліметтер Бірыңғай тізілімге қызметінің басталғаны туралы хабарламаны берген және (немесе) әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар тізілімінен алып тасталған күннен кейінгі күні енгізіледі. Әкімшілер қызметінің нәтижелері туралы мәліметтер Бірыңғай тізілімге тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей енгізіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 705. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 февраля 2017 года № 14768. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 343.
В соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.04.2017 № 265 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 189 "Об утверждении Правил учета временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих, а также Правил повышения квалификации временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9478, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 2 июля 2014 года):
в Правилах учета временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих, утвержденных указанным приказом:
пункты 3, 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"3. Учет временных администраторов, реабилитационных, временных и банкротных управляющих (далее – Учет) вводится в целях единого учета лиц, уведомления которых включены в реестр уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, для обеспечения возможности выбора кандидатуры администратора.
4. Учет осуществляется уполномоченным органом путем ведения Единого реестра лиц, уведомления которых включены в реестр уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, (далее – Единый реестр), по форме согласно приложению к настоящим Правилам, который размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
5. Сведения о включении уведомления в реестр и (или) исключения уведомления из реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора вносятся в Единый реестр на следующий день после подачи уведомления о начале деятельности и (или) исключения уведомления из реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора. Сведения о результатах деятельности администраторов вносятся в Единый реестр ежеквартально не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Заңның 12 бабының 10-тармағымен көзделген жағдайларда уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бұйрығымен оңалтуды және банкроттықты басқарушылар өздерінің өкілеттіктерін орындаудан:
1) әкімші қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдар хабарламаларының тізілімінен алып тасталғаны туралы хабарламаны алған;
2) әкімшіден арыз түскен;
3) кредиторлар жиналысының хаттамасы түскен;
4) тексеру актісі шығарылған күннен бастап екі күні ішінде шеттетіледі.";
көрсетілген қағидалардың Әкімшінің қызметін жүзеге асыру мақсатында уәкілетті органда тіркелген адамдардың бірыңғай тізілімі, осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың біліктілігін арттыру қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар өзінің біліктілігін уәкілетті орган бекітілген Уақытша әкімшіні, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушыларды есепке алу, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау және шеттету қағидаларына сәйкес әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар хабарламаларының тізіліміне енгізілгендердің бірыңғай тізіліміне деректер енгізілген күнінен бастап әрбір үш жыл сайын арттырып отырады.".
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 21.04.2017 № 265 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Теңгебаев А.М.) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде осы бұйрықтың мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа баслымдарына ресми жариялауға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 705 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 21.04.2017 № 265 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 705 бұйрығына
2-қосымша
Уақытша әкімшіні, оңалтуды,
уақытша және банкроттықты
басқарушыларды
есепке алу, оңалтуды және
банкроттықты басқарушыларды
тағайындау және шеттету
қағидаларына
қосымша
Нысан
Хабарламалары әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар хабарламаларының тізіліміне енгізілгендердің бірыңғай тізілімі
Әкімшінің аты, тегі, әкесінің аты (бар болса)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН )
Әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар хабарламаларының тізіліміне енгізілген күні
Әкімші ретінде жұмыс тәжирибесі
Ағымдағы жылы оңалтушы рәсімдері жүзеге асырылып жатқан борышкерлердің саны
Ағымдағы жылы оңалту рәсімдері аяқталған борышкерлердің саны
Ағымдағы жылы аяқталған оңалту рәсімдердің нәтижісі (мақсатқа қол жеткізді/ жеткізбеді)
Жұмыс өтілі (жыл)
Оңалту және банкроттық рәсімі аяқталған борышкерлердің негізгі қызмет түрі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Ағымдағы жылы банкроттық рәсімдері жүзеге асырылып жатқан борышкерлердің саны
Ағымдағы жылы банкроттық рәсімдері аяқталған борышкерлердің саны
Ағымдағы жылы аяқталған банкроттық рәсімдердің нәтижесі
Кредиторлардың мәлімдеген талаптарының сомасы (мың теңге)
Кредиторлардың өтелген талаптарының сомасы (мың теңге)
Кредиторлардың өтелген талаптарының пайызы
банкроттық рәсімдерін өткізу мерзімі (жыл)
Банкроттық рәсімдер барысындағы түсім сомасы (мың теңге)
Әкімшілік шығыстарды жабуға жіберілген сома (мың теңге)
банкроттық рәсімдер барысындағы түсімнен алынған әкімшілік шығыстардың пайызы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Ағымдағы жылы, тексеру және камералдық бақылау нәтижесі, оның ішінде шағымдар бойынша оңалту және банкроттық рәсімдер барысында жіберілген бұзушылықтар
анықталған бұзушылықтар бойынша әкімшіні әкімшілік жауапкершілікке тартқаны туралы мәліметтер
біліктілігін арттыру туралы деректер
19
20
21

"14. Реабилитационный и банкротный управляющие отстраняются от выполнения возложенных полномочий приказом территориального подразделения уполномоченного органа в случаях, предусмотренных пунктом 10 статьи 12 Закона в течении двух рабочих дней со дня:
1) получения сообщения об исключении уведомления из реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора;
2) поступления заявления от администратора;
3) поступления протокола собрания кредиторов;
4) вынесения акта проверки.";
Единый реестр лиц, зарегистрированных в уполномоченном органе в целях осуществления деятельности администратора, к указанным Правилам изложить по форме, согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах повышения квалификации временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Временный администратор, реабилитационный, временный и банкротный управляющие повышают свою квалификацию каждые три года с даты внесения их данных в Единый реестр лиц, уведомления которых включены в реестр уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, предусмотренный Правилами учета временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих, утвержденными уполномоченным органом, в течение всей деятельности.".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2016 года № 705
Приложение
к Правилам учета
временного администратора,
реабилитационного, временного
и банкротного управляющих,
назначения и отстранения
реабилитационного и
банкротного управляющих
Форма
Единый реестр лиц, уведомления которых включены в реестр уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора
Фамилия, имя, отчество (при наличии) администратора
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Дата включения в реестр уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора
Опыт работы в качестве администратора
Количество должников, в отношении которых осуществляются реабилитационные процедуры в текущем году
Количество должников, в отношении которых завершена реабилитационная процедура в текущем году
Результат реабилитационных процедур, завершенных в текущем году (достижение/ недостижение цели)
Стаж (год)
Основной профиль деятельности должников, в отношении которых завершены процедуры реабилитации и банкротства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Количество должников, в отношении которых осуществляются процедуры банкротства в текущем году
Количество должников, в отношении которых завершена процедура банкротства в текущем году
Результат процедур банкротства, завершенных в текущем году
Сумма заявленных требований кредиторов (тыс. тенге)
Сумма погашенных требований кредиторов (тыс. тенге)
Процент погашения требований кредиторов
Срок проведения процедуры банкротства (год)
Сумма, вырученная в ходе процедуры банкротства (тыс. тенге)
Сумма, направленная на погашение административных расходов (тыс. тенге)
Процент административных расходов от вырученных в ходе процедуры банкротства средств
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Допущенные в текущем году в ходе проведения процедур реабилитации или банкротства нарушения по результатам проверок и камерального контроля, в том числе по жалобам,
Сведения о привлечении администратора к административной ответственности по фактам выявленных правонарушений
Данные о повышении квалификации
19
20
21