Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлаудың 2016-2020 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 11 тамыздағы № 107-1447 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 8 қыркүйекте № 1054 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы 27-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына, "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар мамандарды даярлауға, сондай-ақ жоғары оқу орындарының дайындық бөлімдеріне, мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлаудың 2016-2020 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру тапсырысы) және бір маманды оқыту үшін оқу жылына арналған шығыстарының орташа құны қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма):
"360 024 015 "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау";
"Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
"353 043 015 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау" және "353 044 015 "Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері болып белгіленсін.
3. Басқарма техникалық және кәсіптік білім берудің тиісті оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2016-2020 учебные годы
Постановление акимата города Астаны от 11 августа 2016 года № 107-1447. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 8 сентября 2016 года № 1054
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 7) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 «Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническими профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения высших учебных заведений, а также на дошкольное воспитание и обучение» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13418), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2016-2020 учебные годы (далее – государственный образовательный заказ) и среднюю стоимость расходов на обучение одного специалиста на учебный год согласно приложению.
2. Утвердить администраторами бюджетных программ:
«360 024 015 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования» – Государственное учреждение «Управление образования города Астаны» (далее –  Управление);
«353 043 015 «Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования» и «353 044 015 «Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования» – Государственное учреждение «Управление здравоохранения города Астаны».
3. Управлению обеспечить размещение государственного образовательного заказа в соответствующих учебных заведениях технического и профессионального образования.
4. Возложить на руководителя Государственного учреждения «Управление образования города Астаны» опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также размещение на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 11 тамыздағы
№ 107-1447 қаулысына
1-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлаудың 2016-2020 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Р/с№
Қазақстан Республикасының кәсіп тік білім мамандықтарыныңкоды
Мамандық
атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдік азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау
Оқу мерзімі
Бір маманды оқытуға оқу жылына шығыстардың орташа құны (теңге)
ЖБ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Барлығы
Негізгі орта білім беру базасында

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны                         А. Исекешев
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 11 августа 2016 года
№ 107-1447
Государственный образовательный заказ на подготовку
специалистов с техническим и профессиональным,
послесредним образованием на 2016-2020 учебные годы
№ п/п
Код специальности профессионального образования Республики Казахстан
Наименование специальности
Прием граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства
Сроки обучения
Средняя стоимость расходов на обучение одного специалиста за учебный год (тенге) местный бюджет
Администраторы бюджетных программ
Всего