Астана қаласында автомобиль және ішкі су көлігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 5 қазандағы № 108-1853 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылғы 4 қарашада № 1076 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 503-403 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 09.02.2021 № 503-403 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Жолаушылар көлігі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны, әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.М. Хорошунға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі
Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 5 қазандағы
№ 108-1853 қаулысына
1-қосымша
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу үшін лицзензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере автомобильного и внутреннего водного транспорта в городе Астане
Постановление акимата города Астаны от 5 октября 2016 года № 108-1853. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 4 ноября 2016 года № 1076. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 9 февраля 2021 года № 503-403 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 09.02.2021 № 503-403 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами" согласно приложению 2.
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление пассажирского транспорта города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Хорошуна С.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны
А. Исекешев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 05 октября 2016 года
№ 108-1853
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право
занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном
сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в международном сообщении"

1. Жалпы ережелер
1. "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 557 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11476 болып тіркелген) бекітілген "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Астана қаласының Жолаушылар көлігі басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) www.egov.kz, www.elincense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастағы автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынастағы автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу құқығына лицензия немесе қағаз және (немесе) электрондық түрде Стандарттың 10-тармағында қарастырылған жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруден дәлелді жазбаша бас тарту.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны мен күні туралы хабарлама жолданады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимыл тәртiбiнің сипаттамасы
1. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында қарастырылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын алуы немесе порталда электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением "Управление пассажирского транспорта города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 557 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11476).
Прием заявления на получение государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elincense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
В случае обращения через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление с указанием места и даты получения результата оказания государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем пакета документов услугополучателя либо запроса на портале в форме электронных документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) бірінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызмет алушының құжаттар топтамасы келіп түскен сәттен бастап оларды тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға енгізеді бастап – 20 (жиырма) минут ішінде;
2) екінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды – 1 (бір) сағат ішінде;
3) үшінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына орындауға жолдайды – 1 (бір) сағат ішінде;
4) төртінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 13 (он үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеуді – 2 (екі) жұмыс күні ішінде, лицензияның телнұсқасын – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) бесінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) алтыншы рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қол қойған күні мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне немесе порталға қағаз түрінде немесе көрсетілетін қызмет берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрінде жолдайды.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) бірінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысына берілген көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелген көрсетілетін қызметті алушының өтініші және қажетті құжаттары;
2) екінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына қарау үшін берген бұрыштамасы;
3) үшінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына қарау үшін берген бұрыштамасы;
4) төртінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға берілген қағаз түрінде рәсімделген мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі;

2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) первая процедура (действия) – сотрудник канцелярии услугодателя с момента поступления пакета документов услугополучателя регистрирует их в журнале регистрации и направляет на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут;
2) вторая процедура (действия) – руководитель услугодателя рассматривает пакет документов услугополучателя и направляет их руководителю отдела услугодателя – в течение 1 (одного) часа;
3) третья процедура (действия) – руководитель отдела услугодателя рассматривает пакет документов услугополучателя и направляет на исполнение ответственному исполнителю услугодателя – в течение 1 (одного) часа;
4) четвертая процедура (действия) – ответственный исполнитель услугодателя подготавливает результат оказания государственной услуги и направляет его на подписание руководителю услугодателя – в течение
13 (тринадцати) рабочих дней, переоформление лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней, дубликат лицензии – в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) пятая процедура (действия) – руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) шестая процедура (действия) – ответственный исполнитель услугодателя в день подписания руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги направляет его в информационную систему Государственной корпорации или на портал в бумажном виде либо в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) результат первой процедуры (действия) – зарегистрированное заявление и необходимые документы услугополучателя в канцелярии услугодателя, для оказания государственной услуги и переданные руководителю услугодателя;
2) результат второй процедуры (действия) – резолюция руководителя услугодателя руководителю отдела услугодателя для рассмотрения;
3) результат третьей процедуры (действия) – резолюция руководителя отдела услугодателя ответственному исполнителю услугодателя для рассмотрения;
4) результат четвертой процедуры (действия) – оформленный результат оказания государственной услуги в бумажном виде и переданный руководителю услугодателя для подписания;

5) бесінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы берілген қағаз түріндегі қол қойылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі;
6) алтыншы рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – портал арқылы қызмет алушының "жеке кабинетіне" немесе Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы берілген қол қойылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процес – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің "Е- ицензиялау" мемлекеттік деректер қоры ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) мемлекеттік қызметті көрсету үшін логинді және парольді енгізуі (авторландыру процесі);
2) 2-процес – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығару және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
3) 3-процес – "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына/"Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұранымды жолдау;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болуын тексеру;
5) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процес – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгілеу бөлігінде сауал салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау нысанына бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сұрау нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ көмегімен куәландыруы;

5) результат пятой процедуры (действия) – подписанный и переданный ответственному исполнителю услугодателя результат оказания государственной услуги в бумажном виде;
6) результат шестой процедуры (действия) – подписанный и переданный результат оказания государственной услуги в бумажном виде в Государственную корпорацию через курьера либо на портал в "личный кабинет" услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя
4) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
1. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником Государственной корпорации в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в Государственную базу данных "Физические лица"/Государственную базу данных "Юридические лица" (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение работником Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, представленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП (далее – ЭЦП) заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;

7) 6-процес – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға жолдау;
8) 7-процес – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8-процес – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процес – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы алуы.
2. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдердің (іс-қимылдарының) бірізділігі осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады, бұл көрсетілетін қызметті алушымен компьютердің интернет-браузеріне тіркелген (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының паролін порталға енгізу (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процес – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаларды қалыптастыру;
5) 3-процес – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті таңдауы, қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен көрсетілетін қызметті алушының сұрау салу нысанын толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-процес – ЭҮТШ арқылы мемлекеттік қызметке ақы төлеу, содан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ келіп түседі;
7) 2-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлеу дерегін тексеру;
8) 5-процес – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлемнің болмауына байланысты, сұрау салынған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации, через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 – получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата оказания государственной услуги (электронной лицензии), сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование".
2. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал отражен в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое прикреплено услугополучателем в интернет-браузер компьютера (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП в интернет-браузер компьютера, ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, заполнение услугополучателем формы запроса (ввод данных) с прикреплением необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата государственной услуги через ПШЭП, затем данная информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";

9) 6-процес – көрсетілетін қызметті алушының сұранымды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұранымда және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН немесе БСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
11) 7-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ көмегімен сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және мемлекеттік қызмет көрсету үшін оған бекітілген құжаттарын (электрондық түрде) куәландыру (қол қою);
13) 9-процес – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да сұрауды өңдеу;
14) 10-процес – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
15) 11-процес – көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырған мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық
(облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау
қызметiмен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
ҚФБ – құрылымдық-функциональдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттесуі
1-ҚФБ – Мемлекеттік корпорация, портал
2-ҚФБ – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3-ҚФБ – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
4-ҚФБ – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы
5-ҚФБ – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық
(облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау
қызметiмен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің өзара әрекет ету функционалдық диаграммасы
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық
(облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау
қызметiмен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің өзара әрекет ету функционалдық диаграммасы
Шартты белгілер:
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 5 қазандағы

9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН или БИН, указанных в запросе, и в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы запроса (введенных данных) и прикрепленных к нему документов (в электронном виде) для оказания государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
15) процесс 11 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на право занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном
межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях,
а также регулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
международном сообщении"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на право занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном
межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях,
а также регулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
международном сообщении"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через
Государственную корпорацию
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии
на право занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном
межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях,
а также регулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
международном сообщении"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через
портал
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 05 октября 2016 года

№ 108-1853 қаулысына
2-қосымша
"Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 556 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11476 болып тіркелген) бекітілген "Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Астана қаласының Жолаушылар көлігі басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) www.egov.kz, www.elincense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз түрінде өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік, өздігімен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын немесе Стандарттың 10-тармағында қарастырылған жағдайлар мен негіздемелер бойынша қағаз және (немесе) электронды түрде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны мен күні туралы хабарлама жолданады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету бойынша:
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде: Стандартқа 1, 2-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтініші және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасы;
порталға жүгінген кезде: көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салу және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттары рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) көрсететін мемлекеттiк қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және олардың орындалу ұзақтығы:

№ 108-1853
Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право
управления самоходными маломерными судами"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами" (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением "Управление пассажирского транспорта города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 556 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11369).
Прием заявления на получение государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elincense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – удостоверение на право управления самоходным маломерным судном, дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в бумажном виде либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
В случае обращения через портал в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление с указанием места и даты получения результата оказания государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем:
при обращении в Государственную корпорацию: заявление согласноприложениям 1, 2 к Стандарту и документы услугополучателя, предусмотренные в пункте 9 Стандарта;
при обращении на портал: электронный запрос и документы услугополучателя, предусмотренные в пункте 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги структурными подразделениями (работниками) услугодателя, длительность их выполнения:

1) бірінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші басшысына жолдайды – 20 (жиырма) минут ішінде;
2) екінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды – 1 (бір) сағат ішінде;
3) үшінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 1 (бір) сағат ішінде;
4) төртінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын зерделейді, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды:
өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру – 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде;
өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына куәліктің телнұсқасын беру – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
бұрын берілген куәліктің жарамдылық мерзiмi өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына жаңа куәлік беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
5) бесінші рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды – 1 (бір) сағат ішінде;
6) алтыншы рәсім (іс-қимыл) – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жібереді – 20 (жиырма) минут ішінде.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) бірінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жіберу;
2) екінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастыру және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жіберу;
3) үшінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастыру және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберу;
4) төртінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлігіне, өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына куәлігі телнұсқасына қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеу үшін жіберу;

1) первая процедура (действия) – сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы услугополучателя в журнале регистрации и направляет руководителю услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут;
2) вторая процедура (действия) – руководитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет их руководителю отдела услугодателя – в течение 1 (одного) часа;
3) третья процедура (действия) – руководитель отдела услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет их ответственному исполнителю услугодателя – в течение 1 (одного) часа;
4) четвертая процедура (действия) – ответственный исполнитель услугодателя изучает документы услугополучателя, подготавливает результат оказания государственной услуги и направляет на подпись руководителю услугодателя:
при выдаче удостоверения на право управления самоходным маломерным судном – в течение 9 (девяти) рабочих дней;
при выдаче дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном – в течение 1 (одного) рабочего дня;
при выдаче удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) пятая процедура (действия) – руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и направляет его сотруднику канцелярии услугодателя – в течение 1 (одного) часа;
6) шестая процедура (действия) – сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию – в течение 20 (двадцати) минут.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) результат первой процедуры (действия) – регистрация и направление документов услугополучателя руководителю услугодателя;
2) результат второй процедуры (действия) – рассмотрение документов услугополучателя и направление руководителю отдела услугодателя;
3) результат третьей процедуры (действия) – рассмотрение документов услугополучателя и направление ответственному исполнителю услугодателя;
4) результат четвертой процедуры (действия) – подписание удостоверения на право управления самоходным маломерным судном, дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном и направление к сотруднику канцелярии услугодателя на регистрацию;

5) бесінші рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі – өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлігін тіркеу және көрсетілетін қызметті алушыға беру;
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс- қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процес – мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – МК ЫАЖ АЖО) логинді және парольді енгізеді (авторландыру процесі) – 1 (бір) минут ішінде;
2) 2-процес – Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдайды, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығарады және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша, басқаша куәландырылған сенімхат бойынша мәліметтер толтырылмайды) мәліметтерін енгізеді – 2 (екі) минут ішінде;
3) 3-процес – "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы сұрау жолдау – 2 (екі) минут ішінде;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің ЖТ МДҚ-да бар болуын тексеру – 1 (бір) минут ішінде;
5) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің ЖТ МДҚ-да болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндіктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру – 2 (екі) минут ішінде;
6) 5-процес – ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) жолдау – 2 (екі) минут ішінде;

5) результат пятой процедуры (действия) – регистрация удостоверения на право управления самоходным маломерным судном и выдача услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
1. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги – в течение 1 (одной) минуты;
2) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) – в течение 2 (двух) минут;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в Государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя – в течение 2 (двух) минут;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ – в течение 1 (одной) минуты;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ – в течение 2 (двух) минут;
6) процесс 5 – направление электронного документа услугополучателя (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника Государственной корпорации, через ШЭП в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" (далее – АРМ РШЭП) – в течение 2 (двух) минут;

7) 6-процес – электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО-да тіркеу – 2 (екі) минут ішінде;
8) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге негіз болып табылатын, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі) –2 (екі) минут ішінде;
9) 7-процес – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру – 2 (екі) минут ішінде;
10) 8-процес – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ЭҮАШ АЖО-нда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуы – 2 (екі) минут ішінде.
2. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі және рәсімдердің (іс-қимылдарының) бірізділігі осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН), сондай-ақ парольдің (тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен порталға тіркеледі;
2) 1-процес – көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН және паролін (авторландыру процесі) енгізуі;
3) 1-шарт – порталда ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процес – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан дәлелді бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процес – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптары есебімен толтыруы (мәліметтерді енгізу), Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұраныс нысанына жалғау, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ бірдейлендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процес – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП – в течение 2 (двух) минут;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, которые являются основанием для оказания государственной услуги – в течение 2 (двух) минут;
9) процесс 7 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя – в течение 2 (двух) минут;
10) процесс 8 – получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата оказания государственной услуги, сформированного в АРМ РШЭП, – в течение 2 (двух) минут.
2. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных на портале услугополучателей);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения о мотивированном отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
7) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

8) 5-процес – көрсетілетін қызметті берушімен сұранысты өңдеу үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) ЭҮАШ АЖО-ға жолдау;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге негіз болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген құжаттар топтамасының сәйкестігін тексереу;
10) 6-процес – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен дәлелді бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процес – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат түріндегі хабарлама) алуы. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
"Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi
жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекеттесуі
1-ҚФБ – Мемлекеттік корпорация, портал
2-ҚФБ – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3-ҚФБ – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
4-ҚФБ – көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы
5-ҚФБкөрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
"Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi
жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
"Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi
жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
Шартты белгілер:

8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, которые являются основанием для оказания государственной услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (уведомления в форме электронного документа), сформированного порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
самоходными маломерными судами"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
через Государственную корпорацию и портал
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
самоходными маломерными судами"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через
Государственную корпорацию
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления
самоходными маломерными судами"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных при оказании государственной услуги через
портал