"Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № А-5/141 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 сәуірде № 5284 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) бекітілсін.
2. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. "Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 11 тамыздағы № А-7/357 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4342 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 24 қыркүйекте жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Н.Ж.Нұркеновке жүктелсін.
5. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 30 наурыздағы
№ А-5/ 141 қаулысымен
бекітілді
"Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі
туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі архив ісі және құжаттау саласындағы басқаруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің осы ереженің қосымшасында көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление архивов и документации Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 30 марта 2016 года № А-5/141. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 8 апреля 2016 года № 5284. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Управление архивов и документации Акмолинской области" (далее - Положение).
2. Государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" от 11 августа 2014 года № А-7/357 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4342, опубликовано 24 сентября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Нуркенова Н.Ж.
5. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждено
постановлением акимата
Акмолинской области
от 30 марта 2016 года
№ А-5/141
Положение
о государственном учреждении "Управление архивов и документации
Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архивного дела и документации.
2. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему положению.
3. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттiк мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңба, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
5. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiпте "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның мекенжайы: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Баймұқанов көшесі, 23.
10. Мемлекеттік органның толық атауы: "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшылық құжаты болып табылады.
12. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн каржыландыру жергілікті бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
13. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi, функциялары, құқықтары
мен мiндеттемелерi
14. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: облыс аумағында архив ісі және құжаттардың құрылуына қатысты бірыңғай мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.

4. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счет в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Баймуканова, 23.
10. Полное наименование государственного органа: государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области", осуществляется из средств местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области".
Если государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области": реализация единой государственной политики в архивном деле и документообразовании на территории области.

15. Міндеті: облыс аумағында архив ісін мемлекеттік басқару.
16. Функциялары:
облыстың мемлекеттiк архивтеріне сақтауға қабылданған Ұлттық архив қоры құжаттарын сақтауды, толықтыруды және пайдалануды ұйымдастыру;
облыстың мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қорының құжаттарына мемлекеттік есеп жүргізу және сақталуын қамтамасыз ету;
құжаттардың ғылыми және тәжірибелік құндылығына сараптама ұйымдастыру;
облыстың мемлекеттік архивтерінде сақталатын Ұлттық архив қорының құжаттары бойынша деректер базасын қалыптастыру;
облыстың аумағында орналасқан, Ұлттық архив қорын толықтыру көздерi болып табылатын ұйымдарда iс жүргiзудiң жай-күйiне, құжаттардың сақталуына ұйымдастырушылық-әдiстемелiк басшылық жасау және бақылау жасау;
жеке және заңды тұлғалардың сұраныстарын орындауды ұйымдастыру;
коммуналдық меншіктегі тарихи және мәдени құжаттық ескерткіштерді қорғау, оларды сақтау және қолдану;
сараптау-тексеру комиссиясын құру туралы ереженi бекiту;
Ұлттық архив қорының құжаттарын мемлекеттiң, жеке және заңды тұлғалардың сұрауларын қанағаттандыру үшiн пайдалану;
облыс тарихы бойынша архив құжаттарын жинау және қайтару;
"Архивтік анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсету;
17. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттемелері:
мемлекеттік архивтердің құрылымы мен жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
мемлекеттік архивтердің жұмысын тексеруге;
меншік түріне қарамастан, ұйымдар мен мемлекеттік органдардан ведомстволық архивтер жұмысы мен құжаттаманы басқару қызметі, Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қоры құжаттарының жағдайы, мемлекеттік есепке алынған және оларда сақталудағы тарихи, мәдени ескерткіштер құжаттары туралы қажетті материалдар алу;
ұйымдардың өкілдерін ведомстволық архивтер жұмысы және құжаттаманы басқару қызметтерінің мәселелері бойынша тыңдау;
Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшылығын "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң және қызметтердің орындалуына дербес жауапты болып табылатын басшы жүзеге асырады.
19. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы облыс әкімінің өкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.

15. Задача: государственное управление архивным делом на территории области.
16. Функции:
организация хранения, комплектования и использования документов Национального архивного фонда, принятых на хранение в государственных архивах области;
ведение государственного учета и обеспечение сохранности документов Национального архивного фонда, хранящихся в государственных архивах области;
организация экспертизы научной и практической ценности документов;
формирование базы данных по документам Национального архивного фонда, хранящимся в государственных архивах области;
организационно-методическое руководство и контроль за состоянием делопроизводства, хранением документов в организациях-источниках пополнения Национального архивного фонда, расположенных на территории области;
организация исполнения запросов физических и юридических лиц;
защита документальных памятников истории и культуры, находящихся в коммунальной собственности, их хранение и использование;
утверждение положения об экспертно-проверочной комиссии;
использование документов Национального архивного фонда для удовлетворения запросов государства, физических и юридических лиц;
сбор и возвращение архивных документов по истории области;
оказание государственной услуги "Выдача архивных справок".
17. Права и обязанности государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области":
вносить предложения по совершенствованию сети и структуры государственных архивов;
проверять работу государственных архивов;
получать от государственных органов и организаций, независимо от формы собственности, необходимые материалы о работе ведомственных архивов и служб управления документацией, о состоянии документов Национального архивного фонда Республики Казахстан и документальных памятников истории культуры, взятых на государственной учет и находящихся у них на хранении;
заслушивать представителей организаций по вопросам работы ведомственных архивов и служб управления документацией;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление архивов и документации Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" задач и функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима области.

20. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкiлеттiгi:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне ведомстволық бағынысты облыстық, аудандық және қалалық мемлекеттік архивтердің басшыларын лауазымға тағайындайды және қызметтен босатады;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін ұсынады;
"Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтық актілеріне қол қояды;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіпте "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомстволық бағынысты архив ұйымдарының басшыларын марапаттау, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
"Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің, сондай-ақ ведомстволық бағынысты архив ұйымдары басшыларының лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
сыбайлас жемқорлықпен күрес бойынша шаралар қолданады және оған жеке жауап береді;
сараптау-тексеру және әдістемелік комиссиясының жұмысын ұйымдастырады;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін
қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкi
21. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiктен, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiктен (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен құрылады.
22. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.

20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области":
в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" и руководителей подведомственных государственному учреждению "Управление архивов и документации Акмолинской области" областного, районных и городских государственных архивов;
представляет государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" в государственных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
подписывает правовые акты государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области";
в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" и руководителей подведомственных организаций архивов;
утверждает должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области", а также руководителей подведомственных организаций архивов;
принимает меры по борьбе с коррупцией и несет за это персональную ответственность;
организует работу экспертно-проверочной и методической комиссии;
осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление архивов и документации Акмолинской области", относится к областному коммунальному имуществу.
23. Государственное учреждение "Управление архивов и документации Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысының архивтер
мен құжаттамалар басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы
ережеге қосымша
"Ақмола облысының архивтер мен құжаттамалар басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің қарамағындағы мемлекеттiк мекемелердiң тiзбесi
1) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Ақмола облысының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Көкшетау қаласының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Атбасар қаласының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Степногорск қаласының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Ақкөл ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Аршалы ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Астрахан ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Атбасар ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Бұланды ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Бурабай ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Егіндікөл ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Еңбекшілдер ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Ерейментау ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Есіл ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Жақсы ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение к Положению
о государственном
учреждении
"Управления архивов
и документации
Акмолинской области"
Перечень государственных учреждений, находящиеся в ведении государственного
учреждения "Управление архивов и документации Акмолинской области":
1) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Акмолинской области" Управления архивов и документации Акмолинской области;
2) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив города Кокшетау" Управления архивов и документации Акмолинской области;
3) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив города Атбасара" Управления архивов и документации Акмолинской области;
4) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив города Степногорска" Управления архивов и документации Акмолинской области;
5) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Аккольского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
6) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Аршалынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
7) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Астраханского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
8) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Атбасарского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
9) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Буландынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
10) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Бурабайского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
11) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Егиндыкольского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
12) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Енбекшильдерского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
13) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Ерейментауского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
14) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Есильского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
15) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Жаксынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;

16) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Жарқайың ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Зеренді ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Қорғалжын ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Сандықтау ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
20) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Целиноград ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
21) Ақмола облысы архивтер мен құжаттамалар басқармасының "Шортанды ауданының мемлекеттік архиві" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

16) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Жаркаинского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
17) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Зерендинского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
18) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Коргалжынского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
19) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Сандыктауского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
20) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Целиноградского района" Управления архивов и документации Акмолинской области;
21) Коммунальное государственное учреждение "Государственный архив Шортандинского района" Управления архивов и документации Акмолинской области.