Ақмола облысы атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру қағидаларын бекіту және оның сипаттамасы туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 23 қыркүйектегі № А-11/464 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 2 қарашада № 5589 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 3 ақпандағы № А-2/47 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.02.2021 № А-2/47 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабындағы 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Ақмола облысы атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23 қыркүйектегі
№ А-11/464 қаулысымен
бекітілді
Ақмола облысы атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы Ақмола облысы атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) және оның сипаттамасы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабындағы 4-тармағына сәйкес әзірленді және Ақмола облысының жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлік беру тәртібін және оның сипаттамасын белгілейді.
2. Қызметтік куәлік мемлекеттік қызметшінің Ақмола облысының жергілік бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органында атқаратын лауазымын және оның лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік:
1) облыс әкімінің қолы қойылып – облыс әкімінің орынбасарларына, облыс әкімі аппаратының басшысына, облыс әкімі аппараты басшысының орынбасарларына, облыс әкімі аппаратының бөлім басшыларына, облыс әкімінің көмекшілері мен кеңесшілеріне, ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдеріне, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына;
2) облыс әкімі аппараты басшысының қолы қойылып – облыс әкімі аппаратының басшысымен тағайындалатын мемлекеттік қызметшілерге;
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қолы қойылып – аудандық (қалалық) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына, қалалардың, кенттердің, ауылдық округтердің, ауылдардың әкiмдеріне, сондай-ақ аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне;

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим исполнительных органов Акмолинской области и его описание
Постановление акимата Акмолинской области от 23 сентября 2016 года № А-11/464. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 ноября 2016 года № 5589. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 февраля 2021 года № А-2/47
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.02.2021 № А-2/47 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим исполнительных органов Акмолинской области и его описание.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждены
постановлением акимата
Акмолинской области
от 23 сентября 2016 года
№ А-11/464
Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим исполнительных органов Акмолинской области и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим исполнительных органов Акмолинской области (далее - Правила) и его описание разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим исполнительных органов Акмолинской области, финансируемых из местного бюджета, и его описание.
2. Служебное удостоверение является документом, подтверждающим занимаемую государственным служащим должность в исполнительном органе Акмолинской области, финансируемом из местного бюджета, и его должностные полномочия.
3. Служебные удостоверения выдаются за подписью:
1) акима области - заместителям акима области, руководителю аппарата акима области, заместителям руководителя аппарата акима области, руководителям отделов аппарата акима области, помощникам и советникам акима области, акимам районов (городов областного значения), руководителям исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета;
2) руководителя аппарата акима области – государственным служащим, назначаемым руководителем аппарата акима области;
3) акима района (города областного значения) – руководителям исполнительных органов, финансируемых из районного (городского) бюджета, акимам городов, поселков, сельских округов, сел, а также государственным служащим аппарата акима района (города областного значения);

4) облыстық, аудандық (қалалық) бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар басшыларынының қолы қойылып – тиісті органның мемлекеттік қызметшілеріне беріледі.
4. Қызметтік куәлік лауазымға тағайындау кезінде, лауазымы өзгеруі кезінде бұрын берілген куәліктер бүлінсе, жоғалса, қолданылу мерзімі өтсе беріледі.
5. Лауазымға алғаш рет тағайындалған тұлғаға қызметтік куәлік беру персоналды басқару қызметінде қол қою арқылы жүзеге асырылады.
6. Атқаратын лауазымынан босатылуы кезінде мемлекеттік қызметші тиісті бұйрық шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қызметтік куәлігін персоналды басқару қызметіне тапсырады. Қызметтік куәлігінің қолданылу мерзімі өткеннен кейін мемлекеттік қызметші үш жұмыс күні ішінде қызметтік куәлігін персоналды басқару қызметіне тапсырады.
7. Қызметтік куәлікті беру мен қайтару есебін тиісті персоналды басқару қызметі жүргізеді.
8. Қызметтік куәлікті беру мен қайтару есебі темір шкафта (сейфте) сақталатын нөмірленген және тігілген журналда жүргізіледі.
9. Қызметтік куәлікті есептен шығару және жою персоналды басқару қызметімен тиісті акті толтыру арқылы жүзеге асырылады.
10. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда мемлекеттік қызметші үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде тиісті персоналды басқару қызметіне хабарлайды.
11. Қызметтік куәлік:
түзетілуі, тазартылуі болса, оқылмаса;
жоғалса;
қолданылу мерзімі өтсе жарамсыз деп саналады.
12. Қызметтік куәлігі жоғалған мемлекеттік қызметші өңірлік баспасөз бетіне оның жоғалғаны туралы ақпарат жолдайды.
13. Қызметтік куәліктің сипаттамасы:
көк түсті, былғары, түптелген, Қазақстан Республикасы Елтаңбасының суреті және "КУӘЛІК" деген жазуы бар;
жайылған түрде қызметтік куәліктің мөлшері 19х6,5 сантиметр, қосымша бет форматы 8,5х6 сантиметр.
Ішкі бөлігінің сипаттамасы:
ішкі бөлігінінің фоны көк түсті;
жоғары бөлігінде екі жағынан мемлекеттік органның атауы түрінде қызыл түсті жазу басылады – сол жағында мемлекеттік тілде, оң жағында орыс тілінде. Облыс әкімімен қол қойылатын қызметтік куәліктерде, мемлекеттік орган атауының орнына куәлігінің сол жағында қызыл түспен "АҚМОЛА ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМІ", оң жағында "АКИМ АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ" жазу басылады. Мемлекеттік орган атауының астында "ҚАЗАҚСТАН" деген ұсақ қайталанатын жазу басылады.
куәліктің сол жағында:
жоғары бөлігінде қызыл түсімен қуәліктің нөмірі және "КУӘЛІК" жазу көрсетіледі;

4) руководителя исполнительного органа, финансируемого из областного, районного (городского) бюджета – государственным служащим соответствующего органа.
4. Служебные удостоверения выдаются при назначении на должность, изменении должности, порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
5. Вручение служебного удостоверения впервые назначенному на должность лицу осуществляется под роспись в службе управления персоналом.
6. При освобождении от занимаемой должности, государственный служащий, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего приказа сдает служебное удостоверение в службу управления персоналом. При истечении срока действия служебного удостоверения государственный служащий, в течение трех рабочих дней сдает служебное удостоверение в службу управления персоналом.
7. Учет выдачи и возврата служебных удостоверений ведется соответствующей службой управления персоналом.
8. Учет выдачи и возврата служебных удостоверений осуществляется в журнале, который пронумеровывается и прошнуровывается и хранится в железном шкафу (сейфе).
9. Списание и уничтожение служебных удостоверений производится службой управления персоналом с составлением соответствующего акта.
10. В случае утраты или порчи служебного удостоверения государственный служащий в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает в соответствующую службу управления персоналом.
11. Служебное удостоверение считается недействительным в случаях:
наличия помарок, подчисток, нечитабельности;
утере;
истечения срока действия.
12. Государственный служащий, утерявший служебное удостоверение, направляет информацию об его утере на опубликование в региональное периодическое печатное издание.
13. Описание служебного удостоверения:
обложка в кожаном переплете синего цвета с изображением государственного герба Республики Казахстан и надписью "КУӘЛІК";
в развернутом виде служебное удостоверение имеет размер 19х6,5 сантиметров, вкладыш форматом 8,5х6 сантиметров.
Описание внутренней части:
фон внутренней части голубого цвета;
в верхней части с двух сторон красным цветом указывается наименование государственного органа – слева на государственном и справа на русском языках. В служебных удостоверениях, подписываемых акимом области вместо наименования государственного органа указывается надпись красного цвета "АҚМОЛА ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМІ" в левой и "АКИМ АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ" в правой сторонах удостоверения. Под наименованием государственного органа мелким шрифтом указывается повторяющаяся надпись "ҚАЗАҚСТАН";
в левой стороне удостоверения:
в верхней части красным цветом указывается номер удостоверения и надпись "КУӘЛІК";

сол жағында мөлшері 3х4 сантиметр фотосуретке арналған орын;
төменгі бөлігінде қызметтік куәлікке қол қоятын тұлғаның лауазымы және қолы;
оң бөлігінде тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), атқаратын лауазымы мемлекеттік тілде көрсетіледі;
куәліктің оң жағында:
жоғары бөлігінде қызыл түсімен қуәліктің нөмірі және "УДОСТОВЕРЕНИЕ" жазу көрсетіледі;
сол бөлігінде Қазақстан Республикасы Елтаңбасының суреті, сондай-ақ "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" көк түсті жазу бар;
оң бөлігінде тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), атқаратын лауазымы орыс тілде көрсетіледі;
төменгі бөлігінде қызметтік куәліктің қолданылу аяқтайтың күні мемлекеттік және орыс тілдерінде көрсетіледі;
қызметтік куәлік елтаңбалы мөрмен бекітіледі.

в левой части место для фотографии размером 3х4 сантиметра;
в нижней части указывается должность лица, подписывающего служебное удостоверение и его подпись;
в правой части указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и занимаемая должность на государственном языке;
в правой стороне удостоверения:
в верхней части красным цветом указывается номер удостоверения и надпись "УДОСТОВЕРЕНИЕ";
в левой части располагается герб Республики Казахстан, а также надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" синего цвета;
в правой части указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и занимаемая должность на русском языке;
в нижней части указывается дата окончания действия служебного удостоверения на государственном и русском языках;
служебное удостоверение скрепляются оттиском гербовой печати.