Аршалы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 47/3 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 24 мамырдағы № 5/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 маусымда № 5420 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихатының "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 47/3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5197 тіркелген, 2016 жылдың 26 қаңтарында аудандық "Аршалы айнасы" газетінде, 2016 жылдың 26 қаңтарында аудандық "Вперед" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 998 290,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 800 352 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 218 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 103 154 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 086 566,9 мың теңге;
2) шығындар – 3 050 215,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 717,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63 630,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 913 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 100 641,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 100 641,9 мың теңге.";
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
И.Слободянюк
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
К.Шедербеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Аршалы ауданының әкімі А.Тайжанов
2016 жылғы 24 мамыр
Аршалы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 24 мамырдағы

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 47/3 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 24 мая 2016 года № 5/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 июня 2016 года № 5420
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата "О районном бюджете на 2016-2018 годы" от 22 декабря 2015 года № 47/3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5197, опубликовано 26 января 2016 года в районной газете "Аршалы айнасы", 26 января 2016 года в районной газете "Вперед") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 998 290,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 800 352 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 8 218 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 103 154 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2 086 566,9 тысяч тенге;
2) затраты – 3 050 215,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 717,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63 630,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 913 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 100 641,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 641,9 тысяч тенге.";
Приложения 1, 4, 5, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
районного маслихата
И.Слободянюк
Секретарь
районного маслихата
К.Шедербеков
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Аршалынского района А.Тайжанов
24 мая 2016 года
Приложение 1
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 24 мая 2016 года

150683,6
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
150683,6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7280
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7280
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23074
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19626
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
669
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
792
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
1987
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
6939
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6939
02
Қорғаныс
4435
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4435
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2527
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1908
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
738
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
738
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
738
04
Бiлiм беру
1955234
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1923249
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16487
003
Жалпы білім беру
1477074
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3262
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14497
006
Балаларға қосымша білім беру
57371
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
133
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
191303
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

150683,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
150683,6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7280
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23074
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
19626
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
669
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
792
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
1987
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
6939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6939
02
Оборона
4435
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4435
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2527
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1908
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
738
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
738
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
738
04
Образование
1955234
464
Отдел образования района (города областного значения)
1923249
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
16487
003
Общеобразовательное обучение
1477074
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3262
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14497
006
Дополнительное образование для детей
57371
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
133
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
191303
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

11 250,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15 589,0
Бөлінетін республикалық бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бөлінген Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
8 692,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге республикалық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттерің сомаларын бөлу
5 782,0
Республикалық бюджеттен азаматтық хал актілерін тіркеуді бойынша жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
1 115,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
4 312,0
Республикалық бюджеттен агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдардың штаттық саның көбейтуге ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
4 312,0
Ауданның (облыстық маңызы бар) қаланың жер қатынастары бөлімі
44 351,0
Мемлекет мұқтаждықтары үшін жер учаскелерін алу республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
44 351,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
491 009,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
47 623,0
Бюджеттік кредиттер
63 630,0
cоның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
63 630,0
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
63 630,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 24 мамырдағы
№ 5/3 шешіміне
3 қосымша
Аршалы аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 47/3 шешіміне
5 қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
340 516,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
252 317,9
cоның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
3 691,0
Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
2 566,0
Облыстық бюджеттен негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықпен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

11 250,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15 589,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
8 692,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5 782,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния
1 115,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
4 312,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение штатной численности местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
4 312,0
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
44 351,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на изъятие земельных участков для государственных нужд
44 351,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
491 009,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
47 623,0
Бюджетные кредиты
63 630,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
63 630,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
63 630,0
Приложение 3
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 24 мая 2016 года
№ 5/3
Приложение 5
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 22 декабря 2015 года
№ 47/3
Целевые трансферты из областного бюджета на 2016 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
340 516,9
Целевые текущие трансферты
252317,9
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
3 691,0
Распределение сумм средств целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 566,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования

1 125,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
22 783,0
Балалар мен жасөспірімдердің спорттық мектептер шығындарының облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджетке ауыстырылуына байланысты
22 783,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
120 000,0
Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне автомобиль жолдарын жөндеуге ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
120 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
28 869,0
Облыстық бюджеттен эпизиоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге берілген ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
26 369,0
Облыстық бюджеттен бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) кұнын (50 -ға дейін )өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын болу
2 500,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 974,9
Ұлы Отан соғысындағы Женістін 71-жылдығына арналған бір жолғы материалдык көмекке төлеуге облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
1 974,9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
75 000,0
Облыстық бюджеттен Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушыларға немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
75 000,0
Дамыту нысаналы трансферттер
88 199,0
cоның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
88 199,0
Аршалы ауданы Аршалы к.Добровольскині көшесі бойындағы 16-пәтерлі тұрғын құрылысы
31 257,0
Аршалы ауданының Аршалы п. канализация жүйесін қайта құру
56 942,0
Аршалы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 24 мампырдағы
№ 5/3 шешіміне
4 қосымша
Аршалы аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 47/3 шешіміне
7 қосымша
2016 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
сомасы
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
150683,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
150683,6
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
150683,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24007
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

1 125,0
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
22 783,0
Распределение сумм трансфертов в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные (городские) бюджеты
22 783,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
120 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт автомобильных дорог
120 000,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
28 869,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий
26 369,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
2 500
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 974,9
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета, на выплату единовременной материальной помощи к 71-годовщине Победы в Великой Отечественной войне
1 974,9
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
75 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны
75 000,0
Целевые трансферты на развитие
88 199,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
88 199,0
Строительство 16-ти квартирного жилого дома по улице Добровольского в поселке Аршалы
31 257,0
Реконструкция канализационных сетей п.Аршалы
56 942,0
Приложение 4
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 24 мая 2016 года
№5/3
Приложение 7
к решению Аршалынского
районного маслихата
от 22 декабря 2015 года
№ 47/3
Перечень бюджетных программ города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016 год
Функциональная группа
Сумма
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
01
Государственные услуги общего характера
150683,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
150683,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
150683,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24007
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа