Бұланды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/1 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 16 мамырдағы № 6С-4/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 1 маусымда № 5400 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, 106 бабының 4 тармағына, 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5195 болып тіркелген, 2016 жылғы 22 қаңтарда "Бұланды таңы" газетінде және 2016 жылғы 22 қаңтарда "Вести Бұланды жаршысы" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерге:
1) кірістер – 3302640,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 601020,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2724,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 34318,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2664578,3 мың теңге;
2) шығындар – 3328658,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7259,1мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 9545,1мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2286,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -33277,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 33277,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9545,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2286,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26018,6 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2016 жылға аудандық бюджетте 1133541,3 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 16993,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер дамытуға, соның ішінде:
16993,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға, соның ішінде: 16993,0 мың теңге кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй салуға;

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 5С-43/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16 мая 2016 года № 6С-4/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 1 июня 2016 года № 5400
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2016-2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 5С-43/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5195, опубликовано 22 января 2016 года в газете "Бұланды Таңы" и 22 января 2016 года в газете "Вести Бұланды жаршысы") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3302640,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 601020,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2724,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 34318,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2664578,3 тысяч тенге;
2) затраты – 3328658,8 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 7259,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 9545,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2286,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 33277,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 33277,6 тысяч тенге:
поступления займов – 9545,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2286,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26018,6 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты в сумме 1133541,3 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 16993,0 тысячи тенге, в том числе:
16993,0 тысячи тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе: 16993,0 тысячи тенге на строительство жилья для очередников;

2) облыстық бюджеттен 49986 мың теңге сомасында дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
29500,0 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
15331,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) құрылысына, реконструкциялауға;
5155,0 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) республикалық бюджеттен 971740,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
8067,0 мың теңге Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
137974,0 мың теңге мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
261,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
613949,0 мың теңге жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
58299,0 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
5806,0 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
1117,0 мың теңге азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
4416,0 мың теңге жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен жергілікті бөлімшелерін ұстауға;
36250,0 мың теңге экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
1935,5 мың теңге үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
103666,0 мың теңге жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
облыстық бюджеттен 94821,8 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
50000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
33724,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
3000,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50 % дейін) өтеуге;
4700,0 мың теңге патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) әлеуметтiк қамсыздандыруға;
1625,0 мың теңге мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға;
1772,8 мың теңге Ұлы отан соғысындағы Жеңістің 71 жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 4-сессияның
төрағасы
Б.Қажақанов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының
әкімі
К.Испергенов
16 мамыр 2016 жыл
Бұланды аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 16 мамырдағы №

2) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 49986,0 тысяч тенге, в том числе:
29500,0 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
15331,0 тысяча тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
5155,0 тысяч тенге на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 971740,5 тысяч тенге, в том числе:
8067,0 тысяч тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
137974,0 тысячи тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
261,0 тысяча тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
613949,0 тысяч тенге для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
58299,0 тысяч тенге на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
5806,0 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
1117,0 тысяч тенге на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
4416,0 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
36250,0 тысяч тенге на обеспечение экономической стабильности;
1935,5 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
103666,0 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 94821,8 тысяча тенге, в том числе:
50000,0 тысяч тенге на ремонт автомобильных дорог;
33724,0 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3000,0 тысячи тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;
4700,0 тысяч тенге на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
1625,0 тысяч тенге на приобретение электронных учебников для школ;
1772,8 тысячи тенге на выплату единовременной материальной помощи к 71-летию Победы в Великой Отечественной войне.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель 4 внеочередной
сессии
Б.Кажаканов
Секретарь районного
маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского
района
К.Испергенов
16 мая 2016 года
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 16 мая 2016 года

156664,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
125677,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6447,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
69471,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
40063,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
8396,0
032
Идараға қарасты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1300,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17563,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6926,0
002
Арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6679,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
3958,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
13424,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5712,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3200,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4342,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75683,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3266,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3266,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16088,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16088,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7841,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7841,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
48488,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11764,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
33724,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі

156664,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
125677,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6447,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
69471,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
40063,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8396,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1300,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17563,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6926,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6679,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3958,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
13424,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
5712,0
004
Капитальные расходы государственного органа
170,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3200,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4342,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75683,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3266,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3266,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16088,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16088,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7841,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7841,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
48488,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11764,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
33724,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
3000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность