"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 173 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 6 маусымда № 4946 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2020 жылғы 3 наурыздағы № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 03.03.2020 № 81 қаулысымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 151 "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13652) сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М.С. Жұмағазиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 151 "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.
Ақтөбе облысының әкімі Б. Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2016 жылғы "29" сәуірдегі № 173 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
"Сауда- саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"
Постановление акимата Актюбинской области от 29 апреля 2016 года № 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 июня 2016 года № 4946. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 3 марта 2020 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 03.03.2020 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 151 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13652), акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)".
2. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Актюбинской области" обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Джумагазиева М.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 151 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)".
Аким Актюбинской области Б. Сапарбаев
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата Актюбинской области от "29" апреля 2019 года № 173
Регламент государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы әкімдігінің 26.11.2019 № 466 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Ақтөбе облысының, Ақтөбе қаласының және аудандардың жергілікті атқарушы органдарымен, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жер учаскесіне арналған құқықты беру туралы шешімі (бұдан әрі – шешім) не Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 151 бұйрығымен бекітілген "Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы", Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13652 болып тіркелген, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процедурасын (іс-қимылын) бастауға негіз болып көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер учаскесіне құқықты алуға өтінішті және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар тізбесін ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсiмдердің (iс-қимылдардың) мазмұны, олардың орындалу ұзақтығы:
1-кезең:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, тіркеу белгісі бар өтінімнің көшірмесін қабылдайды, тіркейді және береді 15 (он бес) минут ішінде және алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді.
Нәтижесі - алынған құжаттарды қабылдау және тіркеу, құжаттарды қабылдау күні мен уақытын көрсететін тіркеу белгісі;

Сноска. Регламент – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 26.11.2019 № 466 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами Актюбинской области, города Актобе и районов, акимами поселков, сел, сельских округов (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - решение услугодателя о предоставлении права на земельный участок (далее - решение) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 151, зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13652 (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) заявления на приобретение права на земельный участок по форме согласно приложения 1 Стандарта и перечень документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1 – этап:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает, регистрирует и выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема документов в течение 15 (пятнадцати) минут и передает поступившие документы руководителю услугодателя.
Результат – прием и регистрация поступивших документов, отметка о регистрации с указанием даты и времени приема документов;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің қабылданған құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерін 30 (отыз) минут ішінде орындау үшін анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерін айқындауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексереді және тиісті жергілікті атқарушы органдар құрған комиссияның қарауына ұсынады немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды.
Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын комиссияның қарауына беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындау;
4) комиссия 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде хаттамалық шешім түрінде жер учаскесін беру мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды шығарады.
Нәтижесі - комиссияның хаттамалық шешім түріндегі оң немесе теріс қорытындысы.
2-кезең:
5) жергілікті атқарушы орган жер учаскесіне құқық беру туралы шешімнің жобасын дайындайды немесе жер комиссиясының теріс қорытындысы болған жағдайда 1 (бір) жұмыс күні ішінде жер учаскесіне құқықты беруден бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды.
Нәтижесі - жер учаскесіне құқық беру туралы шешімнің немесе жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындау;
6) жергілікті атқарушы орган жер учаскесіне құқық беру туралы шешім қабылдайды немесе жер комиссиясының теріс қорытындысы болған жағдайда 5 (бес) жұмыс күні ішінде жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Нәтижесі - жер учаскесіне құқық беру туралы шешім немесе жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы шешім;
7) жергілікті атқарушы орган көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде жер учаскесіне құқық беру туралы шешімін немесе жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы шешімін береді.
Нәтижесі - жер учаскесіне құқық беру туралы шешім немесе жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы шешімін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
4) комиссия.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1-кезең:

2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы услугополучателя и определяет сотрудника услугодателя для исполнения в течение 30 (тридцати) минут.
Результат – рассмотрение документов и определение сотрудника услугодателя;
3) сотрудник услугодателя проверяет документы на соответствие законодательству и передает на рассмотрение комиссии, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, либо готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат - передача документов услугополучателя на рассмотрение комиссии либо подготовка мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
4) комиссия выносит заключение о возможности либо невозможности предоставления земельного участка в форме протокольного решения в течение 20 (двадцати) рабочих дней.
Результат – положительное либо отрицательное заключение комиссии в форме протокольного решения.
2 – этап:
5) сотрудник услугодателя подготавливает проект решения о предоставлении права на земельный участок либо, в случае отрицательного заключения земельной комиссии, подготавливает проект решения об отказе в предоставлении права на земельный участок в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат – подготовка проекта решения о предоставлении права на земельный участок либо проекта решения об отказе в предоставлении права на земельный участок;
6) местный исполнительный орган принимает решение о предоставлении права на земельный участок либо, в случае отрицательного заключения земельной комиссии, решение об отказе в предоставлении права на земельный участок в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результат - решение о предоставлении права на земельный участок либо решение об отказе в предоставлении права на земельный участок;
7) местный исполнительный орган выдает услугополучателю решение о предоставлении права на земельный участок либо решение об отказе в предоставлении права на земельный участок в течение 15 (пятнадцати) минут.
Результат - выдача решения о предоставлении права на земельный участок либо решения об отказе в предоставлении права на земельный участок.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) сотрудник услугодателя;
4) комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1 – этап:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, тіркеу белгісі бар өтінімнің көшірмесін қабылдайды, тіркейді және береді 15 (он бес) минут ішінде және алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің қабылданған құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерін 30 (отыз) минут ішінде орындау үшін анықтайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексереді және тиісті жергілікті атқарушы органдар құрған комиссияның қарауына ұсынады немесе 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту дайындайды;
4) комиссия 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде хаттамалық шешім түрінде жер учаскесін беру мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды шығарады.
2-кезең:
5) жергілікті атқарушы орган жер учаскесіне құқық беру туралы шешімнің жобасын дайындайды немесе жер комиссиясының теріс қорытындысы болған жағдайда 1 (бір) жұмыс күні ішінде жер учаскесіне құқықты беруден бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды;
6) жергілікті атқарушы орган жер учаскесіне құқық беру туралы шешім қабылдайды немесе жер комиссиясының теріс қорытындысы болған жағдайда 5 (бес) жұмыс күні ішінде жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
7) жергілікті атқарушы орган көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде жер учаскесіне құқық беру туралы шешімін немесе жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы шешімін береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Көрсетілетін қызмет алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді және Стандарттың 9-тармағында бекітілген тізбеге сәйкес құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызмет алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы 15 (он бес) минутты құрайды.
Қөрсетілетін қызметті алушы қағаз тасығыштағы өтініш бланкісін толтырады, мемлекеттік қызметтің атауын көрсетеді.
Мемлекеттік корпорацияның операциялық залының қызметкері (оператор) қағаз тасығыштағы өтінішті (оған қоса берілген құжаттарымен бірге) қабылдайды.
Қағаз тасығыштағы өтініштің дұрыс толтырылуы мен оның толықтығының сақталуы және Стандарттың 9-тармағында бекітілген тізбе бойынша құжаттар тапсырылуы кезінде Мемлекеттік корпорация операциялық залының қызметкері (оператор) қабылдаған өтінішті мониторингтің ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МАЖ) тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің қабылданғаны туралы қолхат береді.

1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает, регистрирует и выдает услугополучателю копию заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема документов в течение 15 (пятнадцати) минут и передает поступившие документы руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы услугополучателя и определяет сотрудника услугодателя для исполнения в течение 30 (тридцати) минут;
3) сотрудник услугодателя проверяет достоверность представленных услугополучателем документов и передает на рассмотрение комиссии, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, либо готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) комиссия выносит заключение о возможности либо невозможности предоставления земельного участка в форме протокольного решения в течение 20 (двадцати) рабочих дней;
2 – этап:
5) сотрудник услугодателя подготавливает проект решения о предоставлении права на земельный участок либо, в случае отрицательного заключения земельной комиссии, подготавливает проект решения об отказе в предоставлении права на земельный участок в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) местный исполнительный орган принимает решение о предоставлении права на земельный участок либо, в случае отрицательного заключения земельной комиссии, решение об отказе в предоставлении права на земельный участок в течение 5 (пяти) рабочих дней;
7) местный исполнительный орган выдает услугополучателю решение о предоставлении права на земельный участок либо решение об отказе в предоставлении права на земельный участок в течение 15 (пятнадцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Услугополучатель для получения государственной услуги обращается в Государственную корпорацию и предоставляет документы согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта
Длительность обработки запроса услугополучателя составляет 15 (пятнадцать) минут.
Услугополучатель заполняет бланк заявления на бумажном носителе, указывает наименование государственной услуги.
Работник (оператор) операционного зала Государственной корпорации принимает заявление на бумажном носителе (с прилагаемыми к нему документами).
При соблюдении правильности и полноты заполнения заявления на бумажном носителе и предоставления документов по перечню, утвержденному пунктом 9 Стандарта, работник (оператор) операционного зала Государственной корпорации регистрирует принятое заявление в информационной системе мониторинга (далее – ИСМ) Государственной корпорации и выдает услугополучателю расписку о приеме заявления.

Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында бекітілген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация операциялық залының қызметкері Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Жинақтау секторына келіп түскен өтініш (құжаттар топтамасымен бірге) қолхаттағы штрих-кодты сканерлеу жолымен МАЖ-да тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге берілетін құжаттар тізілімі МАЖ-да автоматты түрде қалыптастырылады. Қызметкер (маман) көрсетілетін қызметті берушіге берілетін құжаттардың басып шығарылған тізілімін екі данада тапсыруды жүзеге асырады.
Тізілімнің екі данасымен бірге қалыптастырылған өтініш (құжаттар топтамасымен бірге) арнайы жәшіктерге салынып, қапталады, мөр басылады және Мемлекеттік корпорация басшысы бекіткен кестеде белгіленген уақытта курьерлік немесе осыған уәкілеттік берілген өзге де байланыс арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолданады. Тізілімнің екінші данасы көрсетілетін қызметті берушінің алғаны туралы белгімен Мемлекеттік корпорацияға кері қайтарылады.
Беруге дайын құжаттар тізілімнің екі данасымен бірге көрсетілетін қызметті берушіден Мемлекеттік корпорация басшысы бекіткен кестеде белгіленген уақытта курьерлік немесе осыған уәкілеттік берілген өзге де байланыс арқылы жеткізіледі.
9. Стандартқа сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағаз нысанда көрсетілуіне байланысты мемлекеттік қызмет көрсету процесіне ақпараттық жүйелер пайдаланылмайды.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде рәсімдердің (іс-әрекеттердің) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттерінің, соңымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілерімен Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-әрекет тәртібінің және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің (http://auyl.aktobe.gov.kz) ресми сайтында орналастырылады.
"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу" мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
Мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
2. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
Поступившее в накопительный сектор заявление (с пакетом документов), фиксируется в системе ИСМ путем сканирования штрих-кода на расписке.
Реестр передаваемых документов услугодателю формируется в ИСМ автоматически. Работник (специалист) осуществляет передачу услугодателю распечатанного реестра передаваемых документов в двух экземплярах.
Сформированные заявления (с пакетом документов) с двумя экземплярами реестра, упаковываются в специальные ящики, опечатываются и направляются услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, в установленное графиком время, утвержденным руководителем Государственной корпорации. Второй экземпляр реестра возвращается в Государственную корпорацию с отметкой услугодателя в получении.
Готовые к выдаче документы с приложением двух экземпляров реестра, доставляются от услугодателя через курьерскую или иную уполномоченную на это связь, в установленном графиком время, утвержденным руководителем Государственной корпорации.
9. В соответствии со стандартом государственная услуга оказывается в бумажном виде, в связи с чем, в процессе оказания государственной услуги информационные системы не используются.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальном сайте Государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" (http://auyl.aktobe.gov.kz).
Приложение к регламенту государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)"
1. При оказании государственной услуги через канцелярию услугодателя
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги
1. При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию