Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жерлерін аймақтарға бөлу сызбасын, бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 шілдедегі № 37 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 шілдеде № 5013 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 5 наурыздағы № 17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 05.03.2021 № 17 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнің 8 бабына, 11 бабының 1 тармағына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жерлерін аймақтарға бөлу сызбасы, бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың сессиясы төрағасы М. Ержанов
Аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы Е. Нуртаев
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 11 шілдедегі № 37 шешіміне 1 қосымша
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жерлерін аймақтарға бөлу сызбасы
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 11 шілдедегі № 37 шешіміне 2 қосымша
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жерлерін бағалау аймақтарының шекаралары
Аймақ нөмірі
Жер-кадастрлық кварталдар шекараларымен аймақтардың қиылысу шекаралары
Аймақ ауданы, га
I
I аймақ: 4в, 4б, 5б, 5г, 6в, 1г учаскелерінің шекараларында,
-004, -005,-006 жер - кадастрлық кварталдар
179,84
Бірінші алап
Алаптың шекаралары Г.Резванов көшесі бойынша солтүстік-батыс бөліктен басталып, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытта жоғарыда аталған көшемен оңтүстік бағытындағы Москва көшесіндегі бұрылысқа (батыс бөлік) тіреліп, мұнда солтүстік-батыс бағытта тұзды көлді, оған жақын жатқан құрылыстарды қоршай келе, М.Шыманұлы көшесіне дейін (батыс бөлік) және оның бойымен әрі қарай оңтүстік-батыс бағытында А.Жұбанов көшесіне тіреліп (солтүстік бөлік) және солтүстік-батыс бағытында Қ.Қонақбайұлы көшесіне дейін (шығыс бөлік), Қ.Қонақбайұлы көшесі бойымен солтүстік-шығыс бағытында Желтоқсан көшесіне дейін (солтүстік бөлік), Желтоқсан көшесі бойымен бұрыштағы №1а үйге дейін, солтүстік бағытында Г. Резванов көшесіне дейін.
Екінші алап
Шекаралары, Шалқар - Ырғыз тас жолынан, әрі қарай А.П.Тихонов көшесі бойымен басталып, темір жол өнеркәсібі аймағын қоса алғанда, Питомник тұйығына дейін, Питомник тұйығынан онтүстік-батыс бағытында Г. Резванов көшесіне дейін, Г. Резванов көшесі бойымен солтүстік бағытында өнеркәсіп аймағымен шектесіп, Шалқар - Ырғыз тас жолына дейін.
II

Об утверждении схемы зонирования земель, границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 11 июля 2016 года № 37. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 25 июля 2016 года № 5013. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 5 марта 2021 года № 17
Сноска. Утратило силу решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 05.03.2021 № 17 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8, пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить схему зонирования земель, границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата М. Ержанов
Исполняющий обязанности секретаря районного маслихата Е. Нуртаев
Приложение 1 к решению районного маслихата № 37 от 11 июля 2016 года
Схема зонирования земель города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области
Приложение 2 к решению районного маслихата № 37 от 11 июля 2016 года
Границы оценочных зон города Шалкар Шалкарского района Актюбинской области
Номер зоны
Границы зон пересекающиеся с границами земельно-кадастрового квартала
Площадь зоны, га
І
І зона: в границах участков 4в, 4б, 5б, 5г, 6в, 1г
земельно-кадастровый квартал -004,-005,-006
179,84
Первый массив
Границы зоны начинаются в северо-западной части по улице Г.Резванова, далее в юго-восточном направлении по выше- указанной улице упираясь на поворот в южном направлении по улице Московская (западная часть), где переходит в северо-западное направление окаймляя соленое озеро, с прилегающими к нему строениями, до улицы М.Шыманулы (западная часть) и вдоль нее далее в юго-западном направлении упираясь на улицу А.Жубанова (северная часть) и в северо-западном направлении до улицы К. Конакбайулы (восточная часть), по улице К.Конакбайулы в северо-восточном направлении до улицы Желтоксан (северная часть), по улице Желтоксан до углового дома №1а, в северном направлении до улицы Г. Резванова.
Второй массив
Границы, начиная с трассы Шалкар – Ыргыз, далее по улице А.П.Тихонова, включая промышленную зону на территории железной дороги, до переулка Питомник, с переулка Питомник в юго-западном направлении до улицы Г.Резванова, по улице Г.Резванова в северном направлении, граничит с промышленной зоной, до трассы Шалкар-Ыргыз.
ІІ

II аймақ: 4а, 4г, 5а, 5в учаскелерінің шекараларында,
-004, -005 жер-кадастрлық кварталдар
287,21
Бірінші алап
Шекаралары Жағалау және Желтоқсан көшелерінің қиылысынан солтүстік бөлікте (оңтүстік бөлік) басталады, әрі қарай Қ.Қонақбайұлы көшесімен (батыс бөлік) №121 үйге дейін, А.Жұбанов көшесіне өтіп (оңтүстік бөлік) оңтүстік-шығыс бағытында М.Шыманұлы көшесімен қиылысқанға дейін (шығыс бөлік) созылып, әрі қарай солтүстік-шығыс бағытында І.Үргенішбаев көшесімен қиылысқанға дейін, оның бойымен оңтүстік-шығыс бағытында, көшенің екі жағындағы құрылыстарды қоса алғанда, өндірістік базаға дейін, әрі қарай оңтүстік - батыс бағытында Бүйректөбе көшесімен (шығыс бөлік) А.Жұбанов көшесі қиылысына дейін, әрі қарай шекара А.Жұбанов көшесі №15 үйге жетіп, күрт оңтүстік бағытта Шалқар - Бозой тас жолымен екі жағын қамтып (тас жолын маңайындағы батыс және шығыс бөліктерін), Е.Бекет көшесіне дейін, оңтүстік бағыттағы құрылысы жоспарланып отырған әкімшілік құрылыстар мен демалыс паркі орналасқан кең учаскесі бар екі жақты қамти келе, әрі қарай батыс бағытында Шалқар көлінің жағасымен Жағалау көшесіне (шығыс бөлігі) солтүстік бағытта Шалқар көлін айналып өтіп, шекара сызығын Жағалау және Желтоқсан көшелерінің қиылысында аяқтайды.
Екінші алап
Шекаралары Желтоқсан көшесі №1а (оңтүстік бөлік) басталып оның бойымен стадионға қарай бұрылысқа дейін, мұнда жолдың екі жағын қамтып, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытындағы зиратқа дейін, мұнда шығыс бағытына ауысып, аурухананың артқы жағында Т.Шойғарин көшесімен, көшенің екі жағын қоса алғанда, спортзалының ғимаратына дейін, тұзды көлдің жағалауымен, жоспарланып отырған демалыс паркі бар көлдердің арасындағы кеңістікпен қоршап, әрі қарай Н.Қобландин көшесінің екі жағын қамтып, Желтоқсан көшесіне дейін.
ІІІ
ІІІ аймақ: 2а, 2б, 3а, 3б, 6а, 6б, 6г учаскелерінің шекараларында,
-003, -006 жер-кадастрлық кварталдар
554,85
Бірінші алап
Шекаралары батыста Шалқар - Ырғыз тас жолының бойымен электр таратушы қосалқы стансасы аумағына дейін жетіп, солтүстік бөлігінде Жастар көшесіне дейінгі ғимараттарды қамтиды, электр беріліс желілерінің өтуіне байланысты елеусіз үзіліп, құрылыстары бар тұрғын алапты айналып өтіп (оңтүстік бөлік), мұнда шығыста айналма тас жолымен бұрылысқа дейін жетпей, оңтүстік бағытта тұрғын алабын айналып келе, Шоқысу тұйығына дейін жетіп, Шоқысу тұйығынан "Бауырластар зираты" саябағының артқы жағымен Ы.Қарагулин көшесіне дейін, бала-бақша ғимаратынан оңтүстік-шығысқа бұрылып, әрі қарай А.П.Тихонов көшесінің екі жағын қамтып, Шалқар - Ырғыз тас жолымен қосқан жолға шығады.
Екінші алап
Шекаралары солтүстікте Москва (шығыс бөлік) және Г.Резванов көшелерінің қиылысынан басталады, әрі қарай шығыс бағытында темір жол қызметкерлеріне арналған жаңа қалашыққа дейін жетіп, оны қамти келе, шығыста ауданның Бас жоспарына сай жоспарланып отырған "Уплотнение" ауданын айналып өтіп, мұнда айналма тас жолы бойымен Шалқар - Бозой жолына дейін, онымен шектескен жерде (шығыс бөлік) солтүстік бағытында А.Жұбанов көшесі №1 а үйге дейін, әрі қарай оңтүстік - шығыс бағытта Бүйректөбе көшесіне дейін (оңтүстік бөлік), солтүстік шекараның бойымен жоспарланып отырған "Уплотнение" ауданын айналып өтіп, Е.Қайдауылұлы көшесіне дейін жетіп, батыс бағытында зиратты жағалай өте, Ж.Ахун мешітіне дейін, Ж.Ахун мешітінен солтүстік-шығыс бағытта Москва көшесінің екі жағына жақын орналасқан алаңдарын қамтып, Г. Резванов көшесі қиылысына шығады.
IV

ІІ зона: в границах участков 4а, 4г, 5а, 5в
земельно-кадастровый квартал –004,-005
287,21
Первый массив
Границы начинаются в северной части с пересечением улиц Жагалау и улицы Желтоксан (южная часть), далее проходит по улице К.Конакбайулы (западная часть) до дома №121, переходит на улицу А. Жубанова (южная часть) в юго-восточном направлении до пересечения с улицей М.Шыманулы (восточная часть), далее в северо-восточном направлении до пересечения улицы И.Ургенишбаева, по ней в юго-восточном направлении, включая обе стороны улицы с находящимися на них строениями, до производственной базы, далее в юго-западном направлении по улице Буйректобе (западная часть) до пересечения улицы А.Жубанова, далее граница доходит до улицы А.Жубанова дома №15, резко переходит в южном направлении по трассе Шалкар-Бозой охватывая обе стороны (западная и восточная часть прилегающая к трассе) до улицы Е.Бекет, охватывает обе стороны, где имеет обширный участок, в южном направлении планируемый для строительства административных сооружений и парка отдыха, далее в западном направлении вдоль озера Шалкар к улице Жагалау (восточная часть) в северном направлении, огибая озеро Шалкар, заканчивает линию на пресечении улиц Жагалау и Желтоксан.
Второй массив
Границы начиная с улицы Желтоксан №1а (южная часть) вдоль нее до поворота на стадион, где она охватывает территорию обеих сторон дороги, далее в юго-восточном направлении до кладбища, где переходит в восточное направление за больницей, по улице Т.Шойгарина, охватывающая обе стороны улицы, до здания спортзала, проходит вдоль соленого озера, охватывая пространство между озерами с планируемым парком отдыха, далее охватывает обе стороны улицы Н. Кобландина до улицы Желтоксан.
ІІІ
ІІІ зона: в границах участков 2а, 2б, 3а, 3б, 6а, 6б, 6г
земельно-кадастровый квартал –003, -006
554,85
Первый массив
Границы на западе проходит вдоль трассы Шалкар-Иргиз, доходит до территории электростанции, в северной части охватывает здания до улицы Жастар, имеет незначительный разрыв связанный с прохождением линий электропередач, огибая и охватывая жилые массивы со строениями (южная часть), где на востоке не доходя до поворота по объездной трассе в южном направлении, огибая жилой массив, доходит до переулка Шокысу, с переулка Шокысу следуя за парком "Братская могила" до улицы Ы. Карагулина, сворачивая на юго-восток от здания детского сада, далее охватывает улицу А.П. Тихонова по обе стороны выходит на дорогу, соединяющую с трассой Шалкар-Иргиз.
Второй массив
Границы на севере начинается с пересечения улиц Московская (восточная часть) и Г.Резванова, далее в восточном направлении доходит до нового городка для сотрудников железной дороги, охватывая его, на востоке огибает, согласно Генерального плана района, планируемый район "Уплотнение", где вдоль объездной трассы доходит до дороги Шалкар-Бозой, на месте пересечения с ней (восточная часть) в северном направлении до улицы А. Жубанова дома №1 а, далее в юго-восточном направлении до улицы Буйректобе (южная часть), огибая по северной границе планируемый район "Уплотнение", доходя до улицы Е.Кайдауылулы, в западном направлении проходя вдоль кладбища, до мечети Ж.Ахун, с мечети Ж.Ахун в северо-восточном направлении охватывает улицу Московская с обеих сторон с прилегающими территориями, выходит на пересечение с улицей Г.Резванова.
IV

IV аймақ: 1а, 1б, 1в, 6е, 6д учаскелерінің шекараларында,
-001, -004, -006 жер - кадастрлық кварталдар
502,03
Бірінші алап
"Жомарт" даму аймағы.
Екінші алап
"М.Шыманұлы" даму аймағы.
Үшінші алап
"Өнеркәсіп аймағы" даму аймағы.
Төртінші алап
Шалқар қаласының даму аймағы.
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 11 шілдедегі № 37 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласының жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Аймақтың нөмірі
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
I
2,0
II
1,7
III
1,5
IV
1,0

IV зона: в границах участков 1а, 1б, 1в, 6в, 6д
земельно-кадастровый квартал -001,-004,-006
502,03
Первый массив
Зона развития "Жомарт"
Второй массив
Зона развития "М.Шыманулы"
Третий массив
Зона развития "Промышленная зона"
Четвертый массив
Зона развития города Шалкар
Приложение 3 к решению районного маслихата № 37 от 11 июля 2016 года
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки города Шалкар
Номер зоны
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки
I
2,0
II
1,7
III
1,5
IV
1,0