Алматы облысының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облысы мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 11-54 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2016 жылы 21 желтоқсанда № 4030 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8–бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына және "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 775 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 340 412 311 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсiмдер 42 438 401 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 2 709 718 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер 41 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері 295 222 692 мың теңге;
2)шығындар 329 159 794 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 8 762 723 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 13 244 893 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 4 482 170 мың теңге;
4)қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 10 788 245 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 10 788 245 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 298 451 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 298 451 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 05.12.2017 № 25-127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша түсімдер Қарасай ауданының аудандық бюджетіне 50% мөлшерінде түсетіні, басқа аудандар мен қалалар бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Қарасай ауданының аудандық бюджетіне 70% мөлшерінде түсетіні, басқа аудандар мен қалалар бойынша 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 26.10.2017 № 24-121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Об областном бюджете Алматинской области на 2017-2019 годы
Решение Алматинского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 11-54. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 21 декабря 2016 года № 4030.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 775 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
"1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1)доходы 340 412 311 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 42 438 401 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям 2 709 718 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 41 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 295 222 692 тысячи тенге;
2) затраты 329 159 794 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 8 762 723 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 13 244 893 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 4 482 170 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 10 788 245 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 10 788 245 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 298 451 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 298 451 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Алматинской области от 05.12.2017 № 25-127 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог, удерживаемый у источника выплаты" зачисляются Карасайскому району в размере 50% в районный бюджет, по другим районам и городам в размере 100% зачисляются в областной бюджет.
3. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются Карасайскому району в размере 70% в районный бюджет, по другим районам и городам в размере 100% зачисляются в областной бюджет.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Алматинской области от 26.10.2017 № 24-121 (вводится в действие с 01.01.2017).

4. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер 100% мөлшерінде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
5. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Іле ауданы бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі 64 239 506 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 10.08.2017 № 20-112 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 81 383 740 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына 3 670 180 мың теңге;
Алакөл ауданына 4 370 800 мың теңге;
Балқаш ауданына 3 185 100 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына 8 276 370 мың теңге;
Ескелді ауданына 3 656 920 мың теңге;
Жамбыл ауданына 6 086 840 мың теңге;
Қаратал ауданына 3 152 760 мың теңге;
Кербұлақ ауданына 4 232 760 мың теңге;
Көксу ауданына 3 588 030 мың теңге;
Панфилов ауданына 5 381 120 мың теңге;
Райымбек ауданына 5 680 145 мың теңге;
Сарқан ауданына 3 849 780 мың теңге;
Талғар ауданына 6 006 340 мың теңге;
Ұйғыр ауданына 3 463 280 мың теңге;
Қапшағай қаласына 3 471 490 мың теңге;
Талдықорған қаласына 11 944 835 мың теңге;
Текелі қаласына 1 416 990 мың теңге.
7. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 36 437 281 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беруге 137 860 мың теңге;
денсаулық сақтауға 23 778 545 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 1 355 565 мың теңге;
халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге 54 584 мың теңге;
ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға 1 163 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге 359 381 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға 4 223 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 2 448 250 мың теңге;
инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеуге 7 262 948 мың теңге;

4. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год объем бюджетных изъятий из бюджета Илийского района в областной бюджет в сумме 64 239 506 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 10.08.2017 № 20-112 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 81 383 740 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району 3 670 180 тысяч тенге;
Алакольскому району 4 370 800 тысяч тенге;
Балхашскому району 3 135 100 тысяч тенге;
Енбекшиказахскому району 8 276 370 тысяч тенге;
Ескельдинскому району 3 656 920 тысяч тенге;
Жамбылскому району 6 086 840 тысяч тенге;
Каратальскому району3 152 760 тысяч тенге;
Кербулакскому району 4 232 760 тысяч тенге;
Коксускому району 3 588 030 тысяч тенге;
Панфиловскому району 5 381 120 тысяч тенге;
Райымбекскому району 5 680 145 тысяч тенге;
Сарканскому району 3 849 780 тысяч тенге;
Талгарскому району 6 006 340 тысяч тенге;
Уйгурскому району 3 463 280 тысяч тенге;
городу Капшагай 3 471 490 тысяч тенге;
городу Талдыкорган 11 944 835 тысяч тенге;
городу Текели 1 416 990 тысяч тенге.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 36 437 281 тысячи тенге, в том числе на:
образование 137 860 тысячи тенге;
здравоохранение 23 778 545 тысяч тенге;
социальную помощь 1 355 565 тысячи тенге;
обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения 54 584 тысяч тенге;
обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел 1 163 тысячи тенге;
повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел 359 381 тысяча тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения 4 223 тысячи тенге;
субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства 2 448 250 тысяч тенге;
возмещение части расходов, понесенных субьектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 7 262 948 тысяч тенге

ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға 46 698 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға 5016 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге 5 554 022 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға 4 715 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға 16 255 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға 953 588 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 05.12.2017 № 25-127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 36 437 281 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға 19 190 480 мың теңге;
"денсаулық сақтау объектілерін салуға және сейсмикалық күшейтуге 120 000 мың теңге;
тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға 2 822 577 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға 1 559 096 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға 11 726 449 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 1 242 573 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 408 691 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 6 000 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 1 334 830 мың теңге;
моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 223 323 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 05.12.2017 № 25-127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 149 323 221 мың теңге сомасында субвенция түсімдері көзделсін.
10. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 4 550 635 мың теңге сомасында қарыздар түсімдері көзделсін.

увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел 46 698 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 5 016 тысяч тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 5 554 022 тысячи тенге;
на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость 4 715 тысяч тенге;
на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса 16 255 тысяч тенге;
на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования 953 588 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 05.12.2017 № 25-127 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены поступления целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 36 437 281 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов образования 19 190 480 тысячи тенге;
строительство и сейсмоусиление объектов здравоохранения 120 000 тысяч тенге;
формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры 2 822 577 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда 1 559 096 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 11 726 449 тысячи тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года 1 242 573 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 408 691 тысяча тенге;
развитие газотранспортной системы 6 000 000 тысяч тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" 1 334 830 тысячи тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах 223 323 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 05.12.2017 № 25-127 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год поступления субвенции из республиканского бюджета в сумме 149 323 221 тысяча тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год поступления займов из республиканского бюджета в сумме 4 550 635 тысяч тенге.

11. Алматы облысы бойынша 2017 жылға 3 530 306 мың теңге сомасында мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздар шығару мақұлдансын.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 26.10.2017 № 24-121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге;
халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге;
облыс әкімі гранттарын төлеуге;
атаулы күндерге біржолғы көмекке;
туберкулездің белсенді түрімен ауыратын науқастарға әлеуметтік пакет беруге;
жеке көмекшілердің қызметін төлеуге;
халықаралық ЭКСПО 2017 көрмесіне қатысу шығындарына;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге; мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
бруцеллезбен ауыратын санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ мүйізді малдың) құнын (50 % дейін) өтеуге;
жерге орналастыру жұмыстарына;
еңбек нарығын дамытуға;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
жұмыспен нәтижелі қамтуды қамтамасыз етуге және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
13. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

11. Одобрить выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг по Алматинской области на 2017 год в сумме 3 530 306 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 26.10.2017 № 24-121 (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
создание цифровой образовательной инфраструктуры;
капитальный ремонт объектов образования;
оказание жилищной помощи населению;
выплату грантов акима области;
единовременную помощь к памятным датам;
выдачу социального пакета больным активной формой туберкулеза;
оплату услуг индивидуальных помощников;
расходы по участию в Международной выстовке ЭКСПО 2017;
внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Орлеу";
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развитие регионов";
проведение противоэпизоотических мероприятий;
возмещение стоимости (до 50 %) сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
землеустроительные работы;
развитие рынка труда;
реализацию Плана меропрятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы;
обеспечение продуктивной занятости и развитие массового предпринимательства.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата Алматинской области.
13. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
строительство и реконструкцию объектов образования;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
развитие систем водоснабжения и водоотведения;
развитие систем водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
развитие теплоэнергетической системы;
развитие коммунального хозяйства;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата Алматинской области.

14. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
ішкі қарыздар есебінен тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін.
Көрсетілген кредиттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
15. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 329 351 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 26.10.2017 № 24-121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 14 454 071 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 05.12.2017 № 25-127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылға арналған резервi 864 635 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 26.10.2017 № 24-121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2017 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2017 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін атқару процесінде 5-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын деп белгіленсін.

14. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
реализацию мер социальной поддержки специалистов;
проектирование и (или) строительство жилья за счет внутренних займов;
реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Распределение указанных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата Алматинской области.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 329 351 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 26.10.2017 № 24-121 (вводится в действие с 01.01.2017).
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 14 454 071 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 05.12.2017 № 25-127 (вводится в действие с 01.01.2017).
17. Утвердить резерв акимата Алматинской области на 2017 год в сумме 864 635 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 26.10.2017 № 24-121 (вводится в действие с 01.01.2017).
18. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2017 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.

19. Аудан мен қала әкімдері облыс бюджетінің салықтар мен төлемдер бойынша болжамды көрсеткіштерінің толық және сапалы орындалуын, шаруашылық субъектілердің барлық деңгейдегі бюджетке берешегін азайтуды және қосымша кіріс көздерін табуды қамтамасыз етсін.
20. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, тарифтік саясат және заңдылықтың сақталуын қамтамасыз ету мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

19. Акимам районов и городов обеспечить полное и качественное исполнение прогнозных показателей бюджета области по налогам и платежам, снижение недоимки хозяйствующих субъектов перед бюджетами всех уровней и изыскание дополнительных доходных источников.
20. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, тарифной политики и обеспечения соблюдения законности".

21. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Ы. Бектұрсынов
Алматы облыстық
мәслихаттың хатшысы С. Мұқанов
Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы "Алматы облысының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 11-54 шешімімен бекітілген 1- қосымша
Алматы облысының 2017 жылға арналған облыстық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 05.12.2017 № 25-127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
I. Кірістер

21. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
Алматинского областного маслихата Ы. Бектурсынов
Секретарь Алматинского
областного маслихата С. Муканов
Приложение 1 утвержденное решением маслихата Алматинской области от 9 декабря 2016 года № 11-54 "Об областном бюджете Алматинской области на 2017-2019 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2017 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Алматинской области от 05.12.2017 № 25-127 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
I. Доходы

150 074
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
1 573 190
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
941 977
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 705 628
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
162 503
4
Емханалар
3 794 400
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 794 400
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
3 178 535
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
292 718
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
323 147
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
4 272 463
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 272 463
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
4 232 233
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
40 230
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
6 728 518
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 728 518
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
125 227
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
804 553
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
8 850
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
280 385
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
516
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 508 987
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 332 848
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 698 399
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 046 398
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
593 285
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

150 074
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
1 573 190
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
941 977
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 705 628
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
162 503
4
Поликлиники
3 794 400
253
Управление здравоохранения области
3 794 400
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
3 178 535
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
292 718
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
323 147
5
Другие виды медицинской помощи
4 272 463
253
Управление здравоохранения области
4 272 463
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
4 232 233
029
Областные базы спецмедснабжения
40 230
9
Прочие услуги в области здравоохранения
6 728 518
253
Управление здравоохранения области
6 728 518
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
125 227
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
804 553
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
8 850
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
280 385
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
516
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 508 987
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 332 848
1
Социальное обеспечение
3 698 399
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 046 398
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
593 285
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

1 349 868
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
233 060
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
423 336
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
446 849
261
Облыстың білім басқармасы
647 001
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
570 588
037
Әлеуметтік сауықтандыру
76 413
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
5 000
2
Әлеуметтiк көмек
701 865
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
701 865
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
701 865
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 932 584
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 829 617
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 881
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 810
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
68 797
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
3 534
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 921 812
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 513
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
417 465
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
5 580
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету

1 349 868
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
233 060
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
423 336
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
446 849
261
Управление образования области
647 001
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
570 588
037
Социальная реабилитация
76 413
271
Управление строительства области
5 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
5 000
2
Социальная помощь
701 865
256
Управление координации занятости и социальных программ области
701 865
003
Социальная поддержка инвалидов
701 865
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 932 584
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 829 617
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
114 881
007
Капитальные расходы государственного органа
2 810
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
68 797
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
3 534
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
2 921 812
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 513
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
417 465
046
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
5 580
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам

100 800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
80 518
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 109 907
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
25 030
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
25 030
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
4 700
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 700
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
73 237
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 719
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 518
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
25 155 602
1
Тұрғын үй шаруашылығы
17 703 981
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
5 016
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін нысаналы трансферттер
5 016
271
Облыстың құрылыс басқармасы
17 694 446
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 389 326
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
14 305 120
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 519
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
4 519
2
Коммуналдық шаруашылық
7 451 621
271
Облыстың құрылыс басқармасы
205 149
030
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
205 149
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
7 246 472
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
123 095
004
Елдi мекендердi газдандыру
294 000
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 665
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
5 375 826
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

100 800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
80 518
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 109 907
263
Управление внутренней политики области
25 030
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
25 030
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
4 700
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
4 700
270
Управление по инспекции труда области
73 237
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
66 719
003
Капитальные расходы государственного органа
6 518
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
25 155 602
1
Жилищное хозяйство
17 703 981
251
Управление здравоохранения области
5 016
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
5 016
271
Управление строительства области
17 694 446
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
3 389 326
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14 305 120
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 519
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
4 519
2
Коммунальное хозяйство
7 451 621
271
Управление строительства области
205 149
030
Развитие коммунального хозяйства
205 149
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
7 246 472
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
123 095
004
Газификация населенных пунктов
294 000
005
Капитальные расходы государственного органа
3 665
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
5 375 826
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9 500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
121 410
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
695 387
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет және мұрағат ісін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 204
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
460 561
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
175 622
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
513 095
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
39 622
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
473 473
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
10 589 974
1
Отын және энергетика
1 742 291
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 742 291
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 309 570
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
432 721
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
8 847 683
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 847 683
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
8 847 683
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
36 808 794
1
Ауыл шаруашылығы
32 757 683
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
29 608 697
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 259
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
994 401
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
10 216
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
464 126
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
132 798
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
2 537 689
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу

005
Капитальные расходы государственного органа
9 500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
121 410
273
Управление культуры, архивов и документации области
695 387
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и управления архивным делом
59 204
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
460 561
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
175 622
283
Управление по вопросам молодежной политики области
513 095
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
39 622
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
473 473
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
10 589 974
1
Топливо и энергетика
1 742 291
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 742 291
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
1 309 570
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
432 721
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
8 847 683
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 847 683
071
Развитие газотранспортной системы
8 847 683
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
36 808 794
1
Сельское хозяйство
32 757 683
255
Управление сельского хозяйства области
29 608 697
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
121 259
002
Поддержка семеноводства
994 401
003
Капитальные расходы государственных органов
10 216
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
464 126
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
132 798
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
2 537 689
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них

12 061
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
86 324
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
416 725
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
50 160
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
7 253
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 342 476
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
156 108
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 262 948
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
14 334 463
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
4 715
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
16 255
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
953 588
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
149 862
058
Ауыл шаруашылығы өнімін өсімдік шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
487 808
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
8 850
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
16 332
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
25 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 280
271
Облыстың құрылыс басқармасы
846 956
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
846 956
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 302 030
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

12 061
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
86 324
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
416 725
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
50 160
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 253
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 342 476
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
156 108
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 262 948
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
14 334 463
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
4 715
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
16 255
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
953 588
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
149 862
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
487 808
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
8 850
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
16 332
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
25 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
17 280
271
Управление строительства области
846 956
020
Развитие объектов сельского хозяйства
846 956
719
Управление ветеринарии области
2 302 030
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

5 946 618
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 719 088
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 719 088
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
72 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
2 000
010
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 876 641
011
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
204 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
33 614
028
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
11 950
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 518 883
9
Басқалар
2 227 530
120
Облыс әкімінің аппараты
339 336
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
339 336
257
Облыстың қаржы басқармасы
614 635
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
614 635
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
653 553
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
653 553
261
Облыстың білім басқармасы
98 231
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
98 231
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
196 576
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 351
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 425
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
25 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
41 800
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
325 199
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

5 946 618
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 719 088
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 719 088
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
72 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
2 000
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 876 641
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
204 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
33 614
028
Реализация текущих мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
11 950
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 518 883
9
Прочие
2 227 530
120
Аппарат акима области
339 336
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
339 336
257
Управление финансов области
614 635
012
Резерв местного исполнительного органа области
614 635
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
653 553
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
653 553
261
Управление образования области
98 231
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
98 231
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
196 576
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
111 351
003
Капитальные расходы государственного органа
18 425
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
25 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
41 800
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
325 199
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах

104 900
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
374 068
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
61 359
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 936
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
737 115
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
278 843
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
14 571 505
057
Ауыл шаруашылығы өнімін мал шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
125 280
058
Ауыл шаруашылығы өнімін өсімдік шаруашылығы саласындағы терең қайта өңдеу өнімдерінің өндірісі үшін қайта өңдеу кәсіпорындарының оны сатып алуға жұмсайтын шығындарын субсидиялау
918 381
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
29 543
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 623 927
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 798
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
288
028
Уақытша сақтау пунктіне дейін ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша көрсетілетін қызметтер
31 671
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
101 002
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 437 168
2
Су шаруашылығы
1 292 384
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
37 450
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
37 450
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 254 934
069
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
1 254 934
3
Орман шаруашылығы
1 286 633
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 286 633
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 286 633
5
Қоршаған ортаны қорғау
992 308

104 900
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
374 068
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
61 359
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 936
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
737 115
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
278 843
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
14 571 505
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
125 280
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства
918 381
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
29 543
719
Управление ветеринарии области
2 623 927
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
53 798
003
Капитальные расходы государственного органа
288
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
31 671
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
101 002
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2 437 168
2
Водное хозяйство
1 292 384
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
37 450
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
37 450
255
Управление сельского хозяйства области
1 254 934
069
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
1 254 934
3
Лесное хозяйство
1 286 633
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 286 633
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 286 633
5
Охрана окружающей среды
992 308

257
Облыстың қаржы басқармасы
309 785
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
309 785
Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы "Алматы облысының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 11-54 шешімімен бекітілген 4- қосымша
2017 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
309 785
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
309 785
Приложение 4 утвержденное решением маслихата Алматинской области от 9 декабря 2016 года № 11-54 "Об областном бюджете Алматинской области на 2017-2019 годы"
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Проведение патологоанатомического вскрытия
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы "Алматы облысының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 11-54 шешімімен бекітілген 5 -қосымша
2017 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерін
атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

Приложение 5 утвержденное решением маслихата Алматинской области от 9 декабря 2016 года № 11-54 "Об областном бюджете Алматинской области на 2017-2019 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение