Талдықорған қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2016 жылғы 14 желтоқсандағы № 67 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 28 желтоқсанда № 4048 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 31870982 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2708252 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 350064 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 170792 мың теңге;
трансферттер түсімі 28641874 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 9900678 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 6796361 мың теңге;
субвенциялар 11944835 мың теңге;
2) шығындар 34305269,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 1697197 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 1701192 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 3995 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4131484,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4131484,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 08.12.2017 № 139 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 16502 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 4-қосымшаға сәйкес 30172 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 02.11.2017 № 125 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О бюджете города Талдыкорган на 2017-2019 годы
Решение Талдыкорганского районного маслихата Алматинской области от 14 декабря 2016 года № 67. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 декабря 2016 года № 4048.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы 31870982 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 2708252 тысячи тенге;
неналоговые поступления 350064 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 170792 тысячи тенге;
поступления трансфертов 28641874 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 9900678 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 6796361 тысяча тенге;
субвенции 11944835 тысяч тенге;
2) затраты 34305269,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 1697197 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 1701192 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 3995 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4131484,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4131484,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 08.12.2017 № 139 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2017 год в сумме 16502 тысячи тенге.
3. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 30172 тысячи тенге, согласно приложению 4.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 02.11.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).

4. 2017 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талдықорған қалалық мәслихатының "Экономика, қаржы мәселелері және бюджет жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы А. Ахметова
Талдықорған қалалық
мәслихаттың хатшысы Қ. Бұлдыбаев

4. Установить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По экономическим, финансовым вопросам и бюджету".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата А. Ахметова
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата К. Булдыбаев

Талдықорған қалалық мәслихатының 2016 жылғы 14 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 67шешімімен бекітілген 1-қосымша
Талдықорған қаласының 2017 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 08.12.2017 № 139 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

Приложение 1 утвержденное решением Талдыкорганского городского маслихата от "14" декабря 2016 года № 67 "О бюджете города Талдыкорган на 2017-2019 годы"
Бюджет города Талдыкорган на 2017 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 08.12.2017 № 139 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс
I. Доходы

1194354
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1194354
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27942
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12000
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
260444
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
4445
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
61742
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2598
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
824783
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1409093
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
91299
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2647
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2647
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
88652
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18810
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
69842
2
Әлеуметтiк көмек
1302835
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
399358
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
399358
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
903477
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138751
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6311
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
40671
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
9914
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114575
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
102629
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

1194354
464
Отдел образования района (города областного значения)
1194354
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
27942
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
260444
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4445
012
Капитальные расходы государственного органа
400
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
61742
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2598
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
824783
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1409093
1
Социальное обеспечение
91299
464
Отдел образования района (города областного значения)
2647
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2647
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
88652
010
Государственная адресная социальная помощь
18810
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
69842
Социальная помощь
1302835
464
Отдел образования района (города областного значения)
399358
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
399358
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
903477
004
Программа занятости
138751
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6311
007
Оказание жилищной помощи
40671
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
9914
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114575
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
102629
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

Талдықорған қалалық мәслихатының 2016 жылғы 14 желтоқсандағы "Талдықорған қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 67 шешімімен бекітілген 5-қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

Приложение 5 к решению Талдыкорганского городского маслихата от "14" декабря 2016 года № 67 "О бюджете города Талдыкорган на 2017-2019 годы"
Перечень местных бюджетных программ на 2016 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Талдыкорган
Функциональная группа
Подфункция
Администратор программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование