Ақсу ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 10-44 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2016 жылы 27 желтоқсанда № 4038 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5756397 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 192796 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 4710 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3136 мың теңге;
трансферттер түсімі 5555755 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 1046330 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 839245 мың теңге;
субвенциялар 3670180 мың теңге;
2) шығындар 5769259 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 217667 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 231713 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 14046 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 230529 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 230529 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 07.12.2017 № 22-109 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 2830 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 4-қосымшаға сәйкес 36462 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ауылдық округтер әкімдері жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотына түсетін бюджет қаражатының тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының
сессия төрағасы А. Досмұхамбетов
Ақсу аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Сүлейменов

О бюджете Аксуского района на 2017-2019 годы
Решение Аксуского районного маслихата Алматинской области от 20 декабря 2016 года № 10-44. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 27 декабря 2016 года № 4038.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы 5756397 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 192796 тысяч тенге;
неналоговые поступления 4710 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3136 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5555755 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 1046330 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 839245 тысяч тенге;
субвенции 3670180 тысяч тенге;
2) затраты 5769259 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 217667 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 231713 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 14046 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 230529 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 230529 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата Алматинской области от 07.12.2017 № 22-109 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 2830 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 36462 тысячи тенге, согласно приложению 4.
Акимам сельских округов обеспечить эффективное использование бюджетных средств, поступающих на контрольный счет наличности местного самоуправления.
4. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 5.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии маслихата
Аксуского района А. Досмухамбетов
Секретарь маслихата
Аксуского района Б. Сулейменов

Ақсу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 10-44 шешіміне келісім
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақсу аудандық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы Жандосова Гүлнара Жандосқызы
Ақсу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2017- 2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 10-44 шешімімен бекітілген 1- қосымша

Согласование к решению Аксуского районного маслихата от 20 декабря 2016 года № 10-44 "О бюджете Аксуского района на 2017-2019 годы"
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Аксуский районный
отдел экономики и бюджетного
планирования" Жандосова Гульнара Жандосовна
Приложение 1 утвержденное решением Аксуского районного маслихата от 20 декабря 2016 года № 10-44 "О бюджете Аксуского района на 2017- 2019 годы"

22996
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
760
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
146368
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
203899
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7994
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7090
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1907
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5183
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
904
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
904
02
Әлеуметтік көмек
165449
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
165449
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
51371
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29085
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
428
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5144
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 579
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
38479
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15002
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24361
09
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30456
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23830
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1319
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
3851
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1456
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

22996
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
760
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
146368
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
203899
01
Социальное обеспечение
7994
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7090
005
Государственная адресная социальная помощь
1907
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5183
464
Отдел образования района (города областного значения)
904
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
904
02
Социальная помощь
165449
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
165449
002
Программа занятости
51371
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29085
006
Оказание жилищной помощи
428
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5144
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1579
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
38479
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15002
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24361
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30456
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23830
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1319
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
3851
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1456
50
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

Ақсу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2017- 2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 10-44 шешімімен бекітілген 5- қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

Приложение 5 утвержденное решением Аксуского районного маслихата от 20 декабря 2016 года № 10-44 "О бюджете Аксуского района на 2017- 2019 годы"
Перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование