2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 9-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 27 желтоқсанда № 3268 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 14 225 563 мың теңге;
салықтық түсімдер 2 521 267 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 77 733 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 66 011 мың теңге;
трансферттер түсімі 11 560 552 мың теңге;
2) шығындар 14 575 705 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 344 483 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 366 265 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 21 782 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -694 625 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 694 625 мың теңге;
қарыздар түсімі 366 265 мың теңге;
қарыздарды өтеу 21 782 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 350 142 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 01.03.2017 № 10-4 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 12.04.2017 № 12-5 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 16.06.2017 № 14-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 14.08.2017 № 16-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.10.2017 № 18-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 20-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған субвенция көлемі 7 873 743 мың теңге бекітілсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2017-2019 жылдарға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2016 года № 9-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2016 года № 3268.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год, в следующих объемах:
1) доходы 14 225 563 тысяч тенге;
налоговые поступления 2 521 267 тысяч тенге;
неналоговые поступления 77 733 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 66 011 тысяч тенге;
поступления трансфертов 11 560 552 тысяч тенге;
2) затраты 14 575 705 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 344 483 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 366 265 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 21 782 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 694 625 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 694 625 тысяч тенге;
поступление займов 366 265 тысяч тенге;
погашение займов 21 782 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 350 142 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с измененниями, внесенными решениями Шуского районного маслихата Жамбылской области от 01.03.2017 № 10-4 (вводится в действие с 01.01.2017); 12.04.2017 № 12-5 (вводится в действие с 01.01.2017); 16.06.2017 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 14.08.2017 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.10.2017 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить на 2017 год обьем субвенции в размере 7 873 743 тысячи тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2016-2018 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающих в сельских населенных пунктах финансируемых из районного бюджета в размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 17 444 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 20-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округтің бағдарламалары бойынша бөлінген қаражат көлемдерінің тізімі 5 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района в размере 17 444 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Шуского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень объем выделенных денежных средств по программе аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов согласно приложению 5.

7. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, салық, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту, табиғатты пайдалану, өнеркәсіп салаларын, құрылысты, көлікті, байланысты, энергетиканы жетілдіру, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлікті өркендету, жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар жобаларына қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить целевые трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 6.
8. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике, финансов, бюджету, налогу, развитию местного самоуправления, природопользованию, промышленности, строительства, транспорта, связи, энергетики, развитии сельского хозяйства и предпринимательства и рассмотрению проектов договоров по закупу земельных участков и прочего недвижимого имущества.

10021
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11604
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28864
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6408
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
75810
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
69363
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
43974
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71185
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40454
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1313
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
941
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
25136
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
3341
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2981604
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28127
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
229
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
27898
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
181325
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
181325
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
590618
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
99834
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
490784
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9875
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9612
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
263
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1369041
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
174951
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

10021
006
Оказание жилищной помощи
11604
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28864
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6408
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
75810
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
69363
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
43974
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71185
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40454
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1313
021
Капитальные расходы государственного органа
941
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
25136
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3341
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2981604
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
28127
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
229
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
27898
464
Отдел образования района (города областного значения)
181325
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
181325
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
590618
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
99834
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
490784
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9875
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9612
005
Капитальные расходы государственного органа
263
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1369041
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
174951
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения