"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 18 шілдедегі № 52/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 3 тамызда № 3928 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 23/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 14.04.2020 № 23/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 521 "Көмірсутек шикізатын, сондай-ақ көмір және уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11606 тіркелген) бұйрығына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Қарағанды облысының өнеркәсіп және индустриялық – инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қолдансын.
3. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 68/04 қаулысының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3567 нөмірмен тіркелген, 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 192 "Индустриальная Караганда" және 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 219 "Орталық Қазақстан" газеттерінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылдың 1 ақпанында жарияланған).
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының
әкімі
Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы "18" шілдедегі
№ 52/01 қаулысымен бекітілді
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Постановление акимата Карагандинской области от 18 июля 2016 года № 52/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 августа 2016 года № 3928. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 14 апреля 2020 года № 23/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 14.04.2020 № 23/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 521 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья, а также угля и урана" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11606), акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Государственному учреждению "Управление промышленности и индустриально-инновационного развития Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Карагандинской области от 2 декабря 2015 года № 68/04 "Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3567, опубликовано в газетах "Индустриальная Караганда" от 29 декабря 2015 года № 192 и "Орталық Қазақстан" от 29 декабря 2015 года № 219, в информационно-правовой системе "Әділет" 1 февраля 2016 года).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Карагандинской области
Н. Абдибеков
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 18 июля 2016 года № 52/01
Регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Қарағанды облысы әкімдігінің 25.07.2019 № 45/01 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) "Көмірсутекті шикізат пен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестицицялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі №521 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11606 тіркелген) бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде облыстық жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – көрсетілетін кызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі - Портал) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Стандарттың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) немесе Стандартының 10 тармағында қарастырылған негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз жүзінде.
2 - тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекет) басталуына жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Мемлекеттік корпорация қызметкеріне Стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды және өтінішті ұсынуы негіз болады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына енетін рәсімдердің (әрекеттердің) әрқайсысының мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Мемлекеттік корпорация қызметкерінен қабылдау және тіркеуі, сондай-ақ порталға жүгінген кезде - 15 (он бес) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Мемлекеттік корпорация қызметкерінен қабылдауы және тіркеуі және басшылыққа жолдауы;

Сноска. Регламент – в редакции постановления акимата Карагандинской области от 25.07.2019 № 45/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель), на основании стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 521 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана" (далее – Стандарт) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11606).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" (далее - Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная и электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования (далее – свидетельство) по форме, согласно приложению 1 к Стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявления и документов физическими и юридическими лицами (далее – услугополучатель) сотруднику Государственной корпорации, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) принятие у сотрудника Государственной корпорации и регистрация документов услугополучателя сотрудником канцелярии, а также при обращении на портал - 15 (пятнадцать) минут;
результат – принятие и регистрация документов услугополучателя сотрудником канцелярии и направление руководству;

2) басшылықтың көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесін анықтауы – 1 (бір) сағат;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне құжаттарды жолдауы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушыны белгілеуі;
4) жауапты орындаушының куәлік жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі – 4 (төрт) жұмыс күні;
нәтижесі - жауапты орындаушының куәлік жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі;
5) куәліктің жобасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою үшін құрылымдық бөлімшенің басшысына жолдау - 1 (бір) сағат;
нәтижесі - құрылымдық бөлімше басшысының куәліктің жобасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы;
6) басшылыққа куәлікке немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы - 1 (бір) сағат;
нәтижесі – басшылықпен қол қойылған куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап;
7) жауапты орындаушының куәлікті мөрмен куәландыруы, сондай-ақ куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты журналда тіркеу және Мемлекеттік корпорация қызметкеріне беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдау– 1 (бір) сағат;
нәтижесі - мөрмен куәландырылған куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауап, оны журналға тіркеуі және Мемлекеттік корпорация қызметкеріне беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдауы;
8) кеңсе қызметкерінің куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорация қызметкеріне беруі - 15 (он бес) минут;
нәтижесі - кеңсе қызметкерінің куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты мемлекеттік корпорация қызметкеріне беруі.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне", көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі- ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
3 - тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы;

2) рассмотрение руководством документов услугополучателя и определение структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат – резолюция руководства услугодателя и направление документов в структурное подразделение услугодателя;
3) определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя - 1 (один) час;
результат - определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя;
4) оформление проекта свидетельства или мотивированного ответа об отказе ответственным исполнителем – 4 (четыре) рабочих дня;
результат - оформление проекта свидетельства или мотивированного ответа об отказе ответственным исполнителем;
5) направление для визирования проекта свидетельства или мотивированного ответа об отказе руководителю структурного подразделения – 1 (один) час;
результат - визирование проекта свидетельства или мотивированного ответа об отказе руководителем структурного подразделения;
6) подписание свидетельства или мотивированного ответа об отказе руководством – 1 (один) час;
результат – подписанное руководством свидетельство или мотивированный ответ об отказе;
7) заверение ответственным исполнителем свидетельства печатью, а также регистрация свидетельства или мотивированного ответа об отказе в журнале и направление в канцелярию услугодателя для выдачи сотруднику Государственной корпорации -1 (один) час;
результат – заверенное печатью свидетельство или мотивированный ответ об отказе, регистрация его в журнале и направление в канцелярию услугодателя для выдачи сотруднику Государственной корпорации;
8) выдача сотрудником канцелярии свидетельства или мотивированного ответа об отказе сотруднику Государственной корпорации -15 (пятнадцать) минут;
результат - выдача сотрудником канцелярии свидетельства или мотивированного ответа об отказе сотруднику Государственной корпорации.
На Портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;

4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
7. Әр рәсімнің (әрекет) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдерді (әрекеттер) сипаттау:
1) кеңсе қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және тіркеу және басшылыққа жолдау – 15 (он бес) минут;
2) басшылықтың бұрыштамасы бар құжаттар көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне жіберіледі - 1 (бір) сағат;
3) құрылымдық бөлімшесінің басшысы қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны белгілейді - 1 (бір) сағат;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттарды Стандарттың 10 тармағына сәйкес қарайды;
куәлік жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді – 4 (төрт) жұмыс күні;
5) куәліктің жобасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа құрылымдық бөлімшенің басшысы бұрыштама қояды - 1 (бір) сағат;
6) куәлікке немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа басшылық қол қояды - 1 (бір) сағат;
7) жауапты орындаушы:
куәлікті мөрмен куәландырады, сондай-ақ куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты журналға тіркейді және Мемлекеттік корпорация қызметкеріне беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды – 1 (бір) сағат;
8) кеңсе қызметкері куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорация қызметкеріне, сондай-ақ порталға жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" береді - 15 (он бес) минут.
4 – тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінішті және құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынады.
9. Мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелердегі көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетудің әрбір рәсімін көрсетумен Мемлекеттік корпорацияға өтініш беру тәртібін сипаттау:
1) 1-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкері түпнұсқалардың шынайылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмесімен растайды, кейін құжаттарды көрсетілетін қызмет алушыға қайтарады, орындау үшін көрсетілетін қызмет берушіге жолдайды, қабылданған құжаттарды кеңсе қызметкері тіркейді, басшылыққа жолдайды - 15 (он бес) минут;
мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;

4) ответственный исполнитель структурного подразделения услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) принятие и регистрация сотрудником канцелярии документов услугополучателя и направление руководству –15 (пятнадцать) минут;
2) документы с резолюцией руководства направляются в структурное подразделение услугодателя - 1 (один) час;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов - 1 (один) час;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы в соответствии с пунктом 10 Стандарта;
оформляет проект свидетельства или мотивированный ответ об отказе – 4 (четыре) рабочих дня;
5) проект свидетельства или мотивированный ответ об отказе визируется руководителем структурного подразделения – 1 (один) час;
6) свидетельство или мотивированный ответ об отказе подписывается руководством – 1 (один) час;
7) ответственный исполнитель:
заверяет свидетельство печатью, а также регистрирует свидетельство или мотивированный ответ об отказе в журнале и направляет в канцелярию услугодателя для выдачи сотруднику Государственной корпорации - 1 (один) час;
8) сотрудник канцелярии выдает свидетельство или мотивированный ответ об отказе сотруднику Государственной корпорации, а также услугополучателю в "личный кабинет" при обращении на портал - 15 (пятнадцать) минут.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет в Государственную корпорацию заявление и необходимые документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
9. Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия) оказания государственной услуги:
1) процесс – 1 работник Государственной корпорации сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю, направляет услугодателю для исполнения, принятые документы проходят регистрацию сотрудником канцелярии, направляются руководству -15 (пятнадцать) минут;
при обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;

2) 2-процесс – басшылықтың көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесін анықтауы - 1 (бір) сағат;
3) 3-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының жауапты орындаушысын анықтауы - 1(бір) сағат;
4) 4-процесс – жауапты орындаушының куәлік жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі - 4 (төрт) жұмыс күні;
5) 5-процесс – куәліктің жобасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою үшін құрылымдық бөлімшенің басшысына жолдау - 1 (бір) сағат;
6) 6-процесс - басшылыққа куәлікке немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою - 1 (бір) сағат;
7) 7-процесс – жауапты орындаушының куәлікті мөрмен куәландыруы, сондай-ақ куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты журналда тіркеу және Мемлекеттік корпорация қызметкеріне беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдау – 1 (бір) сағат;
8) 8-ші процесс – кеңсе қызметкерінің куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорация қызметкеріне беруі - 15 (он бес) минут.
11. Қызмет беруші және қызмет алушының мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі өтіну тәртібі және рәсімдер (әрекеттер) кезегі:
1) қызмет алушы компьютер интернет-браузерінде сақталатын өз ЭЦҚ тіркеу куәлігі көмегімен порталда тіркелуін жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – компьютер интернет-браузерінде қызмет алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін қосуы, қызмет алушымен мемлекеттік қызметті порталда алу үшін құпия сөзді енгізу үрдісі (авторизация үрдісі);
3) 1 шарт – порталда тіркелген қызмет алушы жөніндегі мәліметтердің растығын жеке немесе бизнес индификациялық нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және құпия сөз арқылы тексеру;
4) 2 үдеріс – порталдың қызмет алушының мәліметтерінде болған бұзушылықтарға байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабар қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс – қызмет алушының осы регламентте келтірілген қызметті таңдауы, экранға қызметті көрсету үшін сұрау нысанын шығару және қызмет алушының нысанды (мәліметтерді енгізу) оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы, сұрау нысанына электрондық түрде қажетті құжаттар көшірмелерін қосу;
6) 4 үдеріс – қызмет алушының сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2 шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және шақырылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ идентификациялық мәліметтердің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) тексеру;

2) процесс – 2 рассмотрение руководством документов услугополучателя и определение структурного подразделения услугодателя -1 (один) час;
3) процесс – 3 определение ответственного исполнителя руководителем структурного подразделения услугодателя –1 (один) час;
4) процесс – 4 оформление проекта свидетельства или мотивированного ответа об отказе ответственным исполнителем - 4 (четыре) рабочих дня;
5) процесс - 5 направление для визирования проекта свидетельства или мотивированного ответа об отказе руководителю структурного подразделения - 1 (один) час;
6) процесс – 6 подписание свидетельства или мотивированного ответа об отказе руководством – 1 (один) час;
7) процесс – 7 заверение ответственным исполнителем свидетельства печатью, а также регистрация свидетельства или мотивированного ответа об отказе в журнале и направление в канцелярию услугодателя для выдачи сотруднику Государственной корпорации - 1 (один) час;
8) процесс – 8 выдача сотрудником канцелярии свидетельства или мотивированного ответа об отказе сотруднику Государственной корпорации - 15 (пятнадцать) минут.
11. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный или бизнес идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

8) 5 үдеріс – қызмет алушының ЭЦҚ растығын дәлелдемегеніне байланысты сұранатын қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – қызметті көрсетуге толтырылған сұрау нысанын (енгізілген мәліметтерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7 үдеріс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқор" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) электрондық құжатты (қызмет алушының сұрауы) тіркеу;
11) 3 шарт – қызмет берушінің қызмет алушының қоса ұсынған құжаттарының Стандарттағы көрсетілген қызметті көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру (өңдеу);
12) 8 үдеріс – қызмет алушының құжаттарындағы бұзушылықтарға байланысты сұранатын қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
13) 9 үдеріс – қызмет алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-інде қалыптастырылған қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет алушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жұмсалған ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық әрекеттесуі № 1 диаграмма осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
12. Мемелекеттік қызмет көрсету барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), өзара әрекеттесу шаралар (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығында көрсетілген.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл
шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі өзара функционалды әрекеттесудің № 1 диаграммасы
Шартты белгілер:
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес – процесстердің анықтамалығы

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
13) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес – процессов оказания государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Справочник бизнес-процессов при оказании государственной услуги