Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы 50 сессиясының № 50/4 "2016-2018 жылға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 5 мамырдағы № 3/5 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 19 мамырда № 3798 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 28 сәуірдегі ІІ сессиясының № 29 "Қарағанды облыстық мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы XL сессиясының "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 452 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы 50 сессиясының № 50/4 "2016-2018 жылға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3603 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 қаңтарда жарияланған, 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 3 (350) "Вечерняя Караганда" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 11 967 826 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 9 902 120 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 32 141 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 130 820 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 902 745 мың теңге;
2) шығындар – 12 073 042 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 5 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)      – алу 100 216 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 100 216 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары - 100 216 мың теңге;
2) келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
"1-1. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте 4 189 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.";

О внесении изменений и дополнения в решение 50 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 50/4 "О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 5 мая 2016 года № 3/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 мая 2016 года № 3798. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением II сессии Карагандинского областного маслихата от 28 апреля 2016 года № 29 "О внесении изменений в решение XL сессии Карагандинского областного маслихата от 11 декабря 2015 года № 452 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 50 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 50/4 "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3603, опубликовано в информационно - правовой системе "Әділет" 15 января 2016 года, опубликовано в газете "Вечерняя Караганда" от 20 января 2016 года № 3 (350)), следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 967 826 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 902 120 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32 141 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 130 820 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 902 745 тысяч тенге;
2) затраты – 12 073 042 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 5 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 100 216 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 216 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 100 216 тысяч тенге.";
2) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2016 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 4 189 тысяч тенге.";

3) 2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2016 жылға республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 1 902 745 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттердің келесілерге көзделгені ескерілсін:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 9 196 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға - 262 701 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 43 092 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге - 5 169 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 1 301 784 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 61 349 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 3 731 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 4 616 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 7 273 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 67 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді-мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге - 153 000 мың теңге;
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 567 мың теңге сомасында;
облыс елді мекендерінің электрондық геоақпараттық карталарын жасауға – 3 818 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға - 6 352 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге – 40 030 мың теңге.";
4) 5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 86 773 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне ай сайынғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 992 мың теңге;

3) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Учесть, что полученные целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов на 2016 год в сумме 1 902 745 тысяч тенге предусмотрены:
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг - 9 196 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 262 701 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы - 43 092 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 5 169 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 1 301 784 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 61 349 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 3 731 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 4 616 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 7 273 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения – 67 тысяч тенге;
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 153 000 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям в сумме 567 тысяч тенге;
на создание электронных геоинформационных карт населенных пунктов области – 3 818 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 6 352 тысяч тенге;
на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов – 40 030 тысяч тенге.";
4) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2016 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 86 773 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание ежемесячной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 992 тысяч тенге;

2) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс бір жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 38 180 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 18 300 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасы Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 16 400 мың теңге;
5) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге - 5 350 мың теңге;
6) тамақ өнімдерінің қымбаттауына материалдық көмек көрсетуге – 7 551 мың теңге.";
5) көрсетілген шешімге 1, 6-қосымшалар осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы И.Сиверский
Мәслихат хатшысы В.Свиридов
КЕЛІСІЛДІ:
"Теміртау қаласының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ А. Сыдықова
2016 жылғы 5 мамыр
Теміртау қалалық мәслихатының
2016 жылғы 5 мамырдағы
3 сессиясының № 3/5 шешіміне
1- қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының
2015 жылғы " 24 " желтоқсандағы
50 сессиясының № 50/4 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

2) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят первой годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 38 180 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 18 300 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 16 400 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 5 350 тысяч тенге;
6) на оказание материальной помощи на удорожание продуктов питания – 7 551 тысяч тенге.";
5) приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии И. Сиверский
Секретарь маслихата В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов города Темиртау"
____________ А. Сыдыкова
5 мая 2016 года
Приложение 1
к решению 3 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 5 мая 2016 года № 3/5
Приложение 1
к решению 50 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 24 декабря 2015 года № 50/4
Городской бюджет на 2016 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы