Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы 50 сессиясының № 50/4 "2016-2018 жылға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 6 қазандағы № 7/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 қазанда № 3999 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 72/01 "Облыстық мәслихаттың XL cессиясының "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімін іске асыру туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 74/02 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысын іске асыру мақсатында қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы 50 сессиясының № 50/4 "2016-2018 жылға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3603 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 қаңтарда жарияланған, 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 3 (350) "Вечерняя Караганда" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 11 977 432 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 9 948 926 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 373 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 130 820 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 872 313 мың теңге;
2) шығындар – 12 082 648 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу      - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 5 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 100 216 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 100 216 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары - 100 216 мың теңге.";
2) 2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2016 жылға республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 1 872 313 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттердің келесілерге көзделгені ескерілсін:

О внесении изменений в решение 50 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 50/4 "О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 6 октября 2016 года № 7/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 18 октября 2016 года № 3999. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации постановления акимата Карагандинской области от 6 октября 2016 года № 72/01 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Карагандинской области от 24 декабря 2015 года № 74/02 "О реализации решения XL сессии областного маслихата "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 50 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 50/4 "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3603, опубликовано в информационно - правовой системе "Әділет" 15 января 2016 года, опубликовано в газете "Вечерняя Караганда" от 20 января 2016 года № 3 (350)), следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 977 432 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 948 926 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 373 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 130 820 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 872 313 тысяч тенге;
2) затраты – 12 082 648 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 5 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 100 216 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 216 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 100 216 тысяч тенге.";
2) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Учесть, что полученные целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов на 2016 год в сумме 1 872 313 тысяч тенге предусмотрены:

арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 9 496 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға - 262 701 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 43 092 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге - 5 169 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 1 301 784 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 61 349 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 3 731 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 4 616 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 7 273 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді-мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге - 102 214 мың теңге;
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 567 мың теңге сомасында;
облыс елді мекендерінің электрондық геоақпараттық карталарын жасауға – 2 406 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға - 6 352 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының шеңберінде 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап облыс орталықтарының және Алматы қаласының аудандарына қосылған ауылдық елді мекендерді қоса алғанда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалаларда инфрақұрылымды, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты ағымдағы және орташа жөндеулерге, абаттандыруға – 933 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа – 20 000 мың теңге;
Теміртау қаласының Тольятти көшесіндегі № 44 тұрғын үйді реконструкциялауға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге – 100 мың теңге;
Теміртау қаласының 9 ықшамауданында көпқабатты тұрғын үй салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;
Теміртау қаласының 9 ықшамауданында көпқабатты тұрғын үй салуға (екінші ғимарат) жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;

на введение стандартов оказания специальных социальных услуг - 9 496 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 262 701 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы - 43 092 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 5 169 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 1 301 784 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 61 349 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 3 731 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 4 616 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 7 273 тысяч тенге;
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов - 102 214 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям в сумме 567 тысяч тенге;
на создание электронных геоинформационных карт населенных пунктов области – 2 406 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 6 352 тысяч тенге;
на текущий и средний ремонты инфраструктуры, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройство в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения, включая сельские населенные пункты, присоединенные с 1 января 2014 года, к районам областных центров и города Алматы в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020" – 933 тысяч тенге;
на жилищно-коммунальное хозяйство – 20 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию жилого дома № 44 по улице Тольятти города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство многоэтажного жилого дома в 9 микрорайоне города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство многоэтажного жилого дома в 9 микрорайоне города Темиртау (второе здание) – 100 тысяч тенге;

Теміртау қаласы 10-11 ықшамдандарының жеке тұрғын үйлеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;
Теміртау қаласының 9 ықшамауданындағы жаңадан салынып жатқан екі көпқабатты тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;
Теміртау әлеуметтік қаласының шаруашылық-фекалдық канализациясы желілерін салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 50 мың теңге;
Теміртау қаласының су құбырлары желілерін реконструкциялауға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 50 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге – 40 030 мың теңге.";
3) 5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 83 773 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне ай сайынғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 992 мың теңге;
2) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс бір жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 38 180 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 18 300 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасы Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 16 400 мың теңге;
5) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге - 5 350 мың теңге;
6) тамақ өнімдерінің қымбаттауына материалдық көмек көрсетуге – 4 551 мың теңге.";
4) 7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 32 747 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімге 1, 6-қосымшалар осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы
В.Свиридов
КЕЛІСІЛДІ:
"Теміртау қаласының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ А.Сыдықова
2016 жылғы 6 қазан
Теміртау қалалық мәслихатының
2016 жылғы " 6 " қазандағы
7 сессиясының № 7/4 шешіміне
1- қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының
2015 жылғы " 24 " желтоқсандағы
50 сессиясының № 50/4 шешіміне
1- қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальным жилым домам 10-11 микрорайонов города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к вновь строящимся двум многоэтажным жилым домам в 9 микрорайоне города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей хозяйственно-фекальной канализации Соцгорода Темиртау – 50 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей города Темиртау -50 тысяч тенге;
на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов – 40 030 тысяч тенге.";
3) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2016 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 83 773 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание ежемесячной социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 992 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят первой годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 38 180 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 18 300 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 16 400 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 5 350 тысяч тенге;
6) на оказание материальной помощи на удорожание продуктов питания – 4 551 тысяч тенге.";
4) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2016 год в сумме 32 747 тысяч тенге.";
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
секретарь маслихата
В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов города Темиртау"
___________ А.Сыдыкова
6 октября 2016 года
Приложение 1
к решению 7 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 6 октября 2016 года № 7/4
Приложение 1
к решению 50 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 24 декабря 2015 года № 50/4
Городской бюджет на 2016 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

7184
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
5000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
200640
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
26658
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26658
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44527
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44527
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
92471
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92471
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
36984
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36984
02
Қорғаныс
15410
1
Әскери мұқтаждар
12086
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12086
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12086
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3324
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3324
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
324
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
39344
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
39344
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
39344
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
39344
04
Бiлiм беру
5268691
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
1350616
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1350616
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
187127
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

7184
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
5000
9
Прочие государственные услуги общего характера
200640
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
26658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
26658
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44527
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44527
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
92471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
92471
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
36984
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
36984
02
Оборона
15410
1
Военные нужды
12086
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12086
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12086
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3324
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3324
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
324
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
39344
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
39344
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
39344
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
39344
04
Образование
5268691
1
Дошкольное воспитание и обучение
1350616
464
Отдел образования района (города областного значения)
1350616
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
187127
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования