2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 10/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4094 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы VІ сессиясының "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 131 шешіміне сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 12 861 641 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 10 740 730 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 30 091 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 64 276 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 026 544 мың теңге;
2) шығындар – 12 158 704 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 2 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 704 937 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – алу 704 937 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – алу 1 084 518 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 08.12.2017 № 20/4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте 33 469 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 12.04.2017 № 12/4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 08.12.2017 № 20/4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
1-2. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте 25 563 мың теңге сомасындағы заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 1-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 08.12.2017 № 20/4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О городском бюджете на 2017-2019 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2016 года № 10/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2017 года № 4094
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением VI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 131 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 861 641 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 740 730 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 30 091 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 64 276 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 026 544 тысяч тенге;
2) затраты – 12 158 704 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов        - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 2 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 704 937 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – минус 704 937 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств - минус 1 084 518 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.12.2017 № 20/4 (вводится в действие с 01.01.2017).
1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2017 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 33 469 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 – в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 12.04.2017 № 12/4 (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.12.2017 № 20/4 (вводится в действие с 01.01.2017).
1-2. Предусмотреть в городском бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 25 563 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-2 – в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.12.2017 № 20/4 (вводится в действие с 01.01.2017).

2. 2017 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері құрамында жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2017 жылға субвенциялардың көлемі 698 568 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. Қалалық бюджеттің шығыстар құрамында халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге 1 375 мың теңге қаражат көзделді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 08.12.2017 № 20/4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 90 495 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс екі жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 30 840 мың теңге;
2) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 19 200 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасы Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 25 200 мың теңге;
4) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 5 725 мың теңге;
5) тамақ өнімдерінің қымбаттауына материалдық көмек көрсетуге – 9 530 мың теңге.
6. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге 231 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 08.12.2017 № 20/4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында 5-қосымшаға сәйкес 10 140 мың теңге сомасындағы жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 12.04.2017 № 12/4 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2017 жылға арналған қалалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ақтау кентінің Ақтау кенті әкімінің аппараты және қалалық бюджеттік бағдарламалардың басқа әкімшілері арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В.Быков
Мәслихат хатшысы В.Свиридов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ А.Сыдықова
2016 жылғы " 26 " желтоқсан
Теміртау қалалық мәслихатының
2016 жылғы 26 " желтоқсандағы
10 сессиясының № 10/4 шешіміне
1-қосымша
2017 жылға арналған қалалық бюджет

2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2017 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2017 год объем субвенции составляет 698 568 тысяч тенге.
4. В составе расходов городского бюджета предусмотрены средства на оказание жилищной помощи населению – 1 375 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.12.2017 № 20/4 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2017 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 90 495 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят второй годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 30 840 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 19 200 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 25 200 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 5 725 тысяч тенге;
5) на оказание материальной помощи на удорожание продуктов питания – 9 530 тысяч тенге.
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2017 год предусмотрены средства на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета в сумме 231 тысяча тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2017 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 08.12.2017 № 20/4 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2017 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления в сумме 10 140 тысяч тенге согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 12.04.2017 № 10/4 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2017 год согласно приложению 6.
10. Утвердить перечень бюджетных программ поселка Актау, финансируемых через аппарат акима поселка Актау и других администраторов городских бюджетных программ согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии В. Быков
Секретарь маслихата В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов города Темиртау"
А. Сыдыкова
26 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению 10 сессии Темиртауского
городского маслихата
от 26 декабря 2016 года № 10/4
Городской бюджет на 2017 год

6661
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
32618
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
31941
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
302
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
375
2
Қаржылық қызмет
63329
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
63329
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18526
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
748
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
44055
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
239748
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
28575
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28397
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
178
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49567
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49567
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
85308
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84808
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
76298
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74593
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1705
02
Қорғаныс
41098
1
Әскери мұқтаждар
37528
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
37528
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
37528
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3570
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3570
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3239
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

6661
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
32618
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
31941
022
Капитальные расходы государственного органа
302
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
375
2
Финансовая деятельность
63329
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
63329
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
18526
003
Капитальные расходы государственного органа
748
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
44055
9
Прочие государственные услуги общего характера
239748
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
28575
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
28397
007
Капитальные расходы государственного органа
178
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49567
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49567
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
85308
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
84808
003
Капитальные расходы государственного органа
500
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
76298
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
74593
003
Капитальные расходы государственного органа
1705
02
Оборона
41098
1
Военные нужды
37528
122
Аппарат акима района (города областного значения)
37528
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
37528
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3570
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3570
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3239
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы