2017 - 2019 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы VIII сессиясының № 70 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4104 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2017-2019 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 740 080 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 799 316 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 453 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 481 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 923 830 мың теңге;
2) шығындар – 2 755 653 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 14 573 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 573 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 573 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 11.12.2017 № 169 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған облыстық бюджетке, қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
4. 2017 жылға арналған қала бюджетінің шығыстарының құрамында бюджеттік бағдарламалар әкімшіліктері бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі 5 - қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі – 1 556 009 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2017 жылға қаланың жергілікті атқарушы органы резервінің сомаларын бөлу осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2017 жылы Жәйрем, Шалғы кенттері әкімдерінің аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығыстары осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

О бюджете города на 2017 - 2019 годы
Решение VIII сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2016 года № 70. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 января 2017 года № 4104
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить городской бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 740 080 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 799 316 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 453 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 481 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 923 830 тысяч тенге;
2) затраты – 2 755 653 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 14 573 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 573 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 573 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 11.12.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, в составе поступлений бюджета города на 2017 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2017 год установлены нормативы распределения доходов в областной бюджет, бюджету города в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 50 процентов.
4. Учесть, в составе расходов бюджета города на 2017 год распределение целевых трансфертов по администраторам бюджетных программ согласно приложению 5.
5. Учесть, что в бюджете города на 2017 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме – 1 556 009 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2017 год, распределение сумм резерва местного исполнительного органа города на 2017 год согласно приложению 6 настоящего решения.
7. Утвердить расходы бюджетных программ на 2017 год, финансируемые через аппараты акимов поселков Жайрем, Шалгинск согласно приложению 7 настоящего решения.

8. 2017 жылға арналған қала бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8-1. 2017 жылға жергілікті өзін - өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің Қаражал қаласының кенттері арасында бөлінуі осы шешімге 9 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.03.2017 № 100 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2017 год согласно приложению 8.
8-1. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между поселками города Каражал на 2017 год, согласно приложению 9 настоящего решения.
Сноска. Решение дополнено пункт 8-1 – в соответствии с решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2017 № 100 (вводится в действие с 01.01.2017).

9. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VІІI сессияның төрағасы Т.Қасымов
Қалалық мәслихаттың хатшысы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 70 шешіміне
1 – қосымша
2017 жылға арналған Қаражал қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 11.12.2017 № 169 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың тнңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель VІІI сессии Т. Касимов
Секретарь городского маслихата З. Оспанова
Приложение 1
к решению Каражалского городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 70
Бюджет города Каражал на 2017 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 11.12.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

8593
оның ішінде:
Еңбекақы төлемін жарым - жартылай субсидиялау
5870
Жастар практикасы
2723
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
1115
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
7610
Облыстың ветеринария басқармасы
812
Ветеринариялық пунктер үшін интернет байланысын қосуға
116
Вакцинация бойынша қызметтер көрсету, ветеринариялық препараттарды сақтау және тасымалдау
696
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
9018
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
9018
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
54568
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қаланың көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуін жүргізуге
54568
оның ішінде:
25 орамда көлік жол теліміне орташа жөндеу
54568
Нысаналы даму трансферттері
272830
оның ішінде:
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
272830
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
272830
оның ішінде:
Қаражал қаласы Абай көшесіндегі №3 тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын орналастыру және дамыту
33272
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
239558
оның ішінде:
Жәйрем кентінің су құбырлары желілерін қайта құрылымдауына жобалық- сметалық құжаттаманы әзірлеу, 2 кезек
9047
Жәйрем кентінің су құбырлары желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
230511
Қаражал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 70 шешіміне
5 – қосымша
2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар әкімшіліктері бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 11.12.2017 № 169 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы
367821
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
94991
Нысаналы даму трансферттері
272830
Ағымдағы нысаналы трансферттер
94991
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10067
Тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін
1267
Цифрлік білім беру инфрақұрылымын құруға
4800
Білім беру объектілерін күтіп ұстауға, материалдық - техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
4000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
20526
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға

8593
в том числе:
Частичное субсидирование заработной платы
5870
Молодежная практика
2723
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
1115
На повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7610
Управление ветеринарии области
812
На подключение интернет - связи для ветеринарных пунктов
116
На оказание услуг по вакцинации, транспортировки и хранения ветеринарных препаратов
696
Управление культуры, архивов и документации области
9018
На ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
9018
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
54568
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
54568
в том числе:
Средний ремонт участка автодорог на 25 квартале
54568
Целевые трансферты на развитие
272830
в том числе:
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
272830
На жилищно-коммунальное хозяйство
272830
в том числе:
Обустройство и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры к жилому дому в городе Каражал улица Абая, дом 3
33272
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
239558
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей поселка Жайрем, 2 очередь
9047
Реконструкция водопроводных сетей поселка Жайрем, 2 очередь
230511
Приложение 5
к решению Каражалского городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 70
Распределение целевых трансфертов по администраторам бюджетных программ на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 11.12.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего
367821
в том числе:
Целевые текущие трансферты
94991
Целевые трансферты на развитие
272830
Целевые текущие трансферты
94991
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
10067
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
1267
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
4800
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
4000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
20526
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы

3208
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы щеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға
8593
оның ішінде:
Еңбекақы төлемін жарым - жартылай субсидиялау
5870
Жастар практикасы
2723
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
1115
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
7610
Облыстың ветеринария басқармасы
812
Ветеринариялық пунктер үшін интернет байланысын қосуға
116
Вакцинация бойынша қызметтер көрсету, ветеринариялық препараттарды сақтау және тасымалдау
696
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9018
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
9018
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
54568
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қаланың көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуін жүргізуге
54568
оның ішінде:
25 орамда көлік жол теліміне орташа жөндеу
54568
Нысаналы даму трансферттері
272830
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
272830
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
272830
оның ішінде:
Қаражал қаласы Абай көшесіндегі № 3 тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын орналастыру және дамыту
33272
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
239558
оның ішінде:
Жәйрем кентінің су құбырлары желілерін қайта құрылымдауына жобалық- сметалық құжаттаманы әзірлеу, 2 кезек
9047
Жәйрем кентінің су құбырлары желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
230511
Қаражал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 70 шешіміне
6 - қосымша
2017 жылға қаланың жергілікті атқарушы органы резервінің сомаларын бөлу
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.03.2017 № 100 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
13
Басқалар
13 725
9
Басқалар
13 725
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13725
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
13725
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві

3208
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
8593
в том числе:
Частичное субсидирование заработной платы
5870
Молодежная практика
2723
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
1115
На повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
7610
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
812
На подключение интернет - связи для ветеринарных пунктов
116
На оказание услуг по вакцинации, транспортировки и хранения ветеринарных препаратов
696
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
9018
На ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
9018
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
54568
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
54568
в том числе:
Средний ремонт участка автодорог на 25 квартале
54568
Целевые трансферты на развитие
272830
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
272830
На жилищно-коммунальное хозяйство
272830
в том числе:
Обустройство и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры к жилому дому в городе Каражал улица Абая, дом 3
33272
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
239558
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей поселка Жайрем, 2 очередь
9047
Реконструкция водопроводных сетей поселка Жайрем, 2 очередь
230511
Приложение 6
к решению Каражалского городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 70
Распределение сумм резерва местного исполнительного органа города на 2017 год
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 29.03.2017 № 100 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
13
Прочие
13725
9
Прочие
13725
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13725
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
13725
100
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения)

13136
101
Шұғыл шығындарға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві
589
Қаражал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 70 шешіміне
7 - қосымша
2017 жылы Жәйрем, Шалғы кенттері әкімдерінің аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың шығыстары
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 11.12.2017 № 169 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Барлығы:

13136
101
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на неотложные затраты
589
Приложение 7
к решению Каражалского городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 70
Расходы бюджетных программ на 2017 год, финансируемые через аппараты акимов поселков Жайрем, Шалгинск
Сноска. Приложение 7 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 11.12.2017 № 169 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего