Қарқаралы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы XLIV сессиясының № 44/387 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы IX сессиясының № VI-9/68 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 желтоқсанда № 4045 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарқаралы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы XLIV сессиясының № 44/387 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3611 тіркелген, 2016 жылғы 16 қаңтардағы "Қарқаралы" № 5-6 (11440) газетінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 28 қаңтарда жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4386795 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 565150 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18335 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12221 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3791089 мың теңге;
2) шығындар – 4490338 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6332 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 12726 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6394 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 109875 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 109875 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 12726 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7650 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 104799 мың теңге.";
5-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение XLIV сессии Каркаралинского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 44/387 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение IX сессии Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 9 декабря 2016 года № VI-9/68. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 декабря 2016 года № 4045
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение XLIV сессии Каркаралинского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 44/387 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3611, опубликовано в газете "Қарқаралы" от 16 января 2016 года № 5-6 (11440), в информационно-правовой системе "Әділет" 28 января 2016 года), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 4386795 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 565150 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18335 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12221 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3791089 тысяч тенге;
2) затраты – 4490338 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6332 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12726 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6394 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 109875 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 109875 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 12726 тысяч тенге;
погашение займов – 7650 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 104799 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

528952
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
15780
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15780
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
107373
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
107373
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
405799
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
405424
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
375
2
Қаржылық қызмет
1326
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1326
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
970
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
356
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
139695
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40958
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40758
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
63090
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63090
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
20157
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20157
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
15490
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15490
02
Қорғаныс
8177
1
Әскери мұқтаждар
6677
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6677
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6677
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1500
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

528952
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
15780
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
15780
122
Аппарат акима района (города областного значения)
107373
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
107373
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
405799
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
405424
022
Капитальные расходы государственного органа
375
2
Финансовая деятельность
1326
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1326
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
970
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
356
9
Прочие государственные услуги общего характера
139695
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40958
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
40758
015
Капитальные расходы государственного органа
200
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
63090
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
63090
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20157
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
20157
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
15490
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
15490
02
Оборона
8177
1
Военные нужды
6677
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6677
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6677
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1500
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

73821
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
40830
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41467
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41467
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40184
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1283
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
110010
1
Тұрғын үй шаруашылығы
91026
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3248
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
2167
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
1081
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6540
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
6540
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9655
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
9655
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
2532
009
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2532
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
69051
010
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
68651
051
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
400
2
Коммуналдық шаруашылық
4558
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4558
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
4558
3
Елді-мекендерді көркейту
14426
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9995
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7640
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
473
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

73821
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
40830
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41467
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41467
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40184
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1283
021
Капитальные расходы государственного органа
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
110010
1
Жилищное хозяйство
91026
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3248
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
2167
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1081
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
6540
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6540
464
Отдел образования района (города областного значения)
9655
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9655
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
2532
009
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2532
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
69051
010
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
68651
051
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
400
2
Коммунальное хозяйство
4558
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4558
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
4558
3
Благоустройство населенных пунктов
14426
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9995
008
Освещение улиц населенных пунктов
7640
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
473
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов

1278
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
426
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
103532
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
17420
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
49415
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
25616
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін ағымдағы жөндеуден өткізуге
10000
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге және абаттандыруға
1081
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4599
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
620
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
3331
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
648
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7384
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
1978
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
5292
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
114
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
792104
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
13639
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
659576
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
2045
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге
87783
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
19840
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге

1278
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
426
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
103532
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
17420
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
49415
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
25616
На текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
10000
На ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1081
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
4599
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
620
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
3331
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
648
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7384
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
1978
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
5292
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
114
Отдел образования района (города областного значения)
792104
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
13639
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
659576
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
2045
На обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов
87783
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
19840
На ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020