2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсаңдағы X сессиясының № VI-10/75 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 4079 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5667845 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 649447 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13327 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27608 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4977463 мың теңге;
шығындар – 5754642 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 16582 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23825 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7243 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 103379 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 103379 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 23825 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9024 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 88578 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының мәслихатының 07.12.2017 № VI-20/171 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 85 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының мәслихатының 03.07.2017 № VI-15/131 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 4518553 мың теңге сомасында қарастырылсын.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында, нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Аудан әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 12403 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының мәслихатының 07.12.2017 № VI-20/171 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение X сессии Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2016 года № VI-10/75. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 января 2017 года № 4079. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 5667845 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 649447 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13327 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27608 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4977463 тысячи тенге;
2) затраты – 5754642 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16582 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23825 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7243 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 103379 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 103379 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 23825 тысяч тенге;
погашение займов – 9024 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 88578 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № VI-20/171 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 85 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 03.07.2017 № VI-15/131 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 4518553 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2017 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
5. Утвердить резерв акимата района на 2017 год в сумме 12403 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № VI-20/171 (вводится в действие с 01.01.2017).

6. 2017 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне, қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Установить на 2017 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2017-2019 жылдарға қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
10 сессия төрағасы: М. Мубараков
Аудандық мәслихат хатшысы: С. Нуркенов
Қарқаралы аудандық
мәслихатының 2016 жылғы
22 желтоқсандағы № VI-10/75 шешіміне
1 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет

7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень трансфертов передаваемых органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 6.
9. Утвердить перечень бюджетных программ города, поселка, сельских округов на 2017-2019 годы согласно приложениям 7, 8, 9.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель 10 сессии: М. Мубараков
Секретарь районного маслихата: С. Нуркенов
Приложение 1
к решению Каркаралинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года
№ VI-10/75
Районный бюджет на 2017 год

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қарқаралы ауданының мәслихатының 07.12.2017 № VI-20/171 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы (мың тенге)
1
2
Барлығы
482735
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
260782
Нысаналы даму трансферттері
198128
Бюджеттік кредиттер
23825
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
260782
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
85863
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
3508
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
70375
Білім беру объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
11980
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35540
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға
4910
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
1746
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
10061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлауға
18823
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
38985
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу және ветеринария пунктері үшін интернет байланысын қосуға
34515
Вакцинация бойынша қызметтер көрсету, ветеринариялық препараттарды сақтау және тасымалдауға
4470
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
100394
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
100394
Нысаналы даму трансферттері
198128
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
198128
Қарқаралы қаласы шығыс жағының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салуға
188128
Қарағайлы кентінде су құбыр жүйесін су кернеуіш мұнарамен құруға жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге
5000
Қарағайлы кентінде тазартқыш ғимараттарды су бұру құбырларымен құруға жобалық- сметалық құжаттарды әзірлеуге
5000
Бюджеттік кредиттер
23825
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
23825
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
23825
Қарқаралы аудандық
мәслихатының 2016 жылғы
22 желтоқсандағы № VI-10/75 шешіміне
5 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджетті орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
4
Бiлiм беру

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Каркаралинского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № VI-20/171 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
482735
в том числе:
Целевые текущие трансферты
260782
Целевые трансферты на развитие
198128
Бюджетные кредиты
23825
в том числе:
Целевые текущие трансферты
260782
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
85863
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
3508
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
70375
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
11980
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35540
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
4910
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
1746
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
10061
На повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
18823
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
38985
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения и на подключение интернет-связи для ветеринарных пунктов
34515
На оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
4470
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
100394
На проведение капитального среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения
100394
Целевые трансферты на развитие
198128
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
198128
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры восточной части города Каркаралинск
188128
На разработку проектно-сметной документации на строительство водопроводных сетей с водонапорной башней в поселке Карагайлы
5000
На разработку проектно-сметной документации на строительство очистных сооружений с сетями водоотведения в поселке Карагайлы
5000
Бюджетные кредиты
23825
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23825
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
23825
Приложение 5
к решению Каркаралинского
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года
№ VI-10/75
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
4
Образование