2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы IX сессиясының № 88 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4089 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –4 423 038 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 975 619 мың теңге;
салықтық емес түсімдер–4 248 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 867 мың теңге;
трансферттер түсімдері– 3 433304 мың теңге;
2) шығындар – 4 494 054 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 780 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –44 245 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –20 465 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 94 796 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –94 796 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 44 245 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21646 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –72 197 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 07.12.2017 № 192 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. Ауданның жергіліктіатқарушы органның резерві 17 362 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтер мен кенттер бойынша шығыстары 8-13 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 16.02.2017 № 100 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение IX сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2016 года № 88. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2017 года № 4089. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 423 038 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 975 619 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 4 248 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 9 867 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 3 433 304 тысячи тенге;
2) затраты – 4 494 054 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 780 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 245 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 465 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 94 796 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
94 796 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов - 44 245 тысяч тенге;
погашение займов - 21 646 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 72 197 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 192 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 4.
3. Учесть, в составе расходов районного бюджета целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2017 год, согласно приложению 5.
4. Учесть, в составе расходов районного бюджета перечень бюджетных программ развития на 2017 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов согласно приложению 6.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 17 362 тысяч тенге.
6. Учесть, в составе расходов районного бюджета на 2017 год трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 7.
7. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2017 год согласно приложениям 8-13.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 16.02.2017 № 100 (вводится в действие с 01.01.2017).

8. 2017 жылға арналған азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналасытын азаматтық қызметшілердің айлықақылырымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар аудандық бюджет қаражат есебінен белгіленсін.

8. Установить на 2017 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающими в сельской местности, финансируемые из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 07.12.2017 № 192 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
267463
Ағымдағы нысаналы трансферттер
223218
оның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
63059
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу
3 657
білім беру сандық инфрақұрылымды құру
51417
құрастыру бойынша констукторлар және роботтардың бағдарламалауын сатып алу
7 985
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32907
мүгедектерді міндетті гигиеналық заттармен қамтамасыз ету нормасын ұлғайту
2 493
жалақыны жартылай субсидиялау
8 033
жастар практикасы
6 126
Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы бойынша мамандыққа даярлауға бағытталған оқытуды бітіру
3671
Еңбек нарығының талап етілетін мамандықтары бойынша жұмысшыларды қысқа мерзімді кәсіптік оқыту
12584
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
6785
ветеринарлық пунктерге интернет-байланысын қосуға
2900
қолданыстан шығарылатын және жойылатын ауру малдардың, азық-түліктердің және жануар тектес шикізаттардың құнын иелелеріне өтеуге
1 586
Вакцинация бойынша қызметтер көрсету, ветеринариялық препараттарды сақтау және тасымалдау
2 299
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
102499
тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы нысандарын жөндеуге
17500
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы және орташа жөндеуден өткізуге
84999
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
17968
Спорт объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға және қамтамасыз етуге
17968
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44245
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
44245
Нұра аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
9 сессиясының № 88 шешіміне
6 қосымша
2017 жылға арналған инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, жергілікті бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 07.12.2017 № 192 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
Барлығы
270355
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
247974
1
Тұрғын үй шаруашылығы
233758
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
233758
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 192 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Всего
267 463
целевые текущие трансферты
223 218
в том числе
Отдел образования района (города областного значения)
63 059
доплата учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
3 657
на создание цифровой образовательной инфраструктуры
51 417
приобретение конструкторов по сборке и программированию роботов
7 985
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 907
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
2 493
на частичное субсидирование заработной платы
8 033
на молодежную практику
6 126
на доучивание направленных на профессиональную подготовку по дорожной карте занятости 2020
3 671
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным труда профессиям
12 584
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
6 785
на подключение интернет-связи для ветеринарных пунктов
2 900
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 586
на оказание услуг по вакцинации,транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
2 299
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
102 499
на ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства
17 500
на проведение текущего и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения
84 999
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
17 968
На содержание и укрепление материально-технической базы объектов спорта
17 968
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44 245
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
44 245
Приложение 6
к решению 9 сессии
Нуринского районного маслихата
от 22 декабря 2016 года № 88
Перечень местных бюджетных программ развития на 2017 год, направляемых на реализацию инвестиционных проектов
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 07.12.2017 № 192 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
Всего
270355
07
Жилищное-коммунальное хозяйство
247974
1
Жилищное хозяйство
233758
467
Отдел строительства района (города областного значения)
233758
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда