"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 173 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 наурыздағы № 407 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 сәуірде № 5499 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 9 сәуірдегі № 1365 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 09.04.2019 № 1365 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 173 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5184 нөмірімен тіркелген, "Кызылординские вести" және "Сыр бойы" газеттерінде 2015 жылғы 29 қазанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы "28" наурыз
№ 407 қаулысына қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы " 27 " қырқүйектегі
№ 173 қаулысымен бекітілген
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем шоттарының тізілімін ұсынунемесе "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11455 нөмірімен тіркелген) бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

О внесении изменения в постановление акимата Кызылординской области от 29 сентября 2015 года № 173 "Об утверждении регламентов государственных услуг"
Постановление акимата Кызылординской области от 28 марта 2016 года № 407. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 29 апреля 2016 года № 5499. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 9 апреля 2019 года № 1365
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 09.04.2019 № 1365 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 29 сентября 2015 года № 173 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5184, опубликовано 29 октября 2015 года в газетах "Кызылординские вести" и "Сыр бойы") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение
к постановлению акиматаКызылординской области
от "28" марта2016 года №407
Утвержден
постановлением акиматаКызылординской области
от "27" сентября 2015 года№173
Регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области"(далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярии услугодателя,местных исполнительных органов районов и городов областного значения;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года №4-2/419 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11455) (далее - стандарт).

Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға стандарттың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/ тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) (бұдан әрі – оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс - қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қойылған өтініш көшірмесін (бұдан әрі – өтініш көшірмесі) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (жиырма минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің (бұдан әрі - әкім) шешімімен құрылатын ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі - ВАК) қарауына ұсынады (құжаттар түскен күні);
5) ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, субсидия алушылары тізбесі (бұдан әрі - аудан бойынша тізбе) мен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің өтінімдері олар арқылы берілген тұқым өсіру шаруашылықтарының тізілімін (бұдан әрі – аудан бойынша тізілім) қалыптастырады және әкімге бекітуге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
6) әкім аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
7) көрcетiлетін қызметті беруші бекітілген аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді басқармаға ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
8) басқарма құжаттарды тіркейді, облыс бойынша бірінші көбейтілген, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алу (тұқым өсіру шаруашылығының пайдалану) көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді немесе облыс бойынша жеміс-жидек дақылдарының элиталық көшеттерін сату көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді (бұдан әрі – жиынтық актілер) жасайды және бекітеді, төлеуге жататын субсидиялардың көлемдерін анықтайды, шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомості (бұдан әрі – жиынтық ведомость) қалыптастырады және бекітеді, басқарма ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (бұдан әрі - АШТӨ) берген тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдерде көрсетілген деректердің тұқым өсіру шаруашылығы ұсынған АШТӨ өтінімдері тізілімінің деректерімен сәйкессіздігі, сондай-ақ көрсетілген құжаттардың тиісінше рәсімделмеуі фактілерін анықтаған жағдайда басқарма АШТӨ сол арқылы берілген тұқым өсіру шаруашылығын субсидияларды төлеуге арналған жиынтық ведомостке қосудан бас тартады (бұдан әрі – жиынтық ведомостке қосудан бас тартады) (құжаттар түскен күннен он жұмыс күні ішінде);

При обращении через Государственную корпорациюуслугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к стандарту.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) (далее – его представитель) услугодателю либо Государственной корпорации заявки по форме согласно приложению 3 к стандарту.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов (далее – копия заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более двадцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает и предоставляет документы на рассмотрение межведомственной комиссии (далее - МВК), создаваемой решением акима района (города областного значения) (далее - аким) (в день поступления документов);
5) МВК рассматривает представленные документы, формирует перечень получателей субсидий (далее – перечень по району) и реестр семеноводческих хозяйств, через которые поданы заявки сельхозтоваропроизводителей (далее – реестр по району) и направляет их на утверждение акиму (в течение трех рабочих дней);
6) аким утверждает перечень по району и реестр по районуи направляет услугодателю (в течение двух рабочих дней);
7) услугодатель предоставляет утвержденные перечень по району и реестр по району в управление (в течение трех рабочих дней);
8) управление регистрирует документы, составляет и утверждает сводные акты по объемам приобретения (использования семеноводческим хозяйством) семян первой репродукции, гибридов первого поколения по области либо сводные акты по объемам реализованных элитных саженцев плодово-ягодных культур по области (далее – сводные акты), определяет объемы субсидий, подлежащих выплате, формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат (далее – сводная ведомость), в случае выявления управлением фактов несоответствия данных, указанных в поданых сельхозтоваропроизводителями (далее - СХТП) заявках об оплате причитающихся субсидий, данным реестра заявок СХТП, представленного семеноводческим хозяйством, а также ненадлежащего оформления указанных документов, управление отказывает семеноводческому хозяйству, через которое подана заявка СХТП, во включении в сводную ведомость для выплаты субсидий (далее – отказывает во включении в сводную ведомость) ( в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов);

9) басқарма тиісті жиынтық ведомості бекіткеннен кейін төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын ұсынады (он жұмыс күні ішінде).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
4) ВАК;
5) әкім;
6) Мемлекеттік корпорация қызметкері;
7) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері;
8) басқарма.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің, Қызылорда қаласы және аудан әкімдіктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:

9) управление после утверждения соответствующей сводной ведомости в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счет к оплате (в течение десяти рабочих дней).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников услугодателя) и иных организаций в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателяи иных организаций, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель услугодателя;
4) МВК;
5) аким;
6) работник Государственной корпорации;
7) работник накопительного отдела Государственной корпорации;
8) управление.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и с другими услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Кызылординской области", акимата Кызылординской области, акиматов районов и города Кызылорды.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя, а также описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:

1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілікөрсетілетін қызметті берушіге және Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 9-тармағына сәйкес келесі құжаттарды ұсынады:
сатып алынған бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алу үшін – жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алуға субсидиялар алуға арналған өтінімге мыналар қоса беріледі:
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алғанын растайтын шот-фактуралардың көшірмелері;
стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алу көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің көшірмесі.
Химиялық әдіспен тазалау жүргізілген мақта тұқымын сатып алу кезінде субсидиялар алу үшін қосымша:
мақта тұқымын химиялық әдіспен өңдеуге арналған шарттардың көшірмелері;
стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мақта тұқымын химиялық әдіспен тазалау бойынша орындалған жұмыстар актісі ұсынылады;
сатып алынған бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына тиесілі субсидияларды алу үшін (тұқым өсіру шаруашылығына субсидиялар алу құқығын беру жағдайына) – жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
стандарттың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтiнiм;
стандарттың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірнеше өтінімдер берген кездегі өтінімдер тізілімі;
егіске пайдаланылған, өзі өсірген бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алу үшін – жаздық дақылдар бойынша – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі, күздік дақылдар бойынша – тиісті жылғы 10 қарашаға дейінгі мерзімде:
стандарттың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша егіске пайдаланылған, өзі өндірген бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарына субсидиялар алуға арналған өтiнiм:
стандарттың 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын нақты өндіру көлемдері жөніндегі тізілімнің көшірмесі;
стандарттың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша себілген бірінші көбейтілген және бірінші ұрпақ будандарының тұқымдары туралы актінің көшірмесі;
арзандатылған құн бойынша өткізілген жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттеріне субсидиялар алу үшін – тиісті жылғы 20 шілдеге дейінгі мерзімде:
стандарттың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін ішінара арзандату үшін субсидия алуға арналған өтiнiмге мыналар қоса беріледі:
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерінің өткізілгенін растайтын шот-фактуралардың көшірмелері;
стандарттың 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің элиталық көшеттерін нақты өткізу көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің көшірмесі;

1) услугополучатель, (либо его представитель по доверенности) предоставляетуслугодателю и в Государственную корпорацию следующие документы согласно пункту 9 стандарта:
для получения субсидий за приобретенные семена первой репродукции и гибридов первого поколения – в срок до 20 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий на приобретение семян первой репродукции и гибридов первого поколения по форме, согласно приложению 3 к стандарту, с приложением:
копий счетов-фактур, подтверждающих приобретение сельскохозяйственным товаропроизводителем (далее – сельхозтоваропроизводитель) семян первой репродукции и гибридов первого поколения;
копии сводного реестра по объемам приобретения семян первой репродукции и гибридов первого поколения по форме, согласно приложению 4 кстандарту.
При закупе семян хлопчатника, очистка которых произведено химическим методом, для получения субсидий дополнительно предоставляются:
копии договоров на подработку семян хлопчатника химическим методом;
акт выполненных работ по химическому методу очистка семян хлопчатника по форме, согласно приложению 5 к стандарту;
для получения причитающихся субсидий за приобретенные семена первой репродукции и (или) гибридов первого поколения (в случае предоставления права получения субсидий семеноводческому хозяйству) – в срок до 20 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 6 к стандарту;
реестр заявок при подаче нескольких заявок по форме, согласно приложению 7 к стандарту;
для получения субсидий за использованные на посев семена первой репродукции и гибридов первого поколения собственного производства – в срок до 20 июля соответствующего года – по яровым культурам, до 10 ноября соответствующего года – по озимым культурам:
заявку на получение субсидий за использованные для посева семена первой репродукции и гибридов первого поколения собственного производства по форме, согласно приложению 8 к стандарту, с приложением:
копии реестра по объемам фактического производства семян первой репродукции и гибридов первого поколения по форме, согласно приложению 9 к стандарту;
копии акта о высеянных семенах первой репродукции и гибридов первого поколения по форме, согласно приложению 10 к стандарту;
для получения субсидий за частичное удешевление элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда – в срок до 20 июля соответствующего года:
заявку на получение субсидий за частичное удешевление элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 11 к стандарту, с приложением:
копий счетов-фактур, подтверждающих реализацию саженцев плодово-ягодных культур и винограда;
копии сводного реестра по объемам фактической реализации элитных саженцев плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 12 к стандарту;

2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді немесе көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және стандарттың 13-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды);
Мемлекеттік корпорация қызметкерi, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады;

2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 13 к стандарту (не более пятнадцати минут);
работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;

3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қойылған өтініш көшірмесін (бұдан әрі – өтініш көшірмесі) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);

3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов (далее – копия заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);

8) әкім аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
9) көрcетiлетін қызметті беруші бекітілген аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді басқармаға ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
10) басқарма құжаттарды тіркейді, облыс бойынша бірінші көбейтілген, бірінші ұрпақ будандарының тұқымдарын сатып алу (тұқым өсіру шаруашылығының пайдалану) көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді немесе облыс бойынша жеміс-жидек дақылдарының элиталық көшеттерін сату көлемдері жөніндегі жиынтық актілерді (бұдан әрі – жиынтық актілер) жасайды және бекітеді, төлеуге жататын субсидиялардың көлемдерін анықтайды, шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостерді (бұдан әрі – жиынтық ведомость) қалыптастырады және бекітеді, басқарма ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (бұдан әрі - АШТӨ) берген тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдерде көрсетілген деректердің тұқым өсіру шаруашылығы ұсынған АШТӨ өтінімдері тізілімінің деректерімен сәйкессіздігі, сондай-ақ көрсетілген құжаттардың тиісінше рәсімделмеуі анықталған жағдайда, басқарма АШТӨ сол арқылы берілген тұқым өсіру шаруашылығын субсидияларды төлеуге арналған жиынтық ведомостке қосудан бас тартады (бұдан әрі – жиынтық ведомостке қосудан бас тартады) (құжаттар келіп түскен күннен он жұмыс күні ішінде);

8) аким утверждает перечень по району и реестр по району и направляет услугодателю (в течение двух рабочих дней);
9) услугодатель предоставляет утвержденные перечень по району и реестр по району в управление ( в течение трех рабочих дней);
10) управление регистрирует документы, составляет и утверждает сводные акты по объемам приобретения (использования семеноводческим хозяйством) семян первой репродукции, гибридов первого поколения по области либо сводные акты по объемам реализованных элитных саженцев плодово-ягодных культур по области (далее – сводные акты), определяет объемы субсидий, подлежащих выплате, формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат (далее – сводная ведомость), в случае выявления управлением фактов несоответствия данных, указанных в поданых сельхозтоваропроизводителями (далее - СХТП) заявках об оплате причитающихся субсидий, данным реестра заявок СХТП, представленного семеноводческим хозяйством, а также ненадлежащего оформления указанных документов, управление отказывает семеноводческому хозяйству, через которое подана заявка СХТП, во включении в сводную ведомость для выплаты субсидий (далее – отказывает во включении в сводную ведомость) ( в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов);

11) басқарма тиісті жиынтық ведомості бекіткеннен кейін төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын ұсынады және нәтижелер туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (он жұмыс күні ішінде);
12) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы субсидия алуға өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарламаны тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (ақпарат алған күні);

11) управление после утверждения соответствующей сводной ведомости в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счет к оплатеи направляетуслугодателюуведомление по итогам(в течение десяти рабочих дней).
12) исполнитель услугодателярегистрирует и направляет в Государственную корпорацию уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий (в день получения информации);

13) Мемлекеттік корпорация қызметкері субсидия алуға өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (он бес минуттан аспайды).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
ВАК
Әкім
Көрcетiлетін қызметті беруші
Басқарма
Басқарма
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне өтініш көшірмесін береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
ұсынылған құжаттарды қарайды және аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді қалыптастырады
аудан бойынша тізбе мен
аудан бойынша тізілімді бекітеді
бекітілген аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді басқармаға ұсынады
құжаттарды
тіркейді
жиынтық ведомості бекіткеннен кейін төлемдер бойынша төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
4
Келесі рәсімді
(іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
кұжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады
әкімге бекітуге жолдайды
тізілімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
жиынтық актілерді жасайды және бекітеді,
субсидия көлемдерін анықтайды, жиынтық ведомості қалыптастырады және бекітеді, деректер сәйкессіздігі анықталған жағдайда жиынтық ведомостке қосудан бас тартады
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
құжаттар түскен күні
3 жұмыс күні
ішінде
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні
ішінде
құжаттар түскен күннен 10 жұмыс күні ішінде
10 жұмыс күні
ішінде
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Мемлекеттік корпорация
қызметкері
Мемлекеттік корпорацияның
жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
ВАК
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды
тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті
берушіге
жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
ұсынылған құжаттарды қарайды және аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді қалыптастырады
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
көрсетілетін қызметті берушінің басшысына
ұсынады
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады
әкімге бекітуге жолдайды
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан
аспайды
1 жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді
20 минуттан аспайды
20 минуттан
аспайды
құжаттар
түскен күні
3 жұмыс күні
ішінде
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
7
8
9
10
11
12
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Әкім
Көрcетiлетін қызметті
беруші
Басқарма
Басқарма
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
Мемлекеттік корпорация
қызметкері
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
аудан бойынша тізбе мен
аудан бойынша тізілімді бекітеді
бекітілген аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді басқармаға ұсынады
құжаттарды
тіркейді
жиынтық ведомості бекіткеннен кейін төлемдер бойынша төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
субсидия алуға өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарламаны тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды
субсидиялау туралы хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
аудан бойынша тізбе мен аудан бойынша тізілімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
жиынтық актілерді жасайды және бекітеді,
субсидия көлемдерін анықтайды, жиынтық ведомостерді қалыптастырады және бекітеді, деректер сәйкессіздігі анықталған жағдайда жиынтық ведомостке қосудан бас тартады
5
Орындалу мерзімі
2 жұмыс күні
ішінде
3 жұмыс күні
ішінде
құжаттар келіп түскен күннен 10 жұмыс күні ішінде
10 жұмыс күні
ішінде
ақпарат алған
күні
15 минуттан
аспайды
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес- процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
кестенің жалғасы
Шартты белгілемелер:

13) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает услугополучателю либо его представителю уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий (не более пятнадцати минут).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник канцелярии
услугодателя
Руководитель
услугодателя
Исполнитель услугодателя
МВК
Аким
Услугодатель
Управление
Управление
3
Наименование процедур (действий) и их описание
регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает представленные документы и формирует перечень по району и реестр по району
утверждает перечень по району и реестр по району
предоставляет утвержденные перечень по району и реестр по району в управление
регистрирует
документы
после
утверждения сводной ведомости
реестр счетов к оплате и счет к оплате
4
Результат процедуры (действия)
по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю услугодателя
предоставляет документы
на рассмотрение
МВК
направляет
на утверждение акиму
направляет перечень по району и реестр по району услугодателю
составляет и
утверждает сводные акты, определяет
объемы субсидий, формирует и утверждает сводные ведомости, в случае несоответствия данных отказывает во включении в сводную ведомость
предоставляет в территориальное подразделение казначейства
5
Срок исполнения
не более
20 минут
не более
20 минут
в день поступления документов
в течение 3 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
в течение 10 рабочих дней со дня поступления документов
в течение 10 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
11
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
Работник
Государственной корпорации
Работник накопительного
отдела Государственной корпорации
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель услугодателя
МВК
3
Наименование процедур
(действий) и их описание
регистрирует
документы
направляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает представленные документы и формирует перечень по району и реестр по району
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
выдает услугополучателю расписку о приеме документов либо
об отказе в приеме документов
предоставляет руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю услугодателя
предоставляет документы
на рассмотрение
МВК
направляет
на утверждение акиму
5
Срок исполнения
не более
15 минут
в течение 1 рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги
не более
20 минут
не более
20 минут
в день поступления документов
в течение
3 рабочих дней
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
7
8
9
10
11
12
2
Наименование структурных подразделений
Аким
Услугодатель
Управление
Управление
Исполнитель услугодателя
Работник
Государственной корпорации
3
Наименование процедур
(действий) и их описание
утверждает перечень по району и реестр по району
предоставляет утвержденные перечень по району и реестр по району в управление
регистрирует
документы
после
утверждения сводной ведомости
реестр счетов
к оплате и счет
к оплате
предоставляет
в территориальное подразделение казначейства
регистрирует
и направляет
в Государственную корпорацию уведомление о результатах рассмотре-ния заявки на получение субсидий
регистрирует и выдаетуслугополучателю либо его представителю уведомление о субсидировании
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляет перечень по району и реестр по району услугодателю
составляет и
утверждает сводные акты, определяет
объемы субсидий, формирует и утверждает сводные ведомости, в случае несоответствия данных отказывает во включении в сводную ведомость
5
Срок исполнения
в течение
2 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
в течение 10 рабочих дней со дня поступления документов
в течение 10 рабочих дней
в день получения информации
не более
15 минут
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
При обращении услугополучателялибо его представителяк услугодателю:
При обращении услугополучателялибо его представителяв Государственную корпорацию:
продолжение таблицы
Условные обозначения: