"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 84 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 12 қазандағы № 612 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қарашада № 5641 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2018 жылғы 12 қаңтардағы № 1017 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.01.2018 № 1017 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1."Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 10 шілдедегі № 84 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5098 нөмірімен тіркелген, "Кызылординские вести" және "Сыр бойы" газеттерінде 2015 жылғы 8 тамызда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.Ж. Сүлейменовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы " 12 " қазан №612 қаулысына
қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы "10" шілдедегі №84 қаулысымен
бекітілген
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) www.e.gov.kz, "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" және "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертуге байланысты емес қолданыстағы ғимараттардың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 257 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11018 болып тіркелген) бекітілген "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1-қосымшасына сәйкес және келесі бастапқы материалдарды:
техникалық шарттарды;
сыртқы инженерлік желілер трассаларының схемаларын;
егжей-тегжейлі жоспарлау жобасының көшірмесін;
тік жоспарлау белгілерін;
жолдар мен көшелердің көлденең қималарын қоса берумен сәулет-жоспарлау тапсырмасын (бұдан әрі - СЖТ) беру.

О внесении изменения в постановление акимата Кызылординской области от 10 июля 2015 года № 84 "Об утверждении регламентов государственных услуг"
Постановление акимата Кызылординской области от 12 октября 2016 года № 612. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 ноября 2016 года № 5641. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 12 января 2018 года № 1017
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 12.01.2018 № 1017 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 10 июля 2015 года № 84 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5098, опубликовано 8 августа 2015 года в газетах "Кызылординские вести" и "Сыр бойы") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Сулейменова С.Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение
к постановлению акимата Кызылординской области
от "12" октября 2016 года № 612
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "10" июля 2015 года № 84
Регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы архитектуры и градостроительства районов, города областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
канцелярию услугодателя;
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz, www. (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - архитектурно-планировочное задание (далее - АПЗ) согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 257 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", "Выдача архитектурно-планировочного задания" и "Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11018) (далее - стандарт). с приложением следующих исходных материалов:
технических условий;
схем трасс наружных инженерных сетей;
выкопировки из проекта детальной планировки;
вертикальных планировочных отметок;
поперечных профилей дорог и улиц.

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не уәкілетті өкілінің: құзыретін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның, нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлғаның) (бұдан әрі – оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы немесе портал арқылы электрондық құжат нысанындағы сұраныс жолдауы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
СЖТ және техникалық шарттарды алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттар топтамасының қабылданған уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін (бұдан әрі – өтініш көшірмесі) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда техникалық шарттарға арналған сауалнама парағын коммуналдық мекемелерге жолдайды (құжаттар тіркелген күні);
құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне өтінішті қарауды тоқтату туралы дәлелді жауаптың (бұдан әрі – тоқтату туралы дәлелді жауап) берілуін қамтамасыз етеді (екі жұмыс күні ішінде),
5) коммуналдық мекемелер құжаттарды қарайды, сауалнама парағы негізінде техникалық шарттарды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде):
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы техникалық шарттарды қарайды, СЖТ-ны дайындайды және СЖТ мен техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады:
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді (бұдан әрі – күрделі емес объектілер) жобалау кезінде - бір жұмыс күні ішінде;
техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді (бұдан әрі – күрделі объектілер) жобалау кезінде - он жұмыс күні ішінде;

4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная и бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо уполномоченным представителем: юридическим лицом по документу, подтверждающему полномочия, физическим лицом по нотариально заверенной доверенности) (далее – его представитель) заявления услугодателю или в Государственную корпорацию по форме согласно приложению 2 к стандарту либо направление запроса в форме электронного документа через портал.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
для получения АПЗ и технических условий:
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов (далее – копия заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
услугополучатель либо его представитель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления полного пакета документов, направляет в коммунальные учреждения опросный лист для технических условий (в день регистрации документов);
в случае предоставления неполного пакета документов, исполнитель услугодателя обеспечивает выдачу услугополучателю либо его представителю мотивированного ответа о прекращении рассмотрения заявления (далее – мотивированный ответ о прекращении) (в течение двух рабочих дней);
5) коммунальные учреждения рассматривают документы, на основании опросного листа подготавливают технические условия и направляют услугодателю (в течение пяти рабочих дней);
6) исполнитель услугодателя рассматривает технические условия, подготавливает АПЗ и предоставляет АПЗ и технические условия руководителю услугодателя:
при проектировании технически и (или) технологически несложных объектов - (далее – несложных объектов) - в течение одного рабочего дня;
при проектировании технически и (или) технологически сложных объектов (далее – сложных объектов) -в течение десяти рабочих дней;

7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы СЖТ-ға қол қояды және СЖТ мен техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды);
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері СЖТ мен техникалық шарттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (он бес минуттан аспайды).
Бастапқы материалдарды (СЖТ, техникалық шарттарды, егжей-тегжейлі жоспарлау жобасының көшірмесін, тік жоспарлау белгілерін, жолдар мен көшелердің көлденең қималарын, сыртқы инженерлік желілер трассаларының схемаларын) (бұдан әрі – бастапқы материалдар) алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттар топтамасының қабылданған уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қойылған өтініштің көшірмесін (бұдан әрі – өтініш көшірмесі) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда техникалық шарттарға арналған сауалнама парағын және топографиялық түсірілімді коммуналдық мекемелерге жолдайды (құжаттар тіркелген күні);
құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тоқтату туралы дәлелді жауаптың берілуін қамтамасыз етеді (екі жұмыс күні ішінде);
5) коммуналдық мекемелер құжаттарды қарайды, сауалнама парағының негізінде техникалық шарттарды дайындайды, сызбаны топографиялық түсірілімге енгізеді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, бастапқы материалдарды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады:
күрделі емес объектілерді жобалау кезінде - он жұмыс күні ішінде;
күрделі объектілерді жобалау кезінде - он екі жұмыс күні ішінде;

7) руководитель услугодателя подписывает АПЗ и направляет АПЗ и технические условия сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут);
8) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает услугополучателю либо его представителю АПЗ и технические условия (не более пятнадцати минут).
Для получения исходных материалов (АПЗ, технических условий, выкопировки из проекта детальной планировки, вертикальных планировочных отметок, поперечных профилей дорог и улиц, схемы трасс наружных инженерных сетей (далее – исходные материалы):
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявления с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов (далее – копия заявления) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
услугополучатель либо его представитель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления полного пакета документов, направляет в коммунальные учреждения опросный лист для технических условий и топографическую съемку (в день регистрации документов);
в случае предоставления неполного пакета документов, исполнитель услугодателя обеспечивает выдачу услугополучателю либо его представителю мотивированного ответа о прекращении (в течение двух рабочих дней);
5) коммунальные учреждения рассматривают документы, на основании опросного листа подготавливают технические условия, наносят схему на топографическую съемку и направляют документы услугодателю (в течение пяти рабочих дней);
6) исполнитель услугодателя рассматривает документы, подготавливает и предоставляет исходные материалы руководителю услугодателя:
при проектировании несложных объектов - в течение десяти рабочих дней;
при проектировании сложных объектов - в течение двенадцати рабочих дней;

7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бастапқы материалдарға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды);
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бастапқы материалдарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (он бес минуттан аспайды).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
4) Мемлекеттік корпорация қызметкері;
5) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері;
6) коммуналдық мекемелер.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимыл тәртібі реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілер өзара іс-қимыл тәртібі реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің, Қызылорда қаласы және аудан әкімдіктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
СЖТ мен техникалық шарттарды алу үшін:

7) руководитель услугодателя подписывает и направляет исходные материалы сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут);
8) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и выдает исходные материалы услугополучателю либо его представителю (не более пятнадцати минут).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель услугодателя;
4) работник Государственной корпорации;
5) работник накопительного отдела Государственной корпорации;
6) коммунальные учреждения.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий) порядка, взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с другими услугодателями и (или) Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление строительства, архитектуры и градостроительства Кызылординской области", акимата Кызылординской области, акиматов районов и города Кызылорды.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя, а также описание процесса получения рузультата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
для получения АПЗ и технических условий:

1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады:
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді немесе стандарттың 9-тармағында қаралған құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда қабылдаудан бас тартады және стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (бұдан әрі – құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат) (жиырма минуттан аспайды);
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді;
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, техникалық шарттарға арналған сауалнама парағын коммуналдық мекемелерге жолдайды (құжаттар тіркелген күні);
7) коммуналдық мекемелер құжаттарды қарайды, сауалнама парағының негізінде техникалық шарттарды әзірлейді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы техникалық шарттарды қарайды, СЖТ-ны дайындайды және СЖТ мен техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады:
күрделі емес объектілерді жобалау кезінде - бір жұмыс күні ішінде;
күрделі объектілерді жобалау кезінде - он жұмыс күні ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы СЖТ-ға қол қояды және СЖТ мен техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды);
10) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері СЖТ мен техникалық шарттарды тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (бір сағат ішінде);
11) Мемлекеттік корпорация қызметкері СЖТ мен техникалық шарттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (жиырма минуттан аспайды).
Бастапқы материалдарды алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады:

1) услугополучатель либо его представитель предоставляет в Государственную корпорацию документы согласно пункту 9 стандарта;
2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов, либо в случае предоставления неполного пакета документов, предусмотренным пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 4 к стандарту (далее – расписка об отказе в приеме документов) (не более двадцати минут);
услугополучатель либо его представитель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги);
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
5) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
6) исполнитель услугодателя рассматривает документы, направляет в коммунальные учреждения опросный лист для технических условий (в день регистрации документов);
7) коммунальные учреждения рассматривают документы, на основании опросного листа подготавливают технические условия и направляют услугодателю (в течение пяти рабочих дней);
8) исполнитель услугодателя рассматривает технические условия, подготавливает АПЗ и предоставляет АПЗ и технические условия руководителю услугодателя:
при проектировании несложных объектов - в течение одного рабочего дня;
при проектировании сложных объектов - в течение десяти рабочих дней;
9) руководитель услугодателя подписывает АПЗ и направляет АПЗ и технические условия сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут);
10) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и направляет АПЗ и технические условия в Государственную корпорацию (в течение одного часа);
11) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает АПЗ и технические условия услугополучателю либо его представителю (не более двадцати минут).
Для получения исходных материалов:
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет документы в Государственную корпорацию согласно пункту 9 стандарта;

2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді немесе стандарттың 9-тармағында қаралған құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (жиырма минуттан аспайды);
егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді;
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, техникалық шарттарға арналған сауалнама парағын және топографиялық түсірілімді коммуналдық мекемелерге жолдайды (құжаттар тіркелген күні);
7) коммуналдық мекемелер құжаттарды қарайды, сауалнама парағының негізінде техникалық шарттарды әзірлейді, сызбаны топографиялық түсірілімге енгізеді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, бастапқы материалдарды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады:
күрделі емес объектілерді жобалау кезінде - он жұмыс күні ішінде;
күрделі объектілерді жобалау кезінде - он екі жұмыс күні ішінде;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бастапқы материалдарға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (отыз минуттан аспайды);
10) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері бастапқы материалдарды тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (бір сағат ішінде);
11) Мемлекеттік корпорация қызметкері бастапқы материалдарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (жиырма минуттан аспайды).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов, либо в случае предоставления неполного пакета документов, предусмотренным пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 4 к стандарту (далее – расписка об отказе в приеме документов) (не более двадцати минут);
услугополучатель либо его представитель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги);
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
5) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
6) исполнитель услугодателя рассматривает документы, направляет в коммунальные учреждения опросный лист для технических условий и топографическую съемку (в день регистрации документов);
7) коммунальные учреждения рассматривают документы, на основании опросного листа подготавливают технические условия, наносят схему на топографическую съемку и направляют документы услугодателю (в течение пяти рабочих дней);
8) исполнитель услугодателя рассматривает документы, подготавливает исходные материалы и предоставляет руководителю услугодателя:
при проектировании несложных объектов - в течение десяти рабочих дней;
при проектировании сложных объектов - в течение двенадцати рабочих дней;
9) руководитель услугодателя подписывает и направляет исходные материалы сотруднику канцелярии услугодателя (не более тридцати минут);
10) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и направляет исходные материалы в Государственную корпорацию (в течение одного часа);
11) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает исходные материалы услугополучателю либо его представителю (не более двадцати минут).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.

11. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
СЖТ мен техникалық шарттарды алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі порталда тіркеледі және стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұранысты (бұдан әрі – электрондық сұраныс) жолдайды:
2) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы электрондық сұраныс пен құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" электрондық сұраныс пен құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жолдайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда техникалық шарттарға арналған сауалнама парағын коммуналдық мекемелерге жолдайды (құжаттар тіркелген күні);
құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" тоқтату туралы дәлелді жауапты жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
5) коммуналдық мекемелер құжаттарды қарайды, сауалнама парағының негізінде техникалық шарттарды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы техникалық шарттарды қарайды, СЖТ-ны дайындайды және СЖТ мен техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады:
күрделі емес объектілерді жобалау кезінде - бір жұмыс күні ішінде;
күрделі объектілерді жобалау кезінде - он жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы СЖТ-ға қол қояды және СЖТ мен техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
для получения АПЗ и технических условий:
1) услугополучатель либо его представитель регистрируется на портале и направляет запрос в форме электронного документа (далее – электронный запрос), удостоверенный ЭЦП услугополучателя и документы согласно пункту 9 стандарта;
2) исполнитель услугодателя регистрирует электронный запрос и документы, в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя направляет уведомление о принятии электронного запроса и документов и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления полного пакета документов и направляет в коммунальные учреждения опросный лист для технических условий (в день регистрации документов);
в случае предоставления неполного пакета документов, направляет в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя мотивированный ответ о прекращении (в течение двух рабочих дней);
5) коммунальные учреждения рассматривают документы, на основании опросного листа подготавливают технические условия и направляют услугодателю (в течение пяти рабочих дней);
6) исполнитель услугодателя рассматривает технические условия, подготавливает АПЗ и предоставляет АПЗ и технические условия руководителю услугодателя:
при проектировании несложных объектов - в течение одного рабочего дня;
при проектировании сложных объектов - в течение десяти рабочих дней;
7) руководитель услугодателя подписывает АПЗ и направляет АПЗ и технические условия исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);

8) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы СЖТ мен техникалық шарттарды тіркейді және көрсетілген қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" жолдайды (он бес минуттан аспайды).
Бастапқы материалдарды алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі порталда тіркеледі және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық сұранысты жолдайды:
2) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы электрондық сұраныс пен құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" электрондық сұраныс пен құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жолдайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);

8) исполнитель услугодателя регистрирует и направляет АПЗ и технические условия в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя (не более пятнадцати минут).
Для получения исходных материалов:
1) услугополучатель либо его представитель регистрируется на портале и направляет электронный запрос, удостоверенный ЭЦП услугополучателя и документы согласно пункту 9 стандарта;
2) исполнитель услугодателя регистрирует электронный запрос и документы, направляет в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя уведомление о принятии электронного запроса и документов и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);

5) коммуналдық мекемелер құжаттарды қарайды, сауалнама парағы негізінде техникалық шарттарды дайындайды, сызбаны топографиялық түсірілімге енгізеді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, бастапқы материалдарды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады:
күрделі емес объектілерді жобалау кезінде - он жұмыс күні ішінде;
күрделі объектілерді жобалау кезінде - он екі жұмыс күні ішінде;

5) коммунальные учреждения рассматривают документы, на основании опросного листа подготавливают технические условия, наносят схему на топографическую съемку и направляют услугодателю (в течение пяти рабочих дней);
6) исполнитель услугодателя рассматривает документы, подготавливает и предоставляет исходные материалы руководителю услугодателя:
при проектировании несложных объектов - в течение десяти рабочих дней;
при проектировании сложных объектов - в течение двенадцати рабочих дней;