"2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Арал аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 266 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 9 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 сәуірде № 5479 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Арал аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы кезекті қырық төртінші сессиясының № 266 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5290 нөмірімен тіркелген, аудандық "Толқын" газетінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы №5 санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 9 728 046 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 656 684 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 010 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8 049 352 мың теңге;
2) шығындар – 9 777 657,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 465 757 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 1473 421 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 664 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 515 368,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 515 368,6 мың теңге.";
"2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Арал аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы кезекті қырық төртінші сессиясының № 266 шешімінің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған қатынастарға таралады.
Арал аудандық Арал аудандық
мәслихатының кезекті екінші мәслихатының хатшысы
сессиясының төрағасы
Б. Турахметов Д. Мадинов

О внесении изменений и дополнений в решение Аральского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 266 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 12 апреля 2016 года № 9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 22 апреля 2016 года № 5479. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной сорок четвертой сессии Аральского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 266 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5290, опубликовано в районной газете "Толқын" от 20 января 2016 года №5) следующие изменения и дополнений:
пункт 1 изложить в следующей новой редакции:
"1) доходы – 9 728 046 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 656 684 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 010 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 049 352 тысяч тенге;
2) затраты – 9 777 657,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 465 757 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 1 473 421 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 664 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства-0;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 515 368,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1 515 368,6 тысяч тенге".
приложения 1, 4 решения очередной сорок четвертой сессии Аральского районного маслихата от 24 декабря 2015 года №266 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" изложить согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 1 января 2016 года.
Председатель очередной Секретарь Аральского
второй сессии Аральского районного маслихата
районного маслихата
Б. Турахметов Д. Мадинов
Приложение 1
к решению очередной второй сессии
Аральского районного маслихата

2 310,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
26 316,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 384,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 932,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30 207,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 847,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
360,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 082,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 082,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 750,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
5 750,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
17 085,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 362,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
723,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
54 520,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 520,0
02
Қорғаныс
5 798,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 894,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4 894,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
904,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
904,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 244,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 244,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2 244,0
04
Білім беру
6 916 199,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
792 780,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
590 316,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
202 464,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

2 310,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
26 316,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 384,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 932,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
30 207,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
29 847,0
004
Капитальные затраты государственного органа
360,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 082,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
20 082,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 750,0
040
Развитие объектов государственных органов
5 750,0
493
Отдел предпринимательства , промышленности и туризма района (города областного значения)
17 085,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
16 362,0
003
Капитальные затраты государственного органа
723,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
54 520,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
54 520,0
02
Оборона
5 798,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 894,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4 894,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
904,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
904,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 244,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 244,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 244,0
04
Образование
6 916 199,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
792 780,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
590 316,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
202 464,0
464
Отдел образования района (города областного значения)

5 888 554,0
003
Жалпы білім беру
5 759 509,0
006
Балаларға қосымша білім беру
129 045,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
53 977,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
53 977,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
36 364,0
024
Бастауыш, негізгі орта және білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
36 364,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
144 524,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 927,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12 750,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
46 355,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
878,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
20 423,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық – медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
9 166,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
28749,0
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
1 276,0
05
Денсаулық сақтау
1 417,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 417,0
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
1 417,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
503 216,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 183,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 183,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
160 939,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
11 751,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
145 896,0
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
3 292,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
58 651,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
58 651,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
226 211,0
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету

5 888 554,0
003
Общеобразовательное обучение
5 759 509,0
006
Дополнительное образование для детей
129 045,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
53 977,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
53 977,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
36 364,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
36 364,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
144 524,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
24 927,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12 750,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
46 355,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
878,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20 423,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
9 166,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28 749,0
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
1 276,0
05
Здравоохранение
1 417,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 417,0
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
1 417,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
503 216,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 183,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 183,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
160 939,0
010
Государственная адресная социальная помощь
11 751,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
145 896,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
3 292,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
58 651,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
58 651,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
226 211,0
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны

21,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 308,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
36 146,0
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
370,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 863,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
109 220,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 444,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
52 674,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1 165,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
46 580,0
026
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету
46 580,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 888,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
1 888,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
6 764,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 946,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
4 818,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
182 858,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
400,0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
400,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 351,0
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
2 351,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 662,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 662,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
53 178,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
5 028,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 150,0
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

21,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 308,0
007
Жилищная помощь
36 146,0
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк" от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
370,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 863,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
109 220,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 444,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
52 674,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1 165,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
46 580,0
026
Обеспечение занятости населения на местном уровне
46 580,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 888,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1 888,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
6 764,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 946,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
4 818,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
182 858,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
400,0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
400,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 351,0
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
2 351,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 662,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 662,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
53 178,0
005
Развитие коммунального хозяйства
5 028,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 150,0
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов