2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 55 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 желтоқсанда № 5685 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 102 240,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 781 194 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 389 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер - 63 128 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 11 244 529,1 мың теңге, оның ішінде субвенция көлемі 8 602 310 мың теңге;
2) шығындар – 13 153 202,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 275 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10 211 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 936 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо- 33 300 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 33 300 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 85537,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85 537,1 мың теңге.
Ескерту. 1- тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 13.12.2017 № 117 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 39 121 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Аудандағы қала, кент, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары бойынша 2017-2019 жылдарға арналған шығындар көлемі 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 21 декабря 2016 года № 55. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2016 года № 5685. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2017 год в следующем объеме:
1)доходы – 13 102 240,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 781 194 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 389 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 63 128 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 244 529,1 тысяч тенге, в том числе объем субвенции – 8 602 310 тысяч тенге;
2)затраты - 13 153 202,2 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 1 275 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10 211 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 936 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 33 300 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 33 300 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства-0;
5) дефицит (профицит)бюджета – - 85 537,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 85 537,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 13.12.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить резерв района местного исполнительного органа в размере 39 121 тысяч тенге.
3. Утвердить объем расходов на 2017-2019 годы по бюджетным программам поселков и сельских округов в районе согласно приложениям 4, 5 и 6.

4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Арал аудандық мәслихатының кезекті
он бірінші сессиясының төрағасы
А. Садуақасова
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Д. Мадинов

4. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 7.
5. Утвердить трансфертов, передаваемые органам местного самоуправления из районного бюджета на 2017 год согласно приложению 8.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной
одиннадцатой сессии Аральского
районного маслихата А. Садуакасова
Секретарь Аральского
районного маслихата Д. Мадинов
Приложение 1
к решению очередной одиннадцатой
сессии Аральского районного маслихата

164 728
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
141 021
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
23 707
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
61 810
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
61 810
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
401 577,9
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
171 358
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 470,8
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 076,8
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
229
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 596
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
125 198,3
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 454
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
34 511
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 684
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
29 622,7
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 082
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралаар жоспарын іске асыру
27 540,7
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
384 254,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
20 884,5
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 699,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 185
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 786
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
2 786
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
190 786,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3 125,9
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
12 991
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту

164 728
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
141 021
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
23 707
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
61 810
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61 810
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
401 577,9
004
Программа занятости
171 358
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 470,8
007
Жилищная помощь
19 076,8
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк" от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
229
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 596
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
125 198,3
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 454
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 511
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 684
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
29 622,7
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 082
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
27 540,7
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
384 254,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
20 884,5
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 699,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 185
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 786
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
2 786
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
190 786,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3 125,9
028
Развитие коммунального хозяйства
12 991
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов