2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 52 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 желтоқсанда № 5686 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 039 612,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 903 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 883,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 517 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 039 742 мың теңге;
2) шығындар – 10 090 235,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 134 782,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 187 800,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 53 018 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 12 460 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 12 460 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -197 864,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 197 864,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 03.03.2017 № 66; 15.06.2017 № 88; 20.09.2017 № 110; 23.11.2017 № 122; 22.12.2017 № 140 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 100 пайыз, облыстық бюджетке 0 пайыз;
3) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз.".
3. 2017 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 8 159 386 мың теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен төмендегі көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер қаралғаны ескерілсін:

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2016 года № 52. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2016 года № 5686. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 039 612,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 903 470 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 883,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 517 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 039 742 тысяч тенге;
2) затраты – 10 090 235,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 134 782,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 187 800,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 53 018 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12 460 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 12 460 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 197 864,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 197 864,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03.03.2017 № 66; 15.06.2017 № 88; 20.09.2017 № 110; 23.11.2017 № 122; 22.12.2017 № 140 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в 2017 году с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 100 процентов, в областной бюджет 0 процент;
3) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что в 2017 году передаваемый объем субвенций в районный бюджет установлено в размере 8 159 386 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:

1) білім беруге – 51 791,5 мың теңге, оның ішінде "Робототехника" кабинеттерімен қамтамасыз етуге – 12 565,1 мың теңге, жалпы білім беретін мектептерді физика пәндік кабинеттерімен қамтамасыз етуге – 13 888 мың теңге, жалпы білім беретін мектептерге компьютерлер сатып алуға – 14 126,4 мың теңге, жалпы білім беретін мектептерді мектеп парталарымен қамтамасыз етуге – 8 712 мың теңге;
2) Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға сауықтыру үшін біржолғы материалдық көмекке – 726,5 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдауға – 36 281,7 мың теңге;
4) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге – 26 388 мың теңге;
5) туберкулез ауруының сүйемелдеу сатысында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсетуге – 13 576 мың теңге;
6) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гемотологиялық аурулармен диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 862,5 мың теңге;
7) қалалық, аудандық, ауылдық кітапханаларға кітап сатып алуға – 529 мың теңге;
8) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 2 503,2 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру үшін қоса қаржыландыруға – 2 195,2 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату үшін қоса қаржыландыруға – 61 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғыларымен жарақтау үшін қоса қаржыландыруға – 247 мың теңге;
9) су шаруашылығы нысандарын құжаттандыруды дайындауға – 69 475 мың теңге;
10) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға – 49 270 мың теңге;
11) жаңадан іске қосылған білім беру нысандарын ұстауға – 21 387 мың теңге;
12) Байқоңыр қаласындағы білім беру нысандарына қосымша коммуналдық шығындарына – 9 864 мың теңге;
13) Қармақшы ауданы Жосалы кенті көшелерін жөндеуге – 76 573 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 03.03.2017 № 66; 15.06.2017 № 88; 20.09.2017 № 110; 23.11.2017 № 122; 22.12.2017 № 140 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

1) на образование – 51 791,5 тысяч тенге, в том числе на обеспечение кабинетами "Робототехники" – 12 565,1 тысяч тенге, на обеспечение предметных кабинетов физики общеобразовательных школ – 13 888 тысяч тенге, на приобретение компьютеров общеобразовательных школ – 14 126,4 тысяч тенге, на обеспечение школьными партами общеобразовательных школ – 8 712 тысяч тенге;
2) на единовременную материальную помощь на оздоровление участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 726,5 тысяч тенге;
3) на социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны – 36 281,7 тысяч тенге;
4) на оказание социальной помощи для обучающихся студентов из числа социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям – 26 388 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей стадии лечения – 13 576 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию – 862,5 тысяч тенге;
7) на приобретение книг городским, районным, сельским библиотекам – 529 тысяч тенге;
8) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы – 2 503,2 тысяч тенге, в том числе на софинансирование размещения государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 2 195,2 тысяч тенге, на софинансирование установки дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 61 тысяч тенге, на софинансирование обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 247 тысяч тенге;
9) на подготовку документации объектов водного хозяйства – 69 475 тысяч тенге;
10) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 49 270 тысяч тенге;
11) на содержание вновь вводимых объектов образования – 21 387 тысяч тенге;
12) на дополнительные коммунальные расходы объектов образования в городе Байконыр – 9 864 тысяч тенге;
13) на ремонт улиц поселка Жосалы Кармакшинского района – 76 573 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03.03.2017 № 66; 15.06.2017 № 88; 20.09.2017 № 110; 23.11.2017 № 122; 22.12.2017 № 140 (вводится в действие с 01.01.2017).

4-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) Қармақшы ауданы Алдашбай Ахун елді мекеніндегі су құбыры желілерін тұтынушылар участкесінің аймағына жеткізу құрылысына – 37 610 мың теңге;
2) Қармақшы ауданы Қуандария елді мекеніндегі су құбыры желілерін тұтынушылар участкесінің аймағына жеткізу құрылысына – 33 996 мың теңге;
3) Қармақшы ауданы Кармақшы елді мекеніндегі су құбыры желілерін тұтынушылар участкесінің аймағына жеткізу құрылысына – 39 196 мың теңге;
4) Қармақшы ауданы Көмекбаев елді мекеніндегі су құбыры желілерін тұтынушылар участкесінің аймағына жеткізу құрылысына – 42 029 мың теңге;
5) "Қармақшы ауданы Ақтөбе ауылдық округінде ет өңдіру бойынша құс фабрикасы құрылысы" жобасын инженерлік инфрақұрылыммен қамтамасыз ету үшін мемлекеттік сараптамадан өткізілген жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 19 876,9 мың теңге;
6) Қармақшы ауданындағы "Қараөзек" арнасының "Қожатай" учаскесінде габионнан жасалған су тоспасына – 11 903 мың теңге;
7) "Қармақшы ауданы Ақай елді мекенінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыру" жобасын қоса қаржыландыруға – 14 248,1 мың теңге;
8) "Байқоңыр қаласында 50 пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы" жобасына жоба-сметалық құжаттама әзірлеп, мемлекеттік сараптамадан өткізуімен бірге – 38 747 мың теңге;
9) Қармақшы ауданы Жосалы кентінің Е.Сексенбаев көшесіндегі әкімшілік ғимарат құрылысына – 44 837 мың теңге;
10) Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласында салынатын 50 пәтерлі 5 тұрғын үйдің құрылысына – 25 000 мың теңге.
Ескерту. 4-1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 03.03.2017 № 66; 15.06.2017 № 88; 20.09.2017 № 110; 23.11.2017 № 122; 22.12.2017 № 140 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) алынып тасталды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.12.2017 № 140 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге – 6 128 мың теңге;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 11 828,2 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 22 542,4 мың теңге, оның ішінде "Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 549 мың теңге, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 16 987 мың теңге, ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 4 698,4 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 61 мың теңге, мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғыларымен жарақтауға – 247 мың теңге;

4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год за счет средств областного бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
1) на строительство линии подводки водопровода к границам участков потребителей в населенном пункте Алдашбай-Ахун Кармакшинского района – 37 610 тысяч тенге;
2) на строительство линии подводки водопровода к границам участков потребителей в населенном пункте Куандария Кармакшинского района – 33 996 тысяч тенге;
3) на строительство линии подводки водопровода к границам участков потребителей в населенном пункте Кармакшы Кармакшинского района – 39 196 тысяч тенге;
4) на строительство линии подводки водопровода к границам участков потребителей в населенном пункте Комекбаев Кармакшинского района – 42 029 тысяч тенге;
5) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы по обеспечению инженерной инфраструктурой проекта "Строительство птицефабрики по производству мяса в сельском округе Актобе Кармакшинского района" – 19 876,9 тысяч тенге;
6) на подпорное сооружение из габионов на протоке "Караузяк" участка "Кожатай" Кармакшинского района – 11 903 тысяч тенге;
7) на софинансирование проекта "Развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в населенном пункте Акай Кармакшинского района" – 15 883 тысяч тенге;
8) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство 50 квартирных 5-ти жилых домов в городе Байконыр" – 38 747 тысяч тенге;
9) на строительство административного здания по улице Е.Сексенбаева в поселке Жосалы Кармакшинского района – 44 837 тысяч тенге;
10) на строительство 50 квартирных 5-ти жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района – 25 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4-1 с изменениями, внесенными решениями Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03.03.2017 № 66; 15.06.2017 № 88; 20.09.2017 № 110; 23.11.2017 № 122; 22.12.2017 № 140 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые текущие трансферты в следующих размерах:
1) исключено решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2017 № 140 (вводится в действие с 01.01.2017).
2) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 6 128 тысяч тенге;
3) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Орлеу" – 11 828,2 тысяч тенге;
4) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы – 22 542,4 тысяч тенге, в том числе на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 549 тысяч тенге, на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 16 987 тысяч тенге, на оказание услуг специалиста жестового языка – 4 698,4 тысяч тенге, на установки дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 61 тысяч тенге, на обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 247 тысяч тенге;

5) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға – 47 454 мың теңге, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға – 15 132 мың теңге, жастар тәжірибесіне – 32 322 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.12.2017 № 140 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:
1) Қармақшы ауданы Ақай елді мекенінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыруға – 128 233 мың теңге.
Ескерту. 5-1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.12.2017 № 140 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 187 193 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
6-1. 2016 жылы республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 911,9 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 03.03.2017 № 66 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-2. 2016 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 405,9 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 03.03.2017 № 66 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-3. 2016 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 5 381,7 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 03.03.2017 № 66 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-4. 2016 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған 4674,1 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-4-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 03.03.2017 № 66 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).

5) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 47 454 тысяч тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы – 15 132 тысяч тенге, на молодежную практику – 32 322 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2017 № 140 (вводится в действие с 01.01.2017).
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
1) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в населенном пункте Акай Кармакшинского района – 128 233 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5-1 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2017 № 140 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрено кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов 187 193 тысяч тенге.
6-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2016 году в областной бюджет в сумме 911,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03.03.2017 № 66 (вводится в действие с 01.01.2017).
6-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан в 2016 году в областной бюджет в сумме 405,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03.03.2017 № 66 (вводится в действие с 01.01.2017).
6-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2016 году в областной бюджет в сумме 5 381,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03.03.2017 № 66 (вводится в действие с 01.01.2017).
6-4. Предусмотреть возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2016 году в областной бюджет в сумме 4 674,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-4 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 03.03.2017 № 66 (вводится в действие с 01.01.2017).

6-5. Бейне конференциялық мәжілістерінің байланыс шығындарының орталықтандырылуына байланысты облыстық бюджетке 722,3 мың теңгені қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-5-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.11.2017 № 122 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-6. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелерді азайтуға байланысты облыстық бюджетке 20 216 мың теңге жалпы сипаттағы трансферттер қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-5-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 22.12.2017 № 140 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлеуге 69 мың теңге сомасында қаралғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.11.2017 № 122 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 53 018 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 20 183 мың теңге сомасында бекітілсін.
9-1. Электронды құжатайналымы бірыңғай жүйесінің орталықтандырылуына байланысты 2017 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 7 223 мың теңгені қайтару көзделсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестицияларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің кенттер, ауылдық округтер арасындағы бөлінісі 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

6-5. В связи с централизацией услуг связи по видео конференц совещаний предусмотреть возврат в областной бюджет 722,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-5 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.11.2017 № 122 (вводится в действие с 01.01.2017).
6-6. Предусмотреть возврат трансфертов общего характера в областной бюджет 20 216 тысяч тенге в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения".
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-6 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22.12.2017 № 140 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть на выплату вознаграждения по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 69 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.11.2017 № 122 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Установить погашение бюджетных кредитов на 2017 год, выданных физическим лицам для реализации мер социальной поддержки специалистов в размере 53 018 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 20 183 тысяч тенге.
9-1. В связи с централизованной единой системой электронного документооборота в районном бюджете на 2017 год учесть возврат в областной бюджет 7 223 тысяч тенге.
10. Утвердить перечень программ районного бюджета, направленных на реализацию бюджетных инвестиции на 2017 год согласно приложения 4.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год, согласно приложения 5.
12. Утвердить распределение между поселками, сельскими округами трансфертов, передаваемые органам местного самоуправления из районного бюджета на 2017-2019 годы согласно приложениям 6, 7, 8.

13. Кент, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қармақшы аудандық Қармақшы аудандық
мәслихатының кезекті мәслихат хатшысы
7-сессиясының төрағасы
__________ Е. Рзалиев __________ М. Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2016 жылғы "23" желтоқсандағы
№52 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет

13. Утвердить список бюджетных программ на 2017-2019 годы аппаратов акимов поселков, сельских округов согласно приложениям 9, 10, 11.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной
7-сессии Кармакшинского
районного маслихата Е. Рзалиев
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата М. Наятулы
Приложение 1
к решению Кармакшинского районного маслихата
от "23" декабря 2016 года №52
Районный бюджет на 2017 год

003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1056
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
148105,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
144675,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3430
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
317601
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
311243
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6358
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
26357
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22388
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
264
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3705
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
25347
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25347
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22371
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21546
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
825
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
48396
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
48396
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
20070
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20070
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
70299
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70299
02
Қорғаныс
5798
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5798
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5338
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
460
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3796
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

003
Капитальные расходы государственного органа
1056
122
Аппарат акима района (города областного значения)
148105,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
144675,7
003
Капитальные расходы государственного органа
3430
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
317601
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
311243
022
Капитальные расходы государственного органа
6358
452
Отдел финансов района (города областного значения)
26357
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22388
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
264
018
Капитальные расходы государственного органа
3705
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
25347
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
25347
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
21546
013
Капитальные расходы государственного органа
825
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
48396
040
Развитие объектов государственных органов
48396
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
20070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
20070
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
70299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
70299
02
Оборона
5798
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5798
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5338
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
460
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3796
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

25994
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21856
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21856
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
20302
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20302
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
73383
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73383
02
Қорғаныс
6307
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6307
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5819
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
488
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2250
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2250
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2250
04
Бiлiм беру
7262256
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1081301
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
726853
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
9673
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
344775
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
6108589
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33316
003
Жалпы білім беру
3970095
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
36453
006
Балаларға қосымша білім беру
157677
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1947
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17372
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

25994
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
21856
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
20302
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
20302
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
73383
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
73383
02
Оборона
6307
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6307
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5819
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
488
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2250
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2250
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2250
04
Образование
7262256
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1081301
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
726853
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
9673
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
344775
464
Отдел образования района (города областного значения)
6108589
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
33316
003
Общеобразовательное обучение
3970095
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
36453
006
Дополнительное образование для детей
157677
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1947
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17372
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению