Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 қазандағы № 317 "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 06 мамырдағы № 122 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 10 маусымда № 3060 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 10 наурыздағы № 40 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 10.03.2020 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 21 қазандағы № 317 "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2870 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынандай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1 бөлімнің 1 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекетік корпорациясы" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация)"
2 бөлімнің 5 тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік корпорация операторымен құжаттарды қабылдау және оларды тіркеу – 30 (отыз) минут;
2) Мемлекеттік корпорацияның кіріктірілген ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация КАЖ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан
әрі – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - БНАЖ)
көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды жолдау – 30 (отыз) минут;";
2 бөлімнің 6 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
1) "Мемлекеттік корпорация операторының мемлекеттік көрсетілетін
қызметті таңдауы, көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін енгізу"

О внесении изменений в постановление акимата Мангистауской области от 21 октября 2015 года № 317 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции"
Постановление акимата Мангистауской области от 06 мая 2016 года № 122. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 10 июня 2016 года № 3060. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 10 марта 2020 года № 40
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 10.03.2020 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 21 октября 2015 года № 317 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2870, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 02 декабря 2015 года) следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а так же специальных машин повышенной проходимости", утвержденного указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 1 главы 1 изложить в новой редакции:
"1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее-Государственная корпорация)"
подпункты 1), 2) пункта 5 главы 2 изложить в новой редакции:
"1) прием документов и их регистрация оператором Государственной корпорации - 30 (тридцать) минут;
2) направление запроса через интегрированную информационную систему Государственной корпорации (далее - ИИС Государственная корпорация) в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в Единную нотариальную информационную систему (далее - ЕНИС) о данных доверенности представителя услугополучателя – 30 (тридцать) минут;"
подпункт 1) пункта 6 главы 2 изложить в новой редакции:
1) "выбор оператором Государственной корпорации государственной услуги, ввод данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя"

3 бөлімнің 8 тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
4) "көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірмені Мемлекеттік корпорациясына жолдайды – 30 (отыз) минут;";
4 бөлімнің тақырыбы және 9 тармақты жаңа редакцияда жазылсын:
4. Мемелекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорациясына өтініш береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша жедел қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады.
2) 1 - процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін Мемлекеттік
корпорация операторы Мемлекеттік корпорацияның кіріктірілген ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация КАЖ АЖО) логин мен парольді енгізу (авторизациялау процесі);
3) 2 - процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруышылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентте (бұдан әрі - Регламент) көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының сенімхат бойынша өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды) деректерін енгізуі;
4) 3 - процесс – Мемлекеттік корпорация КАЖ арқылы ЖТ МДБ - на/ЗТ МДБ - на көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ
БНАЖ-не көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау салуды жолдау;
5) 1 – шарт – көрсетілетін қызметті талушының деректерін ЖТ МДБ - да/ЗТ МДБ – да және сенімхат деректерін БНАЖ – да болуын тексеру;
6) 4 – процесс – ЖТ МДБ – да/ЗТ МДБ – да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің және БНАЖ – да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;

подпункт 4) пункта 8 главы 3 изложить в новой редакции:
4) "сотрудник канцелярии услугодателя направляет в Государственную корпорацию выписку из реестра регистрации залога движимого имущества – 30 (тридцать) минут"
заголовок пункт 9 главы 4 изложить в новой редакции:
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям:
1) услугополучатель подает заяление в Государственную корпорацию.
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя, в порядке "электронной очереди", без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
2) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС Государственная корпорация) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации государтсвенной услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги "Предоставление информации об отсутсвии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а так же специальных машин повышенной проходимости" (далее - Регламент), вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных получателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются )
4) процесс 3 – направление запроса через ИИС Государственную корпорацию в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1- проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ и данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ и данных доверенности в ЕНИС

7) 5 - процесс – Мемлекеттік корпорация операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) порталға жолдау;
8) 6 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация операторы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін (жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді көшірмені) алуы;
1, 2 қосымша мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті "Тракторларға және олпрдың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизимдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б. Ерсайынұлы) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
ауыл шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б. Ерсайынұлы
"06" мамыр 2016 жыл.
Маңғыстау облысы әкімдігінң 2016 жылғы "06"05
122қаулысымен бектілген
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы "06" 05
№ 122 қаулысымен бектілген
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша

7) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператором Государственной корпорации в портал;
8) процесс 6 – получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата оказания государственной услуги (выписка из реестра регистрации залога движимого имущества);";
приложение 1,2 к регламету государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" изложить в редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Мангистауской области" (Ерсайынулы Б.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводиться в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А.Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
руководитель
государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства
Мангистауской области"
Ерсайынулы Б.
"06" май 2016 год.
Приложение к постановлению акимата № 122 от "06" 05
2016 года Мангистауской области
Приложение 2 к регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Приложение к постановлению акимата Мангистауской области от 21 октября 2015 года № 317 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции"
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"