"Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 50 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 наурызда № 2990 болып тіркелді. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 06 маусымдағы № 166 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы Қарақия ауданы әкімдігінің 06.06.2016 № 166 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес, Қарақия ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Н.Жубаназаров) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ.Бековке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Ә.Дауылбаев
Қарақия ауданы әкiмдiгiнiң
2016 жылғы "26" ақпандағы
№ 50 қаулысымен бекiтiлген
"Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
Ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережеге (бұдан әрі - Ереже) сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении положения государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности"
Постановление акимата Каракиянского района Мангистауской области от 29 февраля 2016 года № 50. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 28 марта 2016 года № 2990. Утратило силу постановлением акимата Каракиянского района Мангистауской области от 06 июня 2016 года № 166
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Каракиянского района Мангистауской области от 06.06.2016 № 166 (вводится в действие со дня подписания)
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Каракиянского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности".
2. Государственному учреждению "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" (Н.Жубаназаров) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно - правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Бекова К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А.Дауылбаев
Утверждено постановлением
акимата Каракиянского района
от "29" февраля 2016 года № 50
Положение государственного учреждения
"Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере предпринимательства, промышленности и туризма.
2. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим положением о государственном учреждении "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" (далее - Положение).

3. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индексі 130300, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Қарақия ауданы, Құрық ауылы, Досан Батыр көшесі, № 8 ғимарат.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде - "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде - государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности".
Мемлекеттік органның құрылтайшысы Қарақия ауданының әкімдігі болып табылады.
10. Осы Ереже "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
"Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.

3. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" имеет право выступать стороной
гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 130300, Республика Казахстан, Мангистауская область, Каракияский район, село Курык, улица Досан Батыра, здание № 8.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке – "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке – государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности".
Учредителем государственного органа является акимат Каракиянского района.
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности".
Если государственному учреждению "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то
доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Режим работы определяется государственным учреждением "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: ауданның өнеркәсіптік секторының бәсекеге қабілеттігін қамтамасыз ету, шағын және орта бизнесті, туризмді және туристік индустрияны дамыту және қолдау.
14. Міндеттері:
1) кәсіпкерліктің дамыған инфрақұрылымын қалыптастыруға қажетті құқықтық, әлеуметтік-экономикалық, қаржылық жағдайларын жасау;
2) ауданның өнеркәсіп кәсіпорындарында бәсекеге қабілетті және импортты алмастыратын өнімдер шығару үшін озық техника мен технологияны өндіріске енгізу;
3) кәсіпкерлік субъектілеріне жеңілдетілген несиелер және қаржыландырудың басқа да нысандарын ұсынуға белсенді қатысу;
4) кәсіпкерлік субъектілеріне қызмет ету және ақпараттық қамтамасыз ету жүйесін қалыптастыру;
5) туризмді және туристік индустрияны дамыту, мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру шараларын ұйымдастыру;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асырады.
15. Функциялары:
1) басым бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізімін қалыптастыру;
2) ауданның орта мерзімді әлеуметтік-экономикалық даму жоспарын жасауда және атқаруда, кәсіпкерліктің және өнеркәсіптің дамуының жобасын әзірлеу және орындалуын қадағалау;
3) Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру;
4) ауданда жеке кәсіпкерлікті дамыту бойынша мониторингті жүргізу;
5) аудандағы әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бағаларына мониторинг жүргізу және бағаны тұрақтандыру бойынша саясатты жүзеге асыру;
6) сауданы дамыту мен реттеу саласындағы мемлекеттік саясаттың қалыптастырылуын және іске асырылуын қамтамасыз ету;
7) ауданда кәсіпкерлік қызметтің дамуына қолайлы жағдайлар жасау жөнiнде шаралар әзiрлеу;
8) көрмелер мен жәрмеңкелер ұйымдастыруды жүзеге асыру;
9) аудан тұрғындарымен шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту бойынша алынған несиелер жөнінде мәліметтерді дайындау және тоқсан сайын талдау жүргізу;
10) "Жылдың үздік кәсіпкері" конкурсын ұйымдастыру және өткізу;
11) орта және шағын кәсіпкерлікті қолдаудың және дамытудың аудандық бағдарламасының орындалуын үйлестіру және әзірлеу;
12) туризмді және туристік индустрияны қолдаудың және дамытудың аудандық бағдарламасының орындалуын үйлестіру және әзірлеу;
13) бөлімнің құзіретіне кіретін бағыттар бойынша өңірлік бағдарламаларды жасау;
14) сыртқы экономикалық байланыстарды дамыту, отандық және шетелдік инвестицияларды тартуда біріңғай саясатты жүргізу.

2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности": обеспечение конкурентоспособности промышленного сектора, развитие и поддержка малого и среднего бизнеса, туризма и туристической индустрии района.
14.Задачи:
1) создание правовых, социально-экономических, финансовых условий, необходимых для формирования развитой инфраструктуры предпринимательства;
2) внедрение передовой техники и технологии в производство для выпуска конкурентоспособной и импортозамещающей продукции промышленных предприятии района;
3) активное участие в предоставлении льготных кредитов и иных форм финансировании субъектов предпринимательства;
4) формирование системы информационного обеспечения и обслуживания субъектов предпринимательства;
5) развитие туризма и туристической индустрии, организация мероприятии по осуществлению государственных программ;
6) осуществление иных задач, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) формирование перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ);
2) при разработке и выполнении среднесрочного плана социально-экономического развития района, разработка проекта развития предпринимательства и промышленности и контроль за исполнением;
3) реализация Государственной программы по индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы;
4) проведение мониторинга по развитию частного предпринимательства в районе;
5) проведение мониторинга цен на социально значимые товары района и осуществление политики по стабилизации цен;
6) обеспечение осуществления и координации в проведении государственной политики в отрасли развития и регулирования торговли;
7) разрабатывает меры по созданию условий, благоприятствующих развитию предпринимательской деятельности в районе;
8) осуществляет организацию выставок и ярмарок;
9) проведение ежеквартального анализа и подготовка информации о полученных кредитах населениями района по развитию малого и среднего предпринимательства;
10) организация и проведение конкурса "Лучший предприниматель года";
11) разработка и координация выполнения районной программы поддержки и развития предпринимательства малого и среднего бизнеса;
12) разработка и координация выполнения районной программы поддержки и развития туризма и туристической индустрии;
13) разработка региональных программ по направлениям, входящим в компетенцию отдела;
14) проведение единой политики по привлечению отечественных и иностранных инвестиции, способствование развитию внешнеэкономической связей.

16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, мемлекеттің қатысуындағы заңды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан, өзінің құзіреті шеңберінде қажетті ақпараттарды сұрауға және алуға құқылы;
2) бөлімнің құзіретіне кіретін мәселелер бойынша аудан әкімдігінің қаулылары мен маслихатының шешімдерінің жобаларын дайындауға қатысу;
3) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
Мемлекеттік мекемеге ережеде бекітілген өз қызметінің мәні мен мақсаттарына сай келмейтін қызметті жүзеге асыруға, сондай-ақ мәмілелер жасауға тыйым салынады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын қолданыстағы заңнамаларға сәйкес Қарақия ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, өз құзыретіне жататын еңбек қатынастарының мәселелерін шешеді;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жаза мен көтермелеу шараларын қолданады;
3) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады, қызметтік құжаттарға қол қояды;
4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың орындалуына дербес жауапты болады;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.

16. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать у государственных органов, юридических лиц с участием государства и иных организации необходимую информацию;
2) участвовать в подготовке проектов постановлении акимата и решении маслихата района по вопросам, относящимся к компетенции отдела;
3) осуществляет иные права и обязанности, в соответствии законодательством Республики Казахстан.
Запрещается осуществление государственным учреждением деятельности, а также совершение сделок, не отвечающих предмету и целям его деятельности, закрепленным в положении.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляется первым
руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" назначается на должность и освобождается от должности акимом Каракиянского района, в соответствии с действующим законодательством.
19. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности":
1) в соответствии с действующим законодательством назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности", решает вопросы трудовых отношений, которые отнесены к его компетенции;
2) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения сотрудников государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности";
3) издает приказы, подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
4) несет персональную ответственность за исполнение антикоррупционного законодательства;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.

21. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі
нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Қарақия аудандық кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

21. Имущество государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущества, закрепленное за государственным учреждением "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности", относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация государственного органа
24. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Каракиянский районный отдел предпринимательства и промышленности" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.