"2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 6/80 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 17 қаңтарда № 3255 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 6/65 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3228 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 148 154,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 766 953,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер
бойынша – 26 308,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер – 37 660,2 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 317 232,3 мың теңге;
2) шығындар        – 9 151 472,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу        – 1 038,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 153 157,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 154 195,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2 279,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) – 2 279,3 мың теңге;
қарыздар түсімі – 153 157,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 154 195,6 мың теңге;
бюджет қаражатының
пайдаланатын қалдықтары – 3 317,9 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.11.2017 № 12/139 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджетте 2017 жылға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы даму трансферттер бөлінгені қаперге алынсын.
3. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылар мен тарифтік ставкалар, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен белгіленсін.

"О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 22 декабря 2016 года № 6/80. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 17 января 2017 года № 3255.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 6/65 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3228), Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 9 148 154,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 8 766 953,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26 308,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала        – 37 660,2 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 317 232,3 тысяч тенге;
2) затраты – 9 151 472,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 038,6 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 153 157,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 154 195,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи
финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2 279,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 2 279,3 тысяч тенге;
поступление займов – 153 157,0 тысяч тенге;
погашение займов – 154 195,6 тысяч тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 3 317,9 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.11.2017 № 12/139(вводится в действие с 01.01.2017).
2. Принять к сведению, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
3. По решению местных представительных органов за счет бюджетных средств специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимися гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств устанавить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.

4. Облыстық бюджетке аудару үшін 2017 жылға аудандық бюджетте 2 930 922 мың теңге бюджеттік алулар қаралғандығы ескерілсін.
5. Жергілікті атқарушы органның резерві 1569,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.11.2017 № 12/139 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару заңдылығына сәйкес 5 қосымша бекітілсін.
8. 2017 жылға секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламасының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Есенқосов).
10. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К.Бекова
Аудандық мәслихаттың хатшысы А.Мееров
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қарақия аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Әбдіхалықова Алия Жұмабайқызы

4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены бюджетные изъятия в размере 2 930 922 тысяч тенге для перечисления в областной бюджет.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 1569,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.11.2017 № 12/139(вводится в действие с 01.01.2017).
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2017 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 4.
7. Утвердить приложение 5 согласно законодательства местного государственного управления и самоуправления.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ на 2017 год, не подлежащих секвестру согласно приложению 6.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (председатель комиссии Е.Есенкосов).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии К. Бекова
Секретарь районного маслихата А.Мееров
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Государственного
учреждения "Каракиянский районный
отдел экономики и финансов"
Абдикаликова Алия Жумабаевна

9 151 472,3
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
410 416,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
22 378,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 378,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
108 565,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
105 801,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 764,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
139 563,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
136 315,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 248,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45 472,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 600,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25 872,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 639,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 468,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 565,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
606,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
19 405,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 405,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
14 788,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 438,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
25 606,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 606,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000,0
02
Қорғаныс

9 151 472,3
01
Государственные услуги общего характера
410 416,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
22 378,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
22 378,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
108 565,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
105 801,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 764,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
139 563,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
136 315,0
022
Капитальные расходы государственного органа
3 248,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45 472,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
19 600,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждении и организации
25 872,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного
значения)
34 639,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области
формирования и развития экономической политики,
государственного планирования, исполнения бюджета и
управления коммунальной собственностью района (города
областного значения)
31 468,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом,
постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 565,0
015
Капитальные расходы государственного органа
606,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
19 405,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
19 405,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района
(города областного значения)
14 788,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и
промышленности
14 438,0
003
Капитальные расходы государственного органа
350,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
25 606,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
24 606,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000,0
02
Оборона

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль
жолдары бөлімі

467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
005
Развитие коммунального хозяйства
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)