Мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 381 "Лисаков қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2016 жылғы 25 қазандағы № 59 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 2 қарашада № 6685 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 381 "Лисаков қаласының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 6109 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 14, 21, 28 қаңтарда "Лисаковская новь" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3925861,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1771739,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 27047,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 25904,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 2101171,7 мың теңге;
2) шығындар – 4017027,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 897064,0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 897171,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 107,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -8500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 8500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -979729,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 979729,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2016 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 0,0 теңге құрайтыны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандар және қалалардың деңгейінде ақшалай қаражаттарды оның ағымдағы шотына аудару арқылы патронат тәрбиешілердің еңбекақылары бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 5546,7 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 28377,9 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласы № 6 орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу үшін мемлекеттік сараптама құнын ескере отырып жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 2055,2 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2015 года № 381 "О бюджете города Лисаковска на 2016-2018 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 25 октября 2016 года № 59. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 2 ноября 2016 года № 6685
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2015 года № 381 "О бюджете города Лисаковска на 2016 - 2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6109, опубликовано 14, 21, 28 января 2016 года в газете "Лисаковская новь") следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3925861,7 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1771739,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27047,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25904,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2101171,7 тысяча тенге;
2) затраты – 4017027,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 897064,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 897171,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 107,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -8500,0 тысяч тенге, в том числе:
поступления от продажи финансовых активов – 8500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -979729,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 979729,7 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что резерв акимата города Лисаковска на 2016 год составляет 0,0 тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям, в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 5546,7 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 28377,9 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации с учетом стоимости государственной экспертизы для капитального ремонта здания средней школы № 6 города Лисаковска в сумме 2055,2 тысяч тенге;

Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыруға 1041,0 мың теңге сомасында;
күтілетін кіріс бөлігін орындамауға байланысты шығыстарды өтеуге 341723,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. 2017 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалалар және ауылдық елді мекендерді дамытуға 515667,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2016 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектiлерін салу және қайта жаңартуға 86634,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласы Октябрь кентінің бірінші көтерілім сорғысы және екінші көтерілім сорғысы арасындағы ауыз су таратқышында Тобыл өзені арқылы өтетін дюкерді қайта жаңартуға 38644,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласының Октябрь кентінде марганецтен су тазалауды орнатумен екінші көтерілім сорғы станциясын қайта жаңартуға 4403,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласының су құбыры желілерін (магистральдық желілер) қайта жаңартуға 6540,8 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласы биологиялық тазалау станциясының коллекторынан жинағыш тоғандарына дейін кәріз желілерін қайта жаңартуға 5040,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласы Октябрь кентінде ағынды суды биологиялық тазалау станциясын қайта жаңартуға 10493,6 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2016 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 127119,0 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 62,0 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 992,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 14398,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 1533,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдарының агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 4554,0 мың теңге сомасында;
жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге 382790,5 мың теңге сомасында;

на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 1041,0 тысяча тенге;
на компенсацию потерь, связанных с ожидаемым невыполнением доходной части, в сумме 341723,0 тысячи тенге.";
пункт 5-1 указанного решения изложить в новой редакции:
"5-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 515667,5 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2016 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 86634,0 тысячи тенге;
на реконструкцию дюкера через реку Тобол на питьевом водоводе между насосной первого подъема и насосной второго подъема поселка Октябрьский города Лисаковска в сумме 38644,0 тысячи тенге;
на реконструкцию насосной станции второго подъема с установкой очистки воды от марганца в поселке Октябрьский города Лисаковска в сумме 4403,0 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей города Лисаковска (магистральные сети) в сумме 6540,8 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей от коллектора станции биологической очистки до прудов накопителей города Лисаковска в сумме 5040,0 тысяч тенге;
на реконструкцию станции биологической очистки сточной воды в поселке Октябрьский города Лисаковска в сумме 10493,6 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2016 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 127119,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 62,0 тысячи тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 992,0 тысячи тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы в сумме 14398,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 1533,0 тысячи тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 4554,0 тысячи тенге;
на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам, в сумме 382790,5 тысяч тенге;

әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 36061,0 мың теңге сомасында;
күтілетін кіріс бөлігі орындалмауына байланысты экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге 568209,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV сессияның төрайымы Ш. Сигаева
Қалалық мәслихат хатшысы Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ
"Лисаков қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________ Н. Турлубекова
2016 жылғы 25 қазан
Мәслихаттың
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 59 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың

на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 36061,0 тысяча тенге;
на обеспечение экономической стабильности, связанных с ожидаемым невыполнением доходной части, в сумме 568209,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель IV сессии Ш. Сигаева
Секретарь городского маслихата Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Лисаковска"
__________________ Н. Турлубекова
25 октября 2016 года_
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 октября 2016 года
№ 59
Приложение 1
к решению маслихата

28 364,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 629,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17 171,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
12 409,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10 093,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
73,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51 281,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 281,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 145,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
157,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 581,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
14 398,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
278 134,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
55 047,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 041,0
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
1 041,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11 691,0
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
11 691,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 793,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақтаулуын үйымдастыру
5 066,0
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
512,0
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
215,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
28 377,9
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
28 377,9
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 145,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 145,0
2
Коммуналдық шаруашылық
79 347,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

28 364,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 629,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 171,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
12 409,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 093,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
73,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 281,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 281,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
32 145,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
157,0
021
Капитальные расходы государственного органа
4 581,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
14 398,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
278 134,3
1
Жилищное хозяйство
55 047,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1041,0
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1041,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11 691,0
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
11 691,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 793,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 066,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
512,0
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
215,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
28 377,9
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
28 377,9
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
8 145,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
8 145,0
2
Коммунальное хозяйство
79 347,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

312,0
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
312,0

312,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
312,0