Мәслихаттың 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 345 "Қостанай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2016 жылғы 19 қазандағы № 55 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 31 қазанда № 6677 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109, 111-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 345 "Қостанай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6111 тіркелген, 2016 жылғы 14 қаңтарда "Арна" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5870441,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2812300,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 7353,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 26775,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 3024013,1 мың теңге;
2) шығындар - 6634959,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 247606,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 269529,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 21923,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - -22192,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 989932,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -989932,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2016 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 19380,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 62441,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға республикалық бюджеттен 242912,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге, ұйымдардың қызметкерлеріне және қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге республикалық бюджеттен 968891,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 23 декабря 2015 года № 345 "О районном бюджете Костанайского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 19 октября 2016 года № 55. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 октября 2016 года № 6677
В соответствии со статьями 106, 109, 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 23 декабря 2015 года № 345 "О районном бюджете Костанайского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6111, опубликовано 14 января 2016 года в газете "Арна") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 5870441,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2812300,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 7353,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 26775,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3024013,1 тысяч тенге;
2) затраты - 6634959,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 247606,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 269529,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21923,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - -22192,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 989932,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -989932,4 тысяч тенге.";
пункты 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2016 год в сумме 19380,3 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 62441,0 тысяча тенге.
6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 242912,7 тысячи тенге.
7. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, работников организаций и работников казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к их должностным окладам в сумме 968891,3 тысяч тенге.

8. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға республикалық бюджеттен 81812,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
9.2016 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға республикалық бюджеттен 9217,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
10. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге республикалық бюджеттен 8797,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 14, 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде оның ағымдағы шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен патронат тәрбиешілерге еңбекақылары бойынша функциясын беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға облыстық бюджеттен 18544,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
15. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар және аудан деңгейінде қалалық және аудандық мамандандырылмаған балалар-жасөспірімдер спорт мектебінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функциясын беруге байланысты балалар-жасөспірімдер спорт мектебін қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен 69834,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 17, 18-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"17. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге облыстық бюджеттен 5351,6 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде табысы аз азаматтарға келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек көрсету бойынша аймақтық пилоттық жобаларды іске асыруға облыстық бюджеттен 377,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 18-3, 18-4-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"18-3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 601139,0 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 521922,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджет қаражаттары есебінен 79217,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

8. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 81812,0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 9217,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 8797,0 тысяч тенге.";
пункты 14, 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов в сумме 18544,0 тысячи тенге.
15. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечению деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов в сумме 69834,0 тысячи тенге.";
пункты 17, 18 указанного решения изложить в новой редакции:
"17. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 5351,6 тысячи тенге.
18. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на реализацию региональных пилотных проектов по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на контрактной основе в сумме 377,3 тысяч тенге.";
пункты 18-3, 18-4 указанного решения изложить в новой редакции:
"18-3. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 601139,0 тысяч тенге, в том числе из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 521922,0 тысячи тенге, за счет средств из областного бюджета в сумме 79217,0 тысяч тенге.

18-4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде оқулықтарды қайта бастыру кестесіне сәйкес оқулықтарды кезеңдік жыл сайынғы сатып алуды жүзеге асыруға облыстық бюджеттен 25751,4 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 18-6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"18-6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 541604,0 мың теңге сомасында ішкі қарыздар қаражатынан облыстық бюджеттен берілген кредиттер есебінен сомалар түсімі көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 18-7, 18-8, 18-9, 18-10, 18-11, 18-12, 18-13, 18-14-тармақтарымен толықтырылсын:
"18-7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 1395,5 мың теңге сомасында, оның ішінде Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға республикалық бюджеттен 1029,2 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 366,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18-8. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен 2016 жылға арналған сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 11904,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18-9. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Суриков ауылындағы су тасқыны салдарын жоюға облыстық бюджеттен 8000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18-10. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол кентін абаттандыруға облыстық бюджеттен 7000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18-11. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Ульянов орта мектебі, Нечаев негізгі мектебі, Алтынсарин негізгі мектебі және Надеждин орта мектебі үшін түтін мұржаларын жасау, монтаждау және бұзуға облыстық бюджеттен 6447,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18-12. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Затобол мектеп-гимназиясы, № 1 Затобол орта мектебі, Александров орта мектебі, Майкөл орта мектебі үшін газ қазандығы жобасын өзгертуге облыстық бюджеттен 212,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18-13. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Глазунов орта мектебі үшін "Үздік білім беру мектебі" конкурсының жеңімпазына грант төлеуге облыстық бюджеттен 18287,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
18-14. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Заречный ауылында бас жоспарды әзірлеуді бастауға облыстық бюджеттен 2000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.";

18-4. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на осуществление поэтапного ежегодного закупа учебников в соответствии с графиком переиздания учебников в сумме 25751,4 тысяч тенге.";
пункт 18-6 указанного решения изложить в новой редакции:
"18-6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление сумм за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов в сумме 541604,0 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 18-7, 18-8, 18-9, 18-10, 18-11, 18-12, 18-13, 18-14 следующего содержания:
"18-7. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов в сумме 1395,5 тысяч тенге, в том числе из республиканского бюджета на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 1029,2 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 366,3 тысяч тенге.
18-8. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на создание цифровой образовательной инфраструктуры на 2016 год в сумме 11904,0 тысячи тенге.
18-9. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на ликвидацию последствий паводка в селе Суриковка в сумме 8000,0 тысяч тенге.
18-10. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на благоустройство поселка Затобольск в сумме 7000,0 тысяч тенге.
18-11. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на изготовление, монтаж и демонтаж дымовых труб для Ульяновской средней школы, Нечаевской основной школы, Алтынсаринской основной школы и Надеждинской средней школы в сумме 6447,3 тысячи тенге.
18-12. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на изменение проекта газовой котельной для Затобольской школы-гимназии, Затобольской средней школы № 1, Александровской средней школы, Майкольской средней школы в сумме 212,0 тысяч тенге.
18-13. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату гранта победителю конкурса "Лучшая школа образования" для Глазуновской средней школы в сумме 18287,2 тысяч тенге.
18-14. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на начало разработки генерального плана в селе Заречное в сумме 2000,0 тысячи тенге.";

298,0
"Қостанай ауданының Владимиров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
407,0
"Қостанай ауданының Воскресенов ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
288,0
"Қостанай ауданының Глазунов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
462,0
"Қостанай ауданының Жданов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
596,0
"Қостанай ауданының Жамбыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
458,0
"Қостанай ауданының Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
4003,0
"Қостанай ауданының Затобол кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
65539,0
"Қостанай ауданының Мәскеу ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
360,0
"Қостанай ауданының Майкөл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
374,0
"Қостанай ауданының Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
3326,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
311,0
"Қостанай ауданының Озерный ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
458,0
"Қостанай ауданының Октябрь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
422,0
"Қостанай ауданының Половников ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
276,0
"Қостанай ауданының Садчиков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
458,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
320,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
520,0

298,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Владимировского сельского округа Костанайского района"
407,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Воскресеновка Костанайского района"
288,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Глазуновского сельского округа Костанайского района"
462,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ждановского сельского округа Костанайского района"
596,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Жамбылского сельского округа Костанайского района"
458,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Заречного сельского округа Костанайского района"
4003,0
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Затобольск Костанайского района"
65539,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Московского сельского округа Костанайского района"
360,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Майкольского сельского округа Костанайского района"
374,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Мичуринского сельского округа Костанайского района"
3326,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
311,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Озерное Костанайского района"
458,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Октябрьского сельского округа Костанайского района"
422,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Половниковского сельского округа Костанайского района"
276,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Садчиковского сельского округа Костанайского района"
458,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
320,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района"
520,0