Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 111/4 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 37/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 наурызда № 5002 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 282/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 24.12.2020 № 282/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 111/4 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4509 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда "Регион.kz" газетінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтiк қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің мәтіні бойынша "Орталықпен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау" сөздері "Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау" сөздерімен ауыстырылсын;
12-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.".

О внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2015 года № 111/4 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства"
Постановление акимата Павлодарской области от 16 февраля 2016 года № 37/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 марта 2016 года № 5002. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24 декабря 2020 года № 282/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 24.12.2020 № 282/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2015 года № 111/4 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4509, опубликовано 12 июня 2015 года в газете "Регион.kz") следующие изменения:
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность" утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность" утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
регламент государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
по тексту регламента государственной услуги "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденный указанным постановлением, слова "Описание порядка взаимодействия с центром, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги" заменить словами "Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.".

2. "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "16" ақпандағы
№ 37/2 қаулысына
1-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 111/4 қаулысымен
бекітілді
"Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекетттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығымен бекітілген "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздерде құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензияны беру, қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қағаз тасымалдағышта жүгінген жағдайда, электрондық форматта ресімделген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі басып шығарылады.

2. Государственному учреждению "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет ресурсе акимата Павлодарской области.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Турганова Д.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "16" февраля 2016 года
№ 37/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 111/4
Регламент
государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление государственного архитектурно – строительного контроля Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на строительно-монтажные работы, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформленной в электронной форме распечатывается.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушыда өтініштің және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде құжаттар пакетін Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің өтінішті тіркеуі – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкеріне орындау үшін жолдауы – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың толықтығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап тексеруі, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту – 2 (екі) жұмыс күні;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, лицензияны немесе қолданыстағы лицензияның шеңберінде лицензияға қосымшаны беру кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері лицензиялық бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды дайындауы және материалдарды лицензиялық комиссияның отырысына дайындау – 10 (он) жұмыс күні;
лицензиялық комиссияның өтінішке бекітілген материалдардың біліктілік талаптарына сәйкестігін және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қорытындысын қарауы, біліктілік талаптарына сәйкестікті қараудың қорытындысы бойынша лицензиялық комиссия отырысының хаттамасын бекітуі – 2 (екі) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының сұратуға қол қоюы – келіп түскен күні;
2) лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің өтінішті тіркеуі – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкеріне орындау үшін жолдауы – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың толықтығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап тексеруі, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту – 1 (бір) жұмыс күні;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің өтінішті қарауы және оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының сұратуға қол қоюы – келіп түскен күні;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и документы предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию или портал при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 15 (пятнадцать) рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя производится в день поступления;
рассмотрение заявления руководителем услугодателя и направление ответственному сотруднику услугодателя для исполнения в день поступления;
проверка ответственным сотрудником услугодателя с момента получения документов услугополучателя на полноту предоставленных документов, в случае неполноты предоставленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении заявления 2 (два) рабочих дня;
в случае полноты представленных документов, при выдаче лицензии или приложения к лицензии в рамках имеющейся лицензии ответственным сотрудником услугодателя осуществляется лицензионный контроль, а так же подготовка ответственным сотрудником услугодателя заключения на соответствие заявителя квалификационным требованиям и подготовка материалов к заседанию лицензионной комиссии 10 (десять) рабочих дней;
рассмотрение лицензионной комиссией материалов прикрепленных к заявлению, на соответствие квалификационным требованиям и заключения структурного подразделения, утверждение протокола заседания лицензионной комиссии по итогам рассмотрения на соответствие квалификационным требованиям 2 (два) рабочих дня;
отправка ответственным сотрудником услугодателя запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя 1 (один) рабочий день;
подписание запроса руководителем услугодателя в день поступления.
2) выдача дубликата лицензии – 2 (два) рабочих дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя производится в день поступления;
рассмотрение заявления руководителем услугодателя и направление ответственному сотруднику услугодателя для исполнения в день поступления;
проверка документов ответственным сотрудником услугодателя с момента получения документов услугополучателя на полноту предоставленных документов, в случае неполноты предоставленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении заявления 1 (один) рабочий день;
в случае полноты предоставленных документов, ответственным сотрудником услугодателя рассмотрение заявления и отправка запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя 1 (один) рабочий день;
подписание запроса руководителем услугодателя в день поступления.

3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің өтінішті тіркеуі – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкеріне орындау үшін жолдауы – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың толықтығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап тексеруі, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту – 1 (бір) жұмыс күні;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің өтінішті қарауы және оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі жөніндегі қорытындыны дайындауы және оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының сұратуға қол қоюы – келіп түскен күні;
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол келесі рәсімді (іс-қимылды) орындай бастауға негіздеме ретінде қызмет етеді:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) лицензиялық бақылаудың жүргізілгенін растайтын құжаттың болуы;
4) өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі жөніндегі қорытынды;
5) уәкілетті органның басшысы бекіткен лицензиялық комиссия отырысының хаттамасы (заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде);
6) өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, электрондық құжат нысанындағы немесе өтінішті қағаз түрінде берген жағдайда, қағаз тасымалдағыштағы көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау

3) переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменением его наименования или юридического адреса, переоформление лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформление лицензии в связи с изменением фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата – 3 (трех) рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя производится в день поступления;
рассмотрение заявления руководителем услугодателя и направление ответственному сотруднику для исполнения в день поступления;
проверка документов ответственным сотрудником услугодателя с момента получения документов услугополучателя на полноту предоставленных документов, в случае неполноты предоставленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении заявления 1 (один) рабочий день;
в случае полноты предоставленных документов, ответственным сотрудником услугодателя рассмотрение заявления и отправка запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя 1 (один) рабочий день;
подготовка ответственным сотрудником услугодателя заключения по соответствию заявителя квалификационным требованиям и отправка запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя 1 (один) рабочий день;
подписание запроса руководителем услугодателя в день поступления.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота предоставленных документов;
3) наличие документа, подтверждающего проведение лицензионного контроля;
4) заключение на соответствие заявителя квалификационным требованиям;
5) протокол заседания лицензионной комиссии, утвержденный руководителем уполномоченного органа (при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и переоформлении лицензии с присвоением категории);
6) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном формате.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуге жауапты;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері – лицензиялық бақылауды жүргізуге, келіп түскен өтінімдерді көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясының отырысында қарауға және дайындауға жауапты;
3) көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
заңды тұлға-лицензиаттың бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылуына байланысты лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және лицензияның телнұсқасын беру кезінде, жеке кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуіне, атауының немесе заңды мекенжайының өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеу кезінде, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеудің ұзақтығын сипаттау.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға құжаттар пакетін тапсырған күннен бастап:
заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу – 15 (он бес) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде лицензияны қайта ресімдеу, жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).

7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя – ответственный за регистрацию заявлений на получение государственных услуг;
2) ответственный сотрудник услугодателя – за проведение лицензионного контроля, рассмотрение и подготовку поступивших заявлений на заседание лицензионной комиссии услугодателя;
3) лицензионная комиссия услугодателя;
4) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием каждой процедуры (действия):
при выдаче, переоформлении лицензии в связи с реорганизацией юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при выдаче дубликата лицензии, переоформлении лицензии в связи перерегистрацией индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменением его наименования или юридического адреса, при переоформлении лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя.
10. Сроки оказания государственной услуги:
со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию или портал составляет:
выдача, переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 15 (пятнадцать) рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
выдача дубликата лицензии – 2 (два) рабочих дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата – 3 (три) рабочих дня (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);

11. Портал арқылы қадамдық іс-қимылдар және шешімдер (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-процесс – ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірінің немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН/БСН) логині және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініш нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, өтініш нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-процесс – "электрондық үкімет" шлюзінде (бұдан әрі – ЭҮШ) қызметке ақы төлеу, бұдан кейін бұл ақпарат ақпараттық жүйеге келіп түседі;
7) 2-шарт – ақпараттық жүйеде қызметті көрсету үшін ақы төлеу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – порталда қызметті көрсету үшін ақының болмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – өтінішті куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – электрондық үкімет порталында (бұдан әрі – ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – қызметті көрсетуге арналған өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының өтінішін) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да өтінішті өңдеу;

11. Пошаговые действия и решения через портал (диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера (далее – ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме заявления необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на шлюзе "Электронного правительства" (далее – ШЭП), а затем эта информация поступает в информационную систему;
7) условие 2 – проверка в информационной системе факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
10) условие 3 – проверка на портале электронного правительства (далее – ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (заявления услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка заявления в ИС ГБД "Е-лицензирование";

14) 4-шарт – лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
12. Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация АЖ) арқылы қадамдық іс-қимылдар және шешімдер:
1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация операторының Мемлекеттік корпорация АЖ-ның автоматтандырылған жұмыс орнында логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);

14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование" на основании заключения услугодателя;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия и решения через информационную систему Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации):
1) процесс 1 – ввод оператором Государственной корпорации в автоматизированном рабочем месте ИС Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;

2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініш нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгізуі (нотариалды түрде расталған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше түрде расталған кезде – сенімхат деректері толтырылмайды);

2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);

3) 3-процесс – ЭҮШ арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты туралы деректерді жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің бар болуын тексеру;

3) процесс 3 – направление заявления через ШЭП в государственную базу данных физических лиц/государственную базу данных юридических лиц (далее – ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ) данных о услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС), данных о доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности – в ЕНИС;

5) 4-процесс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының өтініш нысанын қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сканерлеуі, оларды сұрату нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге арналған өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);

5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности услугополучателя данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности – в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

7) 6-процесс – ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының өтінішін) Мемлекеттік корпорация операторының ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға жолдауы;
8) 7-процесс – өтінішті "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және қызметті "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да өңдеу;
9) 2-шарт – лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;

7) процесс 6 – направление электронного документа (заявления услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператором Государственной корпорации, через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация заявления в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;

13. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Құрылыс-монтаждау
жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) рәсімдерінің
(іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау
а) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
Процестің іс-қимылдары
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық бөлімше атауы
Өтініштерді тіркеуге жауапты қызметкер
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші-нің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
3
Іс-қимыл (процесс, рәсім, операция) атауы
Өтініштерді қабылдау
Қарау және жауапты қызметкерге орындау үшін жіберу
Ұсынылған құжаттарды мазмұнының толықтығына тексеру
Құжаттарды тексеру, лицензияны немесе лицензияның қосымшасын беру кезінде лицензиялық бақылауды жүзеге асыру, өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытындыны дайындау
Сұратуға бекітілген материалдардың сәйкестігін қарау
Оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу
Оң нәтижелі сұратуға немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуға қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімшілік шешім)
Тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) бар көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі
Бұрыштама қою
Өтініш иесіне бас тарту
Қорытынды, лицензиялық комиссияның отырысына жұмыс материалдарын дайындау
Лицензиялық комиссия отырысының хаттамасы
Қорытынды
Шешім немесе дәлелді бас тарту
5
Орындау мерзімі
Келіп түскен күні
Келіп түскен күні
2 (екі) жұмыс күні ішінде
10 (он) жұмыс күні ішінде
2 (екі) жұмыс күні ішінде
1 (бір) жұмыс күні ішінде
Келіп түскен күні
ә) лицензияның телнұсқасын беру:
Процестің іс-қимылдары
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімше атауы
Өтініштерді тіркеуге жауапты қызметкер
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
3
Іс-қимыл (процесс, рәсім, операция) атауы
Өтініштерді қабылдау
Қарау және жауапты қызметкерге орындау үшін жіберу
Құжаттарды тексеру, өтініш иесінің біліктілік талап-тарына сәйкестігі бойынша қорытындыны дайындау
Оң нәтижелі сұратуға немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуға қол қою
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімшілік шешім)
Тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) бар көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі
Бұрыштама қою
Қорытынды
Шешім немесе дәлелді бас тарту
5
Орындау мерзімі
Келіп түскен күні
Келіп түскен күні
2 (екі) жұмыс күні ішінде
Келіп түскен күні
б) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, атауын немесе заңды мекенжайын өзгерткен кезде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиат атауын және (немесе) орналасқан жерін өзгерткен кезде лицензияны қайта ресімдеу:
Процестің іс-қимылдары
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімше атауы
Өтініштерді тіркеуге жауапты қызметкер
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
3
Іс-қимыл (процесс, рәсім, операция) атауы
Өтініштерді қабылдау
Қарау және жауапты қызметкерге орындау үшін жіберу
Құжаттарды тексеру, өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытындыны дайындау
Оң нәтижелі сұратуға немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуға қол қою
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-өкімшілік шешім)
Тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) бар көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі
Бұрыштама қою
Қорытынды
Шешім немесе дәлелді бас тарту
5
Орындау мерзімі
Келіп түскен күні
Келіп түскен күні
3 (үш) жұмыс күні ішінде
Келіп түскен күні
"Құрылыс-монтаждау
жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Құрылыс-монтаждау
жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру"
мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
а) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
ә) лицензияның телнұсқасын беру:
б) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, атауын немесе заңды мекенжайын өзгерткен кезде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиат атауын және (немесе) орналасқан жерін өзгерткен кезде лицензияны қайта ресімдеу:
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "16" ақпандағы
№ 37/2 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "24" сәуірдегі
№ 111/4 қаулысымен
бекітілді
"Жобалау қызметіне лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
строительно-монтажные
работы"
Описание последовательности процедур (действий)
структурных подразделений (работников)
а) при выдаче, переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории:
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
6
7
8
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование структурного подразделения
Ответственный сотрудник за регистрацию заявлений
Руководитель услугодателя
Ответственный сотрудник услугодателя
Ответственный сотрудник услугодателя
Лицензионная комиссия услугодателя
Ответственный сотрудник услугодателя
Руководи тель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием заявлений
Рассмотрение и направление ответственному сотруднику для исполнения
Проверка предоставленных документов на полноту содержания
Проверка документов, осуществление лицензионного контроля при выдаче лицензии или приложения к лицензии, подготовка заключения по соответствию заявителя квалификационным требованиям
Рассмотрение материалов прикрепленных в запросе на соответствие квалификационным требованиям и заключения структурного подразделения услугодателя
Отправка запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя
Подписание запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления услугополучателя со штампом регистрации (входящий номер,
Наложение резолюции
Отказ заявителю
Заключение, подготовка рабочих материалов к заседанию лицензионной комиссии
Протокол заседания лицензионной комиссии
Заключение
Решение либо мотивированный отказ
5
Сроки исполнения
В день поступления
В день поступления
2 (два) рабочих дня
10 (десять) рабочих дней
2 (два) рабочих дня
1 (один) рабочий день
В день поступления
б) выдача дубликата лицензии:
Действия процесса
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурного подразделения
Ответственный сотрудник за регистрацию заявлений
Руководитель услугодателя
Ответственный сотрудник услугодателя
Руководитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием заявлений
Рассмотрение и направление ответственному сотруднику для исполнения
Проверка документов, подготовка заключения по соответствию заявителя квалификационным требованиям
Подписание запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления услугополучателя со штампом регистрации (входящий номер, дата)
Наложение резолюции
Заключение
Решение либо мотивированный отказ
5
Сроки Исполнения
В день поступления
В день поступления
2 (два) рабочих дня
В день поступления
в) переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата:
Действия процесса
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурного подразделения
Ответственный сотрудник за регистрацию заявлений
Руководитель услугодателя
Ответственный сотрудник услугодателя
Руководитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием заявлений
Рассмотрение и направление ответственному сотруднику для исполнения
Проверка документов, подготовка заключения по соответствию заявителя квалификационным требованиям
Подписание запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления услугополучателя со штампом регистрации (входящий номер, дата)
Наложение резолюции
Заключение
Решение либо мотивированный отказ
5
Сроки Исполнения
В день поступления
В день поступления
3 (три) рабочих дня
В день поступления
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
строительно-монтажные
работы"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
строительно-монтажные
работы"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на строительно-монтажные работы"
а) при выдаче, переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории:
б) выдача дубликата лицензии:
в) переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформление лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата:
Условные обозначения:
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "16" февраля 2016 года
№ 37/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "24" апреля 2015 года
№ 111/4
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность"

1. Жалпы ережелер
1. "Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекетттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығымен бекітілген "Жобалау қызметіне лицензия беру" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздерде жобалау қызметіне лицензияны беру, қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қағаз тасымалдағышта жүгінген жағдайда, электрондық форматта ресімделген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі басып шығарылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушыда өтініштің және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде құжаттар пакетін Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға тапсырған күннен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің өтінішті тіркеуі – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының өтінішті қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкеріне орындау үшін жолдауы – келіп түскен күні;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің ұсынылған құжаттардың толықтығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап тексеруі, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту – 2 (екі) жұмыс күні;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, лицензияны немесе қолданыстағы лицензияның шеңберінде лицензияға қосымшаны беру кезінде көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері лицензиялық бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігіне қорытынды дайындауы және материалдарды лицензиялық комиссияның отырысына дайындау – 10 (он) жұмыс күні;
лицензиялық комиссияның өтінішке бекітілген материалдардың біліктілік талаптарына сәйкестігін және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қорытындысын қарауы, біліктілік талаптарына сәйкестігін қараудың қорытындысы бойынша лицензиялық комиссия отырысының хаттамасын бекітуі – 2 (екі) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберуі – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының сұратуға қол қоюы – келіп түскен күні;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на проектную деятельность" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление государственного архитектурно – строительного контроля Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на проектную деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на проектную деятельность", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 (далее – стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформленной в электронной форме распечатывается.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и документы предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) со дня сдачи пакета документов в Государственную корпорацию или портал при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 15 (пятнадцать) рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
регистрация заявления сотрудником канцелярии услугодателя производится в день поступления;
рассмотрение заявления руководителем услугодателя и направление ответственному сотруднику услугодателя для исполнения в день поступления;
проверка ответственным сотрудником услугодателя с момента получения документов услугополучателя на полноту предоставленных документов, в случае неполноты предоставленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении заявления 2 (два) рабочих дня;
в случае полноты представленных документов, при выдаче лицензии или приложения к лицензии в рамках имеющейся лицензии ответственным сотрудником услугодателя осуществляется лицензионный контроль, а так же подготовка ответственным сотрудником услугодателя заключения на соответствие заявителя квалификационным требованиям и подготовка материалов к заседанию лицензионной комиссии 10 (десять) рабочих дней;
рассмотрение лицензионной комиссией материалов прикрепленных к заявлению, на соответствие квалификационным требованиям и заключения структурного подразделения, утверждение протокола заседания лицензионной комиссии по итогам рассмотрения на соответствие квалификационным требованиям 2 (два) рабочих дня;
отправка ответственным сотрудником услугодателя запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя 1 (один) рабочий день;
подписание запроса руководителем услугодателя в день поступления.