Павлодар облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы саласындағы кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 71/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 04 сәуірде № 5044 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 285/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 25.12.2020 № 285/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 тамыздағы "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" № 252/8 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4736 болып тіркелді, 2015 жылғы 9 қазанда "Регион.kz" газетінде жарияланды) келесідей өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 257/9 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4762 болып тіркелді, 2015 жылғы 6 қарашада "Регион.kz" газетінде жарияланды) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген:
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру";
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу";
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша жүргізетін адамдарды тіркеу";
"Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру";
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің барлық мәтіні бойынша "халыққа қызмет көрсету орталығымен" сөздері "мемлекеттік корпорациямен" сөздерімен ауыстырылсын, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылсын.

О внесении изменений в некоторые постановления акимата Павлодарской области в сфере сельского хозяйства
Постановление акимата Павлодарской области от 25 февраля 2016 года № 71/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 04 апреля 2016 года № 5044. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25 декабря 2020 года № 285/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 25.12.2020 № 285/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 27 августа 2015 года № 252/8 "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4736, опубликовано 9 октября 2015 года в газете "Регион.kz") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление акимата Павлодарской области от 8 сентября 2015 года № 257/9 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4762, опубликовано 6 ноября 2015 года в газете "Регион.kz") следующие изменения:
регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
по всему тексту регламентов государственных услуг, утвержденных указанным постановлением:
"Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости";
"Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";
"Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности";
"Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости";
"Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости": слова "центром обслуживания населения" заменить словами "Государственной корпорацией", слова "филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменить словами "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".

3. Павлодар облысы әкімдігінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы "Астық және тұқым инспекциасы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 368/13 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4917 болып тіркелді, 2016 жылғы 19 ақпанда "Регион.kz" газетінде жарияланды) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде "халыққа қызмет көрсету орталығымен" сөздері "мемлекеттік корпорациямен" сөздерімен ауыстырылсын, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы" сөздері "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" сөздерімен ауыстырылсын.
4. "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін:
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.К. Әшімбетовке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2016 жылғы "25" ақпандағы
№ 71/2 қаулысына
1-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы 27 тамыздағы
№ 252/8 қаулысымен
бекітілді
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жергілікті атқарушы орган "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) тұлғасында көрсетеді.
Өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, Павлодар облысының қалалары мен аудандарының ауыл шаруашылығы бөлімдерінің (бұдан әрі - бөлім) кеңсесі;

3. В постановлении акимата Павлодарской области от 29 декабря 2015 года № 368/13 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области зерновой и семенной инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4917, опубликовано 19 февраля 2016 года в газете "Регион.kz") следующие изменения:
регламент государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок", утвержденный указанным постановлением: слова "центром обслуживания населения" заменить словами "Государственной корпорацией", слова "филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области" заменить словами "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
4. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ашимбетова Н.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Павлодарской области
от "25" февраля 2016 года
№ 71/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "27" августа 2015 года
№ 252/8
Регламент государственной услуги
"Субсидирование развития семеноводства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование развития семеноводства" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом в лице государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" (далее - услугодатель).
Прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя, отделов сельского хозяйства городов и районов Павлодарской области (далее – отдел) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/419 бұйрығымен бекітілген "Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама жолданады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілеті
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде белгіленген нысандағы өтінім және стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар мемлекеттік қызметті ұсыну үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және оны орындаудың ұзақтығы:
1) бөлімнің кеңсе қызметкері қалалар мен аудандардың ауыл шаруашылығы бөлімдерінен құжаттарды қабылдайды және тіркейді, бөлім басшысына жолдайды – 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) бөлім басшысы құжаттарды қарастырады, бөлімнің жауапты маманын анықтайды және оған құжаттарды жолдайды – 30 (отыз) минуттан асыпайды;
3) бөлімнің жауапты маманы ұсынылған құжатттардың стандарт талаптарына сәйкестігін зерделейді, құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған соң ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерімен берілген өтінімдер арқылы субсидия алушылардың тізбесін, сонымен қатар тұқым шаруашылықтарының тізілімін құрастырады және қала немесе аудан әкіміне (бұдан әрі - әкім) бекітуге жібереді – 3 (үш) жұмыс күні;
4) әкім тізбені және тізілімді бекітеді, оларды бөлімге жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні;
5) бөлімнің маманы әкім бекіткен тізілім мен тізбені көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады – 3 (үш) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тізбе мен тізілімді қабылдайды және тіркейді, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды – 15 (он бес) минуттан аспайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады және жауапты орындаушыға жібереді – 30 (отыз) минуттан аспайды;

2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю направляется уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначений субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, по формам, согласно приложениям 1 и 2 к стандарту государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/419 (далее – стандарт).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для предоставления государственной услуги при обращении услугополучателя являются заявка по установленной форме и документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии отдела принимает и регистрирует документы от отделов сельского хозяйства городов и районов и направляет руководителю отдела – не более 15 (пятнадцать) минут;
2) руководство отдела рассматривает документы, определяет ответственного специалиста отдела и направляет ему документы - не более 30 (тридцать) минут;
3) ответственный специалист отдела изучает представленные документы на соответствие требованиям стандарта и после завершения срока приема документов формирует перечень получателей субсидий, а также реестр семеноводческих хозяйств, через которые поданы заявки сельхозтоваропроизводителей и направляет их на утверждение акиму района или города (далее - аким) - 3 (три) рабочих дня;
4) аким утверждает перечень и реестр и направляет их в отдел - 2 (два) рабочих дня;
5) специалист отдела предоставляет услугодателю утвержденный акимом реестр и перечень – 3 (три) рабочих дня;
6) сотрудник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует реестр и перечень, направляет их руководителю услугодателя – не более 15 (пятнадцать) минут;
7) руководство услугодателя рассматривает документы и передает их ответственному исполнителю услугодателя - не более 30 (тридцать) минут;

8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы жиынтық актілерді құрастырады және бекітеді, субсидиялар көлемдерін анықтайды, шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеу үшін жиынтық ведомостерді құрастырады және бекітеді – 10 (он) жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің маманы субсидиялар төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін және төлем шоттарын екі данада ұсынады – 8 (сегіз) жұмыс күні.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қиымылдардың) нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметшілерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) ауыл шаруашылығы бөлімінің кеңсе қызметкері;
2) ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы;
3) бөлімнің жауапты маманы;
4) әкім;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы;
8) көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің жауапты маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсетумен Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар мен белгіленген нысан бойынша өтінім береді;
2) 1-процесс – қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің Автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЫАЖ АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша (нотариалды түрде куәландырылған сенім хат болған жағдайда) деректерін енгізуі;

8) ответственный специалист услугодателя составляет и утверждает сводные акты, определяет объемы субсидий, формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат - 10 (десять) рабочих дней;
9) специалист финансового отдела услугодателя предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестры счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах для выплаты субсидий – 8 (восемь) рабочих дней.
6. Результатом процедуры (действий) по оказанию государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии отдела сельского хозяйства;
2) руководство отдела сельского хозяйства;
3) ответственный специалист отдела;
4) аким;
5) сотрудник канцелярии услугодателя;
6) руководство услугодателя;
7) ответственный специалист услугодателя;
8) специалист финансового отдела услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия):
1) Услугополучатель (либо его представитель по доверенности) для получения государственной услуги представляет в Государственную корпорацию заявку по установленной форме и документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта;
2) процесс 1 – ввод работником Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место в интегрированную информационную систему Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально заверенной доверенности);

4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына – (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат деректері туралы сұрауды жіберу;
5) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің бар болуын тексеру;
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-процесс – ЭҮШ арқылы өңірлік электрондық үкімет шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ӨЭҮШ АЖО) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу.
10. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесін сипаттау:
1) 6-процесс – ӨЭҮШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
2) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі (өңдеуі);
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ӨЭҮШ АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін алуы.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың атауы және олардың байланыс деректері
Р/с №
Жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
2
3
1.
"Павлодар қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Кривенко көшесі, 25-үй,
телефон: 8 (7182) 32-07-30
email: pavlodar_osh@mail.ru
2.
"Екібастұз қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы,
50 жылдық көшесі
телефон: 8 (71877) 54237
email: otdel_osh@mail.ru
3.
"Ақсу қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы,
Царев көшесі, 12-үй

4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированное рабочее место регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП).
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия):
1) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и оснований для оказания услуги;
3) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата услуги, сформированный АРМ РШЭП.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Субсидирование
развития семеноводства"
Наименование уполномоченных органов
и их контактные данные
П/н
Наименование государственного органа
Контактные данные
1
2
3
1
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства города Павлодара"
город Павлодар,
улица Кривенко, 25
телефон: 8(7182) 32-07-30
email: pavlodar_osh@mail.ru
2
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства города Экибастуза"
город Экибастуз,
улица 50 летия
телефон: 8(71877) 54237
email: otdel_osh@mail.ru
3
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства города Аксу"
город Аксу, улица Царева, 12

телефон: 8 (71837) 50572
email: 4108605@mail.ru
4.
"Ақтоғай ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы,
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 77-үй, телефон: 8 (71841) 21572
email: aktogai_sozprog@mail.ru
5.
"Баянауыл ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауданы,
Баянауыл ауылы,
Сәтпаев көшесі, 49-үй
телефон: 8 (71840) 91245
email: baiandepselhoz@mail.ru
6.
"Железин ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Железин ауданы, Железинка ауылы, Придков көшесі, 13-үй
телефон: 8 (71831) 22041
email: zhelselhoz@mail.kz
7.
"Ертіс ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауданы, Ертіс ауылы,
Бөгембай көшесі, 97-үй
телефон: 8 (71832) 21436
email: Ertis_osh@mail.ru
8.
"Качир ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Качиры ауданы, Тереңкөл ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 236-үй
телефон: 8 (71833) 21403
email: kusainova.g.akr@pavlodar.gov.kz
9.
"Лебяжі ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Лебяжі ауданы, Аққу ауылы,
Әбілқайыр Баймолдин көшесі, 13-үй телефон 8 (71839) 21051
email: selhoz_akku@mail.ru
10.
"Май ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Май ауданы, Көктөбе ауылы, Қазыбек би көшесі, 24-үй
телефон: 8 (71838) 91380
email: may_opish@mail.ru
11.
"Павлодар ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Қайырбаев көшесі, 32-үй, 309-кеңсе,телефон: 8 (7182) 329867
email: defence6@rambler.ru
12.
"Успен ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы, Успенка ауылы,

телефон: 8(71837) 50572
email: 4108605@mail.ru
4
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Актогайского района"
Актогайский район, село Актогай,
улица Абая, 77
телефон: 8(71841) 21572
email: aktogai_sozprog@mail.ru
5
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Баянаульского района"
Баянаульский район,
село Баянаул, улица Сатпаева, 49
телефон: 8(71840) 91245
email: baiandepselhoz@mail.ru
6
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Железинского района"
Железинский район, село Железинка,
улица Придкова, 13
телефон: 8(71831) 22041
email: zhelselhoz@mail.kz
7
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Иртышского района"
Иртышский район, село Иртышск,
улица Богембая, 97
телефон: 8(71832) 21436
email: Ertis_osh@mail.ru
8
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Качирского района"
Качирский район, село Теренколь,
улица Тәуелсіздік, 236
телефон: 8(71833)21403
email: kusainova.g.akr@pavlodar.gov.kz
9
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Лебяжинского района"
Лебяжинский район, село Акку,
улица Абылкаира Баймулдина, 13 телефон 8(71839) 21051
email: selhoz_akku@mail.ru
10
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Майского района"
Майский район, село Коктобе,
улица Казыбек би, 24
телефон: 8(71838) 91380
email: may_opish@mail.ru
11
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Павлодарского района"
город Павлодар,
улица Каирбаева, 32, офис 309
телефон: 8(7182) 329867
email: defence6@rambler.ru
12
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Успенского района"
Успенский район, село Успенка,

Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі, 30-үй
телефон: 8 (71834) 91300
email: usposh@yandex.ru
13.
"Шарбақты ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауданы, Шарбақты ауылы, Советов көшесі, 49-үй
телефон: 8 (71836) 21191
email: opsxsharbakty@mail.ru
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті
әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы
рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау масы
1
2
3
4
5
6
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
2
Бірлік атауы
Бөлімнің кеңсе қызметкері
Бөлім басшысы
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Қала немесе аудан әкімі
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу,
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрышама қою
Ұсынылған құжаттарының толықтығын, стандарттын талаптарына сәйкестігін тексеру
Тізбе мен тізілімді бекітеді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды
Өтінішті және қоса берілген құжаттарды жауапты орындаушыға беру
Субсидия алушылардың, тізбесін, тұқым шаруашылықтарының тізілімін құрастырады, оларды бекіту үшін әкімдерге жібереді
Бөлімге жібереді
5
Орындау мерзімі
15 (он бес) минуттан аспайды
30 (отыз) минуттан аспайды
3 (үш) жұмыс күні
2 (екі) жұмыс күні
Өтінішті қараудың жалпы мерзімі – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні
7
8
8
9
10
5
6
7
8
9
Бөлімнің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөлімінің маманы
Әкім бекіткен тізбе мен тізілімді қабылдайды
Тізбе мен тізілімді қабылдайды және тіркейді
Құжаттарды қарайды
Жиынтық актілерді құрастырады, бекітеді, субсидиялар көлемдерін анықтайды, шығындарды ішінара өтеуге субсидиялар төлеу үшін жиынтық ведомостерді құрастырады және бекітеді
Құжаттарды қабылдайды
Ккөрсетілетін қызметті алушыға жібереді
Басшыға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жіберу
Көрсетілетін қызметті берушінің қаржы бөліміне құжаттарды жіберу
Аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін және төлем шоттарын ұсынады
3 (үш) жұмыс күні
15 (он бес) минуттан аспайды
30 (отыз) минуттан аспайды
10 (он) жұмыс күні
8 (сегіз) жұмыс күні
Өтінішті қараудың жалпы мерзімі – 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні
"Тұқым шаруашылығын
дамытуды субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау" мемлекеттік
қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің

улица 10 лет Независимости, 30
телефон: 8(71834) 91300
email: usposh@yandex.ru
13
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Щербактинского района"
Щербактинский район,
село Щербакты, улица Советов, 49
телефон: 8 (71836) 21191
email: opsxsharbakty@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Субсидирование
развития семеноводства"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными
подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия) необходимых для оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование единицы
Сотрудник канцелярии отдела
Руководство отдела
Ответственный специалист отдела
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация документов
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Проверка полноты представленных документов на соответствие требованиям стандарта.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководителю услугодателя для наложения резолюции
Передача заявления и прилагаемых документов ответственному исполнителю
Формирует перечень получателей субсидий, реестр семеноводческих хозяйств и направляет их на утверждение акимам
5
Сроки исполнения
не более 15 (пятнадцать) минут
не более 30 (тридцать) минут
3 (три) рабочих дня
Общий срок рассмотрения заявления составляет – 28 (двадцать восемь) рабочих дней
6
7
8
9
10
11
4
5
6
7
8
9
Аким района или города
Ответственный специалист отдела
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный специалист услугодателя
Специалист финансового отдела услугодателя
Утверждает перечень и реестр
Прием утвержденных акимом перечня и реестра
Прием и регистрация перечня и реестра
Рассмотрение документов
Составляет и утверждает сводные акты, определяет объемы субсидий, формирует и утверждает сводные ведомости для выплаты субсидий на частичное возмещение затрат
Прием документов
Направляет их в отдел
Направление услугодателю
Направляет руководителю
Передача ответственному специалисту услугодателя
Передача документов финансовому отделу услугодателя
Предоставляет в территориальное подразделение казначейства реестры счетов к оплате и счета к оплате
2 (два) рабочих дня
3 (три) рабочих дня
не более 15 (пятнадцать) минут
не более 30 (тридцать) минут
10 (десять) рабочих дней
8 (восемь) рабочих дней
Общий срок рассмотрения заявления составляет – 28 (двадцать восемь) рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Субсидирование
развития семеноводства"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Субсидирование развития семеноводства"
Приложение 2
к постановлению акимата
Павлодарской области

2016 жылғы "25" ақпандағы
№ 71/2 қаулысына
2-қосымша
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 257/9 қаулысымен
бекітілді
"Тракторларға және олардың базасында жасалған
өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп
өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың, Павлодар облысының қалалары мен аудандарының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толығымен автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді-көшірме.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығымен бекітілген "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

от "25" февраля 2016 года
№ 71/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 8 сентября 2015 года № 257/9
Регламент государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно–строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее - государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов и городов Павлодарской области (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация)";
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно–строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 (далее - Стандарт).

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды қабылдайды. Кіріс құжаттары журналына тіркейді және көрсетілетін қызмет берушінің басшысына ұсыну үшін бұрыштаманы ресімдейді – 5 (бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттарды жолдайды – 10 (он ) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы үзінді-көшірмені дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды – 10 (он ) минут.
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері Мемлекеттік корпорацияға беру үшін орындалған құжаттарды қабылдайды – 5 (бес) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді-көшірмені көрсетілетін қызметті алушыға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің) арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау, әрбір рәсімінің (іс-қимылдың) ұзақтығы осы регламентке сәйкес 2-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсетумен Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация операторына қажетті құжаттарды және өтінішті тапсырады, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9–тармағымен көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және қолхат береді;
3) 1-процесс – қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация операторының Мемлекеттік корпорацияның Ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің Автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги и длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием документов с Государственной корпорации. Регистрирует в журнале входящей информации и оформляет для передачи руководителю услугодателя на резолюцию – 5 (пять) минут;
2) руководитель услугодателя накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю услугодателя – 10 (десять) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит и направляет выписку сотруднику канцелярии услугодателя – 10 (десять) минут;
4) сотрудник канцелярии услугодателя принимает исполненные документы для передачи в Государственную корпорацию – 5 (пять) минут.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является выдача услугополучателю выписки из реестра регистрации залога движимого имущества.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя.
2) руководитель услугодателя.
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками услугодателя) длительность каждой процедуры (действия) приведены в приложении 2 согласно к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия):
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору Государственной корпорации, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) в случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку;
3) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;

4) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау нысанын шығаруы және Орталық операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат бойынша (нотариалды түрде куәландырылған сенім хат болған жағдайда) деректерін енгізуі;
5) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат деректері туралы сұрауды жіберу;
6) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің бар болуын тексеру;
7) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – ЭҮШ арқылы өңірлік электрондық үкімет шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ӨЭҮШ АЖО) Орталық операторының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу.
10. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Орталық арқылы алу рәсімін (іс-қимылын) сипаттау:
1) 6-процесс – ӨЭҮШ АЖО-да электрондық құжатты тіркейді;
2) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі (өңдеуі);
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыру;
4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Орталық операторы арқылы ӨЭҮШ АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (көшірме-үзінді немесе бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін сипаттау:
мемлекеттік қызмет көрсету уақыты – 30 (отыз) минут:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке тұлғалар үшін жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) көмегімен және (немесе) заңды тұлғалар үшін бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс – қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН мен паролін енгізуі (авторизациялау үдерісі);

4) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (по нотариально заверенной доверенности);
5) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
6) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) оператора Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее - АРМ РШЭП).
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия):
1) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
3) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата услуги (справка либо письменный мотивированный ответ об отказе), сформированной АРМ РШЭП
11. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через портал:
срок оказания государственной услуги на портал 30 минут:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале для физических лиц с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и (или) юридических лиц с помощью бизнес идентификационного номера (далее - БИН), а также пароля;
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;

3) 1-шарт – ЖСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару және нысан талаптары мен оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), Стандартта көрсетілген қажетті құжаттардың электрондық түріндегі көшірмелерін сұраныс нысанына бекіту, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – ЭҮШ арқылы өңірлік электрондық үкімет шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ӨЭҮШ АЖО) Орталық операторының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, Стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі;
10) 6-процесс – қызмет нәтижесін қызмет алушы ӨЭҮШ АЖО-мен қалыптастыралған түрінде алады (хабарландыру электрондық құжат формасында). Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары
мен механизмдеріне, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары
арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның атауы және оның байланыс деректері
Р/с №
Жұмыс органының атауы
Байланыс деректері
1
2
3
1
"Павлодар облысының ауыл шаруашылығы бақармасы" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Ленин көшесі, 61-үй,

3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее - АРМ РШЭП) для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основания для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированной АРМ РШЭП. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
информации об отсутствии
(наличии) обременений
тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин
и механизмов, а также
специальных машин
повышенной проходимости"
Наименование уполномоченного органа и их контактные данные
П/н
Наименование рабочего органа
Контактные данные
1
2
3
1
Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства" акимата Павлодарской области
город Павлодар,
улица. Ленина, 61,

телефон: 8 (7182) 32-32-30
email: kense.dsh@ Pavlodar.gov.kz
2
"Павлодар қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Кривенко көшесі, 25-үй,
телефон: 8 (7182) 32-07-30
email: pavlodar_osh@mail.ru
3
"Екібастұз қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы, 50-жылдық көшесі,
телефон: 8 (71877) 54237
email: otdel_osh@mail.ru
4
"Ақсу қаласының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы,
Царев көшесі, 12-үй,
телефон: 8 (71837) 50572
email: 4108605@mail.ru
5
"Ақтоғай ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы, Абай көшесі, 77-үй,
телефон: 8 (71841) 21572
email: aktogai_sozprog@mail.ru
6
"Баянауыл ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауданы, Сәтбаев көшесі, 49-үй, телефон: 8 (71840) 91245
email: baiandepselhoz@mail.ru
7
"Железин ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Железин ауданы, Придков көшесі, 13-үй, телефон: 8 (71831) 22041
email: zhelselhoz@mail.kz
8
"Ертіс ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауданы, Ертіс ауылы,
Бөгембай көшесі, 97-үй,
телефон: 8 (71832) 21436
email: Ertis_osh@mail.ru
9
"Качиры ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Качиры ауданы,
Тәуелсіздік көшесі, 236-үй,
телефон: 8 (71833) 21403
email:kusainova.g.akr@pavlodar.gov.kz
10
"Лебяжі ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Лебяжі ауданы, Әбілқайыр Баймолдин көшесі, 13-үй,
телефон 8 (71839) 21051
email: selhoz_akku@mail.ru
11
"Май ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Май ауданы, Қазыбек би көшесі, 24-үй, телефон: 8 (71838) 91380
email: may_opish@mail.ru
12
"Павлодар ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Қайырбаев көшесі, 32-үй, 309-кеңсе
телефон: 8 (7182) 329867
email: defence6@rambler.ru
13
"Успен ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы, Тәуелсіздіктің 10-жылдығы көшесі, 30-үй,
телефон: 8 (71834) 91300
email: usposh@yandex.ru
14
"Шарбақты ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауданы,
Советов көшесі, 49-үй,
телефон: 8 (71836) 21191
email: opsxsharbakty@mail.ru
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары
мен механизмдеріне, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары
арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізгі процестің ( жұмыс барысының, ағымының) іс қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
1
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
2
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды Мемлекеттік корпорациядан қабылдау
Бұрыштама қояды
Тізілімнен үзінді-көшірмені ресімдейді
Құжаттарды тіркейді
3
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Басшыға жолдайды
Жауапты орындаушыға жолдайды
Дайын құжаттарды кеңсеге жолдайды
Мемлекеттік корпорацияға орындалған құжаттарды жолдайды
4
Орындау мерзімдері
5 (бес) минут
10 (он) минут
10 (он) минут
5 (бес) минут
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары
мен механизмдеріне, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары
арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
қатыстырылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздiгiнен
жүретiн шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тiркемелердi қоса алғанда,
олардың тiркемелерiне,
өздiгiнен жүретiн ауыл
шаруашылығы, мелиоративтiк
және жол-құрылыс машиналары
мен механизмдеріне, сондай-ақ
жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары
арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Тракторларға және олардың базасында жасалған
өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге,
монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн
ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне,
сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы
машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы
ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің

телефон: 8(7182) 32-32-30
email: kense.dsh@ Pavlodar.gov.kz
2
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства города Павлодара" Павлодарской области
город Павлодар,
улица. Кривенко, 25,
телефон: 8(7182) 32-07-30
email: pavlodar_osh@mail.ru
3
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства города Экибастуза" Павлодарской области
город Экибастуз,
улица 50- летие
телефон: 8(71877) 54237
email: otdel_osh@mail.ru
4
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства города Аксу" Павлодарской области
город Аксу,
улица Царева, 12
телефон: 8(71837) 50572
email: 4108605@mail.ru
5
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Актогайского района" Павлодарской области
Актогайский район,
улица Абая, 77
телефон: 8(71841) 21572
email: aktogai_sozprog@mail.ru
6
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Баянаульского района" Павлодарской области
Баянаульский район,
улица Сатпаева, 49
телефон: 8(71840) 91245
email: baiandepselhoz@mail.ru
7
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Железинского района" Павлодарской области
Железинский район,
улица Придкова, 13
телефон: 8(71831) 22041
email: zhelselhoz@mail.kz
8
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Иртышского района" Павлодарской области
Иртышский район,
с.Иртышск, улица Богембая, 97
телефон: 8(71832) 21436
email: Ertis_osh@mail.ru
9
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Качирского района" Павлодарской области
Качирский район,
улица. Тәуелсіздік, 236
телефон: 8(71833)21403
email: kusainova.g.akr@pavlodar.gov.kz
10
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Лебяжинского района" Павлодарской области
Лебяжинский район,
улица Абылкаира Баймулдина, 13 телефон 8(71839) 21051
email: selhoz_akku@mail.ru
11
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Майского района" Павлодарской области
Майский район,
улица Казыбек би, 24
телефон: 8(71838) 91380
email: may_opish@mail.ru
12
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Павлодарского района" Павлодарской области
город Павлодар,
улица Каирбаева, 32, оф. 309
телефон: 8(7182) 329867
email: defence6@rambler.ru
13
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Успенского района" Павлодарской области
Успенский район,
улица 10 лет Независимости, 30
телефон: 8(71834) 91300
email: usposh@yandex.ru
14
Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства Щербактинского района" Павлодарской области
Щербактинский район,
улица Советов, 49
телефон: 8 (71836) 21191
email: opsxsharbakty@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
информации об отсутствии
(наличии) обременений
тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин
и механизмов, а также
специальных машин
повышенной проходимости"
Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
1
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Ответственный специалист услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов из Государственной корпорации
Налагает резолюцию
Оформляет выписку из реестра
Регистрация документов
3
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направляет руководителю
Направляет ответственному исполнителю
Направляет готовые документы в канцелярию
Направляет в Государственную корпорацию исполненные документы
4
Сроки исполнения
5(пять) минут
10 (десять) минут
10 (десять) минут
5(пять) минут
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
информации об отсутствии
(наличии) обременений
тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин
и механизмов, а также
специальных машин
повышенной проходимости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
информации об отсутствии
(наличии) обременений
тракторов и изготовленных на
их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со
смонтированным специальным
оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных,
мелиоративных и
дорожно-строительных машин
и механизмов, а также
специальных машин
повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов,
прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Приложение 3
к постановлению акимата
Павлодарской области

2016 жылғы "25" ақпандағы
№ 71/2 қаулысына
3-қосымша
Павлодар облысы
әкімдігінің 2015 жылғы
"29" желтоқсандағы
№ 368/13 қаулысымен
бекітілді
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi
және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді
аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Бірегей және элиталық тұқым, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) тұлғасында жергілікті атқарушы орган көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz. веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі аттестаттау туралы куәлік болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен куәландырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде Қазақстан Республикасы Ауыл шарауашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 бұйрығымен бекітілген "Бірегей, элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi және тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көзделген құжаттар мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:

от "25" февраля 2016 года
№ 71/2
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "29" декабря 2016 года
№ 368/13
Регламент оказания государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом в лице государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является свидетельство об аттестации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для предоставления государственной услуги при обращении услугополучателя являются документы, предусмотренные пунктом 9 стандарта государственной услуги "Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды берген сәттен бастап оларды қабылдайды және тіркейді, құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарайды, жауапты орындаушыны анықтайды және бұрыштама қояды – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарының толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттар топтамасының толық еместігі анықталған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді түрде бас тартады, ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда құжаттарды облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерге және тұқым өткізушілерге қойылатын біліктілік талаптарына көрсетілетін қызметті алушының сәйкестік деңгейін анықтау жөніндегі аттестаттау комиссиясының (бұдан әрі – аттестаттау комиссиясы) қарауына жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
4) аттестаттау комиссиясы ұсынылған құжаттарды зерттейді және жергілікті жерге барып, біліктілік талаптарына сәйкестік деңгейін тексереді, құжаттарды тексеру және талаптарға сәйкестік деңгейін анықтау нәтижелері бойынша біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеру актісін жасайды және хаттама түрінде шешім ресімдейді – 2 (екі) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы комиссияның оң шешімі негізінде қаулының жобасын дайындау үшін құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні. Көрсетілген қызметті алушы талаптарға сәйкес болмаған жағдайда, құжаттарды жауапты орындаушыға дәлелді түрде бас тарту беру үшін жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы облыс әкімдігінің қаулысын дайындайды және келісімдейді;
облыс әкімдігі қаулыны бекітеді – 14 (он төрт) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 30 (отыз) минут;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 20 (жиырма) минут.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі аттестаттау туралы куәлік беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде келесі құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) қатысады:

1) сотрудник канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием и их регистрацию, направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя – не более 20 (двадцати) минут;
2) руководство услугодателя рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию – не более 30 (тридцати) минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты пакета представленных документов дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае предоставления полного пакета документов, направляет документы на рассмотрение аттестационной комиссии по определению степени соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, предъявляемым к производителям оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян, утвержденной постановлением акимата области (далее – аттестационная комиссия) – в течение 2 (двух) рабочих дней;
4) аттестационная комиссия изучает предоставленные документы и с выездом на место определяет степень соответствия квалификационным требованиям, по результатам рассмотрения документов и определения степени соответствия требованиям, составляет акт обследования на предмет соответствия квалификационным требованиям и оформляет решение в виде протокола – 2 (два) рабочих дня;
5) руководство услугодателя на основании положительного решения комиссии направляет документы ответственному исполнителю для подготовки проекта постановления – 1 (один) рабочий день. В случае несоответствия услугополучателя требованиям направляет ответственному исполнителю документы для выдачи мотивированного отказа;
6) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает и согласовывает проект постановления акимата области;
акимат области утверждает постановление – 14 (четырнадцать) рабочих дней;
7) руководство услугодателя подписывает и направляет ответственному исполнителю услугодателя результат оказания государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
8) ответственный исполнитель услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 20 (двадцать) минут.
6. Результатом процедуры (действий) оказания государственной услуги является выдача свидетельства об аттестации.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) аттестациялық комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу ұзақтығын көрсетумен көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсетумен Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорация қызметкеріне қажетті құжаттарды және өтінішті тапсырады, ол қабылдауды операциялық залда жүзеге асырады, өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру жеделдетілген қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады;
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) 1-процесс – қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЫАЖ АЖО) логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау нысанын шығаруы және Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша (нотариалды түрде куәландырылған сенім хат болған жағдайда) деректерін енгізуі;
4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына – (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат деректері туралы сұрауды жіберу;
5) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің бар болуын тексеру;
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің және БНАЖ-да сенім хат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;

1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) аттестационная комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
(или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия):
1) услугополучатель для получения государственной услуги подает необходимые документы и заявление работнику Государственной корпорации, который осуществляет прием в операционном зале, прием заявлений и выдача результатов осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку;
2) процесс 1 – ввод работником Государственной корпорации в автоматизированное рабочее место в интегрированную информационную систему Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор работником Государственной корпорации услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод работником Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально заверенной доверенности);
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических лиц (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС;

7) 5-процесс – ЭҮШ арқылы өңірлік электрондық үкімет шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ӨЭҮШ АЖО) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) жіберу.
10. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесін сипаттау:
1) 6-процесс – ӨЭҮШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
2) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген, стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі (өңдеуі);
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру;
4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы ӨЭҮШ АЖО-да қалыптастырылған қызметтің нәтижесін алуы.
11. Портал арқылы жүгінген кезде тәртіпті сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және/немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН/БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады;
2) 1-процесс – қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда ЖСН/БСН мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН/БСН мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты порталдың авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығару және нысан талаптары мен оның құрылымын ескере отырып, стандартта көрсетілген қажетті құжаттардың электрондық түрде көшірмелерін сұраныс нысанына бекіте отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен тіркеу куәлігін таңдауы;

7) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП работника Государственной корпорации через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП).
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию с указанием каждой процедуры (действия):
1) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и оснований для оказания услуги;
3) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через работника Государственной корпорации результата услуги, сформированной АРМ РШЭП.
11. Описание порядка при обращения через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и/или бизнес- идентификационного номера (далее – ИИН/БИН), а также пароля;
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в стандарте, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның түпнұсқасы расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұранысты өңдеуі үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ӨЭҮШ АЖО-ға жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының қоса берілген стандартта көрсетілген құжаттарының сәйкестігін және негіздерін тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте и основания для оказания услуги;
10) процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;

11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарламаны) алуы. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.

11) процесс 7 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему регламенту.

12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтілген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткізушілерді аттестаттау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен құрылымдық
бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
1
2
3
4
5
6
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
2
Бірлік атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Аттестаттау комиссиясы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және қоса берілген құжаттарын қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Жауапты орындаушыны анықтау, бұрышама қою
Ұсынылған құжаттарының толықтығын тексеру.
Ұсынылған құжаттар топтамасының толық еместігі анықталған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан дәлелді түрде бас тартады
Жергілікті жерге бару, көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкесітігі деңгейін анықтау, тексеру актісін құрастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бұрыштама қою үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды
Өтінішті және қоса берілген құжаттарды жауапты орындаушыға беру
Құжаттар топтамасын аттестациялық комиссияның қарауына жолдау
Отырыс хаттамасы түріндегі шешімді ресімдеу
5
Орындау мерзімі
20 (жиырма) минут
30 (отыз) минут
2 (екі) жұмыс күні ішінде
2 (екі) жұмыс күні
Өтінішті қараудың жалпы мерзімі – 20 (жиырма) жұмыс күні
7
8
9
10
5
6
7
8
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Комиссияның оң шешімі негізінде қаулының жобасын дайындау үшін құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды
Облыс әкімдігі қаулысының жобасын дайындайды және келісімдейді
Қызметті көрсету нәтижесіне кол қою
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының талаптарға сәйкес болмаған жағдайда, дәлелді түрде бас тарту беру үшін жолдайды
Облыс әкімдігі қаулыны бекітеді
Жауапты орындаушыға жолдайды
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру
1 (бір) жұмыс күні
14 (оң төрт) жұмыс күні
30 (отыз) минут
20 (жиырма) минут
Өтінішті қараудың жалпы мерзімі – 20 (жиырма) жұмыс күні
"Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтілген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткізушілерді аттестаттау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
қатыстырылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер
"Бірегей және элиталық
тұқымдар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi көбейтілген тұқым
өндiрушiлердi, тұқым
өткізушілерді аттестаттау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi
және үшiншi көбейтілген тұқым өндiрушiлердi,
тұқым өткізушілерді аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің бизнес-процестерінің анықтамалығы

12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и
реализаторов семян"
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) с указанием
длительности каждой процедуры (действия) необходимых
для оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование единицы
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация заявления и прилагаемых документов услугополучателя, выдача расписки
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Проверка полноты представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов дача мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководителю услугодателя для наложения резолюции
Передача заявления и прилагаемых документов ответственному исполнителю
Направление пакета документов на рассмотрение аттестационной комиссии
5
Сроки исполнения
20 (двадцать) минут
30 (тридцать) минут
в течение 2 (двух) рабочих дней
Общий срок рассмотрения заявления составляет – 20 (двадцать) рабочих дней
6
7
8
9
10
4
5
6
7
8
Аттестационная комиссия
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Выезд на место, определение степени соответствия услугополучателя квалификационным требованиям, составление акта обследования
На основании положительного решения комиссии направляет документы ответственному исполнителю для подготовки проекта постановления
Подготавливает и согласовывает проект постановления акимата области
Подписание результата оказания усуги
Выдает результат оказания государственной услуги
Оформление решения в виде протокола заседания
В случае несоответствия документов услугополучателя требованиям направляет документы для выдачи мотивированного отказа
Акимат области утверждает постановление
Направляет ответственному исполнителю
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю
2 (два) рабочих дня
1 (один) рабочий день
14 (четырнадцать) рабочих дней
30 (тридцать) минут
20 (двадцать минут)
Общий срок рассмотрения заявления составляет – 20 (двадцать) рабочих дней
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов
семян"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Аттестация производителей
оригинальных, элитных семян,
семян первой, второй и третьей
репродукций и реализаторов
семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой,
второй и третьей репродукций и реализаторов семян"