2017 - 2019 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 71/10 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 5340 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаланың 2017 - 2019 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 14134042 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері – 6357077 мың теңге;
салық емес түсімдер – 20587 мың теңге;
негізгі капиталды сатқаннан түсетін түсімдер – 44451 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7711927 мың теңге;
2) шығындар – 14635210 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 424384 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 444214 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19830 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 18694 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 18694 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -944246 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 944246 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 15.03.2017 № 84/11 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді); 07.06.2017 № 112/14 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді); 09.08.2017 № 131/16 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді); 03.11.2017 № 140/17 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді); 13.12.2017 № 158/19 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған қалалық бюджетте Ақсу қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен 231700 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар бекітілсін.
3. Ақсу қаласының 2017 жылға арналған бюджеттін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. 2017 жылға арналған селолық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2017 жылға селолық округтердің қимасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О бюджете города Аксу на 2017 - 2019 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 26 декабря 2016 года № 71/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 января 2017 года № 5340
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" от 8 июля 2005 года Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2017 - 2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 14134042 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6357077 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 20587 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 44451 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7711927 тысяч тенге;
2) затраты – 14635210 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 424384 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 444214 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19830 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18694 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 18694 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -944246 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 944246 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 15.03.2017 № 84/11 (вводится в действие с 01.01.2017); от 07.06.2017 № 112/14 (вводится в действие с 01.01.2017); от 09.08.2017 № 131/16 (вводится в действие с 01.01.2017); от 03.11.2017 № 140/17 (вводится в действие с 01.01.2017); от 13.12.2017 № 158/19 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить в городском бюджете на 2017 год бюджетные субвенции из областного бюджета в бюджет города Аксу в сумме 231700 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аксу на 2017 год, согласно приложению 4.
4. Утвердить перечень городских бюджетных программ на 2017 год по аппаратам акимов сельских округов, согласно приложению 5.
5. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских округов на 2017 год, согласно приложению 6.

6. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.

6. Установить специалистам в области здравоохранении, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 11000 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы А. Горохов
Қалалық мәслихаттың хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
(VI сайланған X сессия)
2016 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 71/10 шешіміне
1-қосымша
2017 жылға арналған Ақсу қаласының бюджеті
(енгізілген өзгерістерімен)

7. Утвердить на 2017 год резерв местного исполнительного органа города Аксу в сумме 11000 тысяч тенге.
8. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии А. Горохов
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
(X сессия VI созыв)
от 26 декабря 2016 года № 71/10
Бюджет города Аксу на 2017 год
(с внесенными изменениями)