2017 - 2019 жылдарға арналған Екібастұз қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 92/13 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 5327 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және қаланың орталықтандырылған ақшалай қорын, оны құру көздерін және шығыстарын анықтау мақсатында, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған 2017 - 2019 жылдарға арналған Екібастұз қаласының бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 822 651 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 962 128 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 51 302 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 141 329 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 667 892 мың тенге;
2) шығындар – 20 270 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 213 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 807 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 594 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -128 998 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 45 520 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 174 518 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 321 963 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 321 963 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 24.01.2017 № 97/14 (01.01.2017 бастап қолданысқа енеді); 30.03.2017 № 117/15 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2017 № 147/18 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.09.2017 № 168/20 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2017 № 185/22 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2017 №195/24 шешімдерімен.
2. 2017 жылға облыстық бюджетке аударым нормативі ескерілсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз мөлшерінде;
2) әлеуметтік салық бойынша 50 пайыз мөлшерінде.
3. 2017 жылға қалалық бюджетке аударым нормативі ескерілсін:
1) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз мөлшерінде;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз мөлшерінде;

О бюджете города Экибастуза на 2017 - 2019 годы
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 23 декабря 2016 года № 92/13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 9 января 2017 года № 5327.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и в целях определения централизованного денежного фонда города, источников его формирования и расходов, Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый бюджет города Экибастуза на 2017 - 2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 822 651 тысячи тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 962 128 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 51 302 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 141 329 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 3 667 892 тысяч тенге;
2) затраты – 20 270 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 213 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 6 807 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 594 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -128 998 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 45 520 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 174 518 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1 321 963 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 321 963 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 24.01.2017 № 97/14 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.03.2017 № 117/15 (вводится в действие с 01.01.2017); от 14.06.2017 № 147/18 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.09.2017 № 168/20 (вводится в действие с 01.01.2017); от 03.11.2017 № 185/22 (вводится в действие с 01.01.2017); от 07.12.2017 № 195/24 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть на 2017 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 50 процентов;
2) по социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Учесть на 2017 год нормативы отчислений в городской бюджет:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 50 процентов;

3) әлеуметтік салық бойынша 50 пайыз мөлшерінде.
4. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 3 105 738 мың тенге сомада қарастырылсын.
5. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналасатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда 2017 жылы жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
6. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 65 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 07.12.2017 №195/24 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 4-қосымшаға сәйкес қаланың 2017 жылға арналған бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
8. 5-қосымшаға сәйкес кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 6-қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттерді үлестіру бекітілсін.

3) по социальному налогу в размере 50 процентов.
4. Предусмотреть в бюджете города на 2017 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 3 105 738 тысяч тенге.
5. В соответствии с пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемым из местных бюджетов, установить в 2017 году повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2017 год в сумме 65 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 07.12.2017 № 195/24 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2017 год согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов на 2017 год согласно приложению 5.
9. Утвердить распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 6.

10. 7-қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған Екібастұз қаласының бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер ескерілсін.
11. 8-қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған Екібастұз қаласының бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген бюджеттік кредиттер ескерілсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

10. Учесть в бюджете города Экибастуза на 2017 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 7.
11. Учесть в бюджете города Экибастуза на 2017 год бюджетные кредиты, выделенные из вышестоящих бюджетов согласно приложению 8.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
011
Елдi мекендердi абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Темiржол ауылдық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейiн тегiн алып баруды және керi алып келудi ұйымдастыру
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елдi мекендердi көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
011
Елдi мекендердi абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Басқалар
9
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
Железнодорожный сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
022
Капитальные расходы государственного органа
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Прочие
9
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
Село имени академика Алькея Маргулана
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

4 272
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
12 960
санитарлық союға бағытталған, бруцеллезбен ауырған, ауыл шаруашылық малдарының құнын өтеуге
9 402
аудандық маңызды автомобиль жолдарын және елді мекендер көшелерін орташа және ағымдағы жөндеуге
117 098
елді мекендерді абаттандыру және жарықтандыру бойынша іс-шараларды жүргізуге, жылумен жабдықтау жүйелерін күрделі жөндеуге
588 300
футбол алаңдарын жайғастыруға
50 000
мәдениет саласында ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға
95 163
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының баспанасын сатып алуға
32 624
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
1 364 081
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
95 535
жергілікті бюджеттерден дамытуға мақсатты трансферттер
229 952
- коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
55 847
- қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға
53 619
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
302 498
- көлік инфрақұрылымын дамытуға
626 630
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
561 237
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
196 122
тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемеақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемеақы төлеуге, соның ішінде:
8 562
- тілдік курстар бойынша өтілінен өткен, мұғалімдерге үстемеақы
939
- алмастыруға шығындар
7 623
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға (жартылай стационарлық жағдайда)
38 974
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылық көмекті енгізуге
5 590
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберіңде іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
57 993
- еңбек ақыны жартылай субсидиялауға
25 476
-жастар тәжірибесіне
27 259
- көшуге субсидиялар ұсынуға
5 258
мүгедектердің өмір сапасын жақсарту және құқықтарын қамтамасыз ету бойынша іс-шаралар Жоспарын іске асыруға, соның ішінде:
58 817
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
39 558
- қимыл тілімен мамандарының қызметін көрсету
3 903
- техникалық қосалқы құралдар тізімін кеңейту
15 356
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға
26 186
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
365 115
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
176 115
- моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
189 000
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
502 538
3.1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы даму трансферті:
502 538
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
502 538
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2016
жылғы 23 желтоқсан (VI
шақырылған, кезекті XIII
сессия) № 92/13 шешіміне
8-қосымша
2017 жылға арналған бюджеттік кредиттердің сомаларын
бағдарламалар әкімшілеріне үлестіру

4 272
- краткосрочное профессиональное обучение
12 960
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
9 402
на средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
117 098
на капитальный ремонт систем теплоснабжения, проведение мероприятий по благоустройству и освещению населенных пунктов
588 300
на обустройство футбольных полей
50 000
на расходы текущего и капитального характера в сфере культуры
95 163
на приобретение жилья государственного коммунального фонда
32 624
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
1 364 081
на развитие системы водоснабжения и водоотведения
95 535
целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
229 952
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
55 847
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
53 619
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
302 498
на развитие транспортной инфраструктуры
626 630
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
561 237
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
196 122
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника, в том числе:
8 562
- доплаты учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
939
- расходы на замещение
7 623
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе (в условиях полустационара)
38 974
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
5 590
на реализацию мероприятий в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:
57 993
- на частичное субсидирование заработной платы
25 476
- на молодежную практику
27 259
- на предоставление субсидий на переезд
5 258
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
58 817
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
39 558
- оказание услуг специалиста жестового языка
3 903
- расширение перечня технических вспомогательных средств
15 356
изъятие земельных участков для государственных нужд
26 186
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
365 115
- на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176 115
- на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
189 000
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
502 538
3.1.
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
502 538
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
502 538
Приложение 8
к решению Экибастузского
городского маслихата
(очередная XIII сессия,
VI созыв)
от 23 декабря 2016 года № 92/13
Распределение сумм бюджетных кредитов по администраторам
бюджетных программ на 2017 год